Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: radarek »

Widzę, że zdążyłeś już się podzielić w komentarzach na KS: https://www.thingiverse.com/thing:4681457. Dzięki!
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: longmen76 »

Czy nie miała być do tej gry przetłumaczona instrukcja na PL? Nie mogę jej znaleźć. Nie ma, czy jestem za cienki w uszach, żeby ją znaleźć?
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: radarek »

longmen76 pisze: 10 gru 2020, 23:36 Czy nie miała być do tej gry przetłumaczona instrukcja na PL? Nie mogę jej znaleźć. Nie ma, czy jestem za cienki w uszach, żeby ją znaleźć?
Ma być przetłumaczona na polski, ale tylko w PDF. Miała być już dawno. Póki co brak nowego info kiedy będzie. Osobiście jednak polecam trzymać się wersji angielskiej. Po pierwsze na boardgamegeek pojawia się dużo pytań odnośnie zasad i są one doprecyzowane. Łatwiej się w tym połapać gdy czytało się wersję angielską. Po drugie, znając życie, w tłumaczeniu pojawią się jakieś nowe nieścisłości.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: ernin »

radarek pisze: 10 gru 2020, 21:32 Widzę, że zdążyłeś już się podzielić w komentarzach na KS: https://www.thingiverse.com/thing:4681457. Dzięki!

Tak zdążyłem już udostępnić :)
Myślę teraz jak rozwiązać kwestię insertu dla wież by dało radę to wydrukować na polu roboczym 230x230 bez łączenia elementów. Ewentualnie całkowicie przeprojektować insert by mieściło się wszystko razem z dodatkiem.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: longmen76 »

Ciekawy jestem czy dałoby się zmieścić wszystko w insercie ze sklejki. Te plastikowe pojemniki są spoko, ale i tak z tacką i pojemnikami z dodatków nie zmieszczą się w pudełku. Muszę nad tym popracować w styczniu po nowym roku. Wkurzają mnie ta ilość pudełek - zwłaszcza te dwa wysokie podłużne...
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: E2MD »

longmen76 pisze: 11 gru 2020, 09:22 Ciekawy jestem czy dałoby się zmieścić wszystko w insercie ze sklejki. Te plastikowe pojemniki są spoko, ale i tak z tacką i pojemnikami z dodatków nie zmieszczą się w pudełku. Muszę nad tym popracować w styczniu po nowym roku. Wkurzają mnie ta ilość pudełek - zwłaszcza te dwa wysokie podłużne...
Jeżeli będziesz robił insert to jestem chętny.
Ja patrzę na ten metrowy stos pudeł to zastawiam się czy chcę to otwierać bo do 2022 się nie połapię w zawartości.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: radarek »

Rozegrałem kilka partii i póki co jestem zachwycony grą. Nie dość, że spełniła moje wyobrażenia w kwestii przeniesienia gry video na planszówkę, to jeszcze okazała się tym co od jakiegoś czasu szukałem - skomplikowaną łamigłówką, z regulowanym poziomem trudności, do której mogę usiąść sam albo wraz z żoną. Już wiem, że będę musiał zdobyć wszystkie możliwe gwiazdki i wyzwania :D.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: Curiosity »

Napisz za jakiś czas, czy nie jest za bardzo powtarzalna. To była moja główna obawa i tylko dlatego nie wsparłem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
MManiekM
Posty: 197
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: MManiekM »

longmen76 pisze: 10 gru 2020, 23:36 Czy nie miała być do tej gry przetłumaczona instrukcja na PL? Nie mogę jej znaleźć. Nie ma, czy jestem za cienki w uszach, żeby ją znaleźć?
Do środy ma być gotowe tłumaczenie.
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: radarek »

Curiosity pisze: 13 gru 2020, 14:58 Napisz za jakiś czas, czy nie jest za bardzo powtarzalna. To była moja główna obawa i tylko dlatego nie wsparłem.
Ok, dam znać.

Póki co rozegrałem 4 partie, z czego 3 z żoną, a jedną solo. Bardzo mi się podoba fakt, że rdzeń grania solo jest taki sam, ale wykorzystanie bohaterów i miejsc gdzie stawia się wieżyczki, jest inne od gry wieloosobowej. Przez to siadając do rozgrywki solo nie ma się wrażenia, że gramy identycznie z tą różnicą iż podejmujemy wszystkie decyzje sami (chociaż oczywiście nikt nam nie zabrania grać wariantu wieloosobowego solo).
opulentus
Posty: 519
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: opulentus »

