Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

A ja nie mogę znaleźć :(
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

http://www.marcia.com.pl/kieszonki-ochr ... p-489.html

Nie wiem czy ten link nadal aktualny, ale na tej stronie powinny być do znalezienia :).

Edit: z tego co teraz pamiętam to chyba 120x230 są idealne, ale mogę się mylić. Jak ktoś pamięta lepiej to niech najlepiej potwierdzi :D.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Potwierdzam rozmiarówkę którą podał Freshus. Działający link:

https://marcia.com.pl/folia-na-pocztowk ... x-230.html
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Portal_Games »

Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam fotkę porównawczą kart AE i AE: Legacy (płótnowane).
Różnica jest minimalna i sądzę, że w koszulkach będzie niewidoczna.

Obrazek
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: meDarq »

Jak to dobrze być lekkim daltonistą i nie mieć z tym problemu, bo obie te karty mają taki sam kolor :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Jak dla mnie to w ogóle nie ma o czym mówić, bo w czasie gry kminie jak przezyć, a nie przygladam sie kazdej podniesionej karcie
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Wygląda jakby problem został mocno wyolbrzymiony, przynajmniej oceniając po tym zdjęciu w tym oświetleniu. Ja na swój egzemplarz i tak już złożyłem preorder, bo mimo posiadania wszystkich wydanych w Polsce dodatków dalej mi mało contentu :)
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Po pierwsze fotka to żaden "dowód" bo wszystko zależy od oświetlenia i innych czynników.
Po drugie jeśli jedne karty są płótnowate, a drugie nie to będzie to wyrazie widać przy oświetleniu padającym pod kątem, nawet w koszulkach.
Ale...
Po trzecie, tak jak pisałem wcześniej (viewtopic.php?p=1297474#p1297474) i tak to nie ma dużego znaczenia.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: playerator »

Jeśli komuś takie różnice nie przeszkadzają, niech gra i nie zagląda do spojlera.

Spoiler:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Evokenx »

Hej, czy ktoś może mi powiedzieć, czy system legacy da się "oszukać" w legacy AE? Tak żeby można było zagrać drugi raz :D
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Evokenx pisze: 08 gru 2020, 13:46 Hej, czy ktoś może mi powiedzieć, czy system legacy da się "oszukać" w legacy AE? Tak żeby można było zagrać drugi raz :D
Da się, kombinując i tworząc maksymalnie 4 magów.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Evokenx pisze: 08 gru 2020, 13:46 Hej, czy ktoś może mi powiedzieć, czy system legacy da się "oszukać" w legacy AE? Tak żeby można było zagrać drugi raz :D
Można wkładać znaczniki za koszulki zamiast naklejać na karty. Można też spisywać nabyte przez magów zdolności zamiast naklejać naklejki. Wtedy kampanię Legacy można powtarzać w nieskończoność aczkolwiek spora część frajdy w tej odsłonie to właśnie "zmiana" wprowadzona na stałe.
Można też dokupić reset pack gdzie się dostaje wszystkie potrzebne elementy do kolejnej kampanii (karty, magów, naklejki).
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Pytanie, czy będzie reset pack PL ?
memlak
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2020, 11:13
Has thanked: 111 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: memlak »

gnysek pisze: 09 gru 2020, 15:23 Pytanie, czy będzie reset pack PL ?
Nie będzie, mówili o tym gdy na planszówkach tv, gdy uruchamiali przedsprzedaż. Przy dodruku może wydrukują reset packi.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: meDarq »

Nie wiem, czy gdzieś się to info już pojawiło, ale GryBezPradu poinformowały, że premiera Aeon's End Legacy przesunięta na po Nowym Roku. To sobie pogramy przez święta... :|
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Void »

meDarq pisze: 09 gru 2020, 16:42 Nie wiem, czy gdzieś się to info już pojawiło, ale GryBezPradu poinformowały, że premiera Aeon's End Legacy przesunięta na po Nowym Roku. To sobie pogramy przez święta... :|
Już jakoś w listopadzie było wiadomo. Nie pamiętam czy i gdzie były informacje ale wystarczyło spojrzeć na stronę portalu aby się dowiedzieć.

https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi

Edit: A nawet we wrześniu była o tym mowa w tym wątku, wystarczyło wyszukać słowo premiera.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1905
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tomuch »

Co warto kupić pod kątem gry solo - podstawkę czy legacy? Dodam, że do tej pory się w tę grę nie zaopatrzyłem, bo nie jestem fanem potworzastego settingu niezakotwiczonego w literaturze.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

