Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

gogovsky pisze: 31 gru 2020, 10:13 Pytanie do osób, które korzystają z insertów i tym podobnych gadżetów, według Was jest sens kupować Bix Box jak się ma dodatki fanowskie, jest jakaś wolna przestrzeń w takich insertach? Bo kart to z fanowskich jest pewnie +20-33% więcej.
Fanowskie badziewie do kosza i po problemie ;-)
Watpie ze bedzie tyle miejsca chyba ze nie koszulkujesz lub uzyjesz cienszych koszulek(np sleeve kings lub szmaciakow)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 716 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: arturmarek »

gogovsky pisze: 31 gru 2020, 10:13 Pytanie do osób, które korzystają z insertów i tym podobnych gadżetów, według Was jest sens kupować Bix Box jak się ma dodatki fanowskie, jest jakaś wolna przestrzeń w takich insertach? Bo kart to z fanowskich jest pewnie +20-33% więcej.
Ja mam insert e-raptor, wszystkie oficjalne dodatki i promo, nie mam żadnych fanowskich materiałów i nie koszulkuję kart. Wszystko mieści się bez problemu, jest jeszcze trochę miejsca na karty, nie wiem czy aż 33%, ale jeśliby wyjąć przegródki na karty, które i tak są mało użyteczne, to po całkiem pionowym ułożeniu pewnie i +33% kart by weszło, ale wtedy już pudełko by się raczej nie domknęło. Ja w każdym razie odpuściłem bog-boxa, ale głównie ze względu na to, że nie potrzebuję modeli 3D, które były w zestawie i pewnie stanowiły 50% ceny.
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 466 times
Been thanked: 513 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

brazylianwisnia pisze: 31 gru 2020, 12:26
gogovsky pisze: 31 gru 2020, 10:13 Pytanie do osób, które korzystają z insertów i tym podobnych gadżetów, według Was jest sens kupować Bix Box jak się ma dodatki fanowskie, jest jakaś wolna przestrzeń w takich insertach? Bo kart to z fanowskich jest pewnie +20-33% więcej.
Fanowskie badziewie do kosza i po problemie ;-)
Watpie ze bedzie tyle miejsca chyba ze nie koszulkujesz lub uzyjesz cienszych koszulek(np sleeve kings lub szmaciakow)
No tak ożywienie budowania na planszy(które prawie nie miało sensu), balans dodatków/podstawki (np. zrobienie Venus grywalnego), dodanie ludziom opcji na rozwój czy nową drogę rzeczywiście badziew. "Uprawiać seks z logiką". Czyli Big Box to badziew w takim razie, cytując klasyka. :D

@artur niestety zakoszulkowane wszystko w rebele premium :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: litk »

Nie wiecie czy będzie jakaś nowa edycja tej gry?
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Elemenek »

litk pisze: 03 sty 2021, 23:05 Nie wiecie czy będzie jakaś nowa edycja tej gry?
Nie spotkalem sie nigdzie z takimi informacjami, ale tez nie sledzie TM jakos bardzo uwaznie. Wydaje mi sie ze poki co nie, gdyz tyle co zostal wydany BIG BOX z plastikowymi elementami itp bajerami.

W sumie brzydota tej gry dziala na jej korzysc, dodaje jej takiego uroku i powoduje ze sporo osob sobie uzmyslowilo albo przypomnialo ze w planszowkach mechanika gra pierwsze kosci. Czy tez skrzypce jak kto woli.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: staniach21 »

Niestety ja też czekam na jakaś lepsza edycje za parę lat. Gier na rynku tyle, ze można poczekać. Gdyby tylko wziąć grafikę z On Mars Lacerdy i wrzucić w nią Terraformacje to już bym pre-orderował.
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 466 times
Been thanked: 513 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

