Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

hipcio_stg pisze: 01 gru 2020, 15:30
MichalStajszczak pisze: 01 gru 2020, 14:32
hipcio_stg pisze: 01 gru 2020, 14:09 Ja natomiast kilka razy przekroczyłem magiczną barierę 300pkt.
A pamiętasz (albo masz zapisane), na której planszy udało się taki wynik osiągnąć?
http://www.boiteajeux.net/jeux/cdb/partie.php?id=437327

nawet znalazłem :D
Na planszy 8, co było do przewidzenia, bo na innych planszach to wynik do osiągnięcia trudny. Ale to dziwne, że w rozgrywce ligowej ta plansza nie została zbanowana.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

Dlaczego miała by być zbanowane skoro wszyscy grają tą samą planszę? Generalnie to plansza z podstawki.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

hipcio_stg pisze: 01 gru 2020, 18:28 Dlaczego miała by być zbanowane skoro wszyscy grają tą samą planszę? Generalnie to plansza z podstawki.
Jeżeli wszyscy grają na tej samej planszy (w wersji papierowej to niemożliwe, chyba że weźmiemy plansze z 4 pudełek :D ), to OK. Ale jeżeli każdy gra na innej planszy, to planszy 8 się nie używa, bo statystycznie wyniki na niej odbiegają w górę od innych plansz.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: DarkSide »

Na pewno była jeszcze jedna rozgrywka ligowa z wynikiem powyżej 300pkt. i też na planszetce nr 8. Ta zamieszczona sytuacja końcowa zamieszczona przez hipcio_stg to nie ta którą pamiętam. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

Sam dwa razy zrobiłem raz 301 i raz 303. To moje rekordowe wyniki w tę grę. Chyba nigdy mi się nie znudzi. Swoją drogą to bardzo lubię ostatnio minidodatek trade route. Fajnie się z nim główkuje, żeby chapsnąć dodatkowy bonusik.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: lotheg »

MichalStajszczak pisze: 01 gru 2020, 19:13
hipcio_stg pisze: 01 gru 2020, 18:28 Dlaczego miała by być zbanowane skoro wszyscy grają tą samą planszę? Generalnie to plansza z podstawki.
Jeżeli wszyscy grają na tej samej planszy (w wersji papierowej to niemożliwe, chyba że weźmiemy plansze z 4 pudełek :D ), to OK. Ale jeżeli każdy gra na innej planszy, to planszy 8 się nie używa, bo statystycznie wyniki na niej odbiegają w górę od innych plansz.
Dokładnie tak jest, że wszyscy na tej samej. Internet pozwala na "posiadanie" 4 pudełek na raz ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

Moje pudełko również zawiera po 4 plansze każdego typu ;) Drukarka i blok techniczny cudem techniki.
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Akwamarynowy »

DarkSide pisze: 01 gru 2020, 11:33 To ja się czymś pochwalę szanownym forumowiczom i fanom ZB. Pochwalę się czymś dosyć rzadkim (chyba) jeśli chodzi o osiągnięcia w rozgrywkach Zamków. :mrgreen:
W ostatniej rozgrywce 3-osobowej (na BAJ'u) grając na planszetce nr 5 udało mi uzyskać dwa historyczne (jak dla mnie) wyniki:

1. Dosyć przełomowym momentem w grze jest koniec fazy C (15 tur gracza). Barierą psychologiczną jest dobicie w tym momencie do 100 punktów. Do tej pory udawało mi się kilka razy dociągnąc do ok. 110 punktów. W tej grze natomiast po fazie C uzyskałem 129, a gdyby doliczyć punkty bonusowe już uzyskane (kliknięcie na link "scoring") to jeszcze system doliczył kolejne 17. Zatem miałem już na pewno 146 punktów, co było dla mnie wynikiem niewyobrażalnym do tej pory. :shock:

2. W tej samej grze udało mi się skończyć rozgrywkę z tylko 3 odsłoniętymi polami. 8) I znowu, mając na koncie setki rozgrywek nigdy nie udawało się pokonać psychologicznej bariery 4 pustych pól na koniec gry. Podejrzewam, że udałoby się zapewne i całą planszetkę zapełnić przy odpowiednim graniu i wykorzystaniu bonusów z zamków i budynków, ale rzuty koścmi musiałyby wybitnie sprzyjać.

Macie jakieś własne historyczne osiągnięcie i przy okazji "czelendże" dla innych graczy? :wink:
Ja gram z karczmami (tak to się chyba nazywa, takie jokery) i białymi budynkami, więc jest troszkę łatwiej, Przy 200.punktach niemal zawsze się wynik zakręci.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: KonradT »

DarkSide pisze: 01 gru 2020, 19:18 Na pewno była jeszcze jedna rozgrywka ligowa z wynikiem powyżej 300pkt. i też na planszetce nr 8. Ta zamieszczona sytuacja końcowa zamieszczona przez hipcio_stg to nie ta którą pamiętam. :wink:
W 20 sezonie Ligi uzyskałem w jednej z gier 323 punkty i nie byla to plansza 8.
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: mazur_84 »

KonradT pisze: 02 gru 2020, 01:58 W 20 sezonie Ligi uzyskałem w jednej z gier 323 punkty i nie byla to plansza 8.
Nie chcesz wrócić do ligi? Jest też Szybka Liga Zamków Burgundii. Pamiętam, że chyba Cię irytowała powolna gra w zwykłej lidze. W tej szybkiej jest pod tym względem dużo lepiej :)

