(Oficjalny) Ogry Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Ogry Games

Post autor: BEBZ »

No pięknie i cudownie :D

A kiedy więcej szczegółów? :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

BEBZ pisze: 29 gru 2020, 19:31 No pięknie i cudownie :D

A kiedy więcej szczegółów? :)
Jak tylko ruszy produkcja. Chcemy podać realny termin premiery.
Nasze pliki są już oddane do druku, jednak nie my jedyni drukujemy, więc musimy poczekać chwilę potwierdzenie.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ogry Games

Post autor: EVOCATVS »

OgryGames pisze: 29 gru 2020, 20:30
Zamierzacie coś zrobić z różniącymi sie rewersami w Kartografach? Mam pierwszy druk i dokupione Zasadzki nie nadają sie do gry w obecnej formie.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Ogry Games

Post autor: Kwestor »

EVOCATVS pisze: 11 sty 2021, 12:04
OgryGames pisze: 29 gru 2020, 20:30
Zamierzacie coś zrobić z różniącymi sie rewersami w Kartografach? Mam pierwszy druk i dokupione Zasadzki nie nadają sie do gry w obecnej formie.
Patrząc na FB, nie zamierzają:
Dzień dobry,
WAŻNA INFORMACJA DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH KARTOGRAFÓW Z PIERWSZEGO DRUKU - 2019.
Dodruk Kartografów (2020) został wyprodukowany w innej drukarni i jego rewersy różnią się od pierwszego druku (fotka niżej). Rewersy drugiego druku są ciemniejsze. W związku z tym rozszerzenie Zasadzki ma również inny odcień rewersów niż pierwszy druk z 2019 roku.
Nie wynika to z błędnie przygotowanych plików. Różni producenci nie gwarantują identycznej kolorystyki ze względu na używany do druku papier, farby, maszyny.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

EVOCATVS pisze: 11 sty 2021, 12:04
OgryGames pisze: 29 gru 2020, 20:30
Zamierzacie coś zrobić z różniącymi sie rewersami w Kartografach? Mam pierwszy druk i dokupione Zasadzki nie nadają sie do gry w obecnej formie.
W zaistniałej sytuacji możemy zaproponować jedynie zwrot towaru.
Zgorzi
Posty: 59
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:37
Lokalizacja: M-c Podl., Krasnystaw, Kraków
Has thanked: 115 times
Been thanked: 14 times

Re: Ogry Games

Post autor: Zgorzi »

Oj Ogry, nieładnie...

Dodatek Zasadzki zakupiłem jeszcze przed świętami, ale dopiero dzisiaj byłem w stanie porównać kolory z Kartografami z pierwszego druku. Faktycznie, nie nadaje się to do gry. Dodatkowo, Zasadzki zakupiłem w Aleplanszówkach, a nie bezpośrednio u Was w sklepie, więc domyślam się, że kwestia zwrotu też nie wchodzi w grę.

Trochę za późne to info o rozbiegu kolorów, kiedy już większość zainteresowanych zdążyła zakupić towar : / Mam tylko nadzieję, że wszystko co jeszcze w planach odnośnie Roll Playera będzie wydrukowane bez żadnych problemów...
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Ogry Games

Post autor: feniks_ciapek »

OgryGames pisze: 11 sty 2021, 13:38 W zaistniałej sytuacji możemy zaproponować jedynie zwrot towaru.
Smuteczek :(

Właśnie, jak w tej sytuacji będzie z Roll Playerem i dodatkami?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

feniks_ciapek pisze: 11 sty 2021, 16:34
OgryGames pisze: 11 sty 2021, 13:38 W zaistniałej sytuacji możemy zaproponować jedynie zwrot towaru.
Smuteczek :(

Właśnie, jak w tej sytuacji będzie z Roll Playerem i dodatkami?
Roll Player jest w całości drukowany w tej samej drukarni, pierwsze rozszerzenie Potwory i Sługusy są już na rynku od roku i nikt nie zgłaszał problemu, Chochliki i Chowańce będziemy również drukować w tej samej drukarni.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Ogry Games

Post autor: Kwestor »

Zgorzi pisze: 11 sty 2021, 16:22 Trochę za późne to info o rozbiegu kolorów, kiedy już większość zainteresowanych zdążyła zakupić towar : / Mam tylko nadzieję, że wszystko co jeszcze w planach odnośnie Roll Playera będzie wydrukowane bez żadnych problemów...
Btw, w RP plansze ras w wersji PL są kilka mm dłuższe niż w oryginale, o czym się przekonałem jak mi ostatnio insert z FS nie spasował do pudełka. Czy w F&F będą nadal polskie wymiary?

Co do kolorów to są różnice, ale głównie na kartach klas, co nie jest specjalnie problematyczne.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Kwestor pisze: 11 sty 2021, 16:43
Zgorzi pisze: 11 sty 2021, 16:22 Trochę za późne to info o rozbiegu kolorów, kiedy już większość zainteresowanych zdążyła zakupić towar : / Mam tylko nadzieję, że wszystko co jeszcze w planach odnośnie Roll Playera będzie wydrukowane bez żadnych problemów...
Btw, w RP plansze ras w wersji PL są kilka mm dłuższe niż w oryginale, o czym się przekonałem jak mi ostatnio insert z FS nie spasował do pudełka. Czy w F&F będą nadal polskie wymiary?