Same karty to 500 grafik do podmiany, więc szansa taka sama jak na dodruk Chaosu w starym świecie :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

gogovsky pisze: 04 sty 2021, 07:48 Same karty to 500 grafik do podmiany, więc szansa taka sama jak na dodruk Chaosu w starym świecie :D
Wszystko zalezy. Minie 5 lat, stwierdza ze dodatkowa kaska by sie przydala to zrobia wersje anniversary, zatrudnia mico lub O'toola i bedzie szlo jak buleczki raz jeszcze. Skoro AR przy duzo nizszych nakladach oplaca sie robic grafiki dla 1500kart to co tu 500 w takim molochu sprzedazowym jakim jest TM. Jedyne co moze zablokować taka wersje to polaczenie artystycznej wizji(wkoncu TM:dice game ma identyczny styl graficzny) z kolejnym hitem Fryxgames zapewniającym doplyw gotowki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Elemenek »

brazylianwisnia pisze: 04 sty 2021, 10:27
gogovsky pisze: 04 sty 2021, 07:48 Same karty to 500 grafik do podmiany, więc szansa taka sama jak na dodruk Chaosu w starym świecie :D
Wszystko zalezy. Minie 5 lat, stwierdza ze dodatkowa kaska by sie przydala to zrobia wersje anniversary, zatrudnia mico lub O'toola i bedzie szlo jak buleczki raz jeszcze. Skoro AR przy duzo nizszych nakladach oplaca sie robic grafiki dla 1500kart to co tu 500 w takim molochu sprzedazowym jakim jest TM. Jedyne co moze zablokować taka wersje to polaczenie artystycznej wizji(wkoncu TM:dice game ma identyczny styl graficzny) z kolejnym hitem Fryxgames zapewniającym doplyw gotowki.
Mogą zatrudnić też Klemensa Franza :)
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: predki »

Ludzie, zastanawiacie się, czy warto wydać ok. 100 zł za taką grę, bo się Wam grafiki nie podobają?
Gdyby kosztowala tyle, co On Mars, to można by się zastanawiać, a tak, jeżeli pasuje mechanicznie to nie ma o czym myśleć.
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 466 times
Been thanked: 513 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

Elemenek pisze: 04 sty 2021, 14:03
Mogą zatrudnić też Klemensa Franza :)
lol pogorszyć grafikę 100krotnie to nie jest dobry pomysł :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 435
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: ScorpZero »

Mi się osobiście grafika tej gry podoba, ma swój klimat i jest bardzo czytelna, ale zdecydowanie bym się ucieszył, gdyby wymyślili jakieś lepsze kostki surowców. Obecne sześciany się masakrycznie zużywają. :evil:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

ScorpZero pisze: 05 sty 2021, 04:56 Mi się osobiście grafika tej gry podoba, ma swój klimat i jest bardzo czytelna, ale zdecydowanie bym się ucieszył, gdyby wymyślili jakieś lepsze kostki surowców. Obecne sześciany się masakrycznie zużywają. :evil:
Byly do kupienia na KS za miliony monet ale sie zlamalem i zamowilem. Licze na to ze metalowe kostki bedzie sie fajnie macac ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1227
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 475 times
Been thanked: 445 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Shodan »

ScorpZero pisze: 05 sty 2021, 04:56 Mi się osobiście grafika tej gry podoba, ma swój klimat i jest bardzo czytelna, ale zdecydowanie bym się ucieszył, gdyby wymyślili jakieś lepsze kostki surowców. Obecne sześciany się masakrycznie zużywają. :evil:
Ja mam kostki z pierwszego druku rebela i mimo rozegrania około setki partii nic im nie dolega (no ok niektóre srebrne trochę zmatowiały i oskrobały się na rogach).
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 716 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: arturmarek »

