Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: arturmarek »

damianKr pisze: 13 sty 2021, 13:08 Nigdy nic nie zamawiałem na KC i powiedzcie mi, kiedy zamawiam wczesny pledge, dla Etherfields dostawa jest na 3 kwartał 2021 to płatność wymagana jest natychmiast, czy można gre 'zaklepać' i zapłacić później?
Mi od razu ściągnęło z karty w przypadku late pledge Etherfields. Natomiast w przyadku ISS Vanguard, ściągnęło w chwili zamknięcia kampanii, z tego co rozumiem, to gdyby się nie ufundowało, to by nie ściąnęło.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: norolim »

Ja mam za sobą około 30-40 godzin rozgrywki w Tainted Grail i nie narzekam na mechanikę walki. Kiedyś, dawno temu, grałem w Magica, więc aspekt budowania talii i składania kombinacji w celu jak najszybszego wycięcia przeciwnika wciąż do mnie przemawia. Z pewnością jest to większe wyzwanie umysłowe, niż rzucanie kostką i sprawdzanie szansy na trafienie. Jedyny poważny problem, jaki dostrzegam z walką, to fakt, że na obecnym etapie stała się już mało wymagająca. Nie wiem, czy to problem powszechny, czy tylko moje odczucia. W każdym razie gra oferuje rozwiązanie w postaci trybu wyzwania, w którym rozwój postaci jest o wiele wolniejszy, a spotkania trudniejsze. Skorzystam z niego, rozpoczynając kolejną rozgrywkę/kampanię.

Mam też drugą omawianą grę, Folklore, ale niestety do tej pory rozegrałem w nią jedynie samouczek. Wydaje mi się jednak, że faktycznie jest to gra lepiej imitująca rozgrywkę RPG. Tainted Grail też nieźle pod tym względem wypada, ale element paragrafowy jednak dominuje nad wszystkimi innymi aspektami gry. Jeśli nie interesuje Cię czytanie dużej ilości treści fabularnych, które, nie oszukujmy się, literacko nie oferują jakiejś powalającej jakości, to TG nie będzie grą dla Ciebie. Niemniej jednak, ja Tainted Grail gorąco polecam. To gra znakomita o olbrzymim rozmachu i zapewniająca dziesiątki godzin rozgrywki (i mówię tylko o samej kampanii podstawowej). Fabuła prezentuje przyzwoity poziom, mechanika rozwoju postaci jest wystarczająco rozbudowana, a spotkania walki i dyplomacji oferują wystarczające wyzwanie, nie dominując nad pozostałymi elementami rozgrywki (tak jak to ma miejsce w Gloomhaven). Przy czym w tym ostatnim przypadku, graczom doświadczonym w RPGach i karciankach, polecałbym rozpocząć grę w trybie wyzwania.

Pytałeś też o Nemesis. Tę grę też posiadam i jest to obecnie moja ulubiona planszówka. Ale to zupełnie inna propozycja, niż wszystkie omawiane tu tytuły. To przede wszystkim nie jest planszowe RPG. Rozwój postaci odbywa się tam jedynie przez ekwipunek. Fabuły, jako takiej, nie ma, za to jest doskonale zarysowane tło fabularne, w którym osadzona jest rozgrywka. Klimatyczna plansza (kosztem czytelności), mechanizmy obrażeń, zarażeń, hałasu, celów ukrytych i pozornej kooperacji między graczami, sprawiają, że Nemesis doskonale buduje napięcie, a jeszcze lepiej tworzy wrażenie uczestniczenia w wydarzeniach na ekranie kinowego hitu sci-fi. Nie znam innej gry, która maiłaby tak mocno „filmowy” charakter rozgrywki. I co ważniejsze, nie robi tego, spłycając elementy mechaniki.
Yuri pisze: 13 sty 2021, 12:19 No cóż... najlepszy będzie taki dedykowany do gier planszowych z podwójnym dnem :p jakbyś chciał to daj znać :)
A co, robisz takie, czy masz do opchnięcia?
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Ja mam za sobą około 30-40 godzin rozgrywki w Tainted Grail i nie narzekam na mechanikę walki. Kiedyś, dawno temu, grałem w Magica, więc aspekt budowania talii i składania kombinacji w celu jak najszybszego wycięcia przeciwnika wciąż do mnie przemawia. Z pewnością jest to większe wyzwanie umysłowe, niż rzucanie kostką i sprawdzanie szansy na trafienie. Jedyny poważny problem, jaki dostrzegam z walką, to fakt, że na obecnym etapie stała się już mało wymagająca. Nie wiem, czy to problem powszechny, czy tylko moje odczucia. W każdym razie gra oferuje rozwiązanie w postaci trybu wyzwania, w którym rozwój postaci jest o wiele wolniejszy, a spotkania trudniejsze. Skorzystam z niego, rozpoczynając kolejną rozgrywkę/kampanię.
Do Tainted Grail jest już kompletnie przekonany, ale raczej poczekam na otwarcie pledga na KC. No chyba że radzicie nie czekać tylko kupić retail?

