Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: adrturz »

Otwieram wątek gry planszowej „Pol’and’Rock”. Zapewne dla niektórych nie będzie to zaskoczenie, ale PHALANX współpracował przy opracowywaniu, rozwijaniu i testowaniu gry Jurka Owsiaka (przy współpracy z uczestnikami i wolontariuszami eventu).

Sama gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy i jest częścią multimedialnego zestawu, w skład którego wchodzą jeszcze trójwymiarowa makieta imitująca Dużą Scenę (z wbudowanymi głośnikami i listwą LED do samodzielnego montażu) oraz komplet 5 płyt (3 CD i 2 DVD), rejestrujących najważniejszych wydarzeń muzycznych z przestrzeni 25 lat festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock).

Komponenty gry:

9 kafli Miejscówek
59 kart Gości
4 karty pomocy
4 znaczniki graczy
48 żetonów przedmiotów (w pięciu kolorach)
9 żetonów lokacji
1 postać Jurka
1 znacznik pierwszego gracza
15 kart Wspomnień
4 karty Plecaków

Obrazek

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek pytania dotyczące gry, pozostaję do dyspozycji.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: japanczyk »

Jak zobaczyłem planszowke od phalanx to myślę- kupie! Wspomige orkiestrę

A później zobaczyłem cene i to ze w planszowce jest zestaw plyt dvd który sobie mozna dokupić za 6-7 dych i zastanawiam się... po co, bo dla mnie to rzecz totalnie do wyrzucenia
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: tomp »

Czy jakiś youtubowy influencer dostała grę do prezentacji produktu ? Chętnie był obejrzał.

PS. Podoba mi się Majka Jeżowska na karcie. Prawdziwie polski rock :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: AnimusAleonis »

W pierwszym wpisie brak linku to zapodam: LINK
japanczyk pisze: 19 sty 2021, 12:15 Jak zobaczyłem planszowke od phalanx to myślę- kupie! Wspomige orkiestrę
Tak na marginesie, jest gdzieś napisane że cały przychód/zysk z zakupu idzie do orkiestry?
Bo w regulaminie jest tylko tyle że właścicielem spółki zoo która prowadzi sklep jest orkiestra, ale jedno drugiemu nie jest jednoznaczne.... i powiem szczerze że trochę to takie niezbyt że nigdzie to nie jest expressis verbis napisane :?
ShapooBah pisze: 19 sty 2021, 12:13 Czy w grze można zdobyć ciastka z amfetaminą?
oraz
Czy w grze jest mechanika sikania na namioty?
:lol: :lol: :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: dawid »

japanczyk pisze: 19 sty 2021, 12:15 Jak zobaczyłem planszowke od phalanx to myślę- kupie! Wspomige orkiestrę

A później zobaczyłem cene i to ze w planszowce jest zestaw plyt dvd który sobie mozna dokupić za 6-7 dych i zastanawiam się... po co, bo dla mnie to rzecz totalnie do wyrzucenia
Zgadzam się w 100%.
Nie miałem oczekiwań, że będzie dobrą grą, chcialem kupić głównie żeby wesprzeć orkiestrę i jako ciekawostkę.
5 płyt w środku skutecznie mnie zniechęciło.
Nie wiem o co chodzi z wbudowanymi głośnikami i listwami LED, ale jak dla mnie to kolejne śmieci.

Zdecydowanie wesprę orkierstrę w inny sposób. Formatu tej gry nie rozumiem.

EDIT:
AnimusAleonis pisze: 19 sty 2021, 12:34 Tak na marginesie, jest gdzieś napisane że cały przychód/zysk z zakupu idzie do orkiestry?
Bo w regulaminie jest tylko tyle że właścicielem spółki zoo która prowadzi sklep jest orkiestra, ale jedno drugiemu nie jest jednoznaczne.... i powiem szczerze że trochę to takie niezbyt że nigdzie to nie jest expressis verbis napisane :?
Gra jest do kupienia w SiemaShopie, więc działa pewnie na takiej samej zasadzie jak wszystkie inne gadżety.
SiemaShop - Kupuj z sercem!

Dziękujemy, że trzymając w ręku produkt naszej wyobraźni wspomogłeś działalność
Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zysk ze sprzedaży, przeznaczamy na realizację prowadzonych całorocznych programów medycznych
i edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i ludzi w podeszłym wieku.

Kupując, wsparłeś także organizację festiwalu Przystanek Woodstock - największego na świecie niekomercyjnego festiwalu muzycznego.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: lotheg »

tomp pisze: 19 sty 2021, 12:25
PS. Podoba mi się Majka Jeżowska na karcie. Prawdziwie polski rock :)
Gdybyś tylko widział jak Majka dała czadu na swoim koncercie na woodstocku i jak ludzie pogowali :D A serio to fajnie ktoś jej zrobił aranżację numerów na styl rockowy...zresztą, do zobaczenia na YT.