Shodan pisze: 05 sty 2021, 14:33
ScorpZero pisze: 05 sty 2021, 04:56 Mi się osobiście grafika tej gry podoba, ma swój klimat i jest bardzo czytelna, ale zdecydowanie bym się ucieszył, gdyby wymyślili jakieś lepsze kostki surowców. Obecne sześciany się masakrycznie zużywają. :evil:
Ja mam kostki z pierwszego druku rebela i mimo rozegrania około setki partii nic im nie dolega (no ok niektóre srebrne trochę zmatowiały i oskrobały się na rogach).
U mnie dokłanie tak samo. Nie wiem o co chodzi z tymi kostkami. Rozegrane mam pod 100 partii i nie zauważyłem problemu. W ogóle gram bez żadnych upgrade'ów (komponentowych, bo dodatki i promosy mam wszystkie) i nie ma problemu, nawet nigdy nie potrąciłem tych papierowych planszetek gracza.
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 466 times
Been thanked: 513 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

arturmarek pisze: 05 sty 2021, 14:52
Shodan pisze: 05 sty 2021, 14:33
ScorpZero pisze: 05 sty 2021, 04:56 Mi się osobiście grafika tej gry podoba, ma swój klimat i jest bardzo czytelna, ale zdecydowanie bym się ucieszył, gdyby wymyślili jakieś lepsze kostki surowców. Obecne sześciany się masakrycznie zużywają. :evil:
Ja mam kostki z pierwszego druku rebela i mimo rozegrania około setki partii nic im nie dolega (no ok niektóre srebrne trochę zmatowiały i oskrobały się na rogach).
U mnie dokłanie tak samo. Nie wiem o co chodzi z tymi kostkami. Rozegrane mam pod 100 partii i nie zauważyłem problemu. W ogóle gram bez żadnych upgrade'ów (komponentowych, bo dodatki i promosy mam wszystkie) i nie ma problemu, nawet nigdy nie potrąciłem tych papierowych planszetek gracza.
Bez przesady za te papierowe planszetki to się należy Panu Jacobowi kop w dupę i to taki soczysty zwłaszcza, że potem zrobiono ładne i są do kupienia. Trochę jak EA się zachowali :p Natomiast kostki są dla mnie ok.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: rav126 »

ok, ale ile lat później zrobiono te planszetki?
Kiedy gra była wydawana, to wszystko było jak najniższym kosztem, bo to był ich debiut, i nie wiadomo było czy chwyci, a wydawali za swoje pieniądze, jako własne wydawnictwo. Tak samo z grafikami, dlatego, mimo, że w środku jest sporo komponentów, a gra jest hitem, to cena nadal nadal jest niska. Tak trudno to zrozumieć?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 494
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 347 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: itsthisguyagain »

rav126 pisze: 05 sty 2021, 18:45 ok, ale ile lat później zrobiono te planszetki?
Kiedy gra była wydawana, to wszystko było jak najniższym kosztem, bo to był ich debiut, i nie wiadomo było czy chwyci, a wydawali za swoje pieniądze, jako własne wydawnictwo. Tak samo z grafikami, dlatego, mimo, że w środku jest sporo komponentów, a gra jest hitem, to cena nadal nadal jest niska. Tak trudno to zrozumieć?
Nawet gorzej to była ich 5 gra a poprzednie leżały na magazynach bo nikt ich nie chciał ale Fryxeliusy się zaparły i wydawali następne gry.

Tak w ogóle to te wydawnictwo prowadzi 5 braci a ich rodzina jest największa w Szwecji (o ile dobrze pamiętam 13 dzieci)
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Arcziwald »

brazylianwisnia pisze: 04 sty 2021, 10:27
gogovsky pisze: 04 sty 2021, 07:48 Same karty to 500 grafik do podmiany, więc szansa taka sama jak na dodruk Chaosu w starym świecie :D
Wszystko zalezy. Minie 5 lat, stwierdza ze dodatkowa kaska by sie przydala to zrobia wersje anniversary, zatrudnia mico lub O'toola i bedzie szlo jak buleczki raz jeszcze. Skoro AR przy duzo nizszych nakladach oplaca sie robic grafiki dla 1500kart to co tu 500 w takim molochu sprzedazowym jakim jest TM. Jedyne co moze zablokować taka wersje to polaczenie artystycznej wizji(wkoncu TM:dice game ma identyczny styl graficzny) z kolejnym hitem Fryxgames zapewniającym doplyw gotowki.
Minęło trochę ponad 5dni :mrgreen: sam chętnie sprawdzę bo mnie też grafiki odrzucają od tej gry.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

