Gra area control z asymetrią

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Dexter258
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2020, 04:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Gra area control z asymetrią

Post autor: Dexter258 »

Witam,
Mam kilka gier, nie jakaś duża ilość, ale raczej szerokie spektrum tematyczne przez imprezówki, euro po jakieś kooperacyjne. Obecnie szukam, jakiej gry area control z asymetrią sił gdzie przesuwamy swoje jednostki na mapie i walczymy
(fajnie jakby miała właśnie negatywną interakcją, może jakieś dogadywanie się nad planszą). Może być jakiś aspekt losowości np. kości, ale żeby nie definiowały wszystkiego.
Gram głównie w grupie 2- 4 osobowej powiedzmy średnio zaawansowanej, jeżeli chodzi o gry, czas rozgrywki optymalny to tak z 1.5h - 2.5h
Obecnie mam w kolekcji blood rage, które bardzo mi się podoba jednak szukam jeszcze czegoś trochę w innym stylu, przeglądałem trochę Internety i znalazłem Kemeta, ale sporo osób mówi, że jest ona podobna do wcześniej wymienionej gry o wikingach.

Znalazłem informacje o grach:
Root – ciekawe, ale nie podoba mi się stylizacja, jakoś nie mam ochoty walczyć wiewiórkami
Tytani - ona jeszcze nie jest w sprzedaży z tego, co widziałem.
Ktoś może polecić jakiś ciekawy tytuł?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: karmazynowy »

Polecam Roota, niech nie zwiedzie Cię cukierkowa oprawa graficzna, to jest leśna wojna. No i oczywiście Pan Lodowego Ogrodu ale tu gorzej z dostępnością i jest trochę cięższy mechanicznie za to głębia rozgrywki jest ogromna plus brak tu losowości i kostek, wszystko policzalne. Z lekkich turlanek Wikingowie 878, drużynowo 2 vs 2, ale tutaj losowość już jest odczuwalna.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: Cyel »

Cry Havoc powinno być w sam raz. Rising Sun jest na tyle różne (mniej abstrakcyjne) od Blood Rage, że też możesz chcieć zerknąć.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: zsuedama »

W RS klany mają specjalne zdolności co determinuje to jak się nimi gra, ale to nie jest jakaś bardzo asymetryczna gra. I imo nie do zamknięcia w w 2,5h (mam za sobą chyba z 4 gry ale tylko w 5 osób). Porównując do BRa czy Kemeta nudnawa, jeszcze nie zdecydowałem czy mi się podoba czy nie.

W Root grałem raz, to fajna gra, ale trzeba grać w nią regularnie z tymi samymi ludźmi - gra jest totalnie asymetryczna. Można powiedzieć, że każdy gra w swoją grę - robi się co innego, inaczej punktuje itp. Przez to nie chce mi się do niej siadać drugi raz, bo potrzebował bym zagrać wszystkimi frakcjami w niewielkim odstępnie czasu, żeby się cieszyć grą. Ale jeżeli szukasz asymetrii i gracie w 4 osoby - to jest pewnie to.

Kemet jest podobny do BRa - agresywna gra, gdzie asymetria się buduje poprzez wykupywanie płytek ale wszyscy mają na celu to samo.

Cry Havoc - dunno.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: foxikos »

Pan Lodowego Ogrodu
Za plusy: brak losowości, czuć klimat (jak ktoś czytał książki), asymetria postaci i ładnie wykonane figurki
Minus: jeden jedyny, trzeba miec ekipę 4 osób
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: Azel »

Diuna od GF9 - właśnie pojawiła się polska wersja w sklepach.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: karmazynowy »

Azel pisze: 12 lis 2020, 13:18 Diuna od GF9 - właśnie pojawiła się polska wersja w sklepach.
Diuna na 4 os.?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: Azel »

karmazynowy pisze: 12 lis 2020, 14:06 Diuna na 4 os.?
4-6.
Wiadomo, im więcej tym większy fun, ale oglądałem rozgrywki 4-osobowe i wyglądało dobrze.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Czy mając Blood Rage, jest sens (poza kolekcjonerskim) kupować Rising Sun? Czy to ta sama gra w innym klimacie?
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: trixon »

Z tytułów które nie padły, a mogą spasować do Twoich wymagań:
Chaos w starym świecie
Gra o tron
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: lotheg »

+1 dla Pana Lodowego Ogrodu
foxikos pisze: 12 lis 2020, 12:43 Pan Lodowego Ogrodu
Za plusy: brak losowości, czuć klimat (jak ktoś czytał książki), asymetria postaci i ładnie wykonane figurki
Minus: jeden jedyny, trzeba miec ekipę 4 osób
Na 3 osoby też jest bardzo dobrze.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: dawciu »

Scythe też pasuje pod twoje wymagania
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: Kosternik »

Battle for Rokugan - dostępna polska instrukcja i tłumaczenie kart.
Taka Gra o Tron w dużo szybszej i równie miodnej oprawie (używki chodzą w dobrych cenach).
Czas tłumaczenia w przeciwieństwie do powyższych propozycji to 5-10 minut.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 225 times
Been thanked: 208 times

Re: Gra area control z asymetrią

Post autor: wrojka »

Brzmi jakbyś właśnie szukał ROOT'a. Jeżeli grasz w stałym składzie, to na pewno podejdzie.
Swoje psioczę na ROOT'a jeśli chodzi o talię/wpływanie na walkę [TO właśnie robi dobrze Blood Rage], ale zdecydowanie ROOT wykazuje się większą interakcją między graczami (pilnowanie lider i sprowadzanie go do poziomu reszty) i jest mniej przewidywalny jeśli chodzi o ruchy [w BR czuć gdzie ktoś się pojawi by plądrować - w ROOTcie wszystko się może zdarzyć].
ODPOWIEDZ