Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Admirał Thrawn »

MarekPlus pisze: 30 lis 2020, 22:19
kivu pisze: 30 lis 2020, 21:16 Czy ktoś kto ma polską werjsę gry i zaszedł już w miarę daleko mógłby mi potrzucić polskie nazwy dla kilku rzeczy:
- nazwy scenariuszy Solo
- osiągnięcia drużynowe
- zdjęcia kilku itemków:
nr 6
nr 96
nr 101
nr 107
nr 113
nr 141
nr 143
nr 144
nr 151
nr 164

Kończe tłumaczenia apki mobilnej na polski i brakuję mi już tylko tych kilku tłumaczeń :)
Scenariusze Solo:
Spoiler:
Resztę postaram się dodać niedługo.
Już nie trzeba. Ja również wysłałem, tylko że na prywatnych. Ale jakby ktoś jeszcze czegoś potrzebował, to jestem.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Iladi
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2020, 13:16
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Iladi »

Czy ktoś rozwiązał zagadkę z koperty x z edycji polskiej?
Spoiler:
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Iladi pisze: 03 gru 2020, 19:27 Czy ktoś rozwiązał zagadkę z koperty x z edycji polskiej?
Spoiler:
Spoiler:
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: erpe »

Czy ktoś wie może, czy drugi druk Forgotten Circles (EN) jest/był/bedzie gdzieś dostępny gdzieś do kupienia? Chodzi mi o wersję po zmianach.

Tak, wiem - wersja PL zawiwra już zmienione (poprawione) elementy. Chodzi mi o wersję EN.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

Zdaje mi się, że był do kupienia w trakcie kampanii Frosthaven, więc jeśli jest tam jakieś Late Pledge, to można tam. Chyba, że pytasz o polskie sklepy.
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: erpe »

Tak, w kampanii była, ale już niestety nie ma (na Beckerkit jest Frosthaven i kilka rzeczy do Gloomhaven, ale - jak widziałem - nie ma FC).

Pytam o sklepy polskie lub zagraniczne (względnie Amazony i inne eBaye).
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – monsters analysis & strategies – The Unded

Kolejny artykuł w cyklu analizy potworów ze świata Gloomhaven. Dziś skupiamy się na nieumarłych. Miłej lektury!

LINK: Monsters analysis & strategies – The Unded

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

erpe pisze: 11 gru 2020, 14:45 Pytam o sklepy polskie lub zagraniczne (względnie Amazony i inne eBaye).
Nie zauważyłem, żeby jakikolwiek sklep odróżniał te edycje, niestety. Może na KS zbierali dopiero zamówienia i dodruk dopiero pójdzie, dlatego nie widać, żeby sklepy rozróżniały?
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xisertus »

Wiadomo kiedy wyjdzie dodatek do GH po polsku??
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: sin »

Xisertus pisze: 16 gru 2020, 11:27 Wiadomo kiedy wyjdzie dodatek do GH po polsku??
Już jest dostępny, miał premierę 10 listopada 2020.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xisertus »

sin pisze: 16 gru 2020, 11:29
Xisertus pisze: 16 gru 2020, 11:27 Wiadomo kiedy wyjdzie dodatek do GH po polsku??
Już jest dostępny, miał premierę 10 listopada 2020.
Dzięki za info
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Jools »

Dodatek i tak jest użyteczny tylko i wyłącznie jak ktoś przyjdzie podstawkę (fabularnie).
Tak to nic nie wnosi.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Endrju87 »

Witam,
Proszę o radę odnośnie reklamacji Gloomhaven zakupionego w sklepie Albi Polska. Po częsci swój problem opisałem w dziale off-topic w temacie o DPD. Chodziło o to, że zamiast Gloomhavena wysłali mi gratis za 1 gr. Po kontakcie z mojej strony, przeprosili za błąd w wysyłce i znależli mojego Glooma na sortowni. Dzisiaj odebrałem swój egzemplarz i już mnie naprawdę zdenerwowali, bo po tych przejściach z wysyłką, znowu się zawiodłem gdyż pudełko jest w kilku miejscach pęknięte, jeden narożnik jest rozerwany. Taśmy zabezpieczające otwarcie po odklejane, ogólnie wygląda pudełko na używane. Środek na szczęście wygląda na piwerszy rzut ok. Też miał ktoś problemy z pudełkiem od Gloomhaven. Można to zareklamować czy raczej sobie odpuścić? Wkurza mnie taka sytuacja, bo ostatnio zakupiłem też Nemesisa za podobne, dosyć duże pieniądze jak na planszówki a o jakości wszyscy wiedzą. Wiem, że to tylko pudełko, ale to tak jak kupić poobijane auto, albo pordzewiałe, jeździć dalej będzie ale wyglądu już nie będzie miało.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

