[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
dav324
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2019, 01:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dav324 »

Kolejny janusz: https://www.olx.pl/oferta/terraformacja ... 240b2f65c0

Niestety zawsze muszą się znaleźć osoby żerujące na czyjejś ciężkiej pracy i do tego łamią prawo :cry:
Mam nadzieję, że w końcu za to odpowiedzą bo takie coś szkodzi tylko fanom gier.

PS. Nie warto ich wspierać i kupować na tych portalach typu olx allegro, bo to ich zachęca do dalszych działań, a i zawyżają ceny w stosunku do tego co oferuje druk organizowany tutaj przez Małego drukarza. Niedługo odbędzie się kolejny druk zbiorowy, więc warto poczekać: viewtopic.php?f=55&t=68485
Morteo
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2018, 07:08
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Morteo »

Cześć :) Kiedy można się spodziewać kolejnego druku zbiorczego. Czekam z utęsknieniem na super fanowskie dodatki :D
Awatar użytkownika
GroTeka44
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:36
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: GroTeka44 »

Przygnieciony porażką GroTeki44 wstałem od stołu z planszówkami i nie wracałem do niego prawie dwa lata (foch taki ;)). Dwa tygodnie temu zostałem nakłoniony - niemal siłą - żeby robić za "trzeciego" w TM (z kompletem oficjalnych dodatków) - oczywiście przegrałem (moja własna rodzina ukryła przede mną fakt istnienia kart dla początkujących graczy!) ale z gry wyciągnąłem (oprócz ogromnej satysfakcji) dwa wnioski:
1 - mam za mały stół
2 - liczenie symboli za każdym razem kiedy trzeba obliczyć premię na nich opartą (zwłaszcza, jeśli jest to premia dla przeciwnika :)) jest upierdliwe

W obliczu powyższego mogłem wybierać pomiędzy: kupić większy stół i liczyć punkty albo nie grać. TM wciągnęło mnie tak, że "nie grać" przestało wchodzić w rachubę - pozostała jednak kwestia większego blatu i mozolnego liczenia symboli... zwyciężyło jednak skąpstwo i lenistwo.
Stołu nie kupiłem i symboli nie liczę - ukleciłem jednak takie "cóś", co pozwala graczom trzymać zagrane karty na jednej (własnej) kupie, a zaoszczędzony na liczeniu symboli czas poświęcić na wzajemne docinki :)

Gdyby ktoś chciał skorzystać - proszę się częstować, jednak "cóś" nie uwzględnia symboli z dodatków fanowskich, na które - jak chyba wszyscy w niniejszym temacie - niecierpliwie czekam. To "cóś" zapewne nie zmotywuje dd333 do wydajniejszej pracy ;) ale kiedy dodatki się pojawią (pięknie wydrukowane przez Maly.drukarz), a "cóś" się sprawdzi, to mogę "cóś" uzupełnić - chyba, że uzupełnicie je sobie sami (arkusz jest zabezpieczony, ale bez hasła).
Ostatnio zmieniony 28 lis 2020, 05:23 przez GroTeka44, łącznie zmieniany 2 razy.
Fajnie było :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: playerator »

GroTeka44 pisze: 26 lis 2020, 17:18 (...) Gdyby ktoś chciał skorzystać - proszę się częstować (...)
A dałoby się bez logowania? :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
GroTeka44
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:36
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: GroTeka44 »

playerator pisze: 26 lis 2020, 18:04 A dałoby się bez logowania? :)
Dałoby się - pardąsik :?

"cóś"

P.S. Grafiki są, jakie są :) (tyle, ile udało mi się trzęsącymi rękoma wydusić z Paint-a)
Pisania makropoleceń nauczyłem się w dwie godziny, żeby tylko "cóś" działało.
Formularzy w VBA jeszcze się nie nauczyłem :(

P.P.S. Działa tylko w excel-u - tam też wygląda paskudnie, ale nie tak bardzo, jak w Google
Fajnie było :)
nishikaze7
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2020, 22:21

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: nishikaze7 »

