Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lord of the Void
Posty: 68
Rejestracja: 06 sty 2011, 12:01
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Rosyjskie koleje (Russian Railroads)

Post autor: Lord of the Void »

Czy ktoś mógłby napisać co jest po drugiej stronie kart porządku tury (jak rozumiem z jednej strony po prostu cyfry od 1 do 4)? Wymieniłem się za tę grę ale nastąpiły zawirowania i nie mam kart, prawdopodobnie zawieruszyły się gdzieś w dodatku German Railroads który z kolei poszedł od osoby od której mam podstawkę do jeszcze innego użytkownika tak więc nie wiem ile będę czekać na rozwiązanie tej sprawy, w instrukcji są zdjęcia wszystkich pozostałych kart na końcu ale nie wiem jakie wartości punktowe mają te konkretne karty, resztę sobie pewnie zeskanuje z instrukcji (no chyba że ktoś ma skany kart do gry w dobrej jakości to byłbym bardzo wdzięczny). Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Rosyjskie koleje (Russian Railroads)

Post autor: Galatolol »

Punkty za kolejność są wypisane na torze kolejności na planszy (0, 2, 3, 4).
Lord of the Void
Posty: 68
Rejestracja: 06 sty 2011, 12:01
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Rosyjskie koleje (Russian Railroads)

Post autor: Lord of the Void »

Dzięki wielkie, zmontuję sobie jakieś prowizoryczne karteczki czy coś, planszy nie mam przy sobie i nie pomyślałem że tam wszystko będzie wypisane.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rosyjskie koleje (Russian Railroads)

Post autor: Pan_K »

Tak na wszelki wypadek zapytam:
Jak rozumiem AR można grać z samą podstawką i nie trzeba to tego GR?

Przy okazji: świetna gra. Aż szkoda, że dopiero teraz poznałem.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Rosyjskie koleje (Russian Railroads)

Post autor: hipcio_stg »

Amerykańskie koleje to tylko nowe plansze graczy. Wystarczy podstawka.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rosyjskie koleje (Russian Railroads)

Post autor: Pan_K »

hipcio_stg pisze:Amerykańskie koleje to tylko nowe plansze graczy. Wystarczy podstawka.
Tak myślałem, ale wolałem się upewnić. Zresztą i tak kupiłem nieco w ciemno :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: kruker »

Czy planowany jest jakikolwiek dodruk German Railroads? Nie musi być PL
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: kisiel365 »

Dobre pytanie, też bym się skusił.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Propi »

Nie wiem, czy powinienem pytać tutaj czy w wątku z zasadami – z góry proszę o wybaczenie ;-)

Rozegrałem pierwszą partię na dwie ręce i mówiąc szczerze chyba coś robię nie tak. Widzę w grze znaczniki punktacji dla wyników powyżej 400 punktów, widzę bonusy za ukończenie wszystkich trzech linii kolejowych i zastanawiam się czy to wina pierwszej rozgrywki czy ja czegoś po prostu nie widzę. Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę rund i ograniczoną liczbę pól umożliwiających przesuwanie kolei do przodu odnoszę wrażenie, że doprowadzenie torów choćby jednego koloru do miasta docelowego jest nie lada wyczynem. Najszybszy ruch jaki można uzyskać to 3 pola/przesunięcia. Idąc tym tempem w ciągu całej gry musiałbym skupiać się tylko na tym, żeby pociągnąć linie do końca, zakładając dodatkowo, że nie ubiegną mnie przeciwnicy.

Pytanie brzmi, czy w grze istnieją jakieś dzikie kombosy, dzięki którym osiąga się wysokie wyniki i zamyka linie nie tylko czarnymi torami, ale też może innymi? Czy sekret właśnie nie tkwi w budowaniu na maksa torów tylko punktowaniu w kilku źródłach równolegle? Wiem, że moich 100-120pkt to mały pikuś, natomiast kompletnie nie wiem, jakie akrobacje musiałbym czynić by użyć znacznika 400 ;-) Pomocy, forumowi kolejarze!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: detrytusek »

A nie wolałbyś sam poodkrywać? Powiem tylko, że da się. Nie pamiętam czy 400 ale ponad 300 było.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: seki »

Propi pisze: 24 gru 2020, 10:40 Nie wiem, czy powinienem pytać tutaj czy w wątku z zasadami – z góry proszę o wybaczenie ;-)

