Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Yuri pisze: 15 maja 2020, 00:04
chemik22 pisze: 14 maja 2020, 22:31 Myślę intensywnie o zakupie tej kobyły (na początek Core 1.5 plus Gorom).. Raczej plastik byłby na sprzedaż (głównie dlatego że przy moich zdolnościach technicznych i plastycznych po prostu to się nie uda). Grałbym po prostu figurkami np. z Gloomhaven. W ogóle jest popyt na takie figurki żeby chociaż cześć pieniędzy się zwróciła ? Bo jakoś nie mogę znaleźć miejsca gdzie mógłbym oszacować ich wartość a wydać $400 plus podatki i ponad połowy zawartości nie używać to raczej bez sensu..
To może rozważ druk wersji PL made by Sir Yaro&company i zastapienie figsów laserowo ciętymi żetonami z drewna. Sam się nad tym zastanawiam :)

Rozsądny druk tego tytułu to koszt porównywalny z oryginalną grą a jeśli do liczysz do tego drewno to będzie większy. Po prostu się nie opłaca. Angielski w grze mi nie przeszkadza. Chodzi tylko o pozbycie się plastiku bo po co miałby leżeć...

mmag pisze: 15 maja 2020, 07:48 Piracenie gry zamiast jej kupna jest moim zdaniem słabe - zwłaszcza jeśli nie zależy Ci na figurkach bo wtedy możesz znacznie obniżyć jej koszty idąc śladami przetartymi m.in. przez maciejo:
maciejo pisze: 25 sty 2020, 17:24 Dodam tylko,że KDM wcale nie jest taka droga :shock:
Gra w promocji BF kosztowała mnie 300 Euro,cały plastik sprzedałem na eBayu za prawie 250 euro.
Oczywiście trzeba poświęcić na to chwilkę ale jak komuś nie zależy na figurkach to opłaca się to zrobić.
Wszystko co nam zostaje to i tak niesamowity zestaw.
A figurki zastąpiłem takim czymś i mi to wystarcza :D


Obrazek

Czyli mówisz że jak ogłoszę to na eBay (za powiedzmy 200 Euro aby nie przeginać), to znajdzie się na to klient ? Pytam bo po prostu nie znam się na tym hobby i wyczucia nie mam czy to łatwo sprzedać czy nie..
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Czyli mówisz że jak ogłoszę to na eBay (za powiedzmy 200 Euro aby nie przeginać), to znajdzie się na to klient ? Pytam bo po prostu nie znam się na tym hobby i wyczucia nie mam czy to łatwo sprzedać czy nie.
Najpewniej będziesz musiał sprzedawać nie jako cały zestaw, a jako pojedyncze modele / zestawy zbroi itp. Oprócz ebay warto się ogłosić na tej grupie sprzedażowej poświęconej w całości KDM: https://www.facebook.com/groups/1287754827958340/
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Cyel »

Pojedyncze modele w kategoriach poświęconych bitewniakom zapewne najlepiej by się sprzedawały wdg. mnie. Gracze systemów bitewnych często korzystają z okazji by wykorzystać jakiś nietypowy model/modele w swoich armiach, by te były bardziej unikatowe. Sami gracze Chaosu z Warhammerów (Fantasy i 40K) pewnie by prędzej czy później wykupili wszystkie wzory potworów z KDM na aukcjach żeby mieć fajne demony.

Jak wolisz załatwić to krajowo i bez np. prowizji z Allegro możesz zacząć od oferty na polskich forach bitewniakowych np :
https://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php ... &start=580
http://wh40k.pl/forumdisplay.php?fid=69
pewnie też na FB są grupy o tej tematyce, ale szczegółów nie znam bo z FB nie korzystam. W ogóle zawczasu można pewnie spytać w takich miejscach czy byliby chętni na te figurki.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lipa »

