Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Ja używam rebeli premium, arcane tinmen, sloyca i ultra pro fit. I te ostatnie zwykle najczęściej są przeze mnie wybierane. Zwykle karty przymierzam do wszystkich tych koszulek i wybieram te które najlepiej mi leżą. Ultra pro fit są cienkie ale mocno przylegają więc ich prawie nie widać na karcie, mieszczą się często w wypraski, niewiele pogrubiają talię, kolory na karcie nie bledną z uwagi na mniejszą grubość folii. Ale w te koszulki zapakujemy tylko format ccg. Inne rozmiary pakuje zwykle w Rebel premium lub arcane tinmen. AT są najdłuższe i najszersze co nie z każdą kartą jest przeze mnie mile widziane (zbyt duzy luz na bokach i długość). Rebel z kolei są jakby bardziej pomarszczone na zgrzewie więc jakościowo wolę AT ale nadmiernej wielkości koszulek nie lubię. Żadne z nich się nie kleją i nigdy nie miałem problemu z trzymaniem wymiarów w różnych paczkach. Jednakże sporo osób takich problemów doświadczyło przy rebelach.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: zajudzony »

Dzięki za rady, zacznę od zakoszulkowania Nemesisa. A pytanie gdzie najlepiej nabyc Rebel Premium? I czy oferta na znanym serwisie aukcyjnym za niecałe 11 PLN to dobra oferta ? Pozdrawiam i Wesołych Świąt !!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

zajudzony pisze: 22 gru 2020, 19:22 Dzięki za rady, zacznę od zakoszulkowania Nemesisa. A pytanie gdzie najlepiej nabyc Rebel Premium? I czy oferta na znanym serwisie aukcyjnym za niecałe 11 PLN to dobra oferta ? Pozdrawiam i Wesołych Świąt !!
Za 11 zł to dobra oferta. Kupuj gdzie Ci bardziej odpowiada. Lokalnie, sklepy branżowe, serwis allegro (i tak prawdopodobnie kupisz tam koszulki w tych samych sklepach branżowych).
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Xisertus »

A co powiecie o koszulkach bezbarwnych od Rebela ale zwykłych??
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bart Henry »

Stworzyłem mały skrypcik do Tampermonkey (lub podobnych), który doda wam magiczny przycisk przekierowujący niemal od razu do wpisu dot. danej gry w geekliście z koszulkami na BGG. Miałem już dosyć tłumaczenia znajomym jak tam dotrzeć ze strony gry.

Screen w spoilerze.
Spoiler:
Co potrzebujesz? Co musisz zrobić?
  1. Skopiuj mój skrypt.
  2. Kliknij lewym na ikonie Tampermonkey w liście rozszerzeń, wybierz "Dodaj nowy skrypt".
  3. Wklej mój skrypt i zapisz (ctrl+s).
  4. Udaj się na stronę gry na BGG i korzystaj.
Info o napotkanych błędach lub sugestie proszę przekazywać na priv.
Proszę modów o wrzucenie linka do tego posta w pierwszym poście tego wątku, aby łatwo było do niego trafić w przyszłości.
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Watergate

Post autor: WAK »

Biały kruk wśród koszulek: 75x105. Ja znalazłem tylko od Maydaya - 100 szt. Standard lub 50 szt. Premium, ale są niedostępne. Ktoś gdzieś je ostatnio widział? Internet nie daje tutaj satysfakcjonującej odpowiedzi...
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Ja kupiłem Sleeve Kings Warhammer Quest Sleeves (75x110mm). Są zbyt wysokie ale do tego jestem przyzwyczajony, zazwyczaj używam koszulek AT, które są takie właśnie są z natury.
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: WAK »

Dzięki za alternatywę, ale u mnie te 5 mm powoduje, że niezbyt dobrze się układa i tasuje karty. Miałem podobnie z Poprzez Wieki. Droga do Szaleństwa. Zakoszulkowałem karty w koszulki Sloyca 80x120, które tak naprawdę mają wymiar 80x125. I te 5 mm w końcu przyciąłem. Ale to było tylko 18 kart. Tu są 44. Nie kupuję... ;-) Może ktoś ma jakieś pozostałości z Maydaya 75x105? Chętnie odkupię, bo chyba nie ma co czekać na sklepy...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Ja też używałem 75x110 (Paladin Genevieve) i ściąłem 5 mm trymerem.