Co do gry to podzielam zdanie japanczyka. Też bym mógł wesprzeć WOŚP w ten sposób (o ile tak to działa), ale co z tymi płytami...szkoda, że nie ma wersji bez nich.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: japanczyk »

Spoiler:
Sam motyw ze sceną jest jeszcze spoko, tworzy fajny klimat w grze - głośniki to niestety przy tej cenie pewnie jakies budzetowe pierdziawki

@op jest gdzies instrukcja? bo gra wyglada wizualnie fajnie, growo pewnie nie jest to cos wysublimowanego, ale obstawiam ze ad sie zagrac z przyjemnoscia i na luzie :)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: Neysmeey »

Ciekawy i niezrozumiały dla mnie projekt.
Produkcja pewnie swoje kosztowała, jak wszystko co trzeba transportować z Chin, a przecież można było przy ładnym papierze pokusić się o tę samą "marżę" na wsparcie WOŚP bo głównie o to chodzi. Do tego mamy "przekazywanie żetonów" w opozycji do "klimatycznych" elementów jak scena 3D i i nne dodatki. Przerost formy nad treścią jak dla mnie, nawet zakładając chęć wsparcia Jurka, można było inaczej, a czy lepiej to już nie mnie oceniać.

Edit: tak wiem, nie gracze są targetem, ale wątek pojawił się na forum ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2021, 14:27 przez Neysmeey, łącznie zmieniany 2 razy.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: Neoptolemos »

Taka scena jako gadżet w grze to fajna rzecz... o ile się lubi gadżety ;) w Histrio jest coś podobnego.
290 zł to z jednej strony kupa szmalu, z drugiej nie AŻ TAK więcej, niż inne gry. Gdybym postanowił tyle dać na WOŚP, w sumie czemu nie wziąć gry "w cenie". Zastanawia mnie natomiast, ile de facto kasy z jednego egzemplarza idzie na sam cel charytatywny - bo wiadomo, że produkcja kosztuje, projekt kosztował, dystrybucja kosztuje, więc czy 290 zł na grę to 250 zł na koszty + 40 na Orkiestrę, czy jak te proporcje się kształtują.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: adrturz »

Neysmeey pisze: 19 sty 2021, 13:22
Spoiler:
Cała gra została wyprodukowana w Polsce :)
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: sitfun »

Kurcze wziąłbym gdyby była wersja "dla graczy" :cry:
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: mluckner »

Można posłuchać opowieści twórców o koncepcji gry i procesie jej powstawania.

https://phalanxgames.pl/radiophalanx.html
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: AnimusAleonis »

Neoptolemos pisze: 19 sty 2021, 13:24 Zastanawia mnie natomiast, ile de facto kasy z jednego egzemplarza idzie na sam cel charytatywny - bo wiadomo, że produkcja kosztuje, projekt kosztował, dystrybucja kosztuje, więc czy 290 zł na grę to 250 zł na koszty + 40 na Orkiestrę, czy jak te proporcje się kształtują.
Też z chęcią bym się dowiedział.. choć wątpię by coś takiego było kiedykolwiek opublikowane.
dawid pisze: 19 sty 2021, 12:37 Gra jest do kupienia w SiemaShopie, więc działa pewnie na takiej samej zasadzie jak wszystkie inne gadżety. ...
Dzięki, nie widziełem tego opisu, w sumie, ponieważ nie każdy wchodzi na sklep przez landingpage, to winni to na stronie każdego produktu wklejać tak dla spokoju.... choć to nadal trochę nie odpowiada w pełni na kwestję która w swym pytaniu ujął Neoptolemos... ale i tak dobrze wiedzieć że coś tam w końcu trafi do szpitala jakiegoś na przykład.

Ale wracając do samej gry....
tomp pisze: 19 sty 2021, 12:25 Czy jakiś youtubowy influencer dostała grę do prezentacji produktu ? Chętnie był obejrzał.
japanczyk pisze: 19 sty 2021, 13:00 @op jest gdzies instrukcja? bo gra wyglada wizualnie fajnie, growo pewnie nie jest to cos wysublimowanego, ale obstawiam ze ad sie zagrac z przyjemnoscia i na luzie :)
No właśnie czy jest jakiś materiał o grze/gameplay dostępny?

