Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: rattkin »

vikingowa pisze: 08 paź 2020, 13:52 O kurczę... brzmi to jakbym faktycznie łgała straszliwie mówiąc, że mi po paru tygodniach i kilku grach daszki nadal trzymają jak na kleju. Zastanawia mnie to od czego to zależy, że niektórym faktycznie odpadają... wilgotność, problem pierwszego druku?
Nie, nie, to akurat, jak się rzekło, jest funkcja suchości pomieszczenia i - jak to ktoś wcześniej pięknie ujął - arogancji designu. U jednych będzie prędzej, u innych później, ale jeśli problem jest, to się w końcu objawi. Miałem na myśli raczej przypadki "no nie ma masła w lodówce, nie widzę", podczas gdy ono tam jednak jest - albo odwrotnie :)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: anitroche »

Dzięki za miłe przywitanie :) Już mnie jedna dobra dusza uświadomiła też o tym, że w najnowszym pladge managerze będzie można wyhaczyć poprzednie gry i nawet dała możliwość, żeby przez niego zamówić, więc może uda się zdobyć coś ładnego :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

A można prosić o kontakt do tego samarytania? Bo też byłbym chętny na tang garden przy okazji :D
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Ciekawostka: rozmawiałem z jednym sklepem i te egzemplarze dostępne teraz u nas na rynku to jeszcze nie jest oficjalna dystrybucja na Polskę, tylko ściągane z za granicy pojedyncze sztuki. Oficjalna dystrybucja od lucky duck games polska ma mieć podobno niższą cenę i ma być dostępna już w październiku...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Uncle_Grga »

Paskuder pisze: 10 paź 2020, 10:19 Ciekawostka: rozmawiałem z jednym sklepem i te egzemplarze dostępne teraz u nas na rynku to jeszcze nie jest oficjalna dystrybucja na Polskę, tylko ściągane z za granicy pojedyncze sztuki. Oficjalna dystrybucja od lucky duck games polska ma mieć podobno niższą cenę i ma być dostępna już w październiku...
Dokładnie tak jest.. to info pochodzi wprost od przedstawiciela wydawnictwa, można je znaleźć na forum. Zresztą w tym temacie wątek ten przewija się na samym początku..
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Gizmoo »

Dzisiejsze popołudnie i wieczór spędzone z Tang Garden. Ależ to jest przyjemna gra! Serio nie wiem, co w tym tytule jest takiego, że sprawia mi wielką radochę! Pierwsza gra przegrana przez podebranie (w ostatnim ruchu!) ostatniego pawilonu. ( :cry: ) Druga gra wygrana ze sporą przewagą punktową, na luziku i bez stresu z wykręconym chyba największym minicombem (w życiu nie spasowało mi jeszcze tak wstawienie na raz dwóch kafli). Kilka zdjęć i z góry przepraszam za nie najlepszą jakość, ale fotki robione starą komórką.
Spoiler:
Żelazne postanowienie - zacząć od przyszłego tygodnia ogrywać wreszcie scenariusze z dodatków!
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Uuuuu panie kochany, widzę wersja na wypasie, metalowe monety no i szacun za malowanie!
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: rattkin »

Jak się „podbiera” pawilon?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: japanczyk »

Zakładam, że chodzi o wstawienie postaci do pawilonu pewnie.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Gizmoo »

Paskuder pisze: 11 paź 2020, 23:17 szacun za malowanie!
Oklaski należą się Lunatykuku
rattkin pisze: 12 paź 2020, 00:08 Jak się „podbiera” pawilon?
Moja mama miała trzy pawilony. Ja z ojcem po jednym. Mama kończy grę zdejmując po postawieniu kafelka żeton krajobrazu. Ostatnie punkty jakie możemy zdobyć w tej rozgrywce, to zapunktować na pawilonach. W ostatnim swoim ruchu papa decyduje się dobrać karty. Podejmuje duże ryzyko, bo dobiera tylko dwie karty, ale nie chce wstawić kafelka, bo wtedy ja dobiorę trzy, co da mi większe szanse na dobranie karty z pawilonem. No więc ojciec dobiera 2 i w tych dwóch kartach jest ostatni dostępny pawilon! Więc ja z pawilonów mam 0 punktów, papa - 6. I jak się okazało ten ostatni, ryzykowny ruch wygrał grę. Więc de facto tata "podebrał" mi ten pawilon. Gdyby on nie dobrał tych kart, to dobrałbym je ja. Proste. :lol:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Na pytanie do lucky duck kiedy powinny pojawić się w sklepach egzemplarze z ich dystrybucji odpisali że tydzień, max dwa. :D
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

No i lipa. Według planszowych newsów i samego wydawcy gra jest na magazynie dystrybutora od ponad tygodnia. Tymczasem w sklepach jest praktycznie niedostępna... Lucky duck w swoim wątku wydawniczym też milczy... :cry:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: japanczyk »

To, że u LDG jest na magazynie nie znaczy, że sklepy sa chętne nabywać grę do sprzedaży
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Szamano »

Odpowiedź 3trolle (12 listopada):

Czy będą mieli Państwo w sprzedaży grę Tang garden ? Jeśli tak to wiadoma jest data dostępności i cena ?
Tak, ale wydanie sklepowe, niestety cena i termin nie są jeszcze możliwe do przewidzenia.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Uncle_Grga »

Paskuder pisze: 15 lis 2020, 10:41 No i lipa. Według planszowych newsów i samego wydawcy gra jest na magazynie dystrybutora od ponad tygodnia. Tymczasem w sklepach jest praktycznie niedostępna... Lucky duck w swoim wątku wydawniczym też milczy... :cry:
Jeżeli nadal jesteś zainteresowany, to w moim ulubionym sklepie pojawił się Tang..

