Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: markoo »

Do mnie trafił Spirit Island i Viticulture EE z Toskanią.
Córka dostała Spadające małpki, a szwagier Dwergar.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: litk »

Ja zbierając cały rok sobie sprawiłem taki zestaw pod choinkę:
Everdell
Everdell: Perłowy potok
Everdell: Święto lata
Everdell: Zimowy szczyt
Western Legends
Western Legends: Za garść dodatków
Western Legends: Dobry, zły i przystojny
Western Legends: Wild bunch of extras
Carcassonne: Safari
Carcassonne: Gorączka złota
Carcassonne: South seas
Carcassonne: Łowcy i zbieracze
Chłopi i ich zwierzyniec
Chłopi i ich zwierzyniec: Więcej budynków do zwierzyńca
Magia i myszy: Opowieści z mrocznej kniei
Magia i myszy: Serce glorma
Spirit Island
This war of mine: Opowieści ze zniszczonego miasta
This war of mine: Czas oblężenia
Horror w Arkham: Zmowa nad Insmouth
Horror w Arkham: Zbyt głęboko
Osadnicy BigBox
Draftozaur
:D
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: czarny kapelusz »

U mnie grudzień zawsze bogaty:
Na Mikołajki wleciała Nova Luna: bo żonka chciała coś szybkiego ale dobrego.
Potem urodziny córki więc wpadli Alchemicy.
Następnie Święta, podczas których rodzinka odpakowała Brassa, bo żonka chciała coś konkretnego, syn dostał dodatek do do Aeon's End a córa dodatek do GWT.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: Golfang »

czarny kapelusz pisze: 28 gru 2020, 02:40 U mnie grudzień zawsze bogaty:
Na Mikołajki wleciała Nova Luna: bo żonka chciała coś szybkiego ale dobrego.
Potem urodziny córki więc wpadli Alchemicy.
Następnie Święta, podczas których rodzinka odpakowała Brassa, bo żonka chciała coś konkretnego, syn dostał dodatek do do Aeon's End a córa dodatek do GWT.
Nie chcesz sprzedać rodziny? Jak ja Ci zazdroszczę. U mnie córki obie już nie chcą grać, żona nigdy nie chciał... ehhh niektórym ludziom jednak to się powodzi.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: seki »

Na szczęście nic. Ostatnio w grudniu tyle nakupowalem, że czas trochę pograć w przerwie na kupowanie TMB, Spirit island, Urbanista, Karczma pod pękatym kuflem, Endeavor, dodatki MC LCG.

Za to dostałem Nerfa od żony. Wie jakie prezenty lubię najbardziej. Będzie zabawa. A sam kupiłem sobie dobry czytnik książek (w dużej mierze za sprawą dyskusji tu na forum) do Legimi. Dobra książka fantazy już w trakcie czytania, super sprawa.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: Zefireq »

U mnie niespodziewanie, choć jak najbardziej chcianie pod choinką wylądował Mage Knight UE, do tego Paperback i Cywilizacja Poprzez Wieki. To ostatnie ode mnie samego, ale wciąż zapakowane pod choinką 8)
Ja sprezentowałem natomiast Patchworka edycję zimową i Another Big Expansion do Galaxy Truckera dla pary, która dopiero zaczyna budować swoją kolekcję - ta druga pozycja zdecydowanie trafiona :D
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: kamilstany »

Ja sprezentowałem Abyss. (prezent dla narzeczonej więc w sumie też skorzystam ;) )

A dostałem Kanagawa ( miałem w planach kupić- chciałem coś luźniejszego do rodzinnego grania)
Oraz Nemesis Karnomorfy
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: adman »

Ja sprytnie przed świętami napisałem list do mikołaja.
Umieściłem w nim wszystkie tytuły, we wszystkich zakresach cenowych, które mnie interesowały.
Plan ten miał tylko jedną wadę: przez miesiąc nie mogłem sam sobie nic kupić, żeby przypadkiem nie zdublować się z mikołajem.
Teraz muszę nadrobić. I tu liczę na dział "Sprzedam" i gdy z serii "nietrafiony prezent".

