Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Goldberg »

Ponoc 5 wysyłka....
Ciekawe czy UK ma juz pełne magazyny?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Goldberg »

A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: orzeh »

Goldberg pisze: 02 gru 2020, 20:19 https://www.youtube.com/watch?v=f0e3DAKTsZQ

gameplay
na FB, grupie powązanej z grą mówią że ta rozgrywka jest pełna błędów, wygląda na to że nawet autorzy filmiku przyznają się do tego. Tym niemniej ogólne wrażenie można sobie wyrobić.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Lopek43 »

orzeh pisze: 03 gru 2020, 08:38
Goldberg pisze: 02 gru 2020, 20:19 https://www.youtube.com/watch?v=f0e3DAKTsZQ

gameplay
na FB, grupie powązanej z grą mówią że ta rozgrywka jest pełna błędów, wygląda na to że nawet autorzy filmiku przyznają się do tego. Tym niemniej ogólne wrażenie można sobie wyrobić.
Miałem wrażenie że dobrze się bawią, w sumie ja też :) W kilka osób może być ciekawie chociaż ja gram praktycznie tylko solo.. czekam na wysyłkę i myślę że dobrze będę się bawił tą grą (figurki też mi się przydadzą do innych gier). Oby tylko dotarła szczęśliwie w szaleństwie Świątecznym :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: orzeh »

Lopek43 pisze: 03 gru 2020, 08:59
orzeh pisze: 03 gru 2020, 08:38
Goldberg pisze: 02 gru 2020, 20:19 https://www.youtube.com/watch?v=f0e3DAKTsZQ

gameplay
na FB, grupie powązanej z grą mówią że ta rozgrywka jest pełna błędów, wygląda na to że nawet autorzy filmiku przyznają się do tego. Tym niemniej ogólne wrażenie można sobie wyrobić.
Miałem wrażenie że dobrze się bawią, w sumie ja też :) W kilka osób może być ciekawie chociaż ja gram praktycznie tylko solo.. czekam na wysyłkę i myślę że dobrze będę się bawił tą grą (figurki też mi się przydadzą do innych gier). Oby tylko dotarła szczęśliwie w szaleństwie Świątecznym :)
To tak jak i ja, napisałem to bardziej żeby nie uważać tej rozgrywki jako szkoleniowej.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Lopek43 »

orzeh pisze: 03 gru 2020, 09:03
Lopek43 pisze: 03 gru 2020, 08:59
orzeh pisze: 03 gru 2020, 08:38

na FB, grupie powązanej z grą mówią że ta rozgrywka jest pełna błędów, wygląda na to że nawet autorzy filmiku przyznają się do tego. Tym niemniej ogólne wrażenie można sobie wyrobić.
Miałem wrażenie że dobrze się bawią, w sumie ja też :) W kilka osób może być ciekawie chociaż ja gram praktycznie tylko solo.. czekam na wysyłkę i myślę że dobrze będę się bawił tą grą (figurki też mi się przydadzą do innych gier). Oby tylko dotarła szczęśliwie w szaleństwie Świątecznym :)
To tak jak i ja, napisałem to bardziej żeby nie uważać tej rozgrywki jako szkoleniowej.
Jasna sprawa na BGG też jest wątek o zasadach i tej rozgrywce wg. mnie będzie tylko ciekawiej z zasadami które pominięte zostały (trudniej na pewno) :
https://boardgamegeek.com/thread/255276 ... hetabletop

Jak dla mnie jest naprawdę dobrze - na pewno spodziewałem się mniej po tej grze.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: choczkins »

Wiem że temat wysyłki już był wałkowany ale tutaj znalazłem że 15.12.2020
https://www.raincity.games/aliens-anoth ... corps.html
Ktoś ma jakieś info kiedy u nas będzie?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Goldberg »

Ja z kolei gdzieś czytałem że jutro premiera
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: vojtas »

