Lucky Duck Games 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: krisow »

Coś powiecie na takie zarzuty z tego forum co do wydania "Urbanisty"?

Użytkownik mnw napisał:
Różnice kosmetyczne bez znaczenia dla rozgrywki:
- angielska wersja jest wydrukowana na kartach z efektem "linen finish";
- karty z dodatku "W budowie" - awersy (rejony) są wydrukowane do góry nogami;
- brak konsekwencji w pogrubianiu nazw rejonów.

Różnice pomniejsze:
- 4. "Block party" / "Dwa na dwa" - polska wersja jest klarowniejsza i ma dodatkowy przykład.

Różnice znaczące:
- karty 5 i 10 mają zamienione awersy (rejony) - potencjalnie może to zaburzać balans, ale w jakim stopniu, nie wiem;
- karty 16 i 17 mają zamienione awersy (rejony) - jak wyżej;
- karty z dodatku "Plaże": "Półwysep" i "Punkt widokowy" mają zamienione awersy (rejony) - jak ktoś zauważył, uniemożliwia to punktowanie w przypadku karty "Półwysep";
- karta z dodatku "Plaże": "Trasa widokowa" ma błąd - jak już ktoś zauważył, oryginał mówi "you will not receive a Road Tax" a tłumaczenie "nie odejmujecie punktów za tę drogę". Ta wątpliwość została już wyjaśniona na bgg przez Jasona: https://boardgamegeek.com/thread/252503 ... enic-route - czyli poprawnie jest w oryginale (nie odejmuje się punktów za drogi w ogóle, nie tylko za tę konkretną).
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Lucky Duck Games »

Dzięki za uwagi - sprawdzamy temat i na dniach damy znać jak sytuacja wygląda.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: addekk »

Dzisiaj wkoncu przejrzałem dokładnie wszystkie elementy w moim zamówieniu z Kickstartera Kingdom Rush Rift in Time, i okazało się że brakuje mi jednego elementu z pudła King Pladge upgardes. Słyszałem również że jakieś elementy mają być dosylane.
Jesteście w stanie podrzucić kontakt gdzie w tej sprawie uderzyć i czy wiecie coś co z Polską instrukcją :P?
Weźże chodźże grać BGG
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: radarek »

Napisz pod adres: info@luckyduckgames.com

Co do polskiej instrukcji to miała być wczoraj, ale póki co nie ma. Polecam Ci jednak przerobić wersję angielską. Jeśli będziesz mieć jakieś wątpliwości to pisz, pomogę.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Lucky Duck Games »

Polska instrukcja do KR będzie dziś wieczorem. Sorka za dwa dni opóźnienia, ale jeden z naszych grafików jest na zwolnieniu i się u drugiego mały zator zrobił.

Co do Urbanisty:

Na pewno są te 2 wspomniane błędy w dodatku Beaches - nasz błąd, bierzemy na klatę i przepraszamy. Przy dodruku poprawimy i każdy chętny te karty od nas otrzyma pocztą.

Natomiast co do pozamienianych kart w podstawce czekamy na odpowiedź. My żadnego błędu nie popełniliśmy - zrobiliśmy karty tak, jak dostaliśmy w plikach od wydawcy.
Nie mamy pojęcia skąd wzięły się te różnice - zapewne przy którejś edycji zmienił je oryginalny wydawca, bo innego wytłumaczenia nie widzimy.
Niemniej - zrobiliśmy identycznie jak dostaliśmy w plikach od wydawcy, czekamy na wyjaśnienie sprawy z jego strony.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Jools »

Lucky Duck Games
A jak tam prace nad Dune Imperium? Ruszyły już? :)
Bo wiem że czekaliście na na wersję angielską.
Oraz:
- czy Deluxe Pack z promką też będzie w sprzedaży w Polsce?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: TTR_1983 »

Jools pisze: 18 gru 2020, 14:02 Lucky Duck Games
A jak tam prace nad Dune Imperium? Ruszyły już? :)
Bo wiem że czekaliście na na wersję angielską.
Oraz:
- czy Deluxe Pack z promką też będzie w sprzedaży w Polsce?
Chyba swoją aktywność w necie ograniczasz do tego forum :)
Pliki już poszły do druku, a prace nad polskim wydaniem są zakończone. Początkiem 2021 startuje preorder.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Losiek »

Nie ma obowiązku używania innych mediów. Ja w zasadzie korzystam tylko z forum i paru stron o planszówkach. Nie korzystam z facebooka. Co prawda mam tam jakieś fejkowe konto ale go nie używam z premedytacją. Po prostu nie chcę i nie będę z FB korzystać.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: jax »

Drogi Lucky Duck Games,
Poproszę o oryginalny (angielski) tekst karty Miasteczko (karta do trybu solo).
Wyczuwam 2 koszmarne błędy w tłumaczeniu. Niestety na bgg jest ta karta tylko po hiszpańsku, dlatego nie mogę tego jeszcze potwierdzić na 100% (ale tekst hiszpański potwierdza moje obawy).
Coś mi nie grało OD RAZU z tą kartą i swoją pierwszą rozgrywkę solo dokończyłem zgodnie z hiszpańskim (na tyle ile je rozumiem) brzmieniem tej karty. Które ma o wiele więcej sensu niz polska wersja.

