Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
lemon_curry
Posty: 274
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: lemon_curry »

:roll: Europa Universalis: the price of power
za to trzymam kciuki
piwko
Posty: 362
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 67 times
Been thanked: 101 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: piwko »

lemon_curry pisze: 02 gru 2020, 19:09 :roll: Europa Universalis: the price of power
za to trzymam kciuki
Biorąc pod uwagę cenę i ile jest do przetłumaczenia bardzo, bardzo bym się zdziwił gdyby ktoś się podjął. Nie wydaje mi się tez żeby znalazła się więcej niż garstka osób zainteresowanych kupnem. Głównie ze względu na cenę.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 255 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: arturmarek »

Wiem, że temat jest przestarzały, ale może ktoś potrafi odpowiedzieć. Dlaczego nigdy nie pojawił się Pandemic Iberia po polsku? Z tego co wiem, to też od dawna nie jest dostępny po angielsku. Jest to najlepiej oceniana wersja Pandemica nielegacy na BGG. Wydaje się, że nie powinno być problemu z popytam na polską edycję ani na dodruk angielskiej.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: seki »

Pytałem już o to kiedyś, jeszcze zanim został wydany Upadek Rzymu. Rebel odpowiadał tylko, że nie ma w planach. Ale sugeruje wysyłać takie pytania w wątku wydawcy, może z czasem się to zmieni. Ja bym kupił Iberie a jeszcze chętniej Rising Tide bo wg mnie jest najbardziej oryginalną wersja pandemica.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Faziee »

Czy ma ktoś jakieś przecieki już, co do wydania polskich wersji następujących gier:
TAWANTINSUYU: THE INCA EMPIRE
Tekhenu
Hallertau
Praga: Caput Regni
Beyond the Sun
CloudAge

Wypisuje takie tytuły dosyć głośne, więc można by się spodziewać, że ktoś to może wydać. Jakieś propozycje?
Jeszcze mam pytanie dotyczące Anno 1800 Martina Wallace - chociaż na to są chyba mniejsze szanse. Wiem, że Wallace się trochę popsuł i daleko mu ostatnia do formy z takiego Brassa, ale mimo wszystko robi niektóre gry jeszcze całkiem niezłe, a Anno to jedna z moich ulubionych gier komputerowych.
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

Praga: Caput Regni będzie po polsku.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: 8janek8 »

Faziee pisze: 07 gru 2020, 13:00 Czy ma ktoś jakieś przecieki już, co do wydania polskich wersji następujących gier:
TAWANTINSUYU: THE INCA EMPIRE
Tekhenu
Hallertau
Praga: Caput Regni
Beyond the Sun
CloudAge
Też jestem zainteresowany info o wersjach PL tych tytułów.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
papadyrektor
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2018, 16:21

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: papadyrektor »

TTR_1983 pisze: 08 gru 2020, 07:33 Praga: Caput Regni będzie po polsku.
Może i będzie. Ale biorąc pod uwagę zawartość to cena będzie raczej zbliżona do ENG.
Przy grach niezależnych językowo, coraz rzadziej mam ostatnio ochotę czekać na PL.
Ka21k
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:30

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Ka21k »

Faziee pisze: 07 gru 2020, 13:00 Czy ma ktoś jakieś przecieki już, co do wydania polskich wersji następujących gier:
TAWANTINSUYU: THE INCA EMPIRE
Tekhenu
Hallertau
Praga: Caput Regni
Beyond the Sun
CloudAge

Wypisuje takie tytuły dosyć głośne, więc można by się spodziewać, że ktoś to może wydać. Jakieś propozycje?
Jeszcze mam pytanie dotyczące Anno 1800 Martina Wallace - chociaż na to są chyba mniejsze szanse. Wiem, że Wallace się trochę popsuł i daleko mu ostatnia do formy z takiego Brassa, ale mimo wszystko robi niektóre gry jeszcze całkiem niezłe, a Anno to jedna z moich ulubionych gier komputerowych.
Ja trochę z innym pytaniem odnośnie Tekhenu. Przetłumaczyłem instrukcję do tej gry i zastanawiam się czy będzie w porządku jeśli udostępnię ją na BGG? Złamię jakieś licencje czy coś? Gra nie wyszła w polskiej wersji ani nikt tego przynajmniej nie zapowiedział.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Nidhogg »