Z tego co się orientuję tylko 3 firmy produkują ten rozmiar:
– Mayday – Mega Civilization
– Raven King
– Swan PanAsia
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: WAK »

Udało mi się znaleźć koszulki 75x105 dopiero w Estonii: https://www.gameguard.eu/en/a/card-slee ... k-reykholt.
Koszty wysyłki to 7,7 euro dla rejestrowanej przesyłki albo 5,9 euro dla nierejestrowanej (niewiele taniej, nie opłaca się). Przez chwilę się wahałem, ale doszedłem do wniosku, że nie zapłacę za 70 koszulek 50 zł. Rozpatrywałem nawet zakup grupowy: maksymalnie 8 opakowań w przesyłce x 3,00 euro + 7,70 euro za wysyłkę = 31,70 euro = ~150 zł, 8 x 5,90 za polecony = ~50 zł, czyli w sumie ~200 zł. 40 zł jedno opakowanie z 70 koszulkami. Gdybym musiał, to już wolałbym zapłacić te 50 zł... ;-) Ale nie muszę. Więc poczekam, aż coś trafi do naszych sklepów. Z Maydaya albo innej firmy... A może Lucky Duck Games - skoro wydało grę z kartami o takim formacie - coś zadziała...
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

WAK pisze: 29 gru 2020, 16:03
Spoiler:
https://www.svet-deskovych-her.cz/produ ... s-75x105mm

Sklep w Pradze czeskiej, wysyłka do kraju Pocztą Polską, chyba będzie taniej niż z Estonii. Sam te koszulki ściągałem z bgextras.co.uk, ale z uwagi na Brexit wstrzymali wysyłki do UE, a po nowym roku nikt nie wie ile to będzie kosztowało...
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: WAK »

Dzięki za cynk. Sprawdziłem ten praski sklep. Poczta Polska, ale.. 150 Kc, czyli ~25 zł. 30 Kc za pobranie (jedyna możliwa forma płatności) - ~ 5 zł. Czyli sporo, jak na wysyłkę koperty z koszulkami. Same koszulki 80 Kc, czyli 14 zł - tu jak najbardziej spoko. Ale w sumie jesteśmy na poziomie 45 zł. Dla zasady nie kupię, bo to prawie połowa ceny gry. A koszulki nie są przecież tak bardzo, bardzo potrzebne. W grze dwuosobowej łatwiej kontrolować warunki gry i powstrzymać przeciwnika np. od jedzenia czipsów ;-), a karty same w sobie mają całkiem niezłą jakość ;-). Poczekam na polskie sklepy...
Korespondowałem jeszcze z Estonią, najtańsza nierejestrowana przesyłka to 1,90 euro, dopłaciłbym i za 6 euro (3+3) jedno opakowanie bym kupił. Ale odpisali mi, że nie można tak wysłać koszulek, tylko dokumenty. Trochę nie rozumiem idei ich poczty, ale co tam. Zrobiliby uprzejmość gościowi z zagranicy, ale może coś w tym jest i ich poczta rzeczywiście by nie przepuściła takiej koperty...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Ja ostatnio kupiłem koszulki na wysłużonego sabotażystę z dodatkiem. Same koszulki 30zl wysyłka była przy okazji, ale gdybym ją doliczył to wyszło by 2/3 ceny gry i wcale nie żałuje ;-) takie zboczenie
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

@WAK monitoruj zatem Planszostrefę i Mepela - największa szansa że to będą mieli. Zaraz po tym jak zamówiłem z UK Planszostrefa ogłaszała się, że ma ten rozmiar xD
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: WAK »

Ja w takich momentach walczę ze sobą - jak widać, na razie staram się powstrzymać. Bo najpierw człowiek szuka, gdzie kupi grę taniej, czasami i drożej, ale z bonusami. A potem lekką ręką: ziuuuuu... I dopłaca połowę ceny za... No właśnie, za koszulki. Jakby się zastanowić, to w niektórych przypadkach można poczekać na przeceny i w skrajnej sytuacji dokupić drugą grę. Czasami - gdy któraś z kart się mocno uszkodzi - można napisać do wydawnictwa. Słyszałem, że czasami ratują w takich sytuacjach. Bywają wyjątki, gdy kupi się rzadką grę...
*********
Z innej beczki, ale też koszulkowej. Kupiłem na KS Wampira Maskaradę. Z bonusami m.in. koszulkami. Niestety brakuje koszulek na dodatkowe karty (Wydawca wyszedł z założenia, że karty dodatkowe podmieniają standardowe, więc koszulki można przekładać - skąpstwo - kwestia 8 koszulek więcej). A teraz będzie polskojęzyczna wersja gry. Na KS nie było na nią szans. I zastanawiam się, bo anglojęzyczność gry redukuje liczbę potencjalnych graczy, a tu trzeba trzech: kupić wersję polskojęzyczną, czy nie? Jak kupię, to będę miał do niej zestaw baaaardzo drogich dedykowanych koszulek ;-) ;-) ;-)
*********
Monitoruję, monitoruję ;-) Jeszcze allegro i amazona (choć tu też ceny wysyłki potrafią dobić)
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: damianKr »

