Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ednyfed
Posty: 58
Rejestracja: 06 maja 2020, 00:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: ednyfed »

Jestem po 3 grach na dwie osoby - ale ta gra jest miodna. :)
Nie spodziewałem się, że area control może chodzić tak dobrze na dwie osoby. A jednak.
Bardzo fajne połączenie area control z deckbuildingiem.
Bardzo dobrze rozwinięta możliwość odchudzania talii ze słabszych kart - za zasoby, za kontrolę nad sektorem wiru, z umiejętności kart itp.
Często w deckbuilderach jest tak, że karta z rynku jest zbyt droga i zasoby przepadają. A w Tortudze? Za mało zasobów na kartę? Zawsze można wzmocnić sektor, odświeżyć rynek. :)
Ponadto, rozgrywka jest dynamiczna, a zwłaszcza pod koniec partii wyczuwalny jest mechanizm przeciągania liny i wzajemne kontrolowanie posiadanych punktów wpływu.
Jeśli ktoś chce grać na dwie osoby to zdecydowanie polecam wariant 'agresywni piraci' wzbogacony o przynajmniej jeden spośród dodatkowych kafli (Powłoka systemowa lub Zatoka wraków). Wtedy robi się naprawdę wrednie. :D
Minusy?
Gra zajmuje naprawdę dużo miejsca (choć setup jest raczej szybki).
Znaczniki malutkie w porównaniu do kafli - latanie wzrokiem po wielkiej planszy trochę męczy.
Karty są chyba tej samej grubości co w Lincolnie od Phalanxów. Zakoszulkowałem w standardowe Griffiny - i problemów nie ma.
Grę polecam - zwłaszcza tym, którzy lubią deckbuildery z dużą dozą negatywnej interakcji. :wink:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

Tortuga to bardzo udana gra i mimo pewnych niedociągnięć wydawniczych, zdecydowanie warta uwagi. Gra jest mocno nastawiona na bezpośrednią, brutalną interakcję i jeśli ktoś nie przepada za takim rodzajem rywalizacji, powinien to mieć na uwadze. Rozegrałem dopiero 2 partie, ale już teraz mogę stwierdzić, że jestem w 100% zadowolony z zakupu. Połączenie mechanik deckbuildingu z area control wyszło tutaj znakomicie. Zasady gry oferują szeroki wachlarz zagrań i raczej nie zdarza się, żeby nie mieć żadnej dobrej opcji w turze.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: SnoWho »

Mam za sobą pierwsza grę na trzy osoby, poniżej kilka spostrzeżeń:
1. Mega szybko się rozwija, gra jest dynamiczna i nastawiona na negatywną interakcje- za to plus
2. Przy 3 osobach surowce i karty bardzo szybko się wyczerpały - grając na same targi (zgodnie z instrukcją) miałem wrażenie, że czegoś brakuje - chyba pozamieniam je na inne kafle w przyszłości.
3. Jeden gracz został całkowicie zgnębiony przez złą budowę talii - taki urok deckbuilderów
4. Gdy wszystkie karty i pola już poszły została gra w berka pomiędzy dwoma graczami
5. 15 punktów zwycięzca to dużo, patrząc pod kątem ilości dostępnych sektorów - 15 manewrów było raczej nierealne do osiągnięcia więc gra się przeciągnęła

Grało się fajnie, jednak gra zyskuje dopiero po kilku partiach. Nowi gracze mogą mieć problem i zniechęcić się bo ich akcje w przypadku złej budowy talii sprowadzają się do latania i zbierania batów od dwóch pozostałych graczy :D Zdecydowanie lepiej grałoby się na 4 lub 5 osób. Tortuga na pewno wróci na stół ale z nowymi zagram kilka próbnych rund i zrobię reset.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

SnoWho pisze: 25 gru 2020, 11:14 2. Przy 3 osobach surowce i karty bardzo szybko się wyczerpały - grając na same targi (zgodnie z instrukcją) miałem wrażenie, że czegoś brakuje - chyba pozamieniam je na inne kafle w przyszłości.
A co konkretnie masz na myśli?
SnoWho pisze: 25 gru 2020, 11:14 3. Jeden gracz został całkowicie zgnębiony przez złą budowę talii - taki urok deckbuilderów
Tak jak napsałeś, taki urok deckbuilderów. Jak ktoś słabo czuje tę mechanikę, to dostanie baty. Tortuga umożliwia proste odchudzanie talii ze słabych kart, więc ktoś obyty w temacie, będzie się czuł tutaj doskonale.
SnoWho pisze: 25 gru 2020, 11:14 5. 15 punktów zwycięzca to dużo, patrząc pod kątem ilości dostępnych sektorów - 15 manewrów było raczej nierealne do osiągnięcia więc gra się przeciągnęła
Już w drugiej grze miałem na ręce 16 manewrów, ale byłem oddalony od Tortugi o 2 sektory, więc zabrakło punktu do podbicia. Pamiętaj o akcji rezerwacji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: SnoWho »