Arcziwald pisze: 12 sty 2021, 15:55
brazylianwisnia pisze: 04 sty 2021, 10:27
gogovsky pisze: 04 sty 2021, 07:48 Same karty to 500 grafik do podmiany, więc szansa taka sama jak na dodruk Chaosu w starym świecie :D
Wszystko zalezy. Minie 5 lat, stwierdza ze dodatkowa kaska by sie przydala to zrobia wersje anniversary, zatrudnia mico lub O'toola i bedzie szlo jak buleczki raz jeszcze. Skoro AR przy duzo nizszych nakladach oplaca sie robic grafiki dla 1500kart to co tu 500 w takim molochu sprzedazowym jakim jest TM. Jedyne co moze zablokować taka wersje to polaczenie artystycznej wizji(wkoncu TM:dice game ma identyczny styl graficzny) z kolejnym hitem Fryxgames zapewniającym doplyw gotowki.
Minęło trochę ponad 5dni :mrgreen: sam chętnie sprawdzę bo mnie też grafiki odrzucają od tej gry.
Tyle ze to jest zupelnie inna gra a nie nowa wersja znanej Terraformacji. Bez planszy, z mniejsza liczba kart.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: tomb »

Odrzucanie gry z powodu grafik wydawało mi się niezrozumiałe, dopóki nie wyobraziłem sobie wizji gry o Marsie z grafikami Mico. Nie przepadam za rysunkami tego człowieka.

Ale skoro zapowiadana odpryskowa karcianka ma mieć "ładne" grafiki to może za jakiś czas powstanie nowa wersja TM z ich wykorzystaniem.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Miedzcu
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:17
Lokalizacja: Zawadzkie
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Miedzcu »

tomb pisze: 13 sty 2021, 00:29 Odrzucanie gry z powodu grafik wydawało mi się niezrozumiałe, dopóki nie wyobraziłem sobie wizji gry o Marsie z grafikami Mico. Nie przepadam za rysunkami tego człowieka.

Ale skoro zapowiadana odpryskowa karcianka ma mieć "ładne" grafiki to może za jakiś czas powstanie nowa wersja TM z ich wykorzystaniem.
Oby nie bo obecna jest przepiękna, ma swój urok i spełnia swoją funkcję 😉😜
MOJA KOLEKCJA I MOJE TOP 10

\"IT MAYBE WASN'T BEST WIN, BUT WIN IS WIN."\
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 435
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: ScorpZero »

Też nie potrafię zrozumieć co ludziom aż tak przeszkadza w grafikach z TM. :-D Jak dla mnie to większy problem jest z kostkami, które się zwyczajnie obijają i ścierają w szalonym tempie. Same grafiki natomiast w większości całkiem pasują do tego, co mają robić. A najważniejsze, że cała ikonografia na kartach robi robotę, łatwo się gra.
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: steemm »

Warto zainwestować w dodatki? Są jakieś obowiązkowe, coś jak w innych grach że czuć że to zostało wycięte z wersji podstawowej?
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 466 times
Been thanked: 513 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

steemm pisze: 13 sty 2021, 08:38 Warto zainwestować w dodatki? Są jakieś obowiązkowe, coś jak w innych grach że czuć że to zostało wycięte z wersji podstawowej?
To pytanie padło tylko 1000 razy, więc proponuje użyć opcji forumowej szukaj zamiast spamować. Pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