Rozegrałem pierwszą partię na dwie ręce i mówiąc szczerze chyba coś robię nie tak. Widzę w grze znaczniki punktacji dla wyników powyżej 400 punktów, widzę bonusy za ukończenie wszystkich trzech linii kolejowych i zastanawiam się czy to wina pierwszej rozgrywki czy ja czegoś po prostu nie widzę. Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę rund i ograniczoną liczbę pól umożliwiających przesuwanie kolei do przodu odnoszę wrażenie, że doprowadzenie torów choćby jednego koloru do miasta docelowego jest nie lada wyczynem. Najszybszy ruch jaki można uzyskać to 3 pola/przesunięcia. Idąc tym tempem w ciągu całej gry musiałbym skupiać się tylko na tym, żeby pociągnąć linie do końca, zakładając dodatkowo, że nie ubiegną mnie przeciwnicy.

Pytanie brzmi, czy w grze istnieją jakieś dzikie kombosy, dzięki którym osiąga się wysokie wyniki i zamyka linie nie tylko czarnymi torami, ale też może innymi? Czy sekret właśnie nie tkwi w budowaniu na maksa torów tylko punktowaniu w kilku źródłach równolegle? Wiem, że moich 100-120pkt to mały pikuś, natomiast kompletnie nie wiem, jakie akrobacje musiałbym czynić by użyć znacznika 400 ;-) Pomocy, forumowi kolejarze!
Chyba nawet grasz na moim egzemplarzu jeśli dobrze pamiętam ;) Ja na nim zrobiłem max 543 pkty. Da się doprowadzić tory do końca. Przyjrzyj się za co można uzyskać największe punkty, gdzie uzyskasz bonusy. Grałem dawno (chyba długo leżało na półce wstydu, co?) więc wszystkiego nie pamiętam ale wtedy skupiłem się na torach Kijowa, St Petersburg i na przemyśle.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: malekith_86 »

Propi pisze: 24 gru 2020, 10:40
Spoiler:
dziwne, ze pytasz o to po pierwszej partii
pograj kilka partii to sam zaczniesz dostrzegać jak punktować
czy to nie jeden z aspektów grania w planszówki? czyli odkrywanie jak grać optymalnie?
zauważ, że tor przemysłu punktuje co rundę najwyższa zajętą wartość [potencjalnie 30 punktów na rundę]
tor na linii z Kijowem też względnie łatwo pozwala zgarniać 20 punktów co rundę,
to tylko tak na zachętę
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: hipcio_stg »

Lubię koleje. Szukam german raileoads od dawna. Było coś za granica, ale 250zl dla mnie to przesada. Jak mam ochotę na niemieckie koleje to wpadam na yucata. Gra bardzo podatna na efekt kuli śnieżnej. Im lepiej od początku będziesz inwestować, tym lepiej będzie procentować. Uzyskanie Ok 100-130pkt w ostatniej rundzie to nie rzadkość
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Tomzaq »

W moich grach zwycięzca prawie zawsze ma +400 pkt. Mi się udał wycisnąć 508 pkt, ale nigdy nie dojechałem wszystkimi torami do końca. Skupiam się albo na rozwoju długiego toru albo na dwóch krótkich.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: seki »

Kiedyś jak wykręciłem swoje 543 pkt sprawdzałem jakie wyniki można maksymalnie uzyskać. Nie znalazłem bezwzględnie najwyższego ale sprawdziłem wyniki jakichś mistrzostw i wszyscy finaliści przy stole mieli wyniki w okolicach 500-580 pktów. Myślę więc, że każdy wynik 500+ to już bardzo dobry wynik a dalsze różnice punktowe wynikają z sytuacji na planszy i tego jak rywale pozwolili grać. Po swoim wysokim wyniku grę wystawiłem na sprzedaż. Czułem trochę, że niczym więcej mnie już ten tytuł nie zaskoczy a ja sam grał bym już zawsze w ten sam sposób. Niestety jest trochę za mało zamiennych jak na mój gust. Ale gra jest bardzo dobra póki się ją poznaje i testuje różne sposoby na grę.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Arachion »

