Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

MrAtrion pisze: 09 gru 2020, 22:18 No o nowe pokolenie młodych magów (dzieciaki?) a stare z podstawki i dodatków :D
No kumam. Choć nie konicznie to są młodzi magowie :) Ale jakie oderwanie masz na myśli jeśli nie fabularne?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

Dobra, nie było tematu :D widziałem jakiegoś dzieciaka w NA i myślałem, że to nowe pokolenie czy coś.

Zatem polecasz NA jak wyjdzie? Balans ok i kart nie za dużo :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Balans w grze opartej na losowym rynku :D No, jest taki jak w innych gra z serii.
Ale tak, polecam. Ekspedycje są świetne. Nowe karty, postacie i nemesis również polecam.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ScorpZero »

Innymi słowy, jak kogoś kompletnie nie interesuje kampania z Legacy to lepiej dla niego kupić Podstawkę, potem dodatki, Wieczną Wojnę i czekać na nowe dodatki? ;-)

Tylko, kurcze, podejrzewam, że jak będą jakieś nowe dodatki po PL to pewnie znowu się będą karty różniły, jak przy Legacy. Aż się zaczynam zastanawiam, czy nie lepiej iść w angielską wersję. Język to żaden problem, tylko cena jest niestety wyższa i dostępność też taka sobie.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Z wcześniejszych stron wątku wynika, że Legacy ma inne karty, żeby kosztować rozsądne pieniądze i być produkowanym w Chinach. Liczę więc, że kolejne dodatki będą w poprzednich cenach i z Polski/Europy, jak poprzednio.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Muszę się pochwalić - udało nam się w końcu wygrać z Panią Pustej Korony na 2 graczy :mrgreen: Musiałem aż uwiecznić rynek na zdjęciu i wrzucam, może nawet ktoś skorzysta :)
Spoiler:
Graliśmy jako Gex i Mazahedron (czy jak tam ten dziadek się nazywa). Gex została wyczerpana, ja dziadkiem balansowałem wciąż w okolicy 3-4 hp. W 2 momentach musiałem zniszczyć raz opal i raz pierwiastek z artefaktu, żeby odrzucić jakąś ciężką kartę mocy za 8 i 7 eteru, także nie obyło się bez poświęceń u nas obojga :)

Niestety muszę powiedzieć, że sporo u tego bossa zależy od kombinacji akolitów jakich dostaniemy - zbyt dużo obrażeń w jedną stronę i mamy koniec gry. W 1 tierze nemesis wyszło też kilku popleczników z dodatkowymi obrażeniami i trochę nam przytankowali obrażeń, ale ogólnie to efekt 2 rozpatrywanych na raz akolitów trafił nam się tylko raz (z dwukrotną siłą), więc wydaje mi się, że to jest absolutna podstawa strategii na tego bossa, drugą rzeczą byłoby zaś dobór postaci i/lub rynku (tutaj mieliśmy z grubsza losowy z niektórymi zostawionymi kartami z poprzedniej gry). Ogólnie stwierdzam, posiadając wszystkie polskie dodatki, że granie z losowym sklepikiem to u nas rzadkość, a dobieranie sklepiku i magów to jakieś 30-40% zabawy w tej grze :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

A ja dopiero co zakończyłem podejście do Pani Pustej Korony w jej wersji trudniejszej. Spodziewałem się srogich bęcków, bo pamiętałem, że i na normalu nie było za łatwo. A tymczasem okazało się, że wariant trudniejszy ... okazał się łatwiejszy i udało się za pierwszym podejściem :) Choć zgadzam się, że i tu układ akolitów był istotnym czynnikiem.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ScorpZero »

Ja wiem, że to nie ściśle gameplay, ale nie chce tego posta dawać do koszulek, bo tam zginie.

Gdyby się ktoś zastanawiał to koszulki (oni to nazywają u siebie "kieszonkami") na banknoty z firmy Marcia w rozmiarze 120x230 pasują na plansze magów idealnie, ciasno na wysokość. Na długość trzeba przyciąć, ale to żaden problem. Także, jakby ktoś szukał to polecam. ;-)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Jak moze byc latwiejszy jak na unleashu bija wszystkie? To jest absurd.
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Kacyk »

Podejrzewam że akurat Cyel'owi siadło na hardzie i wszystkich na farcie rozwalił :)
my też tak mieliśmy, na normalnym z 20 podejść, a na hardzie za drugim razem - doświadczenie też robi swoje
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Kacyk »

Czyli na farcie - ustawienie akolitów siadło. Skill i doświadczenie też się przydały, bo zarządzałeś akolitami. U nas było podobnie, w tej grze szczęście jest czasem niezbędne, ale trzeba wiedzieć jak mu pomóc.
A mam takie pytanie: gdzieś tu spotkałem się z opinią, że postacie z leczeniem są silniejsze od reszty, z żoną raczej zawsze bierzemy kogoś z DMG albo magów co dobrze saportóją w inny sposób jak leczenie, a jakie jest wasze zdanie w temacie?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Kacyk pisze: 16 gru 2020, 14:45 A mam takie pytanie: gdzieś tu spotkałem się z opinią, że postacie z leczeniem są silniejsze od reszty, z żoną raczej zawsze bierzemy kogoś z DMG albo magów co dobrze saportóją w inny sposób jak leczenie, a jakie jest wasze zdanie w temacie?
Kadir ma leczenie z karty i potencjalnie chyba największy dmg output w grze z ładunków, więc coś w tej tezie jest :)

Gex z kolei ma poza leczeniem także kradnięcie, niszczenie (IMO najważniejsza mechanika w grze) i dobieranie kart dla sojuszników, co jest również cholernie mocne.