Ja mam podstawkę i wszystkie dodatki PL i Legacy nie kupię, bo już i tak wielki content mam. New Age też może być dla mnie zbyt wiele.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mecenas »

MrAtrion pisze: 09 gru 2020, 21:05 Ja mam podstawkę i wszystkie dodatki PL i Legacy nie kupię, bo już i tak wielki content mam. New Age też może być dla mnie zbyt wiele.
Akurat system ekspedycji wprowadzony w New Age daje tej grze +200 do regrywalnosci. Proponuję zapoznać się z recenzjami przed finalną decyzjadecyzja ;)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

A czy Magowie nie są zbyt mocni w porównaniu do podstawki itp?
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Legacy najlepiej traktować jako osobną grę która daje bardzo fajny tryb kampanii na zasadach z Aeon's End uzupełniając je o bardzo satysfakcjonujący system rozwoju i odkrywania nowych rzeczy. Traktując to jako podstawkę, albo dodatek można się zawieść bo zawartości do zwykłego grania jest w nim tyle co w małym dodatku (plus trochę Nemesis).

Jak chcesz po prostu pograć w AE i kampania Cię nie interesuje to masz wybór między gołą podstawką, a Wieczną Wojną. Generalnie WW jest trochę trudniejsza i ma trochę ciekawsze mechaniki, ale nie są to olbrzymie różnice. Jak myślisz o rozwijaniu kolekcji to lepiej zacząć od podstawki i potem WW, niż w drugą stronę, żeby nie mieć efektu "mniej ciekawych kart".

Co do wspomnianego New Age to też polecam system ekspedycji. To system regrywalnych mini kampanii które dają namiastkę kampanii z Legacy (rozwój), a jednocześnie nie są jednorazowe.
MrAtrion pisze: 09 gru 2020, 21:45 A czy Magowie nie są zbyt mocni w porównaniu do podstawki itp?
Rozumiem, że pytasz o New Age. Nie sądzę. Raczej starają się zachować balans między dodatkami. Oczywiście wszystko zależy od kart na rynku. Jak podejdą Ci idealnie pod Maga to może być zbyt mocny, ale dotyczy to też podstawki i innych dodatków. Jedyni zbyt mocni magowie to Ci których będziesz miał po zakończeniu Legacy, ale sami autorzy o tym piszą.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Dhel »

Miałem sprzedawać tą grę ( o ja głupi), ale na szczęście zmobilizowałem się by ją jeszcze wyciągnąć i sprawdzić czy na pewno no i znowu siadło totalnie, nie ma szans, że ją sprzedam, baaa, planuję parę dodatków kupić :D

Słyszałem że Maska Kłamstw to trudny skurczybyk i byłem trochę przestraszony, że mnie przeciągnie po glebie, i o to jakie kombo udało się zrobić( pierwszy raz) :


Obrazek

Jeszcze mi się nie zdarzyło by podczas jednej tury ściągnąć 30 życia jednym magiem.

Kocham tą grę :D
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

sasquach pisze: 09 gru 2020, 21:49 Rozumiem, że pytasz o New Age. Nie sądzę. Raczej starają się zachować balans między dodatkami. Oczywiście wszystko zależy od kart na rynku. Jak podejdą Ci idealnie pod Maga to może być zbyt mocny, ale dotyczy to też podstawki i innych dodatków. Jedyni zbyt mocni magowie to Ci których będziesz miał po zakończeniu Legacy, ale sami autorzy o tym piszą.
I m.in. dlatego nie chcę się bawić w Legacy. O New Age pomyślę, ale trochę dużo tych kart jest i bez niego xD

I czy tematycznie NA nie jest trochę oderwane od pozostałych Magów/dodatków? Nie o fabułę mi chodzi, ale o 'nowe pokolenie" vs "stare".
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

MrAtrion pisze: 09 gru 2020, 22:08 I czy tematycznie NA nie jest trochę oderwane od pozostałych Magów/dodatków? Nie o fabułę mi chodzi, ale o 'nowe pokolenie" vs "stare".
Nie bardzo wiem o co pytasz jeśli nie o fabułę. Nowy magowie działają tak jak starzy - mają swoje umiejętności, swoje startowe decki i ew. dodatkowe elementy jak unikalne bramy.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

No o nowe pokolenie młodych magów (dzieciaki?) a stare z podstawki i dodatków :D
ODPOWIEDZ