Zamówie sobię pledga do Etherfields, myslałem nad zestawem wszystkich rozszerzeń plus dobrać sobie card holdery i koszulki na karty.

Problem w tym że wszystkie te gry to trochę odległa przyszłość, a wypadałoby w coś zagrać podczas oczekiwania. Zastanowie się może zdecyduje się jednak na Folklore.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: norolim »

Z Tainted Grail poczekałbym do otwarcia PM.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Dobra to plan taki:

Sprzedaję Playsation 5 tak więc wpadnie około 3500 zł do wydania na planszówki:

1. Zamawiam Zerywię edycje rozszerzoną. Obawiam się tylko o regrywalność ponieważ mapa jest jedna stała i chyba wszystkie rozgrywki odbywają się na jednej mapie.
2. Zerywia ma być dostarczona pod koniec lutego więc zdąrzę ograć Zombicide Czarna Plaga plus dokupie sobie dodatki.
3. Zamawiam Pledge Ether fields ze wszystkimi dodatkami, Card Holderami i koszulkami.
4. Jak otworzą pledge to Tainted Grail to również zamówię.
5. Zastanawiam się również czy nie wesprzeć ISS Vanguard, ale to raczej gra na przyszły rok.
6. Jak już wpadnie kasa ze sprzedaży konsoli to postaram się upolowac Folklore.

Myślę, że rok planszówkowy mam ułożony.
Pytałeś też o Nemesis. Tę grę też posiadam i jest to obecnie moja ulubiona planszówka. Ale to zupełnie inna propozycja,
Jestem ogromnym fanem starych części obcego w szczególności 8 pasażer nostromo, więc ta gra przekonuje mnie klimatem. Ale popraw mnie jeśli się mylę ponieważ będę w nią grać w 80% sam 20% we dwoje. Pytanie czy ta gra nie traci zbyt dużo w trybie solo?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2021, 11:04 przez damianKr, łącznie zmieniany 2 razy.
tomekmani3k
Posty: 597
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 143 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: tomekmani3k »

Kiedyś w podobnym temacie ktoś jeszcze polecił Euthia: Torment of Resurrection https://euthia.com/
Mi osobiście spodobał się pomysł, taki bardziej rozbudowany Runebound ale bez konieczności rozgrywania kampanii. Wg ostatnich aktualizacji termin na sierpień.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Azel »

damianKr pisze: 14 sty 2021, 10:48 Jestem ogromnym fanem starych części obcego w szczególności 8 pasażer nostromo, więc ta gra przekonuje mnie klimatem. Ale popraw mnie jeśli się mylę ponieważ będę w nią grać w 80% sam 20% we dwoje. Pytanie czy ta gra nie traci zbyt dużo w trybie solo?
Traci i to imo dość dużo - ważnym elementem jest tutaj niepewność towarzysząca grom semi coop, czy ktoś ze współgraczy nie wbije ci noża w plecy. Owszem, można grać czystego coopa (a nawet mini kampanię, jak się ma pierwszy komiks), ale to tylko część funu z tej gry.

