Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: adrturz »

Banan2 pisze: 06 sie 2020, 17:02
adrturz pisze: 23 cze 2020, 21:35 Oficjalnie: prace nad polskim tłumaczeniem rulebooka 1.2 są w zaawansowanej fazie
Zakończenie prac planowane na ten czy przyszły rok?
Na ten. 3 albo 4 kwartał powinny się ukazać.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Lubel »

Czy coś się ruszyło w kwestii zasad 1.2 po polsku?
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: okienko »

Gra będzie jeszcze dostępna w retailu albo szykuje się jakaś nowa zbiórka na KS, czy trzeba zaopatrzyć się w używane wersje?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Gosiek »

Uboot jest cały czas dostępny w sklepie internetowym wydawcy, także można kupić "nówkę w folii" od ręki.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: adrturz »

Lubel pisze: 06 sty 2021, 12:58 Czy coś się ruszyło w kwestii zasad 1.2 po polsku?
Niestety, prace nad instrukcją się wydłużyły. Wkrótce podamy więcej informacji.
okienko pisze: 17 sty 2021, 03:41 Gra będzie jeszcze dostępna w retailu albo szykuje się jakaś nowa zbiórka na KS, czy trzeba zaopatrzyć się w używane wersje?
Nowe egzemplarze - jak wspomniał przedpiszący - są jeszcze u nas dostępne :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Lubel »

adrturz pisze: 19 sty 2021, 12:43
Lubel pisze: 06 sty 2021, 12:58 Czy coś się ruszyło w kwestii zasad 1.2 po polsku?
Niestety, prace nad instrukcją się wydłużyły. Wkrótce podamy więcej informacji.
Czy coś w przedmiotowej kwestii się zmieniło ?
muchozol
Posty: 55
Rejestracja: 07 gru 2014, 18:07
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: muchozol »

Lubel pisze: 31 mar 2021, 14:58
adrturz pisze: 19 sty 2021, 12:43
Lubel pisze: 06 sty 2021, 12:58 Czy coś się ruszyło w kwestii zasad 1.2 po polsku?
Niestety, prace nad instrukcją się wydłużyły. Wkrótce podamy więcej informacji.
Czy coś w przedmiotowej kwestii się zmieniło ?
Podbijam. Będzie jeszcze w tej pięciolatce :wink:
Awatar użytkownika
Ukasz
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2008, 17:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Ukasz »

Obawiam się, że przeciąganie wydania polskiego tłumaczenia instrukcji (przez polskiego autora / wydawcę !!!), dla której wersja angielska istnieje od ponad roku jasno wskazuje na to, że jest to projekt porzucony. Została wydana wersja angielska, tylko po to żeby uciszyć krytykę z BGG.

Szkoda, bo kampania na KS była prowadzona dobrze, a gra zapowiadała się bardzo dobrze. A potem balonik pękł...
Łukasz S.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Lubel »

Pozostaje albo grać na "starych" zasadach, albo samemu sobie przetłumaczyć na polski nową instrukcję. Szkoda, że projekt właściwie odpuszczony.
Secvent
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Secvent »

Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na czym polegają różnice w zasadach gry z wersji podstawowej, a z tej wersji po poprawieniu zasad 1.2.?? Czy jest tego bardzo dużo?
reju84
Posty: 25
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: reju84 »

Równie chętnie dowiedział bym się na czym polegają różnice. Bardzo mnie interesowała ta gra. Klimat ogromny niestety na większą ilość graczy działa najlepiej ehhhh ale o zmianach chętnie posłucham
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: psia.kostka »

Poszperajcie na bgg, ja cos takiego znalazlem na szybko. Nieanglojezyczni moga zawsze uzyc translatorka ;)

Jakies newsy o potecjalnej nowej edycji i plastikowym modelu okretu tez tam znajdziecie. Pachnie nowym KSem ;)
Kto by pomyslal, myslalem, ze temat jest tak martwy jak Kriegsmarine :shock:

https://boardgamegeek.com/thread/23129 ... n-11-12
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Secvent
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Secvent »

psia.kostka pisze: 16 paź 2021, 13:45 Poszperajcie na bgg, ja cos takiego znalazlem na szybko. Nieanglojezyczni moga zawsze uzyc translatorka ;)

Jakies newsy o potecjalnej nowej edycji i plastikowym modelu okretu tez tam znajdziecie. Pachnie nowym KSem ;)
Kto by pomyslal, myslalem, ze temat jest tak martwy jak Kriegsmarine :shock:

https://boardgamegeek.com/thread/23129 ... n-11-12
Osobiście sam wyczekuje aż pojawi się kolejny dodruk. Oby też poprawili zasady gry bez zmiany zawartości gry i wydali zaktualizowaną instrukcje.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: sopel82 »

Ostatnimi miesiącami trochę się dzieje, ale sygnały są sprzeczne.