Morteo pisze: 23 lis 2020, 12:59 Cześć :) Kiedy można się spodziewać kolejnego druku zbiorczego. Czekam z utęsknieniem na super fanowskie dodatki :D
Podbijam pytanie. Jeśli ktoś jest chętny na zbiorowy wydruk lub coś planuje w tym temacie to chętnie bym się dowiedział i przyłączył. Dodatki wyglądają niesamowicie 😁 chętnie bym w nie zagrał jak najszybciej
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: bombastik »

nishikaze7 pisze: 20 gru 2020, 22:39
Morteo pisze: 23 lis 2020, 12:59 Cześć :) Kiedy można się spodziewać kolejnego druku zbiorczego. Czekam z utęsknieniem na super fanowskie dodatki :D
Podbijam pytanie. Jeśli ktoś jest chętny na zbiorowy wydruk lub coś planuje w tym temacie to chętnie bym się dowiedział i przyłączył. Dodatki wyglądają niesamowicie 😁 chętnie bym w nie zagrał jak najszybciej
A czytać ze zrozumieniem potrafimy?
Na 1 stronie jest arkusz zapisu mailowego gdzie gdy wszystko ruszy to dostaniesz wiadomość na maila.
Spamowanie nie przyśpieszy prac i samego startu zapisów.
Awatar użytkownika
Exiver
Posty: 23
Rejestracja: 09 maja 2020, 21:59

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Exiver »

nishikaze7 pisze: 20 gru 2020, 22:39
Morteo pisze: 23 lis 2020, 12:59 Cześć :) Kiedy można się spodziewać kolejnego druku zbiorczego. Czekam z utęsknieniem na super fanowskie dodatki :D
Podbijam pytanie. Jeśli ktoś jest chętny na zbiorowy wydruk lub coś planuje w tym temacie to chętnie bym się dowiedział i przyłączył. Dodatki wyglądają niesamowicie 😁 chętnie bym w nie zagrał jak najszybciej
O drugiej edycji dodruku jest osobny wątek:
[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! - druga edycja! viewtopic.php?f=55&t=68485&e=1&view=unread#unread
adis99
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2019, 11:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: adis99 »

@dd333 Widze ze dodatek Wenus juz na Mega dostepny.
Czy bedzie tez jakas instrukcja do tego dodatku, wyglada dosc zaawansowany :)


Chcialem tez zwrocic uwage ze na planszy jest blad/brak tlumaczenia - Aerostation - Stacja Badawcza. Wyglada ze na kartach jest przetlumaczone a na planszy nie :)

Obrazek
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

adis99 pisze: 24 gru 2020, 11:07 @dd333 Widze ze dodatek Wenus juz na Mega dostepny.
Czy bedzie tez jakas instrukcja do tego dodatku, wyglada dosc zaawansowany :)
Dodatki Wenus faza II i Społeczeństwo są już gotowe. Mogą się jeszcze pojawić drobne poprawki.
Instrukcje do obu dodatków już dostałem od autora, a okładki juz zrobiłem jakiś czas temu. Teraz musze jeszcze je zrobić w formie książeczek tak jak zeobiłem pozostałe. Nie obiecuję, ale chcę to skończyć jeszcze w tym tygodniu.
adis99 pisze: 24 gru 2020, 11:07 Chcialem tez zwrocic uwage ze na planszy jest blad/brak tlumaczenia - Aerostation - Stacja Badawcza. Wyglada ze na kartach jest przetlumaczone a na planszy nie :)

Obrazek
Pierwszą wersją jest wersja polska. Musiałem coś pomieszać jak robiłem wersję angielską.
Poprawię to niedługo ;)
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Ziomek »

Wrzucam też w tym temacie, aby nie umknęło.

WENUS FAZA II KARTY

1. Inteligentne nawozy - brak przecinka w dolnym opisie: "Nie chodzi o to(przecinek) by (...)"
2. Nadmuchiwane moduły - brak przecinak w opisie: "Gdy zagrywasz karty infrastruktury(przecinek) do(...)"
3. Pułapka wiatru słonecznego - literówka w opisie: "(...)aby podnieść WT Wenus o 1 poziom i umieścić 1 jednistkę jednostkę rudy na tej karcie albo umieść umieścić(byłoby gramatyczniej) obszar oceanu na planszy."
4. Aerokondensatory wilgoci - literówka w opisie dolnym: "Technologia z Wenus,(zbędny przecinek) pozwoli nam zahamować procesu(zbędna literka) parowania zbiorników wodnych."
5. Baza tymczasowa - napis "FAN MADE" na środku jakiś taki rozmazany ;)
6. Współpraca międzyplanetarna - błąd w opisie efektu natychmiastowego - po kolei -pisze się osobno

7. Korporacja Cythirean - opis na dole - proponuje zamienić miejscami słowa miała długo na długo miała - wydaje mi się, że będzie lepiej brzmieć.