A żeby ci jeszcze bardziej namieszać, możesz rzucić okiem na jeszcze jedną polską grę - Łowcy A.D. 2114. Jest co prawda zakończony dodruk + dodatki na zagramw.to i KS, ale może akurat otworzą late pledge'a.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Ja właśnie zamówiłem w tym late pledge. Nie pisałem o Etherfields, bo to nie bardzo fantasy i chyba też niewiele rozwoju postaci. Mnie kupili tematem i nawet za wiele nie czytałem/ogladałem nt mechanik itp. Jeżeli nie szukasz gry na już i jednak nie musi być fantasy, to możesz sobie też przypilnować ISS Vanguard. Niestety kampania zamknęła się kilka dni temu, ale pewnie otworzą PM i będziesz mógł kogoś wspierającego poprosić o domówienie drugiej kopii, może się nawet zaoszczędzi na przesyłce.
A można wiedzieć którego pledga zamówiłeś? Ja trochę kupuje oczami i chciałem zamówić Dream God [Collectors All-in] (Sundrop), ale nie wiem czy to nie przesada.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: arturmarek »

damianKr pisze: 14 sty 2021, 15:25
Ja właśnie zamówiłem w tym late pledge. Nie pisałem o Etherfields, bo to nie bardzo fantasy i chyba też niewiele rozwoju postaci. Mnie kupili tematem i nawet za wiele nie czytałem/ogladałem nt mechanik itp. Jeżeli nie szukasz gry na już i jednak nie musi być fantasy, to możesz sobie też przypilnować ISS Vanguard. Niestety kampania zamknęła się kilka dni temu, ale pewnie otworzą PM i będziesz mógł kogoś wspierającego poprosić o domówienie drugiej kopii, może się nawet zaoszczędzi na przesyłce.
A można wiedzieć którego pledga zamówiłeś? Ja trochę kupuje oczami i chciałem zamówić Dream God [Collectors All-in] (Sundrop), ale nie wiem czy to nie przesada.
Ja zamówiłem Core Pledge w Sundrop. Pewnie nawet nie ogram tego co dadzą w podstawce i Strech Goalach. Nie bardzo mi się podoba idea kupowania dodatków do do gry, w którą nie grałem. Będąc szczerym, nie wierzę w to, aby te dodatkowe kampanie były istotnie ciekawsze od podstawki...
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Ja zamówiłem Core Pledge w Sundrop. Pewnie nawet nie ogram tego co dadzą w podstawce i Strech Goalach. Nie bardzo mi się podoba idea kupowania dodatków do do gry, w którą nie grałem. Będąc szczerym, nie wierzę w to, aby te dodatkowe kampanie były istotnie ciekawsze od podstawki...
No może i masz racje, faktycznie może to 1800 zł lepiej spożytkować na inne gry. Ale ja raczej skusze się na dodatki, im więcej czytania tym lepiej ;). A bieżesz wersje Sundrop? Rozumiem, że pomalowane tzn. że będą pociągnięte washem?
Cena za koszulki w zestawie jest chyba trochę wygórowana, zresztą czy jest sens wkładać w koszulki tak ogromną ilość kart?

Czy ktoś testował Etherfields w trybie SOLO da się grać?
Traci i to imo dość dużo - ważnym elementem jest tutaj niepewność towarzysząca grom semi coop, czy ktoś ze współgraczy nie wbije ci noża w plecy. Owszem, można grać czystego coopa (a nawet mini kampanię, jak się ma pierwszy komiks), ale to tylko część funu z tej gry.

A żeby ci jeszcze bardziej namieszać, możesz rzucić okiem na jeszcze jedną polską grę - Łowcy A.D. 2114. Jest co prawda zakończony dodruk + dodatki na zagramw.to i KS, ale może akurat otworzą late pledge'a.
Spoko, właśnie sprzedałem Playsation 5 z której od dłuższego czasu nie korzystałem, więc mam budżet na planszówki 4 tys. ;)
A z drugą grą od AR This war of mine również jest podobnie? Szukam również jakiegoś co-opa do gry z żoną, ale pewnie pójdę w klasyka i wybiorę Robinsona, chyba bardziej jej przypadnie do gustu.
Szkoda mi Nemesis jak czytam zasady to wygląda na to że najlepiej grać w jak największym gronie.