Z tymi figurkami to nieźle pojechali. A niektórzy narzekają na szaraki z Awaken Realms. :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Gromb »

Mam nadzieję, że po złożeniu tego do kupy, Insert w środku pudelka ogarnie całą zawartość, bo może być bieda
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Gizmoo »

Lopek43 pisze: 03 gru 2020, 08:59 Miałem wrażenie że dobrze się bawią,
Nie chcę być marudny, bo w sumie sam czekam na tą grę i dostałem ją w urodzinowym prezencie, ale dla mnie ten gameplay był fatalny. Na samym filmiku usnąłem trzy razy, co nie zdarza mi się często. :lol:

Co do "dobrej zabawy", to rozgrywka wyglądała na masakrycznie wręcz statyczną, a ich cały fun polegał na przerzucaniu się cytatami z filmu! Odniosłem wrażenie, że gdyby ktoś tego filmu nie znał, to umarł by z nudów. Kolesie siedzą i czytają teksty na kartach, bo nie wiele więcej emocji gra dostarcza. Dylematów jakiś większych tam nie widziałem, nie było presji, zagrożenia, a jedyne co było emocjonujące to... Rzuty kostkami. :lol: Oglądając ich "zmagania", miałem nadzieję, że któryś z nich w końcu - dla zwiększenia presji - wyjmie klepsydrę i zaczną grać na czas. P.S. Grając PIERWSZY raz w grę kooperacyjną, chce być wciśnięty w glebę, a nie wygrać bez większych trudności za pierwszym razem. Jasne, pominęli kilka zasad, ale nie były to błędy takie, które by ułatwiły im jakoś specjalnie rozgrywkę.

Mnie zmartwił ich filmik strasznie. Pozostaje mieć nadzieję, że na żywo gra robi lepsze wrażenie. Po przeczytaniu instrukcji chciałem z miejsca w to zagrać. Ale jak gra nie jest trudna i się ją wygrywa za każdym razem, a jedyną zmienną są rzuty kośćmi, to nie świadczy to dobrze o mechanice. :?

Staram się nie być zbyt marudny, choć patrząc zdroworozsądkowo - jest na co. Na razie widzę tu więcej znaków zapytania, niż pozytywów. Świadomość wycinania i klejenia figurek nie pomaga, szczególnie, że w przeciwieństwie do modeli z Games Workshop - nie widzę tu ani jakiejś dużej dbałości o detale, ani jakiegoś dużego pola do modyfikacji postur postaci/alienów. Musisz składać tak, jak są zaprojektowane. :( Chciałbym się mylić i chciałbym, żeby gra była dobra, nie tylko ze względu na genialną markę.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: stary gracz »

Ja nie ugiąłem się i nie kupiłem, spokojnie poczekam na Wasze opinie i podejmę decyzje co dalej.
A na razie pykam sobie w Aliens Bug Hunt. Jest szybko, jest trudno, jest fun.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Lopek43 »

vojtas pisze: 04 gru 2020, 15:13 Z tymi figurkami to nieźle pojechali. A niektórzy narzekają na szaraki z Awaken Realms. :D
Tutaj ściągawka jak by co : https://www.youtube.com/watch?v=g8uTutKnvTo
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Goldberg »

Hmmmmm fajne te alienki.
Odpali się hotguna i będzie je można powyginać....
Troche plasticardu, greenstufu I mamy 2x więcej alienow...
Już widzę połowę alienow na "hive bases" I połowę na "podłogowych"
Jednego albo dwa pociąć i gotowe alien chowające się w podłogę i z niej wyskakujące....
A i marines coś dostaną na podstawkę....
Będzie co robić w święta....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: orzeh »

Planszostrefa piszę że pod koniec tygodnia (50) będzie dostawa, trzymam kciuki i wracam do Alien Isolation poraz któryśtam ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: DDP »

