Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Przeglądam te instrukcje i rzeczywiście ta mapa wyglada bez sensu. Orientujecie się może czy da się przeciąć matę neoprenowa ? Myśle żeby po prostu odciąć ta górna cześć i traktować je niezależnie. Da radę to zrobić w domowych warunkowych albo np. przy pomocy krawcowej ? (Mam na myśli profesjonalne ucięcie tego i np. obszycie żeby się nie rozleciało i strzepilo)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

Wszyscy przecinają planszę na 3 części (tę kartonową), i jest git.

Nie słyszałem jeszcze aby kiedykolwiek ktoś gdzieś musiał planszę ciąć by była grywalna :) Poważna wada projektowa ze strony AR. A wystarczyłoby zrobić 3 oddzielne plansze.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 163 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Ja chyba nie dam rady wziąć nożyczek do reki i z premedytacją rozciąć planszę :wink: . Zwykle do tej pory plansze się sklejało, a nie rozcinało :wink: .
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

A matę można tak ciachnac ?
Muerto
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2018, 23:35
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muerto »

shuji pisze: 12 gru 2020, 20:03 A matę można tak ciachnac ?
Wszystko można. Tylko pozostaje pytanie po co dokładać do maty, z założeniem jej pocięcia? :wink:
5% rabatu w grybezpradu.eu, 3% w 3trolle.pl
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Muerto pisze: 12 gru 2020, 20:05
shuji pisze: 12 gru 2020, 20:03 A matę można tak ciachnac ?
Wszystko można. Tylko pozostaje pytanie po co dokładać do maty, z założeniem jej pocięcia? :wink:
Bo lubię maty, a taka plansza w dwóch częściach ma spory sens :) pytanie czy nie będzie się rozlatywac i strzępić
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4482
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

shuji pisze: 12 gru 2020, 19:24 Przeglądam te instrukcje i rzeczywiście ta mapa wyglada bez sensu. Orientujecie się może czy da się przeciąć matę neoprenowa ? Myśle żeby po prostu odciąć ta górna cześć i traktować je niezależnie. Da radę to zrobić w domowych warunkowych albo np. przy pomocy krawcowej ? (Mam na myśli profesjonalne ucięcie tego i np. obszycie żeby się nie rozleciało i strzepilo)
https://www.facebook.com/groups/etherfi ... 734311189/

Tutaj ktoś ciął :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 163 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Wygląda świetnie chociaż ja wciąż po cichu liczę, że AR pójdzie po rozum do głowy zanim zostanie wydana polska wersja i nie będzie zmuszać graczy tak drastycznych kroków :wink: .
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8747
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Curiosity »

Muerto pisze: 12 gru 2020, 20:05
shuji pisze: 12 gru 2020, 20:03 A matę można tak ciachnac ?
Wszystko można. Tylko pozostaje pytanie po co dokładać do maty, z założeniem jej pocięcia? :wink:
Ja wolę pociąć opcjonalną matę niż planszę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Hardkor pisze: 12 gru 2020, 21:03
shuji pisze: 12 gru 2020, 19:24 Przeglądam te instrukcje i rzeczywiście ta mapa wyglada bez sensu. Orientujecie się może czy da się przeciąć matę neoprenowa ? Myśle żeby po prostu odciąć ta górna cześć i traktować je niezależnie. Da radę to zrobić w domowych warunkowych albo np. przy pomocy krawcowej ? (Mam na myśli profesjonalne ucięcie tego i np. obszycie żeby się nie rozleciało i strzepilo)
https://www.facebook.com/groups/etherfi ... 734311189/

Tutaj ktoś ciął :)
Kurła, właśnie dokładnie o to mi chodzi. Świetnie to wygląda i mega praktycznie. Mam nadzieję że moja krawcowa ogarnia temat :D

Muleq pisze: 12 gru 2020, 21:24 Wygląda świetnie chociaż ja wciąż po cichu liczę, że AR pójdzie po rozum do głowy zanim zostanie wydana polska wersja i nie będzie zmuszać graczy tak drastycznych kroków :wink: .
W życiu w to nie uwierzę. Wyobraź sobie jaki rwetes by był (i to słusznie) od osób które dostały wersję międzynarodowa. Przecież musieli by to wszystkim wymieniac jeśli by chcieli wyjsc z twarzą. A wersję eng to na pewno zdecydowana większość. Jedyne co mogą teraz robić to isc w zaparte i poprawić to przy dodruku kiedyś w przyszłości.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 163 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

shuji pisze: 12 gru 2020, 21:44 W życiu w to nie uwierzę. Wyobraź sobie jaki rwetes by był (i to słusznie) od osób które dostały wersję międzynarodowa. Przecież musieli by to wszystkim wymieniac jeśli by chcieli wyjsc z twarzą. A wersję eng to na pewno zdecydowana większość. Jedyne co mogą teraz robić to isc w zaparte i poprawić to przy dodruku kiedyś w przyszłości.
No to im potną planszę :wink: , też mi problem :wink: .
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4482
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Nie ma szans, żeby naprawili to w wersjach językowych. Za dużo roboty, kosztów i potencjalnych problemów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Na BGG w plikach jest ta główna część planszy do wydruku.
Ja sobie poskanowałem i zrobiłem te trzy mapy, o których wspominałem, tj. główną część planszy, mapę świata snu i mapę drzemek.
Wysłałem pytanie do AR czy mogę się dzielić plikami, po zatwierdzeniu wrzucam na BGG, po odmowie zapraszam na priv ;D