A posiadasz Łowcy A.D. 2114? Widzę, że jest otwarty late pledge na KC https://www.kickstarter.com/projects/73 ... expansions
Ta gra jest w języku angielski a tylko instrukcja jest po polsku?

Chciałem zamówić pledge i dostałem informacje 'The project is currently open for backers with credits. You can't add anything to your pledge because you don't have any.' Rozumiem, że mogą zamówić tylko osoby które wsparły gre? Gdzie mogę poszukać kogoś kto da rade zamówić pledge?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: arturmarek »

Wziąłem Sundrop. Nie maluje figurek, zobaczę jak ta słoneczna kropla wygląda.

Co do koopa z żoną to polecam Spirit Island zamiast Robinsona. Mimo, że Robinsona bardzo lubię i zagraliśmy z żoną prawie wszystko co wyszło.

EDIT: pisałem z komórki i mi autouzupełniacz tekstu jakieś głupoty tu wpisał.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2021, 12:10 przez arturmarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: norolim »

damianKr pisze: 14 sty 2021, 10:48 Jestem ogromnym fanem starych części obcego w szczególności 8 pasażer nostromo, więc ta gra przekonuje mnie klimatem. Ale popraw mnie jeśli się mylę ponieważ będę w nią grać w 80% sam 20% we dwoje. Pytanie czy ta gra nie traci zbyt dużo w trybie solo?
Gust filmowy mamy więc bardzo podobny. Ja też bardzo wysoko cenię 1. część Obcego. Jeśli zaś chodzi o solo w Nemesis, to opinii jest tyle, co graczy. Ja uważam, że ta gra nie traci w solo. Jest inna niż w pół kooperacji, ale nie gorsza. Gra sie wtedy mniej więcej tak, jak w ostatnim fragmencie 8 pasażera, gdy Ripley zostaje na Nostromo sama. Osamotnienie i świadomość, że w nierównej walce z piętrzącymi się trudnościami możesz liczyć tylko na siebie może być podstawą doskonałej rozgrywki. Gdzieś w temacie Nemesis jest mój bardziej szczegółowy opis gry solo w tę grę, gdybyś chciał poczytać więcej, ale pamiętaj, że to tylko moje subiektywne odczucia.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Azel »

damianKr pisze: 14 sty 2021, 19:39 A posiadasz Łowcy A.D. 2114? Widzę, że jest otwarty late pledge na KC https://www.kickstarter.com/projects/73 ... expansions
Ta gra jest w języku angielski a tylko instrukcja jest po polsku?

Chciałem zamówić pledge i dostałem informacje 'The project is currently open for backers with credits. You can't add anything to your pledge because you don't have any.' Rozumiem, że mogą zamówić tylko osoby które wsparły gre? Gdzie mogę poszukać kogoś kto da rade zamówić pledge?
Wspierałem na zagramw.to i tam jest pełna wersja PL.
Poszukaj w dziale "Zamówienia zbiorowe" - może ktoś robił zbiórkę i będziesz mógł się jeszcze dołączyć.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Cyel »