Przez szybie wyczerpanie surowców i kart miałem na myśli to, że wszystkie sektory zostały podbite, większość polowań zakończona a kart targowiska już zabrakło :D

No i przez to że się w miarę równomiernie te karty rozeszły ciężko było zdobyć te 15 manewrów (12 najwięcej)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

Punkty można jeszcze kupować na Tortudze i to za niezbyt wygórowaną cenę 7 Crypto. Nie trzeba od razu gonić się po całej planszy :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: kieszen »

Kurdee, robicie mi smaka na tę grę. Miałbym ją już w łapach, ale zamówiłem jeszcze z grą, która czeka na premierę i muszę czekać :evil: Sama gra zapowiada się miodnie z jakimś spaceambientem w tle. Co do miejsca, które zajmuje na stole/podłodze to jakie inne gry byście dali jako przykład?
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

Plansza rozrasta się wraz z liczbą graczy, ale już przy 2 osobach potrzeba relatywnie dużo miejsca na stole. Kafle sektorów są duże, ale muszą takie być żeby swobodnie zmieścić 4 figurki okrętów i żetony zasobów. Jest wygodnie, ale większy stół mile widziany. Mój ma 160x90cm i jest ok.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: XLR8 »

Czy Tortuga to obiektywnie bardzo dobra gra? Śledzę ten temat od dawna i nie widzę tu żadnych negatywnych komentarzy. Nie wsparłem jej bo myślałem, że to będzie kolejny szrot ale chyba się myliłem.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

Obiektywnie to ciężko stwierdzić, ale dla mnie jest to jedna z lepszych gier w jakie miałem okazję ostatnio zagrać. Na mechanikę nie mogę napisać ani jednego złego słowa, a to się bardzo rzadko mi zdarza ;)
Do tego Tortuga ma kilka cech, które bardzo lubię w grach:
- deckbuilding na planszy,
- praktycznie z każdym dobraniem kart można zrobić coś fajnego,
- spora dawka interakcji,
- prostota zasad, a jednocześnie wiele akcji do wyboru,
- konkretny warunek zwycięstwa, a nie jakieś granie na rundy i liczenie punktów,
- idealny czas trwania rozgrywki pomiędzy 1-1,5h.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
modec
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2020, 23:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: modec »

Potwierdzam to co mówi przedmówca, po każdej rozgrywce mam ochotę zagrać następną :D
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: XLR8 »

RUNner pisze: 25 gru 2020, 22:44 Obiektywnie to ciężko stwierdzić, ale dla mnie jest to jedna z lepszych gier w jakie miałem okazję ostatnio zagrać. Na mechanikę nie mogę napisać ani jednego złego słowa, a to się bardzo rzadko mi zdarza ;)
Do tego Tortuga ma kilka cech, które bardzo lubię w grach:
- deckbuilding na planszy,
- praktycznie z każdym dobraniem kart można zrobić coś fajnego,
- spora dawka interakcji,
- prostota zasad, a jednocześnie wiele akcji do wyboru,
- konkretny warunek zwycięstwa, a nie jakieś granie na rundy i liczenie punktów,
- idealny czas trwania rozgrywki pomiędzy 1-1,5h.
Kupiłem. Mam nadzieję, że będzie o niebo lepsza od kilku ostatnich wtop jak np Dwergar :)
Pumar
Posty: 77
Rejestracja: 06 wrz 2018, 16:17
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Pumar »

XLR8 pisze: 25 gru 2020, 22:12 Czy Tortuga to obiektywnie bardzo dobra gra? Śledzę ten temat od dawna i nie widzę tu żadnych negatywnych komentarzy. Nie wsparłem jej bo myślałem, że to będzie kolejny szrot ale chyba się myliłem.
Największy "minus" tortugi dla mnie jaki umiem znaleźć to to, że nie jest to w żadnym aspekcie najlepsza/rewolucyjna gra. Nie jest to najlepszy deckbuilder, nie jest to najlepsze area control, nie ma tu rewolucyjnych rozwiązań. To po prostu bardzo dobra gra z średnim czasem trwania i średnia trudnością zasad;)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: XLR8 »

