Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

dlaczego Ci imperialni mają takie wielkie głowy?
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Myślałem że tylko ja to widzę :D
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zorro555 »

Pewnie dla tego że mają hełmy.
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Nadal absurdalnie duże te hełmy. Wyglądają jakby mieli wizjery na poziomie włosów. Może te figurki były umyślnie zaprojektowane jako "zabawne" bobbleheads.

Dla porównania:
Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zorro555 »

coś większego
Obrazek
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

Pierwsze w zyciu pomalowane figurki. Poszlo duzo lepiej niz sie spodziewalem i jakosc malowania mi pasuje. Na podstawki nie patrzcie bo jeszcze testuje co i jak :-P Kwestia jest taka co zrobić zeby przyspieszyc proces. Malowanie zajęło mi 55min/figurka. Zrobilem szybki underpaint, pozniej contrasty i rozwodnione farby, drybrush i odrobina highlightow. Pytanie czy to wlasciwa droga zeby robić to szybko? Wiem ze duzo moge zyskać odwazniej poslugujac sie pedzlem ale znowu przy tej technice czasochlonne jest poprawic gdy najedzie sie na inna strefe. Jakies pomysly co zmienić w podejściu lub moze cos dodac co polepszy efekt a jest bardzo szybkie?
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

brazylianwisnia pisze: 07 sty 2021, 08:05 Pierwsze w zyciu pomalowane figurki. Poszlo duzo lepiej niz sie spodziewalem i jakosc malowania mi pasuje. Na podstawki nie patrzcie bo jeszcze testuje co i jak :-P Kwestia jest taka co zrobić zeby przyspieszyc proces. Malowanie zajęło mi 55min/figurka. Zrobilem szybki underpaint, pozniej contrasty i rozwodnione farby, drybrush i odrobina highlightow. Pytanie czy to wlasciwa droga zeby robić to szybko? Wiem ze duzo moge zyskać odwazniej poslugujac sie pedzlem ale znowu przy tej technice czasochlonne jest poprawic gdy najedzie sie na inna strefe. Jakies pomysly co zmienić w podejściu lub moze cos dodac co polepszy efekt a jest bardzo szybkie?
Spoiler:
Świetnie wyszło. Gdyby już były contrasty jak ja swojego Blood Rage malowałem to też na pewno bym tak malował. Całą grę malowałem zdecydowanie za długo.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

Cyel pisze: 06 sty 2021, 09:00 Nadal absurdalnie duże te hełmy. Wyglądają jakby mieli wizjery na poziomie włosów. Może te figurki były umyślnie zaprojektowane jako "zabawne" bobbleheads.

Dla porównania:
Obrazek
Jak patrzę na figsy z legionu to najchętniej bym podmienił moje figurki z Imperium Atakuje na te z legionu.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

A tu moje figurki "w akcji"
Obrazek
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: RUNner »

Batman na kontrastach i lekkim cieniowaniu. Nie wiem ile mi to czasu zabrało, ale coś między 4-5 godzin. Maluję kontrastami od 1,5 roku i po prostu kocham te farby :)
Obrazek Obrazek
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Wrzucam zdjęcia ukończonej drużyny ludzi z nowego startera do Blood Bowl.

Middenheim Moguls, szlachta z Miasta Ulryka, wielu z nich to byli i obecni Rycerze Białego Wilka. Drużyna nazywana przez fanów pieszczotliwie Middenheim Mittens, ze względu na futrzane rękawice, które zakładają by trenować nawet przy najbardziej siarczystych mrozach :)

Obrazek


Obrazek

Chciałem mieć ich gotowych w miarę szybko więc była to dobra okazja by przetestować farbki Contrast, z którymi nie miałem jeszcze do czynienia. Zakupiłem dwie (drogie są, bydlaki), Akhelian Green i Wyldwood i zrobiły one faktycznie ogromną cześć roboty błyskawicznie i bezproblemowo, dużym pędzlem prosto z pojemniczka. Dobry produkt, na pewno zaopatrzę się w kolejne.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

Cyel pisze: 13 sty 2021, 20:49
Spoiler:
Co to za fajna trawka?

Swoja droga nikt tu nic nie doradził jak jeszcze uciac czas. Dzieki odważniejszym ruchom pedzlem udało mi sie zejsc do 45min/figurka i malo mam pomysłow jak jeszcze to troszke uciac. Contrasty i rozwodnione farbki ograniczaja szybkosc malowania w miejscach gdzie duzo pasków itp bo ponowne przejechanie wraithbonem najechanego paska zajmuje ekstra czas. Zastanawiam sie czy underpaint nie uproscic i jaki to bedzie mialo wplyw na detale i highlighty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

brazylianwisnia pisze: 14 sty 2021, 00:26
Co to za fajna trawka?

