The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KDZ »

Jeszcze nie przeczytałem całego wątku, więc jeśli padła już wcześniej odpowiedź to z góry przepraszam :) Jakie są różnice między 1.0 a 1.6? I czy warto kupić 1.0? Pozdrawiam
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ta.skunk.manitou »

KDZ pisze: 17 sty 2021, 20:06 Jeszcze nie przeczytałem całego wątku, więc jeśli padła już wcześniej odpowiedź to z góry przepraszam :) Jakie są różnice między 1.0 a 1.6? I czy warto kupić 1.0? Pozdrawiam
Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz na Kickstarterze wersji 1.6
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... escription

W skrócie: dodatkowa jednostka do każdej frakcji, trochę dodatkowych kości i znaczników, by na 1 kopi można było rozgrywać 2 rozgrywki 1vs1 równocześnie, alternatywne źródła i bannery dla frakcji, pare nieistotnych bajerów i dodatkowa kampania, ale bez nich te armie i tak mają olbrzymi potencjał.
Ja mam tą gre od pół roku i ciągle poznaje jej niezwykłe bogactwo, prawie się nie dokopałem do małych bajerów z 1.6. Chyba jedyne co od początku grałem to alternatywne kapliczki i bannery frakcyjne.
Czy warto kupić wersje 1.0? Warto.. oczywiście o ile cena nie zwala z nóg.
Tą gre nie łatwo teraz zdobyć i nie łatwo będzie zdobyć, a wersja 1.0 już jest bardzo wypasiona.
Zastanów się jednak czy jesteś targetem tej gry i czy będziesz miał z kim grać... to jest bitewniak.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

KDZ pisze: 17 sty 2021, 20:06 Jeszcze nie przeczytałem całego wątku, więc jeśli padła już wcześniej odpowiedź to z góry przepraszam :) Jakie są różnice między 1.0 a 1.6? I czy warto kupić 1.0? Pozdrawiam
Za tą kwote z olx to zdecydowanie warto:)Roznica to tylko zawartość strech goal box bez czego gra i tak jest bardzo bogata w zawartość. Zapytaj może tez u producenta czy nie maja na zbyciu update boxa ktory był sprzedawany podczas kampani 1.6 lub ew jakiś dodatków (np ten z bossami jest mega lub father jak lubisz solo)
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KDZ »

Dzięki Panowie :) To właśnie chciałem usłyszeć. target to zdecydowanie ja, teraz tylko co (lub czy) powiedzieć żonie? Pozdrawiam
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: suibeom »

KDZ pisze: 18 sty 2021, 10:04 Dzięki Panowie :) To właśnie chciałem usłyszeć. target to zdecydowanie ja, teraz tylko co (lub czy) powiedzieć żonie? Pozdrawiam
graj z nią! Nam ta gra bardzo przypadła do gustu :-)
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KDZ »

Nie lubi negatywnej interakcji. Powiem, że dzieciom na urodziny kupiłem :) Coś mi się o uszy obiło, że ma być wyprzedawane to co AR gdzieś w szafie zalega to może się załapie na tego update boxa.
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: antymon »

Ostatnim czasem coraz mocniej czaję się na zakup tytułu - z jednej strony zachęca mnie dużo negatywnej integracji, możliwość gry w 2 osoby (w końcu powinno działać) i ogólny klimat oraz subiektywna łatwość zasad. Stąd moje pytanie - macie jakieś sprawdzone namiary na sklepy z tą grą w PL i w polskiej wersji językowej? Czy jedyną szansą jest raczej szukanie okazji po olxach i allegro?
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

antymon pisze: 18 sty 2021, 18:49 Ostatnim czasem coraz mocniej czaję się na zakup tytułu - z jednej strony zachęca mnie dużo negatywnej integracji, możliwość gry w 2 osoby (w końcu powinno działać) i ogólny klimat oraz subiektywna łatwość zasad. Stąd moje pytanie - macie jakieś sprawdzone namiary na sklepy z tą grą w PL i w polskiej wersji językowej? Czy jedyną szansą jest raczej szukanie okazji po olxach i allegro?
ta gra głównie jest na 2 osoby :D Najlepiej wtedy działa 2v2 też fajnie śmiga, ale gra stricte jest pomyślana pod 1v1 :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