Ka21k pisze: 21 gru 2020, 01:13

Ja trochę z innym pytaniem odnośnie Tekhenu. Przetłumaczyłem instrukcję do tej gry i zastanawiam się czy będzie w porządku jeśli udostępnię ją na BGG? Złamię jakieś licencje czy coś? Gra nie wyszła w polskiej wersji ani nikt tego przynajmniej nie zapowiedział.
Najlepiej będzie jak zapytasz twórców Tekhenu czy nie mają nic przeciwko byś umieścił tłumaczenie.
Jak żadne wydawnictwo na nie ma zamiaru tego wydać w pl to pewnie nie będą robić problemów
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: japanczyk »

Wrzucenie polskiej instrukcji to w ogóle nie powinien być problem - w końcu 99% jest dostępna do ściągnięcia w internecie
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: BartP »

japanczyk, twoje zdanie niestety nie trzyma się kupy, w szczególności druga połowa; albo ja wnioskowania nie rozumiem. Ale tak, o zgodę trzeba pytać wydawcę, który ma prawo do instrukcji. I nie zdziw się, jeśli każą ci zdjąć, gdy znajdzie się polski wydawca.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Jiloo »

Ka21k pisze: 21 gru 2020, 01:13 (...)Przetłumaczyłem instrukcję do tej gry i zastanawiam się czy będzie w porządku jeśli udostępnię ją na BGG? Złamię jakieś licencje czy coś? Gra nie wyszła w polskiej wersji ani nikt tego przynajmniej nie zapowiedział.
Teoretycznie na BGG zawsze trzeba udowodnić, że masz prawa do umieszczenia instrukcji, zgodę wydawcy, autora. Kiedyś próbowałem wrzucić instrukcje do Resident Evil Deck Building Game. Gra dawno porzucona przez wydawcę, instrukcji nigdzie nie ma, z wydawcą nie ma się jak skontaktować (przynajmniej mnie się nie udało) – na BGG mi odrzucili.
Ale zawsze warto spróbować skontaktować się z oryginalnym wydawcą i zapytać. Z drugiej strony – fanowskie tłumaczenie zasad to nie jest używanie plików wydawcy, więc może jest do tego inne podejście. Próbuj, warto.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Ka21k
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:30

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Ka21k »

Jiloo pisze: 21 gru 2020, 10:27
Ka21k pisze: 21 gru 2020, 01:13 (...)Przetłumaczyłem instrukcję do tej gry i zastanawiam się czy będzie w porządku jeśli udostępnię ją na BGG? Złamię jakieś licencje czy coś? Gra nie wyszła w polskiej wersji ani nikt tego przynajmniej nie zapowiedział.
Teoretycznie na BGG zawsze trzeba udowodnić, że masz prawa do umieszczenia instrukcji, zgodę wydawcy, autora. Kiedyś próbowałem wrzucić instrukcje do Resident Evil Deck Building Game. Gra dawno porzucona przez wydawcę, instrukcji nigdzie nie ma, z wydawcą nie ma się jak skontaktować (przynajmniej mnie się nie udało) – na BGG mi odrzucili.
Ale zawsze warto spróbować skontaktować się z oryginalnym wydawcą i zapytać. Z drugiej strony – fanowskie tłumaczenie zasad to nie jest używanie plików wydawcy, więc może jest do tego inne podejście. Próbuj, warto.
Nie wiem jak z tym udowadnianiem na BGG jest, bo przetłumaczyłem instrukcję dodatku The Ladies of Troyes do gry Troyes i dodali bez żadnych pytań. Fakt, że wygląda jakby wydana była oryginalnie przez wydawcę, ale wszyscy wiemy, że Polska wersja tego dodatku nigdy nie powstała.
Wracając do Tekhenu to napisałem do Board&Dice z pytaniem czy mogę to udostępnić i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Arcziwald »