Babcia ma najmocniejsze leczenie, ale szybko może też sobie otworzyć IV bramę, więc paradoksalnie nie jest z niej znowu taki healbot :) Jej zaklęcie pomaga też trochę szybciej się rozkręcić finansowo.

Najgorzej z tych leczących postaci, które mam wypada jak dla mnie "Zły" Xaxos, który z ładunków ma jeden wielki miszmasz (w tym leczenie 1 hp i to chyba sobie), ale sprawianie, że sojusznik musi odrzucić losową kartę jest trochę słabe.

My jak gramy, to prawie zawsze bierzemy jakieś leczenie, chyba że robimy sobie jakieś kompletnie yolo wyzwanie. Jeśli chodzi o postaci leczące Gravehold, to one wypadają jak dla mnie trochę bardziej defensywnie/supportowo niż te leczące graczy.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Come on to czysty fart plus najnudniejszka umiejka w grze, ulecz miasto fascynujace..
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Cyel pisze: 16 gru 2020, 11:43
Spoiler:
Spoiler:
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

aeiou871 pisze: 17 gru 2020, 01:01
Cyel pisze: 16 gru 2020, 11:43
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Zefireq »

Jesteśmy po pierwszych partiach w Aeon's End WE (kupione jako pierwsze z serii) i przyznam, że pozytywne zaskoczenie i gra przerosła moje oczekiwania. Podchodziłem raczej sceptycznie do jej hype'u i spodziewałem się bardzo dobrej karcianki, a gra okazała się być oprócz tego niemal przygodówką pełną klimatu i emocji :D Świetna sprawa, już po głowie chodzą dodatki (albo raczej podstawka). No i na 4 partie 2 wygrane, z czego jedna na styk (Gravehold zostało 1 życia, a w talii tur tylko karta Nemesis i gracza), także trzyma w napięciu. Czuję, że będzie pretendentem do wysokiego miejsca w moim TOP.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Odi »

Dyskusja o fanowskim Nemezis przeniesiona do odpowiedniego działu
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Przeklejam z FB:
Kontynuujemy przechodzenie wszystkich nemesis na hard modach (o ile się da bez strasznej inwestycji czasowej). Gate witch poszła bez żadnego problemu i to na losowym rynku. Rynek wylosował się bardzo ok, fiery torrent robil robotę. Kontynuujemy specjalizacje, czyli jedna osoba robi damage (Jian) a druga gra Magiem wspierającym(Adelheim). Co ciekawe wiedzmie z bramy nie udało się ani razu wtasowac swojej karty 🙂 Zastanawiam się czy nie zmienić rozkładu gem vs relikt z 3/2, na 2/3 zeby wspierajacy mag mial wiecej funu a nie tylko generowanie pieniędzy.
Obrazek
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Zamówiłem protektory na Nemesis i Magów z polecanej tutaj firmy Marcia (https://marcia.com.pl/) i cisza, totalny brak kontaktu ani przesyłki, czy ktoś ma może z nimi kontakt?
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Babik »

Może urlop im się przedłużył? Ja zamawiałem u nich to samo jakoś w grudniu i żadnego problemu nie miałem. Protektory po docięciu doskonale swoją rolę spełniają.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ScorpZero »

Nie pamiętam, czy zamawiałem u nich przez stronę, czy allegro, ale oni tak trochę mają, że wysyłają z opóźnieniem. Aczkolwiek już kilka zamówień u nich robiłem (kapsle na żetony też mają :wink:) I nie było żadnych problemów, tylko tak jak pisałem - trochę u nich trwa zanim wyślą.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

No ok moga wyslac z opoznieniem ale niech odpisza na maila, wiadomosc ze strony, maila z kontaktu, czy odbiora telefon :|
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

Hej,

Czy portalowa mata pasuje do Aeons End Legacy?
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Grzech »

No i zapowiedziany jest nowy dodatek Legacy of Gravehold
https://boardgamegeek.com/thread/257957 ... -date-deta

Najważniejsze:
"...
- KS launching "near the end of Feb"

- This is going to be the most expensive AE product yet (around ~$100 MSRP quoted but no specific price given), but it has more than double the content of another big box.

- "It's a CRAZY legacy implementation. Pitch: What if we brought back like 25+ characters and you could fight as them all and some Nemesis you might NEVER see in your branching story paths?!?" - they took an approach of throwing in every single possible thing they thought they could squeeze in.
-21 mages, 11 nems. Normal big box is ~12 mages. Double the number of player cards as a normal box.
..."

Legacy ale dla mnie warte sprawdzenia jak to ma być produkt dla weteranów. Czekam do marca.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2021, 08:56 przez Grzech, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