Gizmoo pisze: 04 gru 2020, 17:30
Lopek43 pisze: 03 gru 2020, 08:59 Miałem wrażenie że dobrze się bawią,
Nie chcę być marudny, bo w sumie sam czekam na tą grę i dostałem ją w urodzinowym prezencie, ale dla mnie ten gameplay był fatalny. Na samym filmiku usnąłem trzy razy, co nie zdarza mi się często. :lol:

Co do "dobrej zabawy", to rozgrywka wyglądała na masakrycznie wręcz statyczną, a ich cały fun polegał na przerzucaniu się cytatami z filmu! Odniosłem wrażenie, że gdyby ktoś tego filmu nie znał, to umarł by z nudów. Kolesie siedzą i czytają teksty na kartach, bo nie wiele więcej emocji gra dostarcza. Dylematów jakiś większych tam nie widziałem, nie było presji, zagrożenia, a jedyne co było emocjonujące to... Rzuty kostkami. :lol: Oglądając ich "zmagania", miałem nadzieję, że któryś z nich w końcu - dla zwiększenia presji - wyjmie klepsydrę i zaczną grać na czas. P.S. Grając PIERWSZY raz w grę kooperacyjną, chce być wciśnięty w glebę, a nie wygrać bez większych trudności za pierwszym razem. Jasne, pominęli kilka zasad, ale nie były to błędy takie, które by ułatwiły im jakoś specjalnie rozgrywkę.

Mnie zmartwił ich filmik strasznie. Pozostaje mieć nadzieję, że na żywo gra robi lepsze wrażenie. Po przeczytaniu instrukcji chciałem z miejsca w to zagrać. Ale jak gra nie jest trudna i się ją wygrywa za każdym razem, a jedyną zmienną są rzuty kośćmi, to nie świadczy to dobrze o mechanice. :?

Staram się nie być zbyt marudny, choć patrząc zdroworozsądkowo - jest na co. Na razie widzę tu więcej znaków zapytania, niż pozytywów. Świadomość wycinania i klejenia figurek nie pomaga, szczególnie, że w przeciwieństwie do modeli z Games Workshop - nie widzę tu ani jakiejś dużej dbałości o detale, ani jakiegoś dużego pola do modyfikacji postur postaci/alienów. Musisz składać tak, jak są zaprojektowane. :( Chciałbym się mylić i chciałbym, żeby gra była dobra, nie tylko ze względu na genialną markę.
Jak no moje to marudzisz. Kolesie skopali głową mechanikę gry czyli wyczerpywanie kart. Zrobili sobie reshuffle całej talii, podczas gdy tylko niektóre karty tam idą. Oznacza to, że w rzeczywistości straciliby ponad połowę deku przy kontynuacji kampanii czyli kiepsko im poszło. W dodatku pominęli 2 karty motion trucker czyli jeszcze więcej strat by było. Jak dla mnie to przegrali.

Przypomnę że gra jest nastawiona na granie 3 (lub 5 z dodatkiem) misji ciągiem na 1 talii. Przy tym założeniu nie można dostać mega wpier#&$u przy pierwsze misji bo byłoby to bez sensu. Straty ludzkie są nieodwracalne, także w 6 nie da się grać kampanii bo jest player elimination (chyba że z dodatkiem to podmienia się żołnierzy). Ogólnie mam wrażenie, że gra jest pełna tylko z dodatkiem i pocięli ją tylko z uwagi na koszta.

Do grania indywidualnych misji są tzw. Bug hunts i tam się lata z pistoletem w poszukiwaniu uzbrojenia, a obcy napierają.

Nie mówię, że gra jest dobra ale ocena na bazie skopanego gameplaya jest bez sensu.