Jutro zajmę się drugim dodatkiem.
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Ziomek »

SPOŁECZNOŚĆ

Skupiłem się tylko na literówkach, choć z instrukcją byłoby łatwiej ;)

KARTY WYDARZEŃ:

1. Niezależni Przewoźnicy. Pierwsze zdanie efektu brzmi: "Każdy gracz otrzymuje premię kolonialną za 1 posiadaną wybraną kolonię za każdy posiadany punkt wpływów." - Jak się przeanalizuje słowo po słowie to wiadomo o co chodzi choć brzmi fatalnie :P Długo zastanawiałem się jak to przeformułować, ale nie mogłem wpaść na żadne rozwiązanie, które brzmiałoby dobrze, a zawierało wszystkie te informacje. Najbliżej było to:
"Każdy gracz, za każdy posiadany punkt wpływów, wybiera jedną z własnych kolonii i otrzymuje z niej premię kolonialną."
Brzmi dobrze, ale oznacza, że gracz mający np. 3 pkt wpływów a tylko jedną kolonię mógłby dostać trzy razy premię z tej jednej kolonii. W zasadzie nie byłoby to złe, ale rozumiem, że w oryginale chodziło właśnie o to, by nie można było dublować premii. Więc trzeba by to było ująć w kolejnym zdaniu np. "Gracz nie może pobrać dwa razy premii z tej samej kolonii."
Brzmi dobrze, ale zwiększa objętość tekstu. Ewentualną zmianę zostawiam więc jako sugestię do przemyślenia.

2. Międzygwiezdny sygnał. Proponowałbym kosmetyczną zmianę w opisie: "Naukowcy odebrali sztuczny sygnał pochodzący od gwiazdy znajdującej z układu znajdującego się 100 000 lat świetlnych od nas."

3. Samotność w Tłumie - literówka w opisie "Rekordy liczebności(...), przekłada się(...)"
Wydaje mi się też, że neologizm "metaduchowość" powinno się pisać razem analogicznie do "metadane" czy "metaanaliza"

4. Zamknięte biosfery. By opis lepiej brzmiał proponuje zamienić miejscami słowa "jednak pozwala" na "pozwala jednak"


5. Wydłużenie życia. Proponuje dwa ostatnie słowa opisu zamienić z "nad młodymi." na "kosztem młodych."

6. Kryzys Finansowy i Przeludnienie - spójnik "i" w początku opisu obu kar jest chyba niepotrzebnie pogrubioną czcionką.

"Społeczność" (taki napis jest na kartach frakcji) i "Społeczeństwo" (napis na kartach projektów) to jeden i ten sam dodatek, tak?

KARTY PROJEKTÓW

7. Zmiana Reguł - w opisie na samym dole słówko "ma" jest zbędne.

8. Standardowe prefabrykaty. Opis na samym dole; "(...) koszty i oczekiwania."

9. Bank nasion - wydaje mi się, że w opisie brakuje dopowiedzenia, że gracz może wydawać jednostki roślin z tej karty, choć może jest to oczywiste, skoro nie multiplikują punktów zwycięstwa.

KORPORACJE

10. Loki - Opis na samym dole. Nie wiem czy firma może być "notoryczna". To słowo bardziej pasuje do jakiejś negatywnej cechy niż neutralnego znaczeniowo słowa "firma">

notoryczny
1. «stale postępujący w pewien sposób, zwykle niewłaściwy»
2. «o zjawiskach negatywnych: ciągle się powtarzający»

Fajnie byłoby przeczytać instrukcje. Ciekawi mnie, jak działają te pionki populacji :P
zardoz
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: zardoz »

Dodatek MvM.

Karty projektów:

Nowe Pompeje - opis kursywą. Miasto zawsze skąpane w cieniu, ale nigdy nie zasypia wydaje mi się, że lepiej brzmi ...w cieniu, które nigdy nie zasypia.