A wracając do osiągnięć, to ostatnio miałem ponad 150 pkt po fazie C (licząc bonus za ukończone pola z pastwiskami) na planszy 6.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: probbi »

http://www.boiteajeux.net/jeux/cdb/partie.php?id=514334

Jakoś mnie zmotywowaliscie. 300 punktów pękło bez stawiania ani jednego budynku
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bdm »

probbi pisze: 08 gru 2020, 22:52 http://www.boiteajeux.net/jeux/cdb/partie.php?id=514334

Jakoś mnie zmotywowaliscie. 300 punktów pękło bez stawiania ani jednego budynku
Dopiero zaczynam grać w Zamki i wszystkiego nie wiem, ale na załączonym screenie jest mnóstwo budynków. :roll:
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: KonradT »

To nie jest screen, tylko link do konkretnej partii. Pokazuje stan końcowy dla każdego z graczy (możesz przełączać między planszami graczy klikając na kolorowe zakładki). Jest też możliwość wyświetlenia historii ruchów graczy.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: yaro_ »

Dostałem Big Boxa na święta i mam w środku 5 planszetek pomocy gracza i dwie nadmiarowe nagrody (za 1 miejsce zielony i niebieski).
Też tak macie? To jakiś błąd? Czy jest jakiś wariant w którym dałoby się grać na 5os ?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: NestorZolo »

U mnie normalnie. Jednak musiałem zamalować pisakiem jedną owce na żetonie, bo ewidentnie było niesymetrycznie, w stosunku do pozostałych zwierząt (świń, krów i kózek). Pomysł o pisaniu do rebela, o wymianę żetonu porzuciłem. Gdyby choć dwa żetony, to może bym się skusił :wink:
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: rdbeni0 »

Graliśmy ostatnio drużynowo 2v2; na bardzo prostych zasadach:
1) wygrywa drużyna która ma więcej punktów (suma dwóch graczy)
2) drużyny mogą się konsultować, doradzać sobie, a nawet tak komunikować żeby konkurencyjna drużyna nie słyszała

Fajnie się grało, polecam w ten sposób.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: dave8 »

rdbeni0 pisze: 14 sty 2021, 20:32 Graliśmy ostatnio drużynowo 2v2; na bardzo prostych zasadach:
1) wygrywa drużyna która ma więcej punktów (suma dwóch graczy)
2) drużyny mogą się konsultować, doradzać sobie, a nawet tak komunikować żeby konkurencyjna drużyna nie słyszała

Fajnie się grało, polecam w ten sposób.
Jest też oficjalny wariant drużynowy z dedykowaną planszą. Mam od jakiegoś czasu ale jeszcze nie udało mi się zagrać.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 249
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: upadly_bankowiec »

Mi się udało zagrać pierwszy raz z oficjalnym dodatkiem 2 vs 2 w zeszłym tygodniu. I muszę przyznać że gra się zupełnie inaczej. W normalnej wersji każdy sobie spokojnie buduje, ewentualnie czasem podbierając co ciekawsze kafelki innym. Ale w wersji drużynowej ta gra zmieniła się w swoistą wojnę o kafle. Knucie, dyskusje na ucho, ogólnie gra bez litości. Szczerze mówiąc tego się nie spodziewałem, ale mi grało się bardzo fajnie. Chociaż nie wszystkim się spodobało.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Chudej »

Grałem chyba 3 razy, 2v2 jest fajne, ale dużo dłuższe i cięższe niż zwykła gra. Bardzo ciekawy wariant, ale na pewno lepiej działa przy bardziej wyrównanych składach.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Elemenek »

Polecam zagrać też 1 vs 1 w ten oficjalny dodatek drużynowy. Naprawdę świetne doznanie. W mojej opinii jeden z lepszych dodatków do tej rewelacyjnej gry.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: rdbeni0 »

Jako posiadacz starej wersji, jestem zaskoczony, że jest jakiś "oficjalny" wariant 2v2.
Pewnie mowa o tym nowym Big Boxie, w sensie że tam coś dołożyli?
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: doczek »

rdbeni0 pisze: 16 sty 2021, 00:03 Jako posiadacz starej wersji, jestem zaskoczony, że jest jakiś "oficjalny" wariant 2v2.
Pewnie mowa o tym nowym Big Boxie, w sensie że tam coś dołożyli?
Masz starą możesz sobie kupić https://www.rebel.pl/gry-planszowe/zamk ... 08814.html .
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Elemenek »

rdbeni0 pisze: 16 sty 2021, 00:03 Jako posiadacz starej wersji, jestem zaskoczony, że jest jakiś "oficjalny" wariant 2v2.
Pewnie mowa o tym nowym Big Boxie, w sensie że tam coś dołożyli?
Nie, do starej.
Lap: 9 rozszerzenie.Gra druzynowa.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: asiok »

Czy jest jakaś wersja online, gdzie gra się w trybie rzeczywistym a nie turowo?
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Witchma »

asiok pisze: 18 sty 2021, 16:27 Czy jest jakaś wersja online, gdzie gra się w trybie rzeczywistym a nie turowo?
Na yucata.de, chyba że źle zrozumiałam pytanie.
ODPOWIEDZ