Omniszachy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
prock79
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2020, 18:42

Omniszachy

Post autor: prock79 »

Cześć. Czy znacie Omniszachy? Niestety nie znalazłem recenzji w necie: https://www.ceneo.pl/78425234
sabat24
Posty: 107
Rejestracja: 13 mar 2019, 23:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times

Re: Omniszachy

Post autor: sabat24 »

Jako miłośnik szachów uważam, że jest mocno przekombinowana i chaotyczna. W teorii daje Ci wiele, różnych możliwości zagrań, ale w praktyce bardzo ciężko się połapać, jakimi figurami akuratnie dysponujesz, bo wszystkie wyglądają dokładnie tak samo. Tylko pola, na których stoją decydują o ich możliwościach. Jak ktoś nigdy nie grał w szachy, to najpierw musi się nauczyć ruchów (chociaż niby plansza to podpowiada), a później pamiętać, że wszystko się co chwilę zmienia. To może być bariera nie do przejścia. Na dodatek masz opcję zamiany płytek miejscami i teleportacji pionka na inne pole. Naprawdę trzeba byłoby w to wiele razy zagrać, by nabyć pewnego obycia. Tyle, że jest dużo lepszych gier, by się nie męczyć nad nią. Widziałem, że ludzie sprzedają to nawet po 15 - 25zł, chociaż początkowo kosztowała 3 razy tyle.

Nie wiem też do jakiej grupy docelowej to kierujesz, ale jak dla mnie to ani zachęca do szachów dzieciaki ani nie przyciąga bardziej zaawansowanych graczy. W sumie nie wiem, do kogo jest to kierowane. Pewnie za 15zł można mieć trochę zabawy, jednak są dużo bardziej "mózgożerne" tytuły wbrew temu, czym chwali się producent.
prock79
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2020, 18:42

Re: Omniszachy

Post autor: prock79 »

sabat24 pisze: 21 gru 2020, 15:37 Jako miłośnik szachów uważam, że jest mocno przekombinowana i chaotyczna. W teorii daje Ci wiele, różnych możliwości zagrań, ale w praktyce bardzo ciężko się połapać, jakimi figurami akuratnie dysponujesz, bo wszystkie wyglądają dokładnie tak samo. Tylko pola, na których stoją decydują o ich możliwościach. Jak ktoś nigdy nie grał w szachy, to najpierw musi się nauczyć ruchów (chociaż niby plansza to podpowiada), a później pamiętać, że wszystko się co chwilę zmienia. To może być bariera nie do przejścia. Na dodatek masz opcję zamiany płytek miejscami i teleportacji pionka na inne pole. Naprawdę trzeba byłoby w to wiele razy zagrać, by nabyć pewnego obycia. Tyle, że jest dużo lepszych gier, by się nie męczyć nad nią. Widziałem, że ludzie sprzedają to nawet po 15 - 25zł, chociaż początkowo kosztowała 3 razy tyle.

Nie wiem też do jakiej grupy docelowej to kierujesz, ale jak dla mnie to ani zachęca do szachów dzieciaki ani nie przyciąga bardziej zaawansowanych graczy. W sumie nie wiem, do kogo jest to kierowane. Pewnie za 15zł można mieć trochę zabawy, jednak są dużo bardziej "mózgożerne" tytuły wbrew temu, czym chwali się producent.
Dzięki wielkie za wyczerpującą opinię. Zatem daruję sobie.
sabat24
Posty: 107
Rejestracja: 13 mar 2019, 23:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times

Re: Omniszachy

Post autor: sabat24 »

Tu masz przykład rozgrywki: https://www.facebook.com/BoardGameBarri ... 3875680381 możesz po części sam ocenić.
prock79
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2020, 18:42

Re: Omniszachy

Post autor: prock79 »

sabat24 pisze: 21 gru 2020, 19:11 Tu masz przykład rozgrywki: https://www.facebook.com/BoardGameBarri ... 3875680381 możesz po części sam ocenić.
Dzięki bardzo. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