Merkuriańskie metro - nie wiem czy na grafikę masz też wpływ ale własnie na grafice jest napisane MRTRO zamiast METRO ale może to celowy zabieg :)

Nowe horyzonty - opis kursywą. Wydaje mi się, że lepiej będzie brzmieć Io i Europa dryfujace na tle Wielkiej Czerwonej Plamy

Farmy paliwa z alg - opis efektu nie zgadza się z rysunkiem: na rysunku jest las a w opisie miasto, co jest prawidłowe? Zauważyłem, że ten błąd już został zgłoszony :)

Dlaczego w tym dodatku powtarzają się Ekrany Dysona i chyba także Burza słoneczna z dodatku Pionierzy?

Korporacji z tego dodatku jeszcze nie sprawdziłem.
gogovsky
Posty: 2212
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: gogovsky »

A ja z innej beczki czy ktoś ma/próbował robić kafle 3d do dodatków fanowskich? Bo jak się kupi big boxa i kafle terenu, to trochę bieda z tym kafelkami będzie obok 3d miast itd.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Dla zainteresowanych! Właśnie dodałem instrukcję do dodatku SPOŁECZEŃSTWO.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

zardoz pisze: 30 gru 2020, 21:28 Dlaczego w tym dodatku powtarzają się Ekrany Dysona i chyba także Burza słoneczna z dodatku Pionierzy?
ostatnie 8 kart projektów to zamienniki oficjalnych i fanowskich kart, które otrzymały symbol Merkurego z tego dodatku.
adis99
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2019, 11:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: adis99 »

dd333 pisze: 05 sty 2021, 14:45 Dla zainteresowanych! Właśnie dodałem instrukcję do dodatku SPOŁECZEŃSTWO.

Jest jakas szansa na dodanie tego motywu do dodatku SPOŁECZEŃSTWO? Wyglada dosc ciekawie i fajnie urozmaica gre


Obrazek


https://mega.nz/folder/NuxDnBLB#tF-2hRMnrgrOSekgHCTOdw
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Ziomek »

INSTRUKCJA DO SPOŁECZNOŚCI

strona 1 - Pytajniki pod tytułem są celowe?

strona 4 - Opis późnego programu politycznego w partiach MOC i POPULIŚCI jest taki sam.

strona 6 - w wyliczeniu elementów na początku po "plansza populacji" brakuje przecinka.

strona 8 - pierwsze zdanie pod planszą populacji: "Jeśli nie ma pionków już POPulacji w danej kategorii (...)" --> "Jeśli nie ma już pionków POPulacji w danej kategorii (...)"

strona 10 ostatnie zdanie - proponuję słowo "wylosować" zmienić na "losową"
Ostatnio zmieniony 06 sty 2021, 11:01 przez Ziomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Rvdy »

gogovsky pisze: 31 gru 2020, 10:16 A ja z innej beczki czy ktoś ma/próbował robić kafle 3d do dodatków fanowskich? Bo jak się kupi big boxa i kafle terenu, to trochę bieda z tym kafelkami będzie obok 3d miast itd.
Mam zamiar się tym zająć po tym jak otrzymam dodatki fanowskie (zależy mi na rozegraniu paru partii i zrozumieniu celu każdego z kafla zanim zacznę modelowanie). Nie obiecuję, bo mam obecnie na głowie remont i nie wiem czy znajdę na to czas, ale jeśli znajdę to na pewno ogłoszę to tutaj. Mam w planach też wydruk modeli do oficjalnych dodatków.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Ziomek pisze: 05 sty 2021, 21:16 INSTRUKCJA DO SPOŁECZNOŚCI
strona 1 - Pytajniki pod tytułem są celowe?
W każdej wcześniejszej instrukcji wymyślałem krótki tekst związany z dodatkiem.
Jest to miejsce właśnie na taki tekst. Jeżeli do druku nie będzie tekstu do tego dodatku to po prostu usunę to.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