W wątku poświęconym sklepowi 3 trolle wczoraj ktoś zapytał kiedy zaczną wysyłać Kingdom Rusha.
Odpowiedź była następująca: "W nadchodzącym tygodniu, choć co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od Lucky Duck Games jak będzie rozwiązane dosyłanie poprawionych kart, żetonów i insertów."
Zna ktoś szczegóły co poszło nie tak?
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: sasquach »

opulentus pisze: 03 sty 2021, 18:47 W wątku poświęconym sklepowi 3 trolle wczoraj ktoś zapytał kiedy zaczną wysyłać Kingdom Rusha.
Odpowiedź była następująca: "W nadchodzącym tygodniu, choć co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od Lucky Duck Games jak będzie rozwiązane dosyłanie poprawionych kart, żetonów i insertów."
Zna ktoś szczegóły co poszło nie tak?
karty i żetony: https://www.kickstarter.com/projects/de ... ts/3046201 (sekcja "Fix Package")
Inserty: https://www.kickstarter.com/projects/de ... ts/3051314 (sekcja "3) The trays are poorly designed & manufactured:")
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: piotrest »

Zastanawiałem się nad tą grą, ale przegapiłem KS. Czy do dobrej zabawy wystarczy sama wersja sklepowa (nie muszę mieć plastikowych figurek żołnierzy i żetonów)? Jest 5 bohaterów, 3 bossów, 10 scenariuszy, możliwość gry solo i dostosowywania poziomu gry... Czy dodatki są nieodzowne z Dragon Chest Pledge?
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: radarek »

piotrest pisze: 05 sty 2021, 13:43 Zastanawiałem się nad tą grą, ale przegapiłem KS. Czy do dobrej zabawy wystarczy sama wersja sklepowa (nie muszę mieć plastikowych figurek żołnierzy i żetonów)? Jest 5 bohaterów, 3 bossów, 10 scenariuszy, możliwość gry solo i dostosowywania poziomu gry... Czy dodatki są nieodzowne z Dragon Chest Pledge?
Wersja sklepowa tak na prawdę nie różni się od tej z KS. Kwestia jest tylko taka, że póki co w sprzedaży jest tylko podstawka, na pozostałe dodatki trzeba jeszcze poczekać oraz dodatek Spider Goddess będzie (jeśli dobrze pamiętam) dostępny tylko na stronie Lucky Duck Games. Będziesz mógł prędzej czy później kupić wszystko (a na pewno wszystko mające wpływ na gameplay).
Gra działa pięknie bez dodatków (mam wszystkie, ale póki co gram scenariusze z podstawki tymi 5 bohaterami, na nowych bohaterów i scenariusze przyjdzie czas) więc spokojnie będziesz mógł je zakupić za jakiś czas.
Curiosity pisze: 13 gru 2020, 14:58 Napisz za jakiś czas, czy nie jest za bardzo powtarzalna. To była moja główna obawa i tylko dlatego nie wsparłem.
Czy gra jest grywalna i regrywalna? Uważam, że tak, ale niekoniecznie dla wszystkich. Już wyjaśniam.
Generalnie cała gra ma charakter łamigłówki. Łamigłówki mają to do siebie, że jak poznajemy nową to uczymy się ją rozwiązywać. Zauważamy pewne zależności, szukamy optymalnych ruchów itp. I tak dokładnie jest z Kingdom Rush. A ponieważ każdy scenariusz wprowadza coś nowego to wymaga indywidualnego podejścia. Podobnie jest z bohaterami - wybierając innych będziemy musieli trochę zmodyfikować nasze podejście. Po ukończeniu danego scenariusza można się zastanowić czy coś nie mogliśmy zrobić jeszcze lepiej i rozegrać go jeszcze raz (być może w innej konfiguracji - na sposób gry wpływają wybrani bohaterowie oraz liczba graczy). Jednak z pewnością część osób po jednokrotnym przejściu scenariusza nie będzie chciała do niego wracać.
Podsumowując: jeśli ktoś lubi myśleć nie tylko podczas gry, ale także po niej i ma skłonności do "bicia rekordów" czy rzucania sobie wyzwań to ta gra zapewni mu dużo regrywalności.