Koniecznie Gloomhaven. Wprawdzie figurki mają tam tylko bohaterowie, ale w zamian potworów jest gigantyczna rozmaitość, nie do porównania z innymi tytułami a sama gra jest bardzo wciągająca i niezwykle satysfakcjonująca. Rozwój postaci jest fajny i oryginalny i czuć rosnącą potęgę, solo też można grać. Dla mnie absolutny top gatunku i must-play, jeśli interesują Cię gry tego typu.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Gust filmowy mamy więc bardzo podobny. Ja też bardzo wysoko cenię 1. część Obcego. Jeśli zaś chodzi o solo w Nemesis, to opinii jest tyle, co graczy. Ja uważam, że ta gra nie traci w solo. Jest inna niż w pół kooperacji, ale nie gorsza. Gra sie wtedy mniej więcej tak, jak w ostatnim fragmencie 8 pasażera, gdy Ripley zostaje na Nostromo sama. Osamotnienie i świadomość, że w nierównej walce z piętrzącymi się trudnościami możesz liczyć tylko na siebie może być podstawą doskonałej rozgrywki. Gdzieś w temacie Nemesis jest mój bardziej szczegółowy opis gry solo w tę grę, gdybyś chciał poczytać więcej, ale pamiętaj, że to tylko moje subiektywne odczucia.
Brzmi super, ale czy warto za retail Nemesis zapłacić 550zł? Obecnie tyle ta gra kosztuje, przykładowo This war is mine kosztuje 250 zł a również się nad nią zastanawiam.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Miała 3 Kickstartery, ale wersje retail jak piszesz można "dorwać" w dobrej cenie np na ebayu. Wg mnie "Folklore..." idealnie utrafia w Twoje gusta.
Wersja kickstartera za ponad 1800 zł mnie nie przekonała cenowo, ale zakupiłem na amazonie wersje retail z dodatkiem za 700 zł z przesyłką. To daje łącznie 15 różnych scenariuszy do rozegrania, a czytałem że sama gra jest dość regrywalna, (różne poziomy, decyzje, komponowanie drużyny itp.) więc myśle, że decyzja dobra :). Długo zastanawiałem się nad Mage Knight a Folklore, i decyzja padła na Folklore, myślę, że Mage Knight mi nie ucieknie ;).

Przesyłka ma dotrzeć 26 stycznia do tego czasu moge sobie poczytać instrukcje. Powiedz mi ilu osobową drużynę prowadziłeś grając solo? Z tego co wyczytałem minimum to 2 bohaterów.
Co do scenariuszy to ich ilość powoduje że nie jest kwestia ponowne przejście, a w ogóle przejście :) ja np myślę składać nowa drużynę co iles-tam-misji. Teraz złoże drużynę kurtyzana-naukowiec-iluzjonista- jeszcze z jeden racjonalista
:)
Ile w wersji kickstartera posiadasz scenariuszy do ogrania?
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: norolim »

damianKr pisze: 15 sty 2021, 17:22 Brzmi super, ale czy warto za retail Nemesis zapłacić 550zł? Obecnie tyle ta gra kosztuje, przykładowo This war is mine kosztuje 250 zł a również się nad nią zastanawiam.
Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam. Nemesis oferuje w pudełku o wiele więcej niż większość planszówek w wersji sklepowej, więc zrozumiałe, że kosztuje też więcej. Pytanie, czy to wszystko jest warte aż 550. Ja bym na to pytanie odpowiedział przecząco, bo sam kupiłem tę grę taniej, dostając o wiele więcej. Tyle że to było 2 lata temu i takich ofert już dawno nie ma.

Masz więc 3 opcje. Możesz zapłacić te 550 PLN za spóźnialstwo i mieć grę już teraz. Możesz poczekać, licząc, że AR kiedyś zrobią jeszcze kampanię KS na dodruk. Lub możesz kliknąć TU i kupić wersję sklepową za 431,90 z darmową dostawą :mrgreen:.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2728
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

Mam wszystkie księgi przygod, ale nie liczyłem szczerze powiem. Jest tego masa i masz sporo do druku za free na stronie producenta.
Ja gram na 4 postacie i sprawdza mi się to super, dobralem je różnorodnie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Mam wszystkie księgi przygod, ale nie liczyłem szczerze powiem. Jest tego masa i masz sporo do druku za free na stronie producenta.
Ja gram na 4 postacie i sprawdza mi się to super, dobralem je różnorodnie.
Zaczynam ogrywać podstawkę, jestem aktualnie w pierwszym rozdziale (samouczek). Gra jest naprawdę dobra, w szczególności dla kogoś kto się wychował na Baldur's Gate i Icewind Dale. Chociaż uważam, że nie wszystkim przypadnie do gustu, mnóstwo tutaj mikro zasad a 50% gry to chyba aktualizowanie parametrów postaci na kartach ;).
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2728
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: Yuri »

damianKr pisze: 23 sty 2021, 19:42 ... mnóstwo tutaj mikro zasad a 50% gry to chyba aktualizowanie parametrów postaci na kartach ;).
Da się to wyeliminować, ale trzeba poświęcić troszkę czasu na druk, cięcie i laminacje dodatkowych kart umiejętności, przemiotów itd. Dobre kilka setek przygotowywałem w ten sposób, ale na obecną chwilę notować MUSZĘ jedynie XP i monety...wróc, monety zamówiłem z Chin i przyszły, więc obecnie tylko XP. Wszystko jest na BGG, polecam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 482
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: strid3rr »