Może to też rzuci cień na to czy znajdzie się Polski wydawca bo tytuł jest dla mnie interesujący :)
Ka21k
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:30

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Ka21k »

Arcziwald pisze: 22 gru 2020, 17:39 Może to też rzuci cień na to czy znajdzie się Polski wydawca bo tytuł jest dla mnie interesujący :)
Polski wydawca już się znalazł ;-)
O tym kto to jest nie mogę pisnąć słowa, ale wszystkiego się dowiecie najprawdopodobniej w styczniu ;-)

Tak czy siak dostałem zgodę na udostępnienie pliku na BGG od Board&Dice więc pliczek powinien się tam niedługo pojawić.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Kwestor »

Ka21k pisze: 23 gru 2020, 02:04 wszystkiego się dowiecie najprawdopodobniej w styczniu ;-)
Czyżby Portalcon? ;)
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Arcziwald »

Kwestor pisze: 23 gru 2020, 10:42
Ka21k pisze: 23 gru 2020, 02:04 wszystkiego się dowiecie najprawdopodobniej w styczniu ;-)
Czyżby Portalcon? ;)
W sumie ja od początku miałem takie przeczucie ;)
Ka21k
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:30

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Ka21k »

Arcziwald pisze: 23 gru 2020, 14:01
Kwestor pisze: 23 gru 2020, 10:42
Ka21k pisze: 23 gru 2020, 02:04 wszystkiego się dowiecie najprawdopodobniej w styczniu ;-)
Czyżby Portalcon? ;)
W sumie ja od początku miałem takie przeczucie ;)
Ja nic nie mówię ;-)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 872 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: XLR8 »

Które z tych gier doczekają się polskich edycji? Mam je na wishliście po zagraniu na TTS i nie wiem które kupić, a na które czekać.

Beyond the Sun
Isle of Cats
Obsession
Praga Caput Regni
Bonfire
Ostatnio zmieniony 27 gru 2020, 19:37 przez XLR8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 960
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 659 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Bart Henry »

XLR8 pisze: 27 gru 2020, 18:41 Które z tych gier doczekają się polskich edycji? Mam je na wishliście po zagraniu na TTS i nie wiem które kupić, a na które czekać.

Beyond the Sun
Isle of Cats
Obsession
Praga Caput Negri
Bonfire
Gdybyś wyszukał w tym wątku po prawidłowej nazwie gry Praga Caput Negri, to znalazłbyś info, że Praga Caput Regni będzie po polsku.

Praga Caput Negri wygląda na grę o bardzo kontrowersyjnej tematyce, chętnie zagram. 8) :lol:
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 255 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: arturmarek »

XLR8 pisze: 27 gru 2020, 18:41 Które z tych gier doczekają się polskich edycji? Mam je na wishliście po zagraniu na TTS i nie wiem które kupić, a na które czekać.

Beyond the Sun
Isle of Cats
Obsession
Praga Caput Regni
Bonfire
Ja też czekam na info nt Isle of Cats. Wydaje się, że ktoś to powinien wydać. U mnie w rodzinie wszyscy lubią Patchworka, więc czekam na New York Zoo i Isle of Cats.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: japanczyk »

Było wczesniej info w watku, ze Isle of Cats bedzie wydawane, LDG sypnelo, ze oni nie wydadza, bo ktos inny juz zgarnął

Stawiam, ze moze to być Portal (nie wiem czemu, gra nietypowa dla nich, ale maja koty, wiec moze...? :P)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 255 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: arturmarek »

Przypuszczam, że to kompletnie nierealne, ale może są jakieś informacje. Czy Cloudspire ma szanse wydania po polsku?
Zablokowany