Bo nawet z opisu nie rozumiem o co w tej grze chodzi... tylko tyle że będę się czuł jakbym był przeniesiony w serce festiwalu i że rozgrywka to "szereg rund, w trakcie których każdy z Was będzie wykonywał swoje akcje." Ale jakie to akcje i o co w ogóle w grze chdozi to już informacji brak, poza tym że mamy zbierać karty "wspomnieńĺ bo gra się kończy gdy każdy zdobędzie miał co najmniej dwie.... a no i są jakieś gwiadzki :P
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: adrturz »

Cześć!

w związku ze zbliżającym się Finałem WOŚP wspólnie z Fundacją przeprowadzimy I Otwarte Mistrzostwa w Pol’and’Rock: Gra Planszowa. Wszyscy zainteresowani akcją proszeni są do zapisania się na facebookowym wydarzeniu 😊


Całość odbędzie się w studiu nagraniowym pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie przy placu Defilad 1. Osoby chętne na udział w Mistrzostwach proszone są o zgłoszenie na e-mail polandrock@phalanxgames.pl (w zgłoszeniu należy uwzględnić Imię, Nazwisko, E-mail, Numer telefonu – ewentualnie preferowaną godzinę udziału w Etapie I, choć nie jest to konieczne). Nadesłanie nam zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu. Uczestnikiem może zostać osoba pełnoletnia, która podczas wydarzenia będzie posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz dokona testu na koronawirusa (badania odbędą się na miejscu, co najmniej godzinę przed rozpoczęciem własnej rozgrywki, więcej szczegółów poda Organizator).

Regulamin: https://phalanxgames.pl/regulamin-casti ... drock.html

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2907220956180139

Ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa liczba miejsc w Mistrzostwach jest ograniczona.


Mistrzostwa zostaną podzielone na cztery Etapy:

Etap 0 – Zgłoszenia

Zgłoszenia proszę kierować na skrzynkę polandrock@phalanxgames.pl, uwzględniając w zgłoszeniu Imię, Nazwisko, Email i Numer telefonu (dodatkowo można wpisać preferowaną godzinę uczestnictwa w Etapie I, harmonogram znajduje się w sekcji opisującej Etap I, aczkolwiek taka deklaracja nie jest obligatoryjna, wówczas Organizator – pozostając w kontakcie z potencjalnym uczestnikiem – zapisze go na konkretną godzinę, ustaloną w podczas tego procesu).

Zgłoszenie będą przyjmowane do 28 stycznia 2021 roku do godziny 23:59.


Etap I: Spotkanie z uczestnikami i kwalifikacja do kolejnego Etapu

Uczestnicy zostaną poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości oraz wykonanie na miejscu testu na koronawirusa. Test będzie musiał być zrobiony co najmniej godzinę przed planowanym udziałem uczestnika w Etapie I.

Każda rozgrywka będzie poprzedzona nauką zasad w Pol’and’Rock: Gra Planszowa. Etap I będzie odbędzie się w sobotę 30 stycznia 2021 roku (w godzinach 21:00 i 23:00) oraz w niedzielę 31 stycznia 2021 roku (w godzinach 8:00, 10:00, 12:00, 14:00).

Po ukończeniu przez uczestnika Etapu I wydarzenia otrzyma on egzemplarz gry planszowej Hunger: The Show.

Osoby zakwalifikowane do następnego Etapu zostaną na miejscu poinformowani o uczestnictwie w nim.


Etap II – Półfinał

Uczestnikami Etapu II będą osoby, które zakwalifikują się do niego w trakcie Etapu I. Odbędzie się on 31 stycznia 2021 roku (w godzinach 16:30 i 18:00).
W Etapie II będą miały miejsce kwalifikacje do Etapu III.

Każdy uczestnik półfinału otrzyma kopię Pingwinów z Madagaskaru: Grę Planszową.



Etap III – Finał

Uczestnikami Etapu III będą cztery osoby, zakwalifikują do tego Etapu podczas Etapu II.

Każdy z nich otrzyma Pol’and’Rock: Gra Planszowa z autografem Jurka Owsiaka oraz jedną z poniższych gier (w zależności od uzyskanych punktów):

Tortuga 2199 (wersja wspieram.to)
Nanty Narking (edycja Kickstarter)
Viticulture
Boże Igrzysko: Magnaci





Miejsce:
Studio nagraniowe Fundacji WOŚP
w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki
przy placu Defilad 1

Czas:
30-31 stycznia 2021 roku
Sobota: 20:00-23:59
Niedziela: 8:00-23:59


W samych Mistrzostwach udział wezmą osoby, które poprawnie zgłoszą się do nas, otrzymają potwierdzenie udziału i spełnią wszelkie wymagania związane z uczestnictwem 😊
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: patka3000 »

Szkoda, że nie ma więcej info o grze. Jakaś instrukcja youtube itp.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Pol’and’Rock (Jurek Owsiak)

Post autor: adrturz »

patka3000 pisze: 31 sty 2021, 20:52 Szkoda, że nie ma więcej info o grze. Jakaś instrukcja youtube itp.
W lutym zamierzamy stworzyć i udostępnić więcej materiałów.
ODPOWIEDZ