Cześć,

Zakupiłem właśnie gre planszową Zombicide: Czarna Plaga i czekam na dostawę. Zastanawiam się czy kupować dla tej gry koszulki na karty? Czy karty mają tendencję do niszczenia się? Czy w przypadku zastosowania koszulek nie ma problemów, żeby karty poukładać w pudełku i na planszy postaci?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

damianKr pisze: 30 gru 2020, 11:47 Cześć,

Zakupiłem właśnie gre planszową Zombicide: Czarna Plaga i czekam na dostawę. Zastanawiam się czy kupować dla tej gry koszulki na karty? Czy karty mają tendencję do niszczenia się? Czy w przypadku zastosowania koszulek nie ma problemów, żeby karty poukładać w pudełku i na planszy postaci?
Są dwie talie do tasowania. W koszulkach tauje się dużo łatwiej, więc ja miałem od razu w koszulkach premium i zamieściłem w pudełku ale nie w wyznaczonym na nie miejscu. Jeśli dobrze pamiętam (grę już sprzedałem) to karty w woreczku strunowym idealnie mieściły pod wiekiem obok kafli planszy, czyli najpierw wchodzi pudełko na figurki, a na to kafle terenu i karty obok
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: WAK »

@ krwlng

W tej Planszostrefie to spryciarze. Zaznaczyłem poinformowanie mnie, kiedy koszulki będą dostępne i.... po kilku dniach są. Super sklep, no nie? Już prawie zaczynam finalizować transakcję, ale brakuje mi dostępnej opcji "zapłać przy odbiorze". Zaczynam błądzić wzrokiem po ekranie, szukać, co tam jest napisane... I tak: MAŁYMI SZARYMI literkami jest napisane, że koszulki są dostępne, ale u dostawcy, a czas oczekiwania do 30 dni. Czyli tak naprawdę ich w tym sklepie nie mają, tylko mogą mieć. Pewnie jak zbiorą wystarczającą liczbę zamówień. Może nigdy? Ale zapłacić mam już teraz z góry... Nieelegancko... A karty mi się tymczasem zużywają ;-) ;-) ;-)
Obrazek
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

@WAK
Ostatni akapit

Obrazek

Akurat Planszostrefa to jeden z porządniejszych sklepów w kraju, jak masz wątpliwości czy te koszulki u nich będą i kiedy po prostu napisz maila albo zadzwoń - niestety na tym forum nie udzielają się od lutego ubiegłego roku.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Zgadzam się z przedmówcą. Akurat Planszostrefa stara się nie dodawać do stanów magazynowych rzeczy których nie są w stanie zamówić. Zakładam, że koszulki są zamówione u dostawcy i będą niezależnie od tego ile osób zamówi je już teraz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: WAK »

Niestety nic wcześniej u nich nie kupowałem, więc nie jestem stałym klientem. I nawet gdybym ten komunikat zobaczył (Facebook?), to w mojej sytuacji niewiele on zmienia ;-). Ale tu nie chodzi o samo ryzykowanie kwoty 15+15 zł, bo w porównaniu z koszulkami estońskimi - 50 zł ;-) - da się z tym żyć (ba, może to być nawet 15 zł, jak odbiorę osobiście w kawiarni). W moim poście głównie chodzi o to, że nie podoba mi się wstawianie do oferty przedmiotu, który jest dopiero u dostawcy i informowanie o tym w tak zawoalowany sposób - odpowiednikiem małego druku u dołu strony. Bo mało brakowało, a kupiłbym i spoczął na laurach, czekając, że lada dzień koszulki przyjdą. Może nawet przekładałbym granie... O dzień, dwa, trzy - do czasu, gdy zorientowałbym się, że jeszcze ich nawet w sklepie nie ma... Podejście Planszostrefy to taka niefajna walka o klienta. Znacznie bardziej w porządku byłoby, gdyby najpierw sprowadzili koszulki i dopiero mając je na stanie wrzucili do oferty, a po zakupie przeze mnie wysłali mi je w ciągu dwóch dni.