Pumar pisze: 26 gru 2020, 00:26
XLR8 pisze: 25 gru 2020, 22:12 Czy Tortuga to obiektywnie bardzo dobra gra? Śledzę ten temat od dawna i nie widzę tu żadnych negatywnych komentarzy. Nie wsparłem jej bo myślałem, że to będzie kolejny szrot ale chyba się myliłem.
Największy "minus" tortugi dla mnie jaki umiem znaleźć to to, że nie jest to w żadnym aspekcie najlepsza/rewolucyjna gra. Nie jest to najlepszy deckbuilder, nie jest to najlepsze area control, nie ma tu rewolucyjnych rozwiązań. To po prostu bardzo dobra gra z średnim czasem trwania i średnia trudnością zasad;)
Niczego innego od niej nie oczekujemy :)
Niestety praktycznie wszystkie "rewolucyjne" gry po kilku partiach wykazują sporo niedociągnięć przez co idą pod młotek. Ostatnio nastawiamy się tylko na po prostu solidne gry. Takie, które na pierwszy rzut oka nie oferują nic odkrywczego ale dzięki dobremu balansowi i designowi zostają z nami na długo. Np Endeavor Wiek Żagli.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: menelobej »

Pierwsze 2 gry dwuosobowe za nami i powiem, że gra jest super. Zanim wsparłem ten tytuł obejrzałem dostępne gameplaye i byłem dość spokojny o oferowaną zabawę. Ale nie spodziewałem się, że będzie ona aż tak dobra. Co prawda trochę pominęliśmy dwie drobne zasady i w sumie to utrudniliśmy i wydłużyliśmy sobie trochę grę (za pokonanie bazowej obrony sektora i tak robiliśmy +1 i nie pobieraliśmy żetonu wpływu z banku za udane polowanie), ale nie odczuliśmy jakiegoś zakłócenia balansu, a sama rozgrywka była dynamiczna i nie dłużyła się. Na duży plus instrukcja i ogólnie prostota zasad, poza tym karty dość spore i czytelne. Karty dobrej jakości choć mogłyby być trochę grubsze, ale i tak polecam zakoszulkować, bo są dość często tasowane w trakcie gry. Ogólnie duży wybór możliwości co do obranej drogi zdobywania punktów prowadzących do wygranej. W pierwszej partii tak trochę każdy sobie latał i trochę unikaliśmy walki bezpośredniej, ale już w drugiej partii walka była wykorzystywana jako jedno z narzędzi do niwelowania zbytnich postępów przeciwnika. Sam nie jestem wielkim fanem bezpośredniej negatywnej interakcji, ale tutaj ta interakcja jest dość naturalna i nie powoduje jakiejś frustracji. Tym bardziej, że jest możliwość znacznego podciągnięcia swojego wyniku przy odpowiednio zoptymalizowanych ruchach i pewnym szczęściu co do kart dochodzących u siebie i przeciwnika (jak to w deck-builderach :) ). Ja w drugiej partii po serii strat sektorów i dotkliwej przegranej walce bezpośredniej, w kolejnych 3 turach z wyniku 13 do bodajże 5 dla przeciwnika wyciągnąłem wygraną. Także jest przestrzeń do kombinowania.

Biorąc po uwagę, że na wpieram.to zakupiłem ją za 199 PLN to stosunek radochy do wydanej kwoty określam na 10/10. Nawet za obecną cenę w okolicach 250 PLN gra jest jak najbardziej warta polecenia. Gra na pewno będzie jeszcze grana.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Atk »

Ja to nazywam "dziura" a po pół roku może mieć prawo 😉
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: raiden25 »

Gra jest Ok, choć wydaje mi się że konieczne są dodatki aby karty rynku się nie znudziły.

Dodatkowo dziwie się ze wydawnictwo Phalanx wypuściło takiego gniota jakościowo. Nic w tej grze nie jest zrobione poprawnie. Ani karty, ani figurki dział, ani nawet kafle sektorów ( miałem nie wypchnięte sloty na działka). Taka jakość powinna kosztować 80 zł... Co do kart, to na 300 tytułów jakie posiadam, ciężko znaleźć mi równie słabe :( bardzo bym chciał zobaczyć ta grę w wersji Deluxe - poprawnej.

Ps. W 2 rozgrywkach na 2 osoby nie wykonaliśmy ani jednego ataku na siebie - jest to napewno najbardziej emocjonujący aspekt gry jednak jest stosunkowo rzadko wykorzystywany m.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

raiden25 pisze: 28 gru 2020, 00:40 Ps. W 2 rozgrywkach na 2 osoby nie wykonaliśmy ani jednego ataku na siebie - jest to napewno najbardziej emocjonujący aspekt gry jednak jest stosunkowo rzadko wykorzystywany m.
Zależy od graczy. U nas tylko w dwóch pierwszych partiach był mało walki. Po czterech grach jest to już stały element programu. Plansza nie jest aż tak duża żeby nie móc dopaść przeciwnika i go skutecznie zaatakować. Dobierając kartę z rezerwy atakujący ma przewagę kart na ręku, więc można zagrać Dopalacz i siły są wyrównane, a gdy rywal jest od początku w tym samym sektorze to już w ogóle. Dobrze jest też wcześniej zdobyć Twierdzę :) Gdy jeden z graczy będzie bojowo nastawiony, to zawsze znajdzie sobie mozliwość ataku.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: kieszen »