Ostatecznie moja półka wzbogaciła się o Gloomhaven i Everdel.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: patka3000 »

Ja w tym roku poszalałam z prezentami- grami ale o dziwo i mąż zaskoczył mnie. Wreszcie załapał, że gry są fajne, i kupił mi to co chciałam- Zamki burgundii i to o czym nie wiedziałam i mam zgryz czy zostawić tj. Solenia. Dodam, że jak podejrzałam i myślałam, że kupił tylko Solenie to nie byłam szczęśliwa. Jak ujrzałam to bordowe pudełko byłam przeszczęśliwa. Polecam generalnie wishliste na bgg bo to fajne i brak rozczarowań. Bo faktycznie kupić dobrą grę jak ktoś ich ma sporo lub skonkretyzowany gust to porażka.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: Golfang »

patka3000 pisze: 29 gru 2020, 07:42 Ja w tym roku poszalałam z prezentami- grami ale o dziwo i mąż zaskoczył mnie. Wreszcie załapał, że gry są fajne, i kupił mi to co chciałam- Zamki burgundii i to o czym nie wiedziałam i mam zgryz czy zostawić tj. Solenia. Dodam, że jak podejrzałam i myślałam, że kupił tylko Solenie to nie byłam szczęśliwa. Jak ujrzałam to bordowe pudełko byłam przeszczęśliwa. Polecam generalnie wishliste na bgg bo to fajne i brak rozczarowań. Bo faktycznie kupić dobrą grę jak ktoś ich ma sporo lub skonkretyzowany gust to porażka.
ale za podglądanie prezentów powinnaś dostać godzinę siedzenia na karnym jeżyku :) nieładnie!
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: Fyei »

A mi się udało zdobyć i później znaleźć pod choinką Tainted Grail ;). A narzeczony znalazł Western Legends. Dodatkowo kupiłam sobie i rodzinie Draftozaura, żeby nie grać ciągle w Catana :P.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: hipcio_stg »

Mój Mikołaj nie ogarnął daty i przed świetami przyniósł Gangesa za pół ceny z wyprzedaży, s po świętach maracaibo ;-)
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: dave8 »

U mnie skromnie Blackout Hongkong tylko.
Jutro pierwsza rozgrywka
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: omas »

Tainted Grail :)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: shod »

Dla mnie największym i najmilszym zaskoczeniem było to, że syn sprawił mi prezent - Abyssa :). On za to dostał Dune a żona Vinhos ;).
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: xilk »

Ja od dziewczyny dostałem Sushi Go Party! Pod choinkę i jestem bardzo zadowolony. Na razie nie było okazji zagrać, ale w styczniu już pewnie zagramy.

Za to ja dla dziewczyny kupiłem w prezencie Azul Witraże Sintry. Ona jest zachwycona, okazało się, że samego Azula zna, bo grała u koleżanki. Rozegraliśmy dwie partie i w obu dostałem baty od dziewczyny, ale rozgrywka przyjemna :wink:
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: shod »

Golfang pisze: 28 gru 2020, 09:05
czarny kapelusz pisze: 28 gru 2020, 02:40 U mnie grudzień zawsze bogaty:
Na Mikołajki wleciała Nova Luna: bo żonka chciała coś szybkiego ale dobrego.
Potem urodziny córki więc wpadli Alchemicy.
Następnie Święta, podczas których rodzinka odpakowała Brassa, bo żonka chciała coś konkretnego, syn dostał dodatek do do Aeon's End a córa dodatek do GWT.
Nie chcesz sprzedać rodziny? Jak ja Ci zazdroszczę. U mnie córki obie już nie chcą grać, żona nigdy nie chciał... ehhh niektórym ludziom jednak to się powodzi.
Ja na szczęście nie mam co narzekać [jedynie na brak czasu], bo syn to grałby codziennie, żona w miarę często - choć głównie w gry, w które wygrywa ;). Natomiast rozumiem problem niegrających domowników...i szczerze współczuję. Niestety może być jeszcze gorzej... jednemu znajomemu żona zabroniła już wychodzić na spotkania planszówkowe...to dopiero jest problem....
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: bobule »

dave8 pisze: 29 gru 2020, 21:00 U mnie skromnie Blackout Hongkong tylko.
Jutro pierwsza rozgrywka
U mnie był ten sam Mikołaj ;) z racji tego, że urodziny mi się zbiegają ze świętami, w tym roku poprosiłem Mikołajów o wspomniane Blackout Hong Kong, Mexice i Novą Lunę. W przyszłym roku chyba zrobię listę i kazdemu z Mikołajów wysle po trzy tytuly do wyboru. Wtedy zaskoczenie bedzie prawie gwarantowane ;)
Nova Luna już sprawdzona, pozostałe dwa tytuły grzecznie czekają w kolejce, aż je sprawdzę ze znajomymi.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: kastration »