gogovsky pisze: 18 sty 2021, 19:01
antymon pisze: 18 sty 2021, 18:49 Ostatnim czasem coraz mocniej czaję się na zakup tytułu - z jednej strony zachęca mnie dużo negatywnej integracji, możliwość gry w 2 osoby (w końcu powinno działać) i ogólny klimat oraz subiektywna łatwość zasad. Stąd moje pytanie - macie jakieś sprawdzone namiary na sklepy z tą grą w PL i w polskiej wersji językowej? Czy jedyną szansą jest raczej szukanie okazji po olxach i allegro?
ta gra głównie jest na 2 osoby :D Najlepiej wtedy działa 2v2 też fajnie śmiga, ale gra stricte jest pomyślana pod 1v1 :)
Solo też jest spoko, grałem vs darkness, father i boss więc jak ktoś lubi samotne rozgrywki ew koop to również polecam!
W sklepach już dawno tej gry nie ma, bo te co kupiły na KS już dawno wyprzedały asortyment, zostaje szukać okazji na Allegro lub olx ale tam ceny kosmiczne bywają. Może kiedyś zrobią reprint ale nie wiadomo kiedy i czy wogole bo gra jakiegoś wielkiego sukcesu na KS nie odniosła niestety
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KDZ »

Ktoś na fb pisał, że w najbliższym czasie ma być wyprzedaż tego co zostało na gamefound.
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: kiniol1 »

ta.skunk.manitou pisze: 06 lis 2020, 11:51 Czy są tu jacyś fani tego tytułu z Trójmiasta? Szukam współgraczy choćby do kampani.
Ja jestem z Trójmiasta, mam własny egzemplarz i mam ochotę pograć. Niestety nie mam odpowiedniego miejsca do grania a puby chyba w większości pozamykane. Jak wszystko wróci do normalności to chętnie się mogę umówić na jakieś granie.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Wosho »

Jesli dobrze pamietam mozecie pograc na TTSie na razie :)
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: SuCHaR »

kiniol1 pisze: 21 sty 2021, 13:05
ta.skunk.manitou pisze: 06 lis 2020, 11:51 Czy są tu jacyś fani tego tytułu z Trójmiasta? Szukam współgraczy choćby do kampani.
Ja jestem z Trójmiasta, mam własny egzemplarz i mam ochotę pograć. Niestety nie mam odpowiedniego miejsca do grania a puby chyba w większości pozamykane. Jak wszystko wróci do normalności to chętnie się mogę umówić na jakieś granie.
Gralnia w Krolmie chyba działa. Przynajmniej widzialem na fejsie jak ziomeczki grają w bitewniaki tam.
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KDZ »

Te dodatkowe jednostki są w tym pudle Stretch Goals? Czy to coś jeszcze innego jest?
ta.skunk.manitou pisze: 18 sty 2021, 02:23
KDZ pisze: 17 sty 2021, 20:06 Jeszcze nie przeczytałem całego wątku, więc jeśli padła już wcześniej odpowiedź to z góry przepraszam :) Jakie są różnice między 1.0 a 1.6? I czy warto kupić 1.0? Pozdrawiam
Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz na Kickstarterze wersji 1.6
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... escription

W skrócie: dodatkowa jednostka do każdej frakcji, trochę dodatkowych kości i znaczników, by na 1 kopi można było rozgrywać 2 rozgrywki 1vs1 równocześnie, alternatywne źródła i bannery dla frakcji, pare nieistotnych bajerów i dodatkowa kampania, ale bez nich te armie i tak mają olbrzymi potencjał.
Ja mam tą gre od pół roku i ciągle poznaje jej niezwykłe bogactwo, prawie się nie dokopałem do małych bajerów z 1.6. Chyba jedyne co od początku grałem to alternatywne kapliczki i bannery frakcyjne.
Czy warto kupić wersje 1.0? Warto.. oczywiście o ile cena nie zwala z nóg.
Tą gre nie łatwo teraz zdobyć i nie łatwo będzie zdobyć, a wersja 1.0 już jest bardzo wypasiona.
Zastanów się jednak czy jesteś targetem tej gry i czy będziesz miał z kim grać... to jest bitewniak.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

