Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Apos »

Hej,

nabyłem Barrage. Kilka osób mi mówiło - sprawdź jakość i ilość komponentów. Tak zrobiłem, na szczęście ilościowo się wszystko zgadza, ale mam problem z kołami budowy. Są "pokropione" jakby klejem (jasne chropowate plamy) oraz farbą (czarne plamki) - częściowo to schodzi, ale zostawia ślady. Dodatkowo są one lekko wygięte. Miał ktoś coś takiego w swoim egzemplarzu? Jest to najbardziej kłopotliwe, że często pokazujemy oraz uczymy gier planszowych na różnych eventach i taka "obsmarkana" plansza kuje w oczy.
Spoiler:
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Napisz do portalu Prezes mówił że dostaja paletę zamienników w razie czego więc może mają jakieś koła na wymianę
Sam też muszę napisać bo otwieram kiedyś grę a tu niespodzianka w Holandii róg tamy odlamany
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Yavi »

Mój egzemplarz miał "podziabane" koła, czymś ostrym, przetartą farbę na planszy, klej na kilku elementach. Portal po wysłaniu e-maila z dowodem zakupu (o ile dobrze pamiętam) dosłał części.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Seykan »

Czy ktoś łączył polską wersję z angielską? Wgl. nie interesowałem się tytułem ze względu na ciężar, ale wyrwałem w Meplu po taniości wersję angielską i teraz się zastanawiam nad dodatkiem, tylko po polsku widzę u nas na rynku, nie wiem, czy się zgra.
A czytam i z większości opinii wynika, że dodatek dobrze mieć i nie wiem czy pojawi się u nas jeszcze po angielsku skoro dostępny jest po polsku.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 10:03 przez Seykan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yaro_ »

Na planszy jedyne teksty to nazwy pól np. zamiast Workshop będziesz miał Warsztat itp.
Poza tym wszystko w grze jest oparte na ikonografii, więc różnica niewielka.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Seykan pisze: 10 lut 2021, 09:47 Czy ktoś łączył polską wersję z angielską? Wgl. nie interesowałem się tytułem ze względu na ciężar, ale wyrwałem w Meplu po taniości wersję angielską i teraz się zastanawiam nad dodatkiem, tylko po polsku widzę u nas na rynku, nie wiem, czy się zgra.
A czytam i z większości opinii wynika, że dodatek dobrze mieć i nie wiem czy pojawi się u nas jeszcze po angielsku skoro dostępny jest po polsku.
Bez problemu możesz łączyć i kolizcji żadnej nie będzie.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Seykan »

Dziękuję za odpowiedzi :) To jeszcze muszę się zastanowić czy kupić bo wychodzi mi prawie w cenie podstawki.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Seykan »

A czy ktoś byłby w stanie podesłać mi skany polskich player aids? Do własnego użytku, zalaminuję sobie czy coś.
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: redber »

Seykan pisze: 11 lut 2021, 17:07 A czy ktoś byłby w stanie podesłać mi skany polskich player aids? Do własnego użytku, zalaminuję sobie czy coś.
Jeśli nikt nie ma tego zeskanowanego to mogę otworzyć mój egzemplarz i ci zeskanować.
Kupiłem sobie już, bo podobno miało nie być dodruku, ale z myślą o przyszłości.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Seykan »

Luzik, nie odpakowuj specjalnie dlatego swojej gry ;) Po prostu myślałem, że może ktoś tam dałby radę na szybko puścić mi skan, byłoby łatwiej dla współgraczy, ale to nie jest skomplikowany angielski, więc tak też damy radę.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Yavi »

Seykan pisze: 12 lut 2021, 09:57 Luzik, nie odpakowuj specjalnie dlatego swojej gry ;) Po prostu myślałem, że może ktoś tam dałby radę na szybko puścić mi skan, byłoby łatwiej dla współgraczy, ale to nie jest skomplikowany angielski, więc tak też damy radę.
Sprawdź wiadomości :)
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yaro_ »

Kupiłem właśnie Projekt Leeghwatera i nigdzie nie widzę technologii z pytajnikiem dla nowej frakcji. Myślałem że ją zgubiłem, ale w instrukcji w sumie nie widnieje.
O co chodzi?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

yaro_ pisze: 15 lut 2021, 09:14 Kupiłem właśnie Projekt Leeghwatera i nigdzie nie widzę technologii z pytajnikiem dla nowej frakcji. Myślałem że ją zgubiłem, ale w instrukcji w sumie nie widnieje.
O co chodzi?
Chodzi o to, że frakcja z dodatku jest tylko do grania w wariancie pełnym (zaawansowanym) i tam nie używa się kafla z "?".
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

bogas pisze: 15 lut 2021, 09:30
yaro_ pisze: 15 lut 2021, 09:14 Kupiłem właśnie Projekt Leeghwatera i nigdzie nie widzę technologii z pytajnikiem dla nowej frakcji. Myślałem że ją zgubiłem, ale w instrukcji w sumie nie widnieje.
O co chodzi?
Chodzi o to, że frakcja z dodatku jest tylko do grania w wariancie pełnym (zaawansowanym) i tam nie używa się kafla z "?".
Zresztą zawsze grają 4 frakcje maksymalnie, więc można pożyczyć pytajnik z innej frakcji ;) I wtedy można zagrać wariant podstawowy...ale ogólnie polecam zaawansowany.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Zet »