Edit: dostałem zielone światło, pliki czekają na zatwierdzenie przez BGG
Ostatnio zmieniony 13 gru 2020, 14:18 przez yrq, łącznie zmieniany 1 raz.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

No i poszli droga środka :P po prostu udostępnia grafike planszy poziomej, jak ktoś chce można druknac. Ja chyba ciachne ta mate bo wydaje mi się że taka podwójna plansza będzie praktyczniejsza.

Z dodatkowych info:
  • Pracują nad trybem gry który ma przyspieszyć i omijać drzemki. Tak żeby dało się skończyć kampanię w 25-30 godzin a nie 50. Z tego co mówią sporo nas ominie wtedy - pytanie do grających czy to prawda ?
  • Pracują nad dokumentem zbierającym najważniejsze zasady i wyjaśniający zawiłości
  • Pracują nad filmikiem tutorialowym wyjasniajacym wszystkie zasady
Źródło: update na ks
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Bysztel »

shuji pisze: 13 gru 2020, 09:39
  • Pracują nad trybem gry który ma przyspieszyć i omijać drzemki. Tak żeby dało się skończyć kampanię w 25-30 godzin a nie 50.
Nie grałem, więc nie wiem, czy gameplayowo to wyjdzie na dobre. Chociaż sam nie wiem, co myśleć o sytuacji, w której sprzedaje się grę pokreślając jaka to ona jest wielka, że jest tam kontentu na x+ godzin, a potem jako ficzer przedstawia się opcję ominięcia połowy gry (bo, jak sami pisza w apdejcie, "mało kto ma tyle czasu na gry").

Nie mówię, że robią dobrze i nie mówię, że źle. Tylko coś to chyba mówi o tym, na jakiej podstawie te wszystkie wielkie kickstartery działają. No bo zaraz zacznie się kampania Vanguarda, gdzie na pewno podkreślane będzie, jaka ta gra wielka, rozbudowana i długa, i ta długość będzie przedstawiana jako jednoznaczny pozytyw...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4084
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Bo dlugosc jest niewatpliwie duzym pozytywem. Im wiecej unikalnego kontentu tym wieksza szansa ze gra sie nie znudzi. Najlepsza opcja jest gdy glowna kampania ma 15-20 godz a np 30 godz to 2 dodatkowe kampanie albo poboczne zadania. W Etherfileds w trakcie KS tak mialo byc bo pierwsza kampania miala miec ok 20 godz i tak samo Belshazar i sa 2 kampanie jako SG. Jednak sie troche rozroslo.
Dlugosc to plus bo jak ktos chce pograc krocej to zawsze moze stwierdzic po 15 godz ze narazie starczy i odlozyc na polke.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Bysztel »

brazylianwisnia pisze: 13 gru 2020, 12:16 Dlugosc to plus bo jak ktos chce pograc krocej to zawsze moze stwierdzic po 15 godz ze narazie starczy i odlozyc na polke.
Niby tak, ale jednak chcesz mieć poczucię, że miałeś kompletne doświadczenie, poznałeś całą historię itd. Zresztą tak jak przy książkach i filmach - możesz wyjść z kina w połowie seansu, który ci się dłuży, ale raczej wtedy usatysfakcjonowany nie będziesz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1116 times
Been thanked: 1282 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: seki »

brazylianwisnia pisze: 13 gru 2020, 12:16 Bo dlugosc jest niewatpliwie duzym pozytywem. Im wiecej unikalnego kontentu tym wieksza szansa ze gra sie nie znudzi.
Nie zawsze. Gra się nie znudzi pod warunkiem, że to więcej kontentu będzie emocjonujące i satysfakcjonujące. Gdy się dłuży i męczy to będzie główny powód do zaprzestania dalszej gry i jej pozbycie się. Tak się u mnie stało z Tainted grail. Może gdyby twórcy skondensowali rozgrywkę, ta byłaby zdecydowanie lepsza. Także absolutnie nie, nie zawsze więcej znaczy lepiej.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sin »