Wszystkie różnice pomiędzy wersja 1 a 1.6 znajdują się w pudle "stretch goal box"
Z tym ze wersja 1.0 też maila swoje streach goale (frakcja darkness i elitarne jednostki) wiec sprawdź czy tez są w zestawie
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

Pomysł z allin całkiem dobry bo podstawowy pledge powinien się szybko sprzedać z tym, że na all widziałem tylko jedno ogłoszenie na olx z dość wysoką ceną
Ew z tego co mi wiadomo to AR otworzy za jakiś czas PM i będą wyprzedawać to co im zostało na magazynie, więc wtedy może się uda pozyskać brakujące dodatki(choć nie ma na to gwarancji ze wszystko będzie dostępne)
targa
Posty: 53
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: targa »

Zmij pisze: 15 lut 2021, 17:00 Pomysł z allin całkiem dobry bo podstawowy pledge powinien się szybko sprzedać z tym, że na all widziałem tylko jedno ogłoszenie na olx z dość wysoką ceną
Ew z tego co mi wiadomo to AR otworzy za jakiś czas PM i będą wyprzedawać to co im zostało na magazynie, więc wtedy może się uda pozyskać brakujące dodatki(choć nie ma na to gwarancji ze wszystko będzie dostępne)
Niedawno z nimi pisałem, póki co w zasadzie nic nie wiadomo, a słowa typu "planujemy" nie są zbyt konkretne. Nie wiadomo nawet, co im zostało. Ogłoszenia widziałem, jak sprzedam swoją wersję za 1300-1400 zł (a jest w super stanie), to mógłbym dać nawet te 2300 -2400 zł za all-in. W zasadzie mogę kupić przed sprzedażą obecnie posiadanej.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

Z tego co piszesz wynika, że decyzje już podjąłeś:)słuszna zresztą bo to ostatni allin na rynku a cenowo wyjdziesz tak jak chciałeś. Dodatek z terenami to wg mnie obowiązkowy do takiej gry, nie ma to jak ładnie pomalowane kryształy i kapliczki zamiast tokenów a z gamepleyowych to bossowie są znakomici i do każdej wersji rozgrywki coś dodają (pvp, solo i koop)
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ajvven »

Na stronie gamefound:

"The project is currently open for backers with credits. You can't add anything to your pledge because you don't have any."

Ma ktoś możliwość dokupienia dodatków ? Chętnie bym nabył jeden. Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

ajvven pisze: 25 lut 2021, 16:40 Na stronie gamefound:

"The project is currently open for backers with credits. You can't add anything to your pledge because you don't have any."

Ma ktoś możliwość dokupienia dodatków ? Chętnie bym nabył jeden. Z góry dziękuje za pomoc.
Obawiam się ze PM został otwarty tylko dla osób co wsparły na KS, zapłaciły a nie rozliczyły zakupu w PM (posiadają nierozliczone saldo). Ja wspierałem ale tez nic nie mogę zamówić. Za jakiś czas maja otworzyć dla wszystkich ponoć żeby wyprzedać resztki z magazynu
Saw11
Posty: 21
Rejestracja: 06 paź 2011, 00:05

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Saw11 »

Kończę malować figurki do The Edge Dawnfall 1.6 i jeżeli ktoś jest chętny do gry z rejonu Katowic to zapraszam do kontaktu :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