Pytanie do mmag, skąd pobrałeś takie ładne standy?
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Lipa pisze: 15 maja 2020, 10:05 Pytanie do mmag, skąd pobrałeś takie ładne standy?
Poprawka: Pytanie do maciejo :wink:
Dla mnie zabawa w składanie modeli do KDM było już samo w sobie grą i mini-hobby na długie miesiące, które dostarczyło mi więcej godzin rozrywki niż niejedna planszówka;)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

chemik22 pisze: 15 maja 2020, 07:56 Rozsądny druk tego tytułu to koszt porównywalny z oryginalną grą a jeśli do liczysz do tego drewno to będzie większy. Po prostu się nie opłaca. Angielski w grze mi nie przeszkadza. Chodzi tylko o pozbycie się plastiku bo po co miałby leżeć...
Zgadza się w 100% ALE tylko jeśli masz płacić za komuś czas i robociznę. Jeśli zrobi się to samemu to wychodzi kilkukrotnie taniej. Ale to chyba normalne :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Lipa pisze: 15 maja 2020, 10:05 Pytanie do mmag, skąd pobrałeś takie ładne standy?
https://yadi.sk/d/U4__k5HHIGyUDw
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Brakowało mi ciągle kości to sobie takie kolorowe dorobiłem :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek | Obrazek
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Figurki najlepiej sprzedawać wg mnie nie ma forach ludzi niezwiązanych z gra ponieważ dla nich mają taką sobie wartość. Jest forum na FB Black market gdzie może obejrzec ceny, oferty. Widziałem tam ludzi wręcz dopytujące się o figurki i pancerze. Chętnych znajdziesz, to tylko kwestia ceny.
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

W związku z otwarciem PM chciałbym zapytać czy jest tutaj ktoś z otwartym ticketem, który pozwoliłby mi na dołączenie się do zamówienia na Wave 3/4?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Pytań podobnych będzie pewnie sporo - ale również byłbym wdzięczny, jeśli ktoś z dostępem do PM zamówiłby dla mnie kilka rzeczy :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Ja mam kupione rzeczy w KS ze wszystkich fal dla 4 różnych osób. Więc jeśli ktoś chce może się dołączyć.... :mrgreen:
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: vcrproszek »

ja również mam dostęp do PM i mogę komuś zamówić dodatki z wave3/4 (Poznań) :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

A kiedy jest realna szansa na w3?
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

Piszą, że kwiecień/maj 2021.
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

Dodam info dla ludzi, którzy szukają tej gry. Aktualnie jest możliwość złożenia pre-ordera na nowa wersję 1.6. Planowana wysyłka maj 2021.

https://kingdom-death-monster-15.backer ... ers/279354#
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Toudi »

a jak je zrobiłeś? :) to jest druk 3d?
Sir_Yaro pisze: 15 maja 2020, 15:24 Brakowało mi ciągle kości to sobie takie kolorowe dorobiłem :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek | Obrazek
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Narysowałem grafiki, wygrawerowałem je laserem i wypełniłem zagłębienia farbą :)
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Wiem, że to pytanie spekulacyjne, ale potrzebuje jakoś określić prawdopodobieństwo/ryzyko: czy gamblers chest będzie dostępny jeszcze na BF2021?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raphaell7 »

QuBek pisze: 29 lis 2020, 23:04 Wiem, że to pytanie spekulacyjne, ale potrzebuje jakoś określić prawdopodobieństwo/ryzyko: czy gamblers chest będzie dostępny jeszcze na BF2021?
Wysyłka GC planowana jest na lipiec/sierpień 2021, czyli na BF2021 raczej już nie będzie dostępny.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

No nic, w takim razie chyba obędę się. Szkoda, ale obecnie byłoby ciężko wysupłać tyle kasy.

Natomiast widzę, że jest Gigalion za 32$ z UK https://shop.kingdomdeath.com/collectio ... e-gigalion.
Ktoś powie czy to w miare sensowny dodatek? Cena na pewno zachęcająca.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Spełnia się na razie czarny scenariusz, gdyż ludziom w EU przychodzą właśnie dodatki kupione jeszcze w 2020 w UK... oczywiście z fakturą z VAT'em i obsługą celną. Mam nadzieję, że przed nadejściem 3 fali (nie, nie korony ;) ) zdążą ogarnąć jakieś centrum dystrybucyjne w EU, gdyż w innym wypadku nawet te kilka kart i naklejek z updatu do 1.6 będzie kosztowało gdzieś pomiędzy 100-200zł z wliczoną obsługą celną.
Granie na Bemowie
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lipa »

A ja cały czas czekam na zamówienie z Black Friday, tylko zamawiałem z US.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

Zamówienie z BF z magazynu US dotarło teraz.
Udało się bez dodatkowych opłat.
Obrazek
ODPOWIEDZ