To wygląda na problem na sortowni, a nie w sklepie, no ale zareklamować zawsze można - jeśli karton pakowy był uszkodzony, trzeba było zrobić zdjęcie i reklamować do firmy kurierskiej, inaczej to chyba do sklepu gdzie kupiłeś. Ja na szczęście mam sklep z planszówkami blisko i mój egzemplarz odebrałem w sklepie (chociaż i tak był w kartonie do przesyłki, chyba dla bezpieczeństwa).
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Endrju87 »

Karton, nie był uszkodzony. Dodatkowo zabezpieczony był czymś w rodzaju styropianu foliowego. Wydaje mi się że poprostu wysłali mi produkt jaki nie raz sklepy sprzedają po niższej cenie, bo są uszkodzone pudełka podczas wysyłki.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: raj »

Oczywiście, że możesz reklamować.
Chyba, że wolałbyś machnąć ręką, żeby już się nie bawić w wyjaśnianie i przesyłanie, bo od razu chcesz zagrać.
Jeżeli jednak nie masz na to parcia i możesz trochę jeszcze z graniem poczekać to rób reklamację.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: autopaga »

Aż sprawdziłem swój egzemplarz, ta sama hisoria, dwa boki pudełka urwane, zarówno wieczka jak i spodu, pudełko również miało nie ruszone plomby na spodzie, także nie wiem czy z fabryki tak nie wyjechały. Mam wrażenie że przeciążenia latających w transporcie 18 wyprasek mogły spowodować taki efekt, nie widzę tego inaczej. Jeżeli np. gra była w pionie i wypraski na każdej dziurze waliły w ten bok.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Endrju87 »

autopaga
Będziesz interweniował w tej sprawie, czy odpuszczasz?
Mam jeszcze jedno pytanko do posiadaczy Glooma, czy wasze egzemplarze też nie posiadały folii ochronnej, jaka jest stosowana zazwyczaj w grach planszowych? U mnie były tylko naderwane 2 plomby po bokach w formie przezroczystej naklejki.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: autopaga »

U mnie plomby były całe, brak folii to norma. No nie wiem właśnie średnio mi się chce. Jestem po reklamowaniu dwóch innych gier, w zasadzie w trakcie reklamowania drugiej.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Rafal75 »

Endrju87 pisze: 16 gru 2020, 20:33
autopaga
Będziesz interweniował w tej sprawie, czy odpuszczasz?
Mam jeszcze jedno pytanko do posiadaczy Glooma, czy wasze egzemplarze też nie posiadały folii ochronnej, jaka jest stosowana zazwyczaj w grach planszowych? U mnie były tylko naderwane 2 plomby po bokach w formie przezroczystej naklejki.
Ja miałem i plomby i folię na swoim egzemplarzu
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: autopaga »

To mój drugi egzemplarz gloomhaven, na poprzednim z pierwszego druku też nie było folii oraz uszkodzeń.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: autopaga »

Polecam się skontaktować zrobiłem zdjęcia i właśnie dostałem odpowiedź że doślą mi pudełko.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Endrju87 »

Również to zgłosiłem i mają przysłać nowe, to będzie do styrania, a nowe będzie prezentowało się na regale, oczywiście jeśli znowu coś nie schrzanią.
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mery1984 »

Cześć,

Czy ktoś z tu obecnych ma Gloomhaven z insertem od War Box? Kupiłem używaną - w sumie to nówkę generalnie, po prostu rozfoliowana, ale w ogóle nie rozpoczęta rozgrywka, nic nie przyklejone, nic nie otwarte i w ogóle mega deal, ale nie o tym teraz.

Gra jest włożona do insertu od War Box, ale brakuje w zestawie tylko tej insturkcji układania kafelek mapy. Pisałem do sklepu War Box wiele dni temu, ale nie odezwali się nawet słowem :(

Czy ktoś, mógłby strzelić czytelne zdjęcie tej instrukcji?
kivu
Posty: 224
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: kivu »

Mery1984 pisze: 21 gru 2020, 16:40 Cześć,

Czy ktoś z tu obecnych ma Gloomhaven z insertem od War Box? Kupiłem używaną - w sumie to nówkę generalnie, po prostu rozfoliowana, ale w ogóle nie rozpoczęta rozgrywka, nic nie przyklejone, nic nie otwarte i w ogóle mega deal, ale nie o tym teraz.

Gra jest włożona do insertu od War Box, ale brakuje w zestawie tylko tej insturkcji układania kafelek mapy. Pisałem do sklepu War Box wiele dni temu, ale nie odezwali się nawet słowem :(

Czy ktoś, mógłby strzelić czytelne zdjęcie tej instrukcji?
Jak nic nie znajdziesz to napisz do mnie w niedziele - będę wtedy miał grę przy sobie i jak znajde tą instrukcję to mogę Ci zrobić zdjęcia
ODPOWIEDZ