Swoja droga nikt tu nic nie doradził jak jeszcze uciac czas. Dzieki odważniejszym ruchom pedzlem udało mi sie zejsc do 45min/figurka i malo mam pomysłow jak jeszcze to troszke uciac. Contrasty i rozwodnione farbki ograniczaja szybkosc malowania w miejscach gdzie duzo pasków itp bo ponowne przejechanie wraithbonem najechanego paska zajmuje ekstra czas. Zastanawiam sie czy underpaint nie uproscic i jaki to bedzie mialo wplyw na detale i highlighty.
Niestety nie wiem skąd mam tę trawkę, chyba ją dostałem od kogoś dawno temu.

Co do szybkości kontrastami - może nie przejmuj się tak bardzo tym, że gdzieś najechałeś? Inny kontrast może to pokryje tak, że nie będzie widać. Przy pracy samymi kontrastami malowanie powinno być błyskawiczne, co widać na tym filmiku (który już linkowałem na początku tematu o ekspresowym malowaniu): https://www.youtube.com/watch?v=cIEtAlMSndQ
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 449
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: sitfun »

Cyel pisze: 14 sty 2021, 11:41
Spoiler:
Co do szybkości kontrastami - może nie przejmuj się tak bardzo tym, że gdzieś najechałeś? Inny kontrast może to pokryje tak, że nie będzie widać. Przy pracy samymi kontrastami malowanie powinno być błyskawiczne, co widać na tym filmiku (który już linkowałem na początku tematu o ekspresowym malowaniu): https://www.youtube.com/watch?v=cIEtAlMSndQ
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem spróbowania swoich sił w malowaniu. Szczerze to mnie taki efekt z tego filmiku bardzo zadowala. Nie wiem czy to dobrze zaczynać od malowania tylko kontrastami ale bardzo mnie to zachęciło, żeby chociaż się z tym zmierzyć.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Azel »

sitfun pisze: 14 sty 2021, 14:42 Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem spróbowania swoich sił w malowaniu. Szczerze to mnie taki efekt z tego filmiku bardzo zadowala. Nie wiem czy to dobrze zaczynać od malowania tylko kontrastami ale bardzo mnie to zachęciło, żeby chociaż się z tym zmierzyć.
Ja w tamtym roku zacząłem od contrastów i nadal głównie z nich korzystam (oczywiście z różnych powodów doszło parę innych farbek).
Mimo że fajnie się nimi maluje, raczej poćwicz wcześniej na figurkach, na których ci nie zależy, bo nawet z contrastami to nie takie hop siup dla niewprawionej ręki.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: autopaga »

Contrasty są bardzo trudne do malowania, ale efekt jest fajny i szybko się nimi maluje, też maluję nimi najwięcej. Trudność z nimi jest następująca, po pierwsze poprawki, jeżeli chlapnie nam coś na contrast, lub coś niedomalujemy na płaskiej powierzchni, trzeba się nagimnastykować żeby z tego wyjść. Natomiast w samym malowaniu nim problemem jest czas, trzeba malować bardzo szybko aby nie było widać łączeń, jeżeli farba zaschnie to robi nam się druga ciemniejsza warstwa w miejscu łączenia.
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Misiekg3 »

Wonsz z posiadłości, bardzo przyjemna figurka do malowania.
Obrazek

Obrazek
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zorro555 »

Del Meeko i mandalorianin
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Wyszlo bardzo dobrze.....ale znowu te glowy...albo cos mam zoczami albo zle fokusujesz albo......one naprawde maja wielkie glowy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gromb »

Tak, ewidentnie ogniskowa w aparcie jest źle ustawiona. No chyba, że to jednak głowy. (Głowy Lenina z nas pianina :lol:) Del Mekko wyszedł bardzo fajnie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zorro555 »

Kilku Scoutów

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Misiekg3 »

Posiadłości ciąg dalszy
Gwiezdne wampiry

Obrazek

Obrazek

Polująca istota z głębin:
Obrazek

Skrzydlate wensze:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

Część Ekipy z Descenta. Malutkie są te figurki, ale bardzo szczegółowe jak na taki rozmiar i przyjemnie się je maluje. Niestety mają trochę nadlewek, a ja nie cierpię tego usuwać.

Obrazek
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

arian pisze: 01 lut 2021, 17:10 Część Ekipy z Descenta. Malutkie są te figurki, ale bardzo szczegółowe jak na taki rozmiar i przyjemnie się je maluje. Niestety mają trochę nadlewek, a ja nie cierpię tego usuwać.
Świetnie wyszły, chyba wzorowałeś się na filmikach od Sorasto ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Cyel pisze: 13 sty 2021, 20:49
Spoiler:
Kontynuacja prac nad drużynami z nowej podstawki do Blood Bowl: Ogr (w kolorach powyższej drużyny z Middenheim) oraz mniejsza połowa drużyny zielonoskórych - gobliny.

Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