* Z Apple'owego App Store zniknęła appka U-Boot: The Board Game, więc ktoś nowy na iOS nie pogra (to samo jak ktoś odinstaluje)
* Wypuszczono zapowiedź gry U-Boot: The Board Game - Digital Edition - gra oparta na planszówce ale całkowicie samodzielna (link poniżej)
* Po grupie na FB chodzą posty i komentarze, że szykuje większy update appki do planszówki m.in. z edytorem kampanii
* Jest cicho o dodruku, jakiś czas temu miał wejść, ale został anulowany bez podania przyczyny
* W jednym z komentarzy na fb, dostałem odpowiedź, że instrukcja PL w wersji 1.2 się w końcu pojawi, ale nie wiadomo kiedy

Z chęcią przyjąłbym info od Phalanx co właściwie planują i co się naprawdę dzieje w kwestii U-Boota.
Spoiler:
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: sopel82 »

Secvent pisze: 26 sty 2022, 04:29 Osobiście sam wyczekuje aż pojawi się kolejny dodruk. Oby też poprawili zasady gry bez zmiany zawartości gry i wydali zaktualizowaną instrukcje.
Prawdopodobnie w listopadzie wystartuje kampania z re-printem U-Boota. Zapowiedziane zmiany/ulepszenia to m.in. sama łódź w plastiku oraz edytor misji w appce.

Niestety nie zapowiada się na zmiany/poprawy reguł (poza tym co było w wersji 1.2). Cisza też jeśli chodzi o inne wersje językowe.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Leviathan »

sopel82 pisze: 07 paź 2023, 12:23
Niestety nie zapowiada się na zmiany/poprawy reguł (poza tym co było w wersji 1.2).
Co masz na myśli pisząc o zmianach / poprawkach reguł? Co powinno Twoim zdaniem ulec zmianie?
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: sopel82 »

Leviathan pisze: 07 paź 2023, 23:22 Co masz na myśli pisząc o zmianach / poprawkach reguł? Co powinno Twoim zdaniem ulec zmianie?
Przede wszystkim system rozkazów kapitana i aktywacji, który - zwłaszcza w niezaawansowanej ekipie - jest niemal niegrywalny (a raczej zabijający fun z grania), zwłaszcza gdy zaczyna się już dużo dziać (np naprawdę pojedyncze sprawdzenie hydrofonu to tak kosztowny i męczący proces?). Jest to właściwie nie tylko moja opinia, ale też wszystkich, z którymi grałem. Zresztą bgg jest pełen dyskusji oraz alternatywnych wariantów tworzonych przez społeczność.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: sopel82 »

sopel82 pisze: 07 paź 2023, 12:23 Prawdopodobnie w listopadzie wystartuje kampania z re-printem U-Boota.
Update. Kampania startuje już 24-go października.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Secvent
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Secvent »

sopel82 pisze: 07 paź 2023, 12:23
Secvent pisze: 26 sty 2022, 04:29 Osobiście sam wyczekuje aż pojawi się kolejny dodruk. Oby też poprawili zasady gry bez zmiany zawartości gry i wydali zaktualizowaną instrukcje.
Prawdopodobnie w listopadzie wystartuje kampania z re-printem U-Boota. Zapowiedziane zmiany/ulepszenia to m.in. sama łódź w plastiku oraz edytor misji w appce.

Niestety nie zapowiada się na zmiany/poprawy reguł (poza tym co było w wersji 1.2). Cisza też jeśli chodzi o inne wersje językowe.
Nawet nie wiedziałem, dzięki za info. 👌
Awatar użytkownika
BigBadSheep
Posty: 122
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: BigBadSheep »

Ale mnie zdenerwowali, wydwaniwctwo chce ponad 100 zł za upgrade do wersji Collector's Edition (pewnie cokolwiek tam oblokują poza żetoanmi) i nawet nie chec im się wydrukować pdf'a po polsku (którego planują udostępnić).

