Coraz nowsze gry! a co na to starsze tytuły?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Coraz nowsze gry! a co na to starsze tytuły?

Post autor: rattkin »

Yhy. Dobrze, że w instrukcji nie ma zapisu, „jeśli gracze remisują, wygrywa ten, który stracił mniej pionów. Jeśli wciąż jest remis, gracze dzielą się zwycięstwem”.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Coraz nowsze gry! a co na to starsze tytuły?

Post autor: mikeyoski »

Artrem pisze: 19 gru 2020, 10:02 Szachy to gra wszech czasów. Proste zasady, wiele kombinacji, prestiżowe mistrzostwa świata, możliwość zapisu i odtworzenia partii nawet sprzed setek lat itd. Bardzo stara gra i tyle wieków skutecznie broni się przed nowościami.
A ja szachów nie lubię. Doceniam, ale nie lubię. Z tych starych gier zdecydowanie wolę mankalę/kalahę albo go. A i tak najbardziej lubię Gipfy :-)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Coraz nowsze gry! a co na to starsze tytuły?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Artrem pisze: 19 gru 2020, 10:02 Szachy to gra wszech czasów. Proste zasady, wiele kombinacji, prestiżowe mistrzostwa świata, możliwość zapisu i odtworzenia partii nawet sprzed setek lat itd. Bardzo stara gra i tyle wieków skutecznie broni się przed nowościami.
O tak świetna gra! Były takie partie gdzie dałbym sobie głowę uciąć że mam wygraną w kieszeni, a tu albo dałem pata, skończył mi się czas, albo zwyczajnie skaszaniłem.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Coraz nowsze gry! a co na to starsze tytuły?

Post autor: BOLLO »

Starsze tytuły wcale nie są jakieś gorsze od tych nowszych. A często to właśnie "staruszek" wchodzi na stół.

Taka np nieśmiertelna NHex...ona się nie starzeje kompletnie. A co chwile dostaje zastrzyk botoksu w postaci nowej armii.
P.S dla mnie starszy to gra 10+
ODPOWIEDZ