Ja mam takie pytanie odnośnie gry - przymierzam się do jej kupienia - i stąd pytanie do planszówkowych wyjadaczy. Czy gra jest rzeczywiście warta ponad 1000zł, czy to bardziej efekt FOMO? Na rynku jest bardzo dużo gier skirmishowych (KS-y jak np. Hate / nie KS-y jest tego dużo, klasyczne bitewniaki jak np. Warhammer Shadespire, Warcry) które można kupić w dużo niższej cenie? Mam też 2 duże pomalowane armie do AOS i sporo terenów. Chodzi mi po prostu o to, czy jest to taka gra, która spowoduje, że z kolekcji wylatują inne gry bo jest tak genialna / wciągająca/ wspaniała, czy też jest to po prostu kolejny skirmish, tyle że tym razem od razu masz dużo figurek.
Zależy mi zwłaszcza na opinii wyjadaczy :)
Dzięki i dużo zdrowia!
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Emil_1 pisze: 02 mar 2021, 20:07 Ja mam takie pytanie odnośnie gry - przymierzam się do jej kupienia - i stąd pytanie do planszówkowych wyjadaczy. Czy gra jest rzeczywiście warta ponad 1000zł, czy to bardziej efekt FOMO? Na rynku jest bardzo dużo gier skirmishowych (KS-y jak np. Hate / nie KS-y jest tego dużo, klasyczne bitewniaki jak np. Warhammer Shadespire, Warcry) które można kupić w dużo niższej cenie? Mam też 2 duże pomalowane armie do AOS i sporo terenów. Chodzi mi po prostu o to, czy jest to taka gra, która spowoduje, że z kolekcji wylatują inne gry bo jest tak genialna / wciągająca/ wspaniała, czy też jest to po prostu kolejny skirmish, tyle że tym razem od razu masz dużo figurek.
Zależy mi zwłaszcza na opinii wyjadaczy :)
Dzięki i dużo zdrowia!
Moim zdaniem nie. Poleciałem na FOMO a ostatecznie gra nie okazała się tak dobra jak to sobie wyobrażałem. Czekałem 2,5 roku żeby po miesiącu ją sprzedać.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Błysk »

Emil_1 pisze: 02 mar 2021, 20:07 Ja mam takie pytanie odnośnie gry - przymierzam się do jej kupienia - i stąd pytanie do planszówkowych wyjadaczy. Czy gra jest rzeczywiście warta ponad 1000zł, czy to bardziej efekt FOMO? Na rynku jest bardzo dużo gier skirmishowych (KS-y jak np. Hate / nie KS-y jest tego dużo, klasyczne bitewniaki jak np. Warhammer Shadespire, Warcry) które można kupić w dużo niższej cenie? Mam też 2 duże pomalowane armie do AOS i sporo terenów. Chodzi mi po prostu o to, czy jest to taka gra, która spowoduje, że z kolekcji wylatują inne gry bo jest tak genialna / wciągająca/ wspaniała, czy też jest to po prostu kolejny skirmish, tyle że tym razem od razu masz dużo figurek.
Zależy mi zwłaszcza na opinii wyjadaczy :)
Dzięki i dużo zdrowia!
Nie grałem, to się wypowiem. Ja mam z tą grą podobnie. Kurcze - patrzę na setting i figurki, myślę brałbym! Natomiast potem za każdym razem przypominam sobie, że jest mnóstwo bitewniaków/ skirmishy, które mają faktyczne community, ktoś w nie gra, sceny truniejowe itd. The Edge tego nie ma i chyba nie zapowiadało się, żeby miał. Za każdym razem zatem odpuszczam, bo może i wejście w system jest prostsze niż jakikolwiek skirmish, ale też nie wyciągniesz tego z domu i raczej nie pograsz "na mieście". Jeśli masz dwie armie do AOS to prawdopodobnie wiesz o co mi chodzi ;)
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pioter123 »

Opinia wyjadaczy = "sprzedalem po miesiacu" + "nie gralem" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Od prawie roku gramy regularnie. Nie wiem czy gra jest warta ponad 1000 zl, bo nie mam cenowego rozeznania na rynku gier. Natomiast wg nas jest wciagajaca. Przy czym mysle ze to gra w ktora trzeba grac w miare czesto, zeby docenic. Sceny turniejowej faktycznie nie uraczysz, ale do grania w domu jak najbardziej sie nadaje. Na minus tylko ogromne pudlo z ktorym nie wiadomo co zrobic.
ODPOWIEDZ