Naprawdę jest to takie drogie aby na drukarce podmienić pdf angielski na polski aby wydrukować te kilkadziesiąt / kilkaset instrukcji?Dla francuzów co nie znają angielskiego to umieją, a poslka firma dla polaków już nie jest w stanie :)
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: sopel82 »

BigBadSheep pisze: 26 paź 2023, 17:30 Naprawdę jest to takie drogie aby na drukarce podmienić pdf angielski na polski aby wydrukować te kilkadziesiąt / kilkaset instrukcji?
Prawdopodobnie zainteresowanie z PL szacują poniżej progu opłacalności. Naprawdę nie sądzę żeby u nas się na to uzbierało kilkaset osób, a za kilkadziesiąt to koszt byłby pewnie taki, źeby wzięło max kilkanaście. Jeśli będzie PDF PL do 1.3 to i tak dobrze, bo do 1.2 się nie doczekaliśmy.

Nie zmienia to faktu, że dość słaba ta kampania. W praktyce zebranie preordeow na reprint EN i FR. Ten nowy model co oferują to nie ich projekt, tylko poprawki zrobili. W Phalanx nie za dobrze się ostatnio dzieje, ale też trzeba przyznać że taki UBOOT to strasznie niszowy projekt
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Urkeith »

Jak zawsze w takich sytuacjach trzeba głosować portfelem :P nie podoba się nam coś to nie dajemy kaski
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: antonio3333 »

Powiem tak, podoba mi się konspekt gry, tematyka i że ta aplikacja oddaje odczucia jakby się serio patrzyło przez peryskop. Czy według was warto w ten ks wchodzić? Patrząc na to, że udostępnią możliwość tworzenia własnych misji + wiedza pasjonatów na temat II wojny światowej i łodzi podwodnych może serio dać epicką przygodę na długie godziny. Na razie dałem 1 funt wsparcia, ale maksymalnie rozważam tylko podstawkę plus może te żywiczne markery statusów, bo płacić 500 zł za 90 cm plastiku jakoś mi się nie widzi.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Dako »

antonio3333 pisze: 27 paź 2023, 12:38 Powiem tak, podoba mi się konspekt gry, tematyka i że ta aplikacja oddaje odczucia jakby się serio patrzyło przez peryskop. Czy według was warto w ten ks wchodzić? Patrząc na to, że udostępnią możliwość tworzenia własnych misji + wiedza pasjonatów na temat II wojny światowej i łodzi podwodnych może serio dać epicką przygodę na długie godziny. Na razie dałem 1 funt wsparcia, ale maksymalnie rozważam tylko podstawkę plus może te żywiczne markery statusów, bo płacić 500 zł za 90 cm plastiku jakoś mi się nie widzi.
Nie wiem ale do solo grania taki komputerowy Silent Hunter i jego dowolna wersja będzie dobrze działała nawet na tanim laptopie.
Wiem, że to nie to samo ale ...
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Post autor: Tyrek »

Na solo moim zdaniem średni pomysł - to już lepiej pograć w stricte grę komputerową w tej tematyce.

W grupie - ta gra to takie doświadczenie, którego nie znajdziesz w innych. Pod tym względem błyszczy i nawet bez tego edytora misji itp. bajerów potrafi dać frajdę - chociaż ma swoje problemy mechaniczne, o których przeczytasz w tym wątku.

Grałem dwa-trzy razy. Niestety leży i się kurzy. Do solo zupełnie mi nie pasuje, a z grupą zagrać przy takim natłoku gier, nie było dane kolejny raz. W efekcie wystawiłem w sumie swój egzemplarz z pierwszego KS tutaj na forum na sprzedaż, ale nikt się nie skusił od wielu miesięcy. Teraz jak myślę sobie o tym, to sam nie wiem czy sprzedawać - bo gra to unikat świata planszowego, w sensie rozgrywki i założeń. Takie przeniesienie silent hill'a na stół w formie multi, gdzie każdy odpowiada za istotną część działania okrętu.

Najbardziej zabawne jest jak nawigator pomyli kierunki :mrgreen:
ODPOWIEDZ