A najlepiej jakbyście opublikowali teksty angielskie wszystkich 6 kart do trybu solo. Może jest tam więcej kwiatków...

Najpierw Urbanista, teraz Pionierzy... :-/
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: arturmarek »

Chciałem podziękować Lucky Duck Games za Kroniki Zbrodni 1400. Zagrałem wszystkie scenariusze i czekam na 1900, 2400 i Kroniki Czasu, dziwnie się czuję mając na półce gry, w które nie mogę zagrać.

Wspierałem grę na KS, cała obsługa i komunikacja z Waszej strony znakomita. Ciekaw jestem waszych kolejnych projektów.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Leser »

jax pisze: 19 gru 2020, 12:29 Coś mi nie grało OD RAZU z tą kartą i swoją pierwszą rozgrywkę solo dokończyłem zgodnie z hiszpańskim (na tyle ile je rozumiem) brzmieniem tej karty. Które ma o wiele więcej sensu niz polska wersja.
Na forum BGG omawiają tę kartę w dwóch pytaniach o zasady. Może z tego da się coś wywnioskować.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: ernin »

Lucky Duck Games pisze: 18 gru 2020, 11:15 Polska instrukcja do KR będzie dziś wieczorem. Sorka za dwa dni opóźnienia, ale jeden z naszych grafików jest na zwolnieniu i się u drugiego mały zator zrobił.
[...]
Dziękuję za instrukcję po polsku ale jeszcze chciałbym dopytać kiedy można się spodziewać księgi scenariuszy po polsku? Oraz czy scenariusze do Spider Goddess też będą po polsku?
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Uncle_Grga »

Lucky Duck Games pisze: 18 gru 2020, 11:15 Polska instrukcja do KR będzie dziś wieczorem. Sorka za dwa dni opóźnienia, ale jeden z naszych grafików jest na zwolnieniu i się u drugiego mały zator zrobił. (...)

Niemniej - zrobiliśmy identycznie jak dostaliśmy w plikach od wydawcy, czekamy na wyjaśnienie sprawy z jego strony.
Słyszę, że tu spóźnienia, pomyłki, zażalenia.. kłopoty znaczy. A ja w takim razie w innej sprawie.. zakładam krawat (wiadomo, klient w krawacie jest mniej awanturujacy się) i od razu z tym przychodzę..

W ostatnich tygodniach, mimo solidnego postanowienia nie-kupowania nowych, a przynajmniej znacznego ograniczenia kupowania gier zanabylem 4 produkty LDG: Tang Garden, Watergate, Calico i Esyfloresy..

I jak dla mnie wszystko jest bardzo, bardzo.. Watergate to w ogole rozbiło bank, a i reszta fantastycznie. Więc zwyczajnie podziękować chciałem.. tak wiec.. może i wasze produkty mają tam jakieś minusy, ale chodzi to, żeby te minusy nie przyslonily nam plusów.. :wink: W każdym razie.. dla mnie? Bomba!

A poważniej: z mojej perspektywy macie mocne wejście w rynek. Fajne (imo) gry, dobra jakość, ceny też niezatrważające. Błędy? Wiadomo, trzeba unikać, ale kto ich nie popelnia..?

Zatem pojedynczy feedback z rynku: generalnie jest mocno! Dzięki i powodzenia w kolejnych latach..
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Lucky Duck Games »

Dzięki za dobre słowo! :) Bardzo doceniamy, bo gry wydajemy (zarówno własne, jak i licencje) przecież dla Was.

Chcelibyśmy życzyć wesołych, radosnych i spokojnych Świąt. Wielu fajnych planszówek pod choinką, wspaniałego czasu z bliskimi przy planszy i poza nią. Noce są coraz krótsze, także musi być coraz lepiej. Do zobaczenia po świętach!

Katalog na pryszły rok mamy już w zasadzie zamknięty. Wydamy dla Was przynajmniej 17 gier i 2 duże dodatki do nich.

Obrazek
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: bobule »

Lucky Duck Games pisze: 23 gru 2020, 17:50 Katalog na pryszły rok mamy już w zasadzie zamknięty. Wydamy dla Was przynajmniej 17 gier i 2 duże dodatki do nich.
A kiedy będzie wiadomo, co wydacie w przyszłym roku ;) ?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Tringa »

@bobule, na pewno Dune: Imperium :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Lucky Duck Games »

Diuna: Imperium
Kroniki zbrodni 1900
Kroniki zbrodni 2400
Kroniki czasu (dodatek)

To już mamy ujawnione 3 gry i 1 dodatek.
Źle policzyliśmy, z tym będą więc 3 dodatki ;)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2020

Post autor: Lucky Duck Games »

Dzięki dla wszystkich za wsparcie w tym debiutanckim dla nas roku. Wydaliśmy 9 gier, a rok 2021 mamy już w zasadzie prawie zamknięty.
Na ten moment czeka na Was 17 gier i 3 dodatki.
Do zobaczenia w 2021, oby na konwencie na żywo, bo bardzo nam tego brakuje :)

Obrazek
Zablokowany