Co do figurek to się nie znam i jestem lekko przerażony ich składaniem bo nigdy nie musiałem. Natomiast czytałem opinie, że są dobre i patrząc na fotki po złożeniu to na pewno mają więcej szczegółów niż gotowe plastiki np. od CMONa (co akurat pewnie nie jest wielkim osiągnięciem ale ekspertem modelarstwa nie jestem.)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2020, 18:02 przez DDP, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Imio »

Co do figurek... Od biedy jak mi się nie będzie chciało składać, to zagram tymi z AVP
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Probe9 »

Zauważyłem powtarzające się opinie dot. tego, że dodatki zostały wyjęte z podstawki. O które dokładnie elementy chodzi ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Goldberg »

Wydaje mi się, że chodzi o dodatek z królowa.
5 nowych misji w trybie kampanii, dodatkowo 5 nowych bughuntow..... Z czego (AŻ!) dwa zawierają królową. Możliwość grania królową.... To wygląda jak żywcem wycięte.
A dodatkowe postacie... Cóż, po prostu dodatkowe postacie....
Patrząc na ich TANKS to aż dziw, że tych postaci w blisterkach nie wydają xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: DDP »

Gwoli ścisłości dodatek z królową dodaje 2 nowe misje do kampanii oraz poszerza 3 misje z podstawki (wydłuża, dając dodatkowe cele?). Na przykład w podstawce nie ma samochodu ani królowej więc kampania kończy się pewnie w 2/3 lub połowie filmu. Z dodatkiem jest finalna walka z królową w ładowaczu. Poza tym w 1 lub 2 misji jedzie się pancernym samochodem, a w podstawce jest sie po prostu już w środku. Do tego dochodzą dodatkowe kafelki więc mapy z dodatkiem są większe (te same misje).

Drugi dodatek to nowe postaci, które notabene ułatwiają grę bo w podstawce jak ktoś zginie (a zawsze się gra 6 postaciami) to przepadł i potem w kolejnej misji masz 5, 4 itd więc jest co raz trudniej. Z dodatkiem Badasses jest nowych 6 postaci i one są w rezerwie, wchodząc do gry za tych co zginęli, więc jest łatwiej, po prostu. Poza tym są karty doświadczenia czyli moce specjalne - znowu łatwiej. Autor gry sugerował by grać z tymi kartami exp głównie jak się gra 1 vs many. Jak dla mnie jest to bez sensu bo planuje grać głównie solo. W zależności czy będzie za trudno, za łatwo to sobie będę dodawał te karty. Myślę ze przy grze 1 bohaterem i 5 "grunts" nie będzie miało to aż takiego wpływu.

Szczerze to nie podoba mi się taki rozkład dodatków i pocięcie gry ale kupiłem cały zestaw i to głównie ze względu na tematykę więc osobiście mnie to nie tyka. Jak klimat będzie dobry to wybaczę wszelkie drobne niedogodności (w tym sklejanie figurek :)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Lopek43 »

Obcy już w naszym kraju.. Dodatek już do mnie jedzie natomiast sklep w którym zamówiłem "Core" dopiero oczekuje dostawy..z obawy na to że paczka będzie czekać pod drzwiami (a raczej nie będzie) zmieniłem adres dostawy i zagram pewnie po Świętach dopiero. Chętnie poczytam wrażenia innych ktorzy swoje paczki dostaną przed Mikołajem :) więc jak ? Jakiś pierwszy unboxing ? :) Ktoś chce się podzielić informacjami nt. jakości komponentów itd ?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Goldberg »

https://www.youtube.com/watch?v=PF5C9ZrhpAk - Playthrough od One Stop Co-op Shop
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Gizmoo »

Jakby ktoś chciał się załamać, to mamy pierwszą, dużą recenzję Aliens:AGDITC, z porywającą oceną 2/10:

https://therewillbe.games/articles-boar ... um=twitter

:cry:

Polecam przeczytać również dyskusję pod recenzją, gdzie ludzie wylewają żółć na figurki i ich składanie.
These minis are more fiddly than SPACE HULK. I’m almost done with the Marines. Fuck the aliens, I’ll just use tokens I’m so frustrated. This is gonna piss off a lot of people.