gabens29 pisze: 13 gru 2020, 12:33
yrq pisze: 12 gru 2020, 23:11 Na BGG w plikach jest ta główna część planszy do wydruku.
Ja sobie poskanowałem i zrobiłem te trzy mapy, o których wspominałem, tj. główną część planszy, mapę świata snu i mapę drzemek.
Wysłałem pytanie do AR czy mogę się dzielić plikami, po zatwierdzeniu wrzucam na BGG, po odmowie zapraszam na priv ;D
Gdzie będzie można to wydrukować w miarę przystępnej cenie?
Może jakaś zbiórka?
Może jednak najpierw warto ponaciskać wydawcę, żeby się ogarnął i dostarczył w drugiej fali sensowną planszę do wcale nietaniej gry?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4084
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

seki pisze: 13 gru 2020, 12:35
brazylianwisnia pisze: 13 gru 2020, 12:16 Bo dlugosc jest niewatpliwie duzym pozytywem. Im wiecej unikalnego kontentu tym wieksza szansa ze gra sie nie znudzi.
Nie zawsze. Gra się nie znudzi pod warunkiem, że to więcej kontentu będzie emocjonujące i satysfakcjonujące. Gdy się dłuży i męczy to będzie główny powód do zaprzestania dalszej gry i jej pozbycie się. Tak się u mnie stało z Tainted grail. Może gdyby twórcy skondensowali rozgrywkę, ta byłaby zdecydowanie lepsza. Także absolutnie nie, nie zawsze więcej znaczy lepiej.
Gdy gra jest krótka ale slabo regrywalna to nie masz opcji grac w nia dluzej. Krocej zawsze mozesz. Dla mnie kazda partia moze byc ta ostatnia. Nie mówię tu o skondensowaniu bo to odrebna kwestia. Gdyby Tainted Grail kończył sie w 7 rozdziale tak jak jest z modyfikacja tego rozdziału to czy bylby lepszy? No raczej nie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 228 times
Been thanked: 12 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: gabens29 »

sin pisze: 13 gru 2020, 12:39
gabens29 pisze: 13 gru 2020, 12:33
yrq pisze: 12 gru 2020, 23:11 Na BGG w plikach jest ta główna część planszy do wydruku.
Ja sobie poskanowałem i zrobiłem te trzy mapy, o których wspominałem, tj. główną część planszy, mapę świata snu i mapę drzemek.
Wysłałem pytanie do AR czy mogę się dzielić plikami, po zatwierdzeniu wrzucam na BGG, po odmowie zapraszam na priv ;D
Gdzie będzie można to wydrukować w miarę przystępnej cenie?
Może jakaś zbiórka?
Może jednak najpierw warto ponaciskać wydawcę, żeby się ogarnął i dostarczył w drugiej fali sensowną planszę do wcale nietaniej gry?

Juz tamte mają wydrukowane więc wątpię żeby nam dali w poziomie...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: vojtas »

A jak mogli taką rzecz wypuścić?? Nie kumam tego. Nie było nikogo w ekipie, kto by powiedział otwarcie: "plansza wymaga zmian"? :/
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8747
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Curiosity »

Pewnie plansza powstała na końcu, a na testach grali na kartce papieru
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
feniks_ciapek
Posty: 2291
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 932 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: feniks_ciapek »

Curiosity pisze: 13 gru 2020, 22:48 Pewnie plansza powstała na końcu, a na testach grali na kartce papieru
W testach grali chyba na mniejszej planszy, o ile dobrze pamiętam. Ta większa to stretch goal.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sin »

gabens29 pisze: 13 gru 2020, 13:06 (...)
Juz tamte mają wydrukowane więc wątpię żeby nam dali w poziomie...
Skoro Serious Poulp byli w stanie ponownie wydrukować trzydzieści tysięcy zestawów po prawie tysiąc kart każdy, to wydawałoby się, że wydrukowanie ponad trzydziestu tysięcy plansz też jest do zrobienia. Oczywiście wiązałoby się to z kosztem, a w rezultacie rezygnacją z części zysków z projektu, ale budowałoby wizerunek wydawcy dbającego o graczy i traktującego swoje gry z należytą pasją, co w dłuższej pespektywie może być cenniejsze niż wspomniane pieniądze (innymi słowy: przynieść więcej zysku rozłożonego w czasie). Osobiście raczej nie wiążę wielkich nadziei z tym scenariuszem, ale pewnie jako społeczność pewnie jesteśmy w stanie zwiększyć na to szansę komunikując wydawnictwu taką potrzebę/oczekiwanie, może nie zamiast, ale przynajmniej zanim zaczniemy szukać rozwiązań na własną rękę (vide pomysł na grupówkę do samodzielnego druku).
vojtas pisze: 13 gru 2020, 22:40 A jak mogli taką rzecz wypuścić?? Nie kumam tego. Nie było nikogo w ekipie, kto by powiedział otwarcie: "plansza wymaga zmian"? :/
Strzelam, że to kwestia pandemii i testowania online'owo, bo rzeczywiście ciężko sobie wyobrazić, że przy fizycznym graniu nikt nie zwróciłby na nią uwagi.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ODPOWIEDZ