Spoiler:
Jedna z ulubionych gier optymalizacyjnych żony- chyba już dawno nie grana.
U nas zawsze zacięcie na planszy i walka o pola wiec bez spektakularnych ucieczek w ptk.
Sucharzysta
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: dave8 »

Będzie ultimate box :roll:
Więcej info tu
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: eveni »

Ciekawe czy Wydawnictwo Bard rozważa wydanie tego po polsku...
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: dave8 »

eveni pisze: 02 sty 2021, 10:22 Ciekawe czy Wydawnictwo Bard rozważa wydanie tego po polsku...
Szanse raczej widzę małe. Szczególnie, że obstawiam cenę w okolicy 100 euro. Podstawka mnie trochę znudziła ale z dodatkami i jakąś nową zawartością przemyślę zakup.
Lubię sobie czasem pyknąć partyjkę na BGA.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: nakago »

czy wiadomo już coś więcej o Ultimate? Czy będzie polska wersja i jaka zbliżona cena gry? (premiera gry w sierpniu już ponoć)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: eveni »

nakago pisze: 09 cze 2021, 11:20 czy wiadomo już coś więcej o Ultimate? Czy będzie polska wersja i jaka zbliżona cena gry? (premiera gry w sierpniu już ponoć)
Polskiej raczej nie będzie. Napisałam do wydawnictwa Bard i dostałam odpowiedź, że aktualnie nie mają takich planów oraz że w sprzedaży wciąż jest polska podstawka.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: nakago »

no to jak ktoś znajdzie miał najtańsze zamówienie wersji ang. to niech się serdecznie podzieli potem linkiem :)
Matcase
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2019, 21:23
Has thanked: 32 times
Been thanked: 22 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Matcase »

Cześć potrzebuje waszej opinii. Czy mając na półce i  topce takie gry jak Barrage, prawie wszystko Lacerdy,  GWT, Mombasa,  Klany Kaledonii,  caylus, Brass,  Lorenzo , GAH , FCM.  I wiele innych eurasów. Czy  jest jeszcze miejsce na Rosyjskie koleje . Czy ta gra obroni się dzisiaj swoją mechaniką, Czy ten  hit sprzed lat, wniesie coś nowego do mojej kolekcji. Czy warto brać ?
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: evrard »

Matcase pisze: 12 paź 2021, 20:36 Cześć potrzebuje waszej opinii. Czy mając na półce i  topce takie gry jak Barrage, prawie wszystko Lacerdy,  GWT, Mombasa,  Klany Kaledonii,  caylus, Brass,  Lorenzo , GAH , FCM.  I wiele innych eurasów. Czy  jest jeszcze miejsce na Rosyjskie koleje . Czy ta gra obroni się dzisiaj swoją mechaniką, Czy ten  hit sprzed lat, wniesie coś nowego do mojej kolekcji. Czy warto brać ?
Zdecydowanie tak. Gra wybitna. Poczekaj kilka miesięcy to wyjdzie wersja deluxe: wszystko co do tej pory wyszło + nowy dodatek.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Rosyjskie koleje / Russian Railroads (Helmut Ohley, Leonhard Orgler)

Post autor: Apos »

Matcase pisze: 12 paź 2021, 20:36 Cześć potrzebuje waszej opinii. Czy mając na półce i  topce takie gry jak Barrage, prawie wszystko Lacerdy,  GWT, Mombasa,  Klany Kaledonii,  caylus, Brass,  Lorenzo , GAH , FCM.  I wiele innych eurasów. Czy  jest jeszcze miejsce na Rosyjskie koleje . Czy ta gra obroni się dzisiaj swoją mechaniką, Czy ten  hit sprzed lat, wniesie coś nowego do mojej kolekcji. Czy warto brać ?
Z tego co wymieniałeś mam większość na półce, do tego 18XX i mimo tego Rosyjskie Koleje nadal mają swoje miejsce. Ponadto jest to gra, której nie sprzedam, bo... jest wyjątkowa! Do dzisiaj się broni swoją elegancją w prostocie oraz rozgrywką. Zawsze chętnie do niej zasiądę - obecnie pogrywam na BGA :) .

Szukałbym od razu wersji z dodatkiem Niemieckie koleje albo czytał na wersję Deluxe, dlatego że powtarzalność podstawki była jednak zauważalna po kilkunastu rozgrywkach. Dodatki to naprawiają.
ODPOWIEDZ