Chyba będę grał samymi podstawkami, bo nie chce mi się tego składać. :(
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Lopek43 »

Gizmoo pisze: 13 gru 2020, 12:08 Jakby ktoś chciał się załamać, to mamy pierwszą, dużą recenzję Aliens:AGDITC, z porywającą oceną 2/10:

https://therewillbe.games/articles-boar ... um=twitter

:cry:

Polecam przeczytać również dyskusję pod recenzją, gdzie ludzie wylewają żółć na figurki i ich składanie.
These minis are more fiddly than SPACE HULK. I’m almost done with the Marines. Fuck the aliens, I’ll just use tokens I’m so frustrated. This is gonna piss off a lot of people.


Chyba będę grał samymi podstawkami, bo nie chce mi się tego składać. :(
Składałem figurki od Shadows of Brimmstone Core.. 3 razy to był dramat (obecna wersja Revised składa się kapitalnie) ale nie sądzę żeby te figurki składały się gorzej (patrząc na film na YT) . Ja powiem szczerze jestem mega fanem składania i malowania więc się cieszę że bedzie mnie czekać spoko pracy.. To mnie uspokaja i wpływa pozytywnie na mój nastrój (taki mój świat) a ten rok był ciężki więc na pewno się przyda.. Jeżeli chodzi o recenzję no to trzeba chyba wziąć pod uwagę jak kto jest nastawiomy (hype to się nazywa?) - nie nie mam wygórowanych oczekiwań i myślę że będe sie bawił super (na figurki aliena poluję od chwili jak kupiłem grę Lifeform i zrobiłem do niej żałogę nostromo :) na pewno też użyję ich przy Bug Hunt które mam obecnie na stole. W Nemesis też chętnie je wykorzystam noże nawet zrobię nowe planszetki dla obcych.. ? Tak czy inaczej nie mogę się doczekać bo uwielbiam uniwersum Obcego. Pozdrawiam wszystkich fanów i życzę przyjemnego grania :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Gizmoo »

Lopek43 pisze: 13 gru 2020, 14:58 Tak czy inaczej nie mogę się doczekać bo uwielbiam uniwersum Obcego. Pozdrawiam wszystkich fanów i życzę przyjemnego grania :)
Też się nie mogę doczekać, bo mam totalnego fioła na punkcie uniwersum Obcego, a "Decydujące Starcie" (ech te polskie tytuły :lol: ), oglądam przynajmniej dwa razy do roku (jak nie więcej). Ale, czy zapał wystarczy, jeżeli gra okaże się kasztanem?

Przeżyłem srogi zawód przy Legendary Encounters i Nemesisie i czekam wreszcie na tytuł, który zerwie skalp z głowy i odda prawdziwy hołd wybitnemu dziełu, jakim bez wątpienia jest film Aliens. Na razie wszystko, co czytam o grze, nie napawa mnie optymizmem. Nie jestem modelarzem, innych narzędzi poza zwykłym skalpelem nie posiadam i jakoś ciężko mi siebie wyobrazić składającego figurki z małych elementów. Dla mnie - to będzie prawdziwy horror. :lol:

Gra powstawała dosyć długo, ale wszystko było ukrywane w tajemnicy. Jakoś twórcy nie spieszyli się, by pokazać mechanikę szerszej publiczności. Nie wiem jak to możliwe, że gra w zasadzie nie miała żadnych większych testów i publicznych pokazów, poza jednym GenConem, gdzie już wtedy gracze sygnalizowali problemy. Chciałbym pozostać w pozytywnym nastroju i z entuzjazmem oczekiwać swego prezentu, więc czekam na pozytywne opinie o grze, których na razie... Brak. Nawet na BGG nikt nie kwapi się z opisem mechaniki, a większość jara się tylko, że "na kartach są teksty z filmu". Nawet w tym drugim gameplayu gra wygląda dosyć statycznie, a prowadzący (grający), też jakoś nie potrafi pokazać dylematów decyzyjnych.
ODPOWIEDZ