Dodatkowo, gra ma ogromny potencjał na fanowskie dodatki. To tylko kwestia czasu, aż ktoś stworzy jakieś nowe scenariusze, dodatki czy postacie. Sam już zacząłem spisywać jakieś pomysły jakie przychodzą mi do głowy.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2021, 18:40 przez radarek, łącznie zmieniany 1 raz.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: khuba »

Jakby co w Planszostrefie mają jeszcze wersje KS (najtańszy Knight Pledge, ale zawiera dodatek Spider Goddess)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: sasquach »

Jeszcze miał być chyba jakiś moduł do losowo generowanych scenariuszy.
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: radarek »

sasquach pisze: 06 sty 2021, 02:10 Jeszcze miał być chyba jakiś moduł do losowo generowanych scenariuszy.
Podejrzewam, że chodzi Ci o tzw. Portal Storm (opisany na końcu książki ze scenariuszami).
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: Palmer »

Wydawca nie próżnuje. Ledwo pierwsza część dotarła do zamawiających, a tu już za 30 dni sequel - https://gamefound.com/projects/draft/ls ... ject-story
Tenebrexis
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2021, 00:39

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: Tenebrexis »

khuba pisze: 05 sty 2021, 18:36 Jakby co w Planszostrefie mają jeszcze wersje KS (najtańszy Knight Pledge, ale zawiera dodatek Spider Goddess)
jeżeli dobrze widzę to już nie ma :(
znacie jakieś inne źródła skąd można kupić tą wersję kickstarterową? bo zbiórka jeśli dobrze widzę już dawno zakończona i nie można kupować ;/
helpunku!
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: khuba »

Tenebrexis pisze: 09 sty 2021, 00:41 jeżeli dobrze widzę to już nie ma :(
znacie jakieś inne źródła skąd można kupić tą wersję kickstarterową? bo zbiórka jeśli dobrze widzę już dawno zakończona i nie można kupować ;/
helpunku!
Chyba warto poczekać w takiej sytuacji (jak się nie śpieszysz) na wspomnianą wyżej nową edycję
(zdaje sie ze wczesniejsza edycja tez bedzie dostepna)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
pitertbg
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2020, 20:28
Has thanked: 2 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: pitertbg »

Witam,

Ostatnio zacząłem się interesować Kingdom Rushem i nasunęło mi się parę pytań przed zakupem:
1) Czy gra jest niezależna językowo? - wiem że jest polska instrukcja i księga scenariuszy do pobrania, ale zastanawia mnie na jakich jeszcze elementach są treści po angielsku. Czy osoba średnio znająca język/nieznająca go (bo z takimi też gram) spokojnie da sobie radę z tą grą?
2) Znalazłem na muve.pl wersję sklepową za 170 zł - wydaje mi się że to dobra cena, ale wcześniej tej gry nie obserwowałem. Za ile była najtańsza wersja na KS?
3) I ostatnie pytanie. Czy jest już wiadomo jak kolejna część zmieni/usprawni rozgrywkę? Zastanawiam się czy nie lepiej się wstrzymać i poczekać na następną część?
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: sasquach »

pitertbg pisze: 11 sty 2021, 15:11 1) Czy gra jest niezależna językowo? - wiem że jest polska instrukcja i księga scenariuszy do pobrania, ale zastanawia mnie na jakich jeszcze elementach są treści po angielsku. Czy osoba średnio znająca język/nieznająca go (bo z takimi też gram) spokojnie da sobie radę z tą grą?
Teksty są w opisach umiejętności, ale są przetłumaczone pod koniec instrukcji. Jest trochę tekstu na kartach bosów, ale tu wystarczy, że jedna osoba będzie znała język.
pitertbg pisze: 11 sty 2021, 15:11 2) Znalazłem na muve.pl wersję sklepową za 170 zł - wydaje mi się że to dobra cena, ale wcześniej tej gry nie obserwowałem. Za ile była najtańsza wersja na KS?
59$, ale wersja z KS zawiera duży dodatek który dostępny jest tylko na KS oraz w sklepie Lucky Duck.
pitertbg pisze: 11 sty 2021, 15:11 3) I ostatnie pytanie. Czy jest już wiadomo jak kolejna część zmieni/usprawni rozgrywkę? Zastanawiam się czy nie lepiej się wstrzymać i poczekać na następną część?
Na razie nie wiadomo za wiele: https://gamefound.com/projects/draft/ls ... 17q2exj7te#/
Jak zrezygnujesz z Rift In Time to ominą Cię scenariusze z niego. Ja bym nie czekał.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: Rykas »

Jest szansa, że uda się za koszulkowac karty?
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: sasquach »

Rykas pisze: 14 sty 2021, 08:57 Jest szansa, że uda się za koszulkowac karty?
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves ... ft-in-time
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Kingdom Rush: Rift In Time (H. Hope, S.-F. Lim, J. Wright)

Post autor: Rykas »

Może źle się wyraziłem nie chodzi mi o rozmiar, tylko czy po zakoszulkowane hordy mieszczą się w tych plastikach a wieże w tych stendach 3d czy jak to nazwać.
ODPOWIEDZ