Dorzucę swoje 3 groszę. Sam jestem fanem gier przygodowych osadzonych w świecie fantasy (Descent, S&S, Folklore, Zombicide, Massive Darkness, Tainted Grail), ale dałem się kupić grze Łowcy A.D. 2144. Klimat sci-fi, postapo, ale mechanika gry, jak dla mnie, miodzio.
Taki trochę Folklore tylko potyczki na mapach/kaflach są bardziej taktyczne, główna "mapa" rozgrywana jest na kartach jak Tainted Grail, gra ma dużo fabuły i wyborów, oraz całkiem przystępny system zarządzania bazą i crafting. Uniwersum podobne trochę do Horizon Zero Dawn. No i polski wydawca, więc trzeba wspierać dobry projekt aby się rozwijał i aby były kolejne jeszcze ciekawsze (nikt mi nie płaci za reklamę :lol: ).

A na przyszłość pomyśl jeszcze o Nova Aetas: Renaissance
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

ale dałem się kupić grze Łowcy A.D. 2144. Klimat sci-fi, postapo, ale mechanika gry, jak dla mnie, miodzio.
Łowcy A.D. 2144 mam już zamówione w full opcji, również jak tylko pierwszy raz zobaczyłem tą gre to musiałem ją zamówić :).

Tainted Grail mam zamówiony Grail Pledge i czekam na dostawę na początek 3 kwartału :). Ale tutaj chyba bardziej nie mogę się doczekać aż przeczytam te scenariusze ;). Oczywiście klimat jak dla mnie 10/10, dodatkowo grywam również w 7th Continent i jestem oczarowany tym tytułem, a te dwie gry mają chyba wiele wspólnego?
Descent
Descent bardzo mi się podoba klimatem, ale jednak nie po to gram w planszówki żeby siedzieć przed telefonem :).
Folklore
Aktualnie gram w podstawkę i jak dla mnie gra jest super, nie wiem dlaczego tam mało wychodzi takich gier... w sumie to z takich gier kojarze tylko Folklore... Żałuję tylko że nie załapałem się na KC, posiadam jedynie retail core i dark tails. Najbardziej mi szkoda dodatku który zmienia walki, dodaje tor inicjatywy itp. Jednak w podstawce walka jest dość prosta... mam zamiar grać z zaawansowanymi zasadami walki, regeneracja Power Points kosztem ataku itp.
Massive Darkness
Szukam również dla siebie jakiegoś Doungeon Crawlera, tak żeby odpocząć trochę od gier ze scenariuszami, tylko żeby móc rozłożyć planszę, figurki i pochodzić trochę po podziemiach i zaszlachtować kilka potworów. Biorę pod uwagę Gloomhaven ale raczej Jaws of The Lion, S&S i Massive Darkness 2 (aktualnie jest otwarty pledge). Najbardziej stylistycznie podoba mi się Massive Darkness 2, ale czytam dość kontrowersyjne opinie o tym produkcie, więc nadal się waham.
Zombicide
Posiadam Black Plague w wersji retail, pomalowałem nawet wszystkie figurki ;). Gra bardzo mi się podoba chociaż rzuty kośćmi czasami doprowadzają do szału (rzucasz inferno w grupę łowców i na sześciu kościach wyniki 1 .. 3) ;). Niestety jak ostatnio popatrzyłem co dostawało się w wersji KS to jest mi trochę smutno... W wersji retail jedna abominacja to przesada.
Nova Aetas: Renaissance
WoW to wygląda super, czy jest tutaj scenariusz i mapa świata jak w Folklore czy to typowy doungeon crawler?
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 482
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: strid3rr »