adis99 pisze: 05 sty 2021, 15:21 Jest jakas szansa na dodanie tego motywu do dodatku SPOŁECZEŃSTWO? Wyglada dosc ciekawie i fajnie urozmaica gre
Zdaje mi się, że jest to element rozszerzenia dodatku SPOŁECZEŃSTWO, zrobiony i zoptymalizowany pod Giga mapę.
Dodatek w pierwotnej wersji dodaje sporo nowych rzeczy i urozmaica grę. Nie wiem czy jest sens dodawać kolejną rzecz (która nie została zrobiona pod standardową rozgrywkę dla 1-5 osób na planszy o standardowym rozmiarze), ale oczywiście jest to pytanie bardziej do autora dodatku.
adis99
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2019, 11:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: adis99 »

dd333 pisze: 06 sty 2021, 12:38
adis99 pisze: 05 sty 2021, 15:21 Jest jakas szansa na dodanie tego motywu do dodatku SPOŁECZEŃSTWO? Wyglada dosc ciekawie i fajnie urozmaica gre
Zdaje mi się, że jest to element rozszerzenia dodatku SPOŁECZEŃSTWO, zrobiony i zoptymalizowany pod Giga mapę.
Dodatek w pierwotnej wersji dodaje sporo nowych rzeczy i urozmaica grę. Nie wiem czy jest sens dodawać kolejną rzecz (która nie została zrobiona pod standardową rozgrywkę dla 1-5 osób na planszy o standardowym rozmiarze), ale oczywiście jest to pytanie bardziej do autora dodatku.

Wydaje mi sie ze nawet na standardowe rozgrywki 1-5 osob dodaje to fajne urozmaicenie polityki gdzie kazdy gracz moze starac sie wejsc do rzadu z roznych powodow a nie tylko zeby otrzymac 1 punkt + wplyw ( a raczej nie tracic punktu z pokolenia na pokolenie).

Super by bylo dodac to do obecnej planszy.

Ale w sumie mozna dodrukowac i nakleic na kartonik osobny jako doczepiany dodatek
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Ziomek »

Przyglądam się dodatkowym planszom Układu Słonecznego i odnoszę wrażenie, że przydałaby się jedna zbierająca wszystko.
Obecnie mamy:
- Plansza US z "Pionierzy" - tory postępu Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz
- Plansza US z "Księżyc" - ładnie wkomponowany Księżyc, tory postępu Merkurego i Księżyca, jest tor terraformacji Wenus, ale zabrakło Ziemi z poprzedniej planszy i merkuriańskiego rynku
- Plansza Solarna z "Merkury vs Mars" - ale bez Księżyca i rynku merkuriańskiego

Nie wiem czy to wykonalne, ale czy byłaby możliwość upchania tego na jednej planszy? :P
Albo przynajmniej dodania toru Ziemi do planszy US z "Księżyca"? (Opcjonalnie zamiast toru Merkurego, który byłby na kafelku razem z merkuriańskim rynkiem.)

Wtedy zamiast drukować kilka różnych plansz, byłaby jedna, a funkcjonalna do wszystkich dodatków.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Ziomek pisze: 06 sty 2021, 14:13
Nie wiem czy to wykonalne, ale czy byłaby możliwość upchania tego na jednej planszy? :P
Albo przynajmniej dodania toru Ziemi do planszy US z "Księżyca"? (Opcjonalnie zamiast toru Merkurego, który byłby na kafelku razem z merkuriańskim rynkiem.)
Wykonalne jest, ale sama plansza musiałaby być jeszcze większa.
W skrócie. Tor Ziemi został usunięty na planszy z Księżycem ponieważ tory planetarne symbolizują postęp kolonizacji jakiegoś ciała niebieskiego, a że na Ziemi żyjemy 'od zawsze', jest to nasz macierzysty glob więc śledzenie postępu tej planety nie ma jakiegoś wiekszego sensu. Też wplyw na taką decyzje miała szerokość planszy - aby była taka sama jak planszy głownej z Marsem (plansza wenus faza ii też zachowuje tą samą szerokość).

Kolejną sprawą jest to że każdy będzie grał z innymi dodatkami: część nie bedzie w ogóle grała z Księżycem, inni z Merkurym itp. i woleliby plansze bez tych elementów. Ciężko tu dogodzić każdemu.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Dla zainteresowanych dodatkiem WENUS FAZA II! Właśnie dodałem instrukcję do tego dodatku.
ODPOWIEDZ