Co do kolorów to są różnice, ale głównie na kartach klas, co nie jest specjalnie problematyczne.
Wymiary elementów w wydaniu PL są i będą ze sobą spójne.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ogry Games

Post autor: EVOCATVS »

OgryGames pisze: 11 sty 2021, 13:38
EVOCATVS pisze: 11 sty 2021, 12:04
OgryGames pisze: 29 gru 2020, 20:30
Zamierzacie coś zrobić z różniącymi sie rewersami w Kartografach? Mam pierwszy druk i dokupione Zasadzki nie nadają sie do gry w obecnej formie.
W zaistniałej sytuacji możemy zaproponować jedynie zwrot towaru.

Suuper. Szkoda tylko, że termin na zwrot mi już dawno minął, a różnice znalazłem dzisiaj, po waszym poście na Facebooku.
Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale od jakiegoś czasu wydawcy w PL odwalają taką fuszerkę, że strach cokolwiek kupować.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Ogry Games

Post autor: Losiek »

I jeszcze klientów mają gdzieś... Moim zdanie to jest najgorsze.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Losiek pisze: 11 sty 2021, 18:55 I jeszcze klientów mają gdzieś... Moim zdanie to jest najgorsze.
Dlaczego taka opinia?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Ogry Games

Post autor: Losiek »

To co Rebel wyprawia z Nemesisem to już jest niezły cyrk. Dodatkowo ich odpowiedź o tym, że różne odcienie kart w Res Arcanie i dodatku można zniwelować wkładając karty w nieprzezroczyste koszulki. O ile pamiętam ktoś się skarżył na źle wycięte żetony, które nie zostały wymienione. Ja sam zgłaszałem problem z pionowymi liniami na kilku kartach Everdella - bez skutku. O ile kojarzę to i Portal ma co nieco za uszami, choćby różnice w rewersach kafli Inis i dodatku i ich słabe marketingowo rozwiązanie problemu polegające na losowaniu nie kafli a kart, które to mają różne jednoznacznie identyfikujące rewersy. Nie chce mi się teraz przeglądać forum ale wydaje mi się, że ostatnio tego było sporo. Aczkolwiek pamięć płata figle.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 700
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Ogry Games

Post autor: Largo »

Czyli jeżeli zakupiłem kartografów w pierwszym druku to nie dokupię do nich nigdy żadnych dodatków bo będą się różnić rewersami?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Losiek pisze: 11 sty 2021, 19:33 To co Rebel wyprawia z Nemesisem to już jest niezły cyrk. Dodatkowo ich odpowiedź o tym, że różne odcienie kart w Res Arcanie i dodatku można zniwelować wkładając karty w nieprzezroczyste koszulki. O ile pamiętam ktoś się skarżył na źle wycięte żetony, które nie zostały wymienione. Ja sam zgłaszałem problem z pionowymi liniami na kilku kartach Everdella - bez skutku. O ile kojarzę to i Portal ma co nieco za uszami, choćby różnice w rewersach kafli Inis i dodatku i ich słabe marketingowo rozwiązanie problemu polegające na losowaniu nie kafli a kart, które to mają różne jednoznacznie identyfikujące rewersy. Nie chce mi się teraz przeglądać forum ale wydaje mi się, że ostatnio tego było sporo. Aczkolwiek pamięć płata figle.
Błędy się zdarzają. Wpis odebraliśmy osobiście, stąd pytanie.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Largo pisze: 11 sty 2021, 19:34 Czyli jeżeli zakupiłem kartografów w pierwszym druku to nie dokupię do nich nigdy żadnych dodatków bo będą się różnić rewersami?
W tym temacie nie chcielibyśmy się jeszcze wypowiadać.
Chcieliśmy na stałe przenieść produkcję do Polski, a mamy dwa druki w różnych odcieniach.
Będziemy się starali coś na to zaradzić, ale dziś za wcześnie na takie oświadczenia.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Ogry Games

Post autor: Losiek »

OgryGames pisze: 11 sty 2021, 19:38 Błędy się zdarzają. Wpis odebraliśmy osobiście, stąd pytanie.
Rzeczywiście tak to wyglądało, przepraszam.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 700
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Ogry Games

Post autor: Largo »