Co ciekawe, rzeczywiście w lepszych pieniądzach niż sam kupowałem. Linka poniżej:

https://dragoneye.pl/tang-garden-eng-p-2402.html
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Dianne »

Po pierwszych zachwytach nad wykonaniem i w ogóle wyglądem gry, zasiadam powoli do instrukcji. Czy może tłumaczył ją ktoś na język polski? Jeśli nie to pewnie będę musiała ją przetłumaczyć dla mojego faceta, a nie chciałabym odkrywać Ameryki od nowa, jeżeli już ktoś to zrobił :D Google nie pomógł, na BGG też nic nie widzę.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: malekith_86 »

Dianne pisze: 13 gru 2020, 14:18 Po pierwszych zachwytach nad wykonaniem i w ogóle wyglądem gry, zasiadam powoli do instrukcji. Czy może tłumaczył ją ktoś na język polski? Jeśli nie to pewnie będę musiała ją przetłumaczyć dla mojego faceta, a nie chciałabym odkrywać Ameryki od nowa, jeżeli już ktoś to zrobił :D Google nie pomógł, na BGG też nic nie widzę.
będzie polska wersja tej gry od lucky Duck games więc za jakiś czas na pewno będzie dostępna polska instrukcja
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Dianne »

malekith_86 pisze: 13 gru 2020, 14:28
Dianne pisze: 13 gru 2020, 14:18 Po pierwszych zachwytach nad wykonaniem i w ogóle wyglądem gry, zasiadam powoli do instrukcji. Czy może tłumaczył ją ktoś na język polski? Jeśli nie to pewnie będę musiała ją przetłumaczyć dla mojego faceta, a nie chciałabym odkrywać Ameryki od nowa, jeżeli już ktoś to zrobił :D Google nie pomógł, na BGG też nic nie widzę.
będzie polska wersja tej gry od lucky Duck games więc za jakiś czas na pewno będzie dostępna polska instrukcja
Do jutra się raczej nie wyrobią? :lol: Potrzebuję na już, ale dziękuję :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: japanczyk »

malekith_86 pisze: 13 gru 2020, 14:28
będzie polska wersja tej gry od lucky Duck games więc za jakiś czas na pewno będzie dostępna polska instrukcja
Skad takie info? Wczesniej wprost zaprzeczali ze gra zostanie wydana po Polsku
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Uncle_Grga »

japanczyk pisze: 13 gru 2020, 15:14
malekith_86 pisze: 13 gru 2020, 14:28
będzie polska wersja tej gry od lucky Duck games więc za jakiś czas na pewno będzie dostępna polska instrukcja
Skad takie info? Wczesniej wprost zaprzeczali ze gra zostanie wydana po Polsku
Odniosłem podobne wrażenie - w wątku LDG przedstawiciel wydawnictwa potwierdził pojawienie się wersji ANGLOJĘZYCZNEJ w polskich sklepach, w wyraźną deklaracją: "nie planujemy polskiej wersji językowej".

@ Diane - niestety nie. Ale ile tam tych zasad do tłumaczenia ? Jedna główna i dwie dodatkowe na krzyż.. :wink:
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Lubel »

Dianne pisze: 13 gru 2020, 14:18 Czy może tłumaczył ją ktoś na język polski? Jeśli nie to pewnie będę musiała ją przetłumaczyć dla mojego faceta, a nie chciałabym odkrywać Ameryki od nowa, jeżeli już ktoś to zrobił :D
i co znalazłaś może tłumaczenie, albo sama go dokonałaś? Jeśli tak to podzielisz się ?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: vikingowa »

Dla zainteresowanych: wersja angielska właśnie wskoczyła na AlePlanszówki za całkiem fajne pieniądze. Mi po rabatach (+3% z dzisiaj) wychodzi 184.25 zł.
Polecam się spieszyć bo mają mało sztuk.

https://aleplanszowki.pl/strategiczne/8 ... elska.html
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Gra jest świetna. Nie jest może pozycją wysokich lotów dla wyjadaczy ale jako lekka rodzinna gra - idealna. Moim zdaniem przestarzałe tytuły jak nudne wsiąść do pociągu powinny być zastąpione grami takimi jak tang garden właśnie. Gra jest piękna, nie za długa, w miarę prosta aczkolwiek wymaga lekkiego pogłówkowania. Dzieciaki uwielbiają i na stole ląduje co weekend. To co dotarło do nas w retailu to już 3 druk mocno poprawiony w stosunku do oryginału. Nie ma żadnych wad produkcyjnych typu odchodząca folia, rozwarstwiające się elementy czy kiepskie figurki które dostały nowy surowiec i wyglądają tak jak powinny od początku. Jak szukacie nie sztampowego fillera albo lżejszej wagowo gry to nic tylko brać!
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Uuuuu widzę że thunder glyph games nieźle idzie sprzedaż bo rozszerzają asortyment tg w retailu. Na ich stronie w sklepiku pojawiły się dodatki więc już nie trzeba będzie polować na eBay i przepłacać 3x. Apricot tree dostępne, figurki herbalist i wayfarer oraz dekoracja swan mają status pre-order. Na koniec najlepsze: całe golden age ma status pre-release! Co oznacza że do pełnej kolekcji brakować będzie tylko ghost stories!
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: vikingowa »

Wszystko było już dostępne w pażdzierniku, ogłaszali to na swojej stronce, paczka doszła ekspresowo.
Niestety Ghost Stories to KS exclusive więc w sklepiku się nie pojawi ale będzie okazja zdobyć podczas pledge managera do Darwin's Journey :D
ODPOWIEDZ