Jestem na liście oczekujących w Mepelu i tam nikt nie próbuje mi na szybko sprzedawać nieposiadanego towaru. Liczę na to, że gdy już dostanę komunikat, to kupię i zakupione koszulki dojdą do mnie w ciągu dwóch dni. A póki nie wydałem pieniędzy, nie mam koszulek, to mogę ich szukać gdzie indziej. I tak robię...

Gdy zrezygnowałem z zakupu, to wysłałem do Planszostrefy zapytanie o ewentualny realny termin dostawy. Jak się dowiem, napiszę.

Odpowiedziało mi też na moją prywatną wiadomość Lucky Duck Games - może oni coś tu zadziałają w poczuciu odpowiedzialności za grę z wrednym formatem kart ;-) ;-) ;-)

Walka o koszulki 75x105 trwa! Gra warta jest zakoszulkowania, bo jest dobra.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

WAK pisze: 04 sty 2021, 23:59 W moim poście głównie chodzi o to, że nie podoba mi się wstawianie do oferty przedmiotu, który jest dopiero u dostawcy i informowanie o tym w tak zawoalowany sposób - odpowiednikiem małego druku u dołu strony.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym - Planszostrefa ma chyba najbardziej przejrzysty system informowania o dostępności pośród wszystkich sklepów - kolor ciężarówki + opis pod nią (czerwony - brak towaru, żółty - dostępny na zamówienie, zielony - albo na stanie, albo niedługo wjedzie na stan, w opisie podany jest szacunkowa ilość dni do dostawy, niebieski - przedsprzedaż). Są dość dobre sklepy, które potrafią wrzucić info o potencjalnej dostępności towaru pomimo tego, że nie mają szans na jego ściągnięcie, to co robi Planszostrefa jest przejrzyste, a mała czcionka - cóż, jest to informacja dodatkowa do koloru ciężarówki przy dostępności ;-)
Co do Mepela też złego słowa nie powiem, bo to mój ulubiony sklep - raz przez fb pytałem ich o równie trudnodostępne koszulki na Najeźdźców z północy - niestety wtedy ich nie mieli, po jakimś czasie (kilka tygodni?) napisali do mnie, że znaleźli w magazynie kilka paczek i zaraz wrzucą do oferty :D
Co do opłacalności zakupów koszulkowych (klasy premium) - umówmy się, to jest towar raczej luksusowy i albo dorzuca się go do zamówienia z innymi rzeczami, albo można odżałować te kilkanaście złociszy za przesyłkę :P
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: WAK »

Szukajcie, a znajdziecie:
https://pl.aliexpress.com/item/10050013 ... hweb201603_
Są chętni na zakup grupowy i dostawę do miesiąca? Można nawet podzielić na 4 x 50, bo do Watergate potrzeba tylko 44 koszulek... Oczywiście zaraz po zakupie, we wszystkich sklepach - na złość - pojawią się te koszulki, ale ktoś musi się poświęcić... ;-)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Ale wiesz, że to są zwykłe koszulki a nie premium? Szmatławe, cienkie, nienadające się do niczego a do tasowania to już na pewno.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gromb »

WAK pisze: 05 sty 2021, 01:07 Szukajcie, a znajdziecie:
https://pl.aliexpress.com/item/10050013 ... hweb201603_
Są chętni na zakup grupowy i dostawę do miesiąca? Można nawet podzielić na 4 x 50, bo do Watergate potrzeba tylko 44 koszulek... Oczywiście zaraz po zakupie, we wszystkich sklepach - na złość - pojawią się te koszulki, ale ktoś musi się poświęcić... ;-)
Miałem podobny dylemat dla koszulek 70x100 do Anachrony. Też tylko jeden producent i też szmatławe bardzo. W końcu, trymerem przyciąłem na wymiar wszystkie których potrzebowałem. ok. 30 minut roboty, a gotówka w kieszeni. Przycinałem koszulki Gamegenic. Przy okazji odkryłem urok koszulek mate. Świetne.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