Powie mi ktoś dlaczego kafel Tortugi ma znacznik "III" wpływów? Wychodzi na to, że za samo podbicie dostaje się 18 punktów. Po co te dodatkowe trzy? Skoro wtedy następuje nagły koniec gry, bądź ostatnia tura dogrywająca, ale wciąż jeżeli komuś się jakimś cudem uda odbić Tortugę to przejmuje te trzy punkty również, co jest w sumie bez sensu. 15 punktów to wystarczająco dużo, by mieć przewagę nad kimkolwiek a trzy są zbyteczne (w mojej opinii). Zastanawiam się nad sensem tego znacznika.
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

kieszen pisze: 17 sty 2021, 01:37 Powie mi ktoś dlaczego kafel Tortugi ma znacznik "III" wpływów? Wychodzi na to, że za samo podbicie dostaje się 18 punktów. Po co te dodatkowe trzy? Skoro wtedy następuje nagły koniec gry, bądź ostatnia tura dogrywająca, ale wciąż jeżeli komuś się jakimś cudem uda odbić Tortugę to przejmuje te trzy punkty również, co jest w sumie bez sensu. 15 punktów to wystarczająco dużo, by mieć przewagę nad kimkolwiek a trzy są zbyteczne (w mojej opinii). Zastanawiam się nad sensem tego znacznika.
Podbicie sektora Tortugi nie daje 15 punktów zwycięstwa tylko uruchamia sekwencję końca gry. Znacznik z 3 pkt. to właśnie punktowa nagroda za jego kontrolę. Dlaczego tak jest? Osoba, która podbija ten sektor wcale nie musi okazać się zwycięzcą. Pozostali gracze będą mieć jeszcze szansę na zdobycie punktów i wygraną (np. poprzez odrzucenie kart celów polowania/potworów).

Inaczej to wygląda, gdy ktoś zdobędzie 15 (bądź więcej) punktów, choćby przez podbicie sektora Tortugi i zdobycie tych 3 punktów – wówczas gra kończy się natychmiastowo.

Dodatkowo, w podstawowym wariancie gry nikt nie może już odbić tego sektora (czyli odebrać tych 3 punktów), ani innych.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: XLR8 »

Zagrałem dwa razy i gra jest świetna, jednak deckbuilding w niej strasznie kuleje. Tak samo wszystkie moce kafelków specjalnych za wyjątkiem usuwania karty są strasznie mdłe i po prostu słabe. Karty w sektorach praktycznie niczym się nie różnią. Liczyłem na zbieranie kolorów jak np w Star Realms gdzie deckbuilding jest bardzo strategiczny i taktyczny. W Tortudze po prostu patrzymy gdzie jest najwięcej ikon i tam lecimy żeby zebrać daną kartę.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Beo »

Na razie jestem po partiach tylko dwuosobowych. Gra się bardzo przyjemnie, lekko, jestem zadowolony. U nas na dwie osoby wychodzi gdzieś koło 1h na grę.
Niestety też brakuje mi trochę zróżnicowania w kartach. Opierają się one głównie o symbole, brakuje jakichś ciekawych efektów. Ogólnie jest naprawdę nieźle, ale chwilowo się obawiam trochę o regrywalność.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: raiden25 »

Niestety po kilku rozgrywkach zauważyłem
Ze kluczem do zwycięstwa jest pozyskiwanie fioletowych kart. Następnie czekanie na moment w którym mamy Ok 8-10 punktów i ze 3 karty fioletowe do skasowania - wszystkie gry wygrane w ten sam sposób.
W jednej grze na 3 osoby z tego co pamietam ja miałem 1 fioletową karte, pozostali gracze mieli po Ok 3-4. Każdy co rundę zabierał sobie jakiś region wiec punktacja się nie zmieniała - czekaliśmy tylko na moment aż ktoś dobierze te karty i uzbiera 15 punktów na raz, innego sposobu na wygrana nie było.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Wosho »

A ataki na graczy? Burmistrz?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: XLR8 »

Wosho pisze: 17 sty 2021, 13:36 A ataki na graczy? Burmistrz?
O, to! I jeszcze zajęcie Tortugi. Ja wszystkie 3 gry wygrałem zajęciem Tortugi zanim przeciwnicy nazbierali odpowiednią liczbę mobków. Nawet jak mieli po 2-3 to i tak one były dopiero na discardzie.
ODPOWIEDZ