Jak co roku, bez listy nikt mi nie da żadnej gry, bo... mógłbym być rozczarowany (zapewne to znacie), ale za to ja przyczyniłem się do tego, aby członkowie rodziny powiększyli kolekcję o GWT w dodatkiem i dodatek do Uczty dla Odyna (plus mikrododatek z nowymi wyspami). Oni oczywiście są niezwykle zadowoleni (udało się nawet rozegrać kilka rozgrywek w rodzinnym gronie w oba tytuły, by łatwiej im było grać zgodnie z zasadami między sobą). Klasyczny przykład, w którym ogarnięty gracz woli popularyzować hobby (choć nie na siłę) niż udawać uśmiech, że dostało się coś, czego nie było na żelaznej liście oczekiwań :lol:
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: jakmis83 »

Od ukochanej Małżonki: Imperial Struggle pod choinkę, czekam na premierę.
Od Przyjaciela na Mikołajki: Gra o Tron LCG + Lwy Casterly Rock + Wilki Północy + Duchy Harrenhal.
Od brata pod choinkę: dwa małe rozszerzenia do Gry o Tron z cyklu Wojny Pięciu Królów.
Sam skompletowałem dwa pierwsze cykle do Gry o Tron.
Sam kupiłem Spirit Island.
Od brata dostałem Horror w Arkham 2 edycja.
Brat otrzymał ode mnie Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: feniks_ciapek »

U mnie na święta kurierzy dowieźli Anachrony: Infinity Box, A War of Whispers oraz drugą falę Tainted Grail. Mogę iść na emeryturę, żeby to wszystko móc ograć :)
Morrie
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2021, 00:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: Morrie »

W moim domu jest taka tradycja, że zawsze pod choinką ląduje jakaś planszówka do wspólnego grania w Święta. W tym roku dostaliśmy Everdell :)
Mój nowy blog z recenzjami planszówek - https://lepiejnastole.pl, serdecznie zapraszam :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: Cyel »

shod pisze: 30 gru 2020, 13:09 jednemu znajomemu żona zabroniła już wychodzić na spotkania planszówkowe...to dopiero jest problem....
Wielki Scotcie! Dlaczego? No i przede wszystkim: Jak? :shock:



Na mojej świątecznej wishliście była tylko jedna gra, bo mam gier dość dużo i nowe muszą wypełniać jakąś dotąd niewypełnioną niszę. To Under Falling Skies, zgrabna i szybka łamigłówka solo. Nie jest to Aeon's End ani Mage Knight, ale co jakiś czas można sobie zagrać, bo i setup i rozgrywka zajmują mniej czasu i miejsca niż powyższe.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: 13thcaesar »

U mnie pod choinką czekał dodatek do Twilight Imperium 4 Proroctwo Królów, Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa, Kroniki Zachodniego Królestwa i dodatek do Architektów Zachodniego Królestwa - Wiek Rzemieślników.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Planszówkowe prezenty, które otrzymaliśmy na święta

Post autor: dave8 »

bobule pisze: 30 gru 2020, 13:19
dave8 pisze: 29 gru 2020, 21:00 U mnie skromnie Blackout Hongkong tylko.
Jutro pierwsza rozgrywka
U mnie był ten sam Mikołaj ;) z racji tego, że urodziny mi się zbiegają ze świętami, w tym roku poprosiłem Mikołajów o wspomniane Blackout Hong Kong, Mexice i Novą Lunę. W przyszłym roku chyba zrobię listę i kazdemu z Mikołajów wysle po trzy tytuly do wyboru. Wtedy zaskoczenie bedzie prawie gwarantowane ;)
Nova Luna już sprawdzona, pozostałe dwa tytuły grzecznie czekają w kolejce, aż je sprawdzę ze znajomymi.
I jak wrażenia? Dobra gra. Mocne 8/10.
ODPOWIEDZ