OgryGames pisze: 11 sty 2021, 19:41
Largo pisze: 11 sty 2021, 19:34 Czyli jeżeli zakupiłem kartografów w pierwszym druku to nie dokupię do nich nigdy żadnych dodatków bo będą się różnić rewersami?
W tym temacie nie chcielibyśmy się jeszcze wypowiadać.
Chcieliśmy na stałe przenieść produkcję do Polski, a mamy dwa druki w różnych odcieniach.
Będziemy się starali coś na to zaradzić, ale dziś za wcześnie na takie oświadczenia.
Jasne, rozumiem, tzn staram się zrozumieć, ale słabo to wygląda jeżeli nie będę mógł dokupić dodatków do mojej ulubionej gry. Zasadzki miałem już zamówione i anulowałem z uwagi na sytuację. Teoretycznie wypadałoby sprzedać grę i kupić świeższe wydanie co przeczy wszelkim prawom logiki w moim mniemaniu, bo to chyba sprzedaż pierwszego druku warunkuje istnienie kolejnych. Trudno, szkoda. Najwyżej dobije bloczek do końca i resztę zutylizuje, ale niesmak pozostał. Oby jak najmniej takich sytuacji w przyszłości
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Largo pisze: 11 sty 2021, 20:35
OgryGames pisze: 11 sty 2021, 19:41
Largo pisze: 11 sty 2021, 19:34 Czyli jeżeli zakupiłem kartografów w pierwszym druku to nie dokupię do nich nigdy żadnych dodatków bo będą się różnić rewersami?
W tym temacie nie chcielibyśmy się jeszcze wypowiadać.
Chcieliśmy na stałe przenieść produkcję do Polski, a mamy dwa druki w różnych odcieniach.
Będziemy się starali coś na to zaradzić, ale dziś za wcześnie na takie oświadczenia.
Jasne, rozumiem, tzn staram się zrozumieć, ale słabo to wygląda jeżeli nie będę mógł dokupić dodatków do mojej ulubionej gry. Zasadzki miałem już zamówione i anulowałem z uwagi na sytuację. Teoretycznie wypadałoby sprzedać grę i kupić świeższe wydanie co przeczy wszelkim prawom logiki w moim mniemaniu, bo to chyba sprzedaż pierwszego druku warunkuje istnienie kolejnych. Trudno, szkoda. Najwyżej dobije bloczek do końca i resztę zutylizuje, ale niesmak pozostał. Oby jak najmniej takich sytuacji w przyszłości
Proszę nie sprzedawać i wstrzymać się jeszcze chwilę z niesmakiem :)
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ogry Games

Post autor: predki »

A ja z ciekawości porównałem rewers dodatkowej karty Kartograf do Roll Playera. W zestawieniu z inną kartą Historii z gry oraz w dwóch wersjach, tej, która była dołączana do kart Umiejętności i teraz tej z Zasadzek. Wszystkie 3 karty się różnią, przy czym ta z Zasadzek ma nawet bliżej do oryginału niż ta z Umiejętności, która jest zdecydowanie zbyt jasna.

Ogry, musicie wyciągnąć trwałe wnioski, że takie zmienianie drukarni to proszenie się o kłopoty. Zobaczcie, co zrobiło CGE z dodatkiem do Cywilizacji Poprzez Wieki - dodrukowali drugi raz wszystkie karty, bo musieli zmienić drukarnię. Oczywiście tu mamy do czynienia póki co z promką i można trochę przymknąć oko ale jak się ukażą Herosi to będzie gorzej, bo tych dwóch druków nie da się ze sobą mieszać.
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Ogry Games

Post autor: Alextasha »

A kiedy w końcu ruszy przedsprzedaż RP? Bo po tylu "proszę się jeszcze uzbroić w cierpliwość" już bym miała niezłą fortecę wybudowaną :P
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ogry Games

Post autor: EVOCATVS »

Biorąc pod uwagę rozmiar błędu i to, że dalsze dodatki do Kartografów są w drodze, to wypadałoby, na przykład, wymienić karty tym co mają stary druk na nowe.
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Ogry Games

Post autor: bulaxyz82 »

Rozumiem, że nadchodzący w przedsprzedaży Kartografowie Heroesi będą drukowane w tej samej drukarni co ostatni dodruk zwykłych Kartografów? Z racji możliwości łączenia obydwóch wersji chciałbym być pewny, że kolorystyka rewersów będzie jednolita z ostanim dodrukiem kartografów i dopilnujecie tym razem procesu produkcyjnego w drukarni w 100%. Czy na dzień dzisiejszy zakup pierwotnych kartografów w waszym sklepie z obydwoma dostęnymi dodatkami (umiejętności i zasadzki) gwarantuje mi dostawę produktu z ostaniego dodruku w jednolitej kolorystyce rewersów?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

bulaxyz82 pisze: 12 sty 2021, 00:00 Rozumiem, że nadchodzący w przedsprzedaży Kartografowie Heroesi będą drukowane w tej samej drukarni co ostatni dodruk zwykłych Kartografów? Z racji możliwości łączenia obydwóch wersji chciałbym być pewny, że kolorystyka rewersów będzie jednolita z ostanim dodrukiem kartografów i dopilnujecie tym razem procesu produkcyjnego w drukarni w 100%. Czy na dzień dzisiejszy zakup pierwotnych kartografów w waszym sklepie z obydwoma dostęnymi dodatkami (umiejętności i zasadzki) gwarantuje mi dostawę produktu z ostaniego dodruku w jednolitej kolorystyce rewersów?
Druk na 99% będzie w tej samej drukarni.
ODPOWIEDZ