damianKr pisze: 29 sty 2021, 21:33
Folklore
Aktualnie gram w podstawkę i jak dla mnie gra jest super, nie wiem dlaczego tam mało wychodzi takich gier... w sumie to z takich gier kojarze tylko Folklore... Żałuję tylko że nie załapałem się na KC, posiadam jedynie retail core i dark tails. Najbardziej mi szkoda dodatku który zmienia walki, dodaje tor inicjatywy itp. Jednak w podstawce walka jest dość prosta... mam zamiar grać z zaawansowanymi zasadami walki, regeneracja Power Points kosztem ataku itp.
Drugi dodatek dodaje tor inicjatywy i powinien trafić do sprzedaży normalnie, jak i poprzednie części tylko trzeba czekać na dodruk. Poprzez wpadkę z pleśnią na tekturze wydawca musi teraz wszystko wydrukować od nowa i rozesłać najpierw zaległe zamówienia z KS, a dopiero potem do sklepów.
damianKr pisze: 29 sty 2021, 21:33
Massive Darkness
Szukam również dla siebie jakiegoś Doungeon Crawlera, tak żeby odpocząć trochę od gier ze scenariuszami, tylko żeby móc rozłożyć planszę, figurki i pochodzić trochę po podziemiach i zaszlachtować kilka potworów. Biorę pod uwagę Gloomhaven ale raczej Jaws of The Lion, S&S i Massive Darkness 2 (aktualnie jest otwarty pledge). Najbardziej stylistycznie podoba mi się Massive Darkness 2, ale czytam dość kontrowersyjne opinie o tym produkcie, więc nadal się waham.
Jakie konkretnie masz na myśli "kontrowersje"? Chodzi o doliczony VAT do zamówień? Natomiast samo dostępne demo gry jest pozytywnie oceniane więc powinno być i tak lepiej niż z pierwszym MD.
damianKr pisze: 29 sty 2021, 21:33
Nova Aetas: Renaissance
WoW to wygląda super, czy jest tutaj scenariusz i mapa świata jak w Folklore czy to typowy doungeon crawler?
Na tą chwilę niewiele jest powiedziane o kampanii. W dostępnym demie nie ma jej prezentacji, tylko pojedynczy scenariusz. Ponoć ma być w tym trochę fabuły w trakcie rozgrywania scenariuszy, ale nie ma żadnych szczegółów na ten temat.
Natomiast ja mam z tym tytułem problem, bo poprzedni ich tytuł - Sin Tempore - na którym bazuje NA:R, okazał się być dość nudny. Polecam obejrzeć prezentację https://youtu.be/VyqnUt3TxsA gość punktuje tutaj dość istotne kwestie rozgrywki o których inni recenzenci nie wspominali. Jeżeli NA:R będzie bazowało na tej samej mechanice z tylko zmienioną szatą graficzną, to będzie niestety cienizna.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: damianKr »

Jakie konkretnie masz na myśli "kontrowersje"? Chodzi o doliczony VAT do zamówień? Natomiast samo dostępne demo gry jest pozytywnie oceniane więc powinno być i tak lepiej niż z pierwszym MD.
Chodziło mi o złe recenzje pierwszej części i opinie, że niestety druga część nie naprawia błędów poprzedniczki. Czytałem również, że gra jest ogólnie dość nuda a potwory nie różnią się zbytnio od siebie.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 482
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra przygodowa z rozwojem postaci i figurkami.

Post autor: strid3rr »

damianKr pisze: 30 sty 2021, 17:58 Chodziło mi o złe recenzje pierwszej części i opinie, że niestety druga część nie naprawia błędów poprzedniczki. Czytałem również, że gra jest ogólnie dość nuda a potwory nie różnią się zbytnio od siebie.
Polecam tą opinie na temat demka - https://boardgamegeek.com/thread/249045 ... e-darkness
Owszem, potwierdza część z tego co piszesz, ale też daje istotne informacje.
ODPOWIEDZ