lotheg pisze: 15 lut 2021, 09:32 Zresztą zawsze grają 4 frakcje maksymalnie, więc można pożyczyć pytajnik z innej frakcji ;) I wtedy można zagrać wariant podstawowy...ale ogólnie polecam zaawansowany.
Pięć z dodatkiem.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Zet pisze: 15 lut 2021, 09:57
lotheg pisze: 15 lut 2021, 09:32 Zresztą zawsze grają 4 frakcje maksymalnie, więc można pożyczyć pytajnik z innej frakcji ;) I wtedy można zagrać wariant podstawowy...ale ogólnie polecam zaawansowany.
Pięć z dodatkiem.
Z dodatkiem powiększającym mapę, który na razie jest raczej kiepsko dostępny w Polsce. Myślę, że jak ktoś wchodzi już w dodatki na 5 osób to gra i tak z kaflami zaawansowanych technologii i wtedy nie używa pytajników ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yaro_ »

Aaa no to tak, już zapomniałem o tym zapisie w instrukcji. Tak jak zaczeliśmy z tym grać tak już zostało :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

A jak tak z innej mańki zagaję. Jestem po kilku rozgrywkach i trochę mnie irytują podobne starty jeśli chodzi o budowanie. Przeważnie kończy się na wybudowaniu 3 różnych budowli no chyba, że ktoś się szarpnie na kafelek produkcji zaawansowanej. Pytanko...czy aby granie z pytajnikiem (oprócz ułatwienia) jednak by jej nie urozmaiciło? Prędzej można by było zrobić specjalizacje w danym budynku i robić silniczek na bonusach z planszetek.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

detrytusek pisze: 20 mar 2021, 21:26 A jak tak z innej mańki zagaję. Jestem po kilku rozgrywkach i trochę mnie irytują podobne starty jeśli chodzi o budowanie. Przeważnie kończy się na wybudowaniu 3 różnych budowli no chyba, że ktoś się szarpnie na kafelek produkcji zaawansowanej. Pytanko...czy aby granie z pytajnikiem (oprócz ułatwienia) jednak by jej nie urozmaiciło? Prędzej można by było zrobić specjalizacje w danym budynku i robić silniczek na bonusach z planszetek.
Odpowiem - pograj więcej. Naprawdę są inne starty w tej grze niż budowanie 3 różnych budowli :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: michalldz90 »

albo jak będziesz sprzedawał to daj znać :)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Tu jest mega duzo roznych strategii, jesli potrzebujesz inspiracji zerknij na bgg na dzial play by forum masz tam krok po kroku 3x gier do analizy :)
Mozna nawet nic nie zbudowac w pierwszej turze ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

Ja nie szukam podpowiedzi jak grać tylko pytam czy gra z pytajnikiem nie była by bardziej urozmaicona.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

Wosho pisze: 20 mar 2021, 23:19 Tu jest mega duzo roznych strategii, jesli potrzebujesz inspiracji zerknij na bgg na dzial play by forum masz tam krok po kroku 3x gier do analizy :)
Mozna nawet nic nie zbudowac w pierwszej turze ;)
W sumie to mnie jednak zaciekawiłeś bo pierwsza runda bez budowania wydaje się być irracjonalna. Zostawiam przeciwnikowi całą planszę, energii nie wytworzę bo i z czego, bonusu żadnego nie odkryję, na koniec rundy mam -3 pkt w pysk. Co mi zostaje? Kropli nie kupię bo przeleci jak 4 dniowe danie. Zostaje kupienie 2 rozjechanych żab, kontraktu, chyba, że wszystko ładuje w piniondz ale jakbym tego w głowie nie układał to wygląda biednie. Gdyby ktoś coś to chyba lepiej dać w spojler.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

detrytusek pisze: 21 mar 2021, 10:32
Wosho pisze: 20 mar 2021, 23:19 Tu jest mega duzo roznych strategii, jesli potrzebujesz inspiracji zerknij na bgg na dzial play by forum masz tam krok po kroku 3x gier do analizy :)
Mozna nawet nic nie zbudowac w pierwszej turze ;)
W sumie to mnie jednak zaciekawiłeś bo pierwsza runda bez budowania wydaje się być irracjonalna. Zostawiam przeciwnikowi całą planszę, energii nie wytworzę bo i z czego, bonusu żadnego nie odkryję, na koniec rundy mam -3 pkt w pysk. Co mi zostaje? Kropli nie kupię bo przeleci jak 4 dniowe danie. Zostaje kupienie 2 rozjechanych żab, kontraktu, chyba, że wszystko ładuje w piniondz ale jakbym tego w głowie nie układał to wygląda biednie. Gdyby ktoś coś to chyba lepiej dać w spojler.
Właśnie o to chodzi, że póki jesteś na zero nie dostajesz -3 w pysk i możesz przygotować się do budowania w kolejnych rundach

Możesz szarpnąć się na robotników, czy domki czy technologie zaawansowana. Daje ci to większy start w późniejszych rundach.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

Atk pisze: 21 mar 2021, 11:55 Właśnie o to chodzi, że póki jesteś na zero nie dostajesz -3 w pysk i możesz przygotować się do budowania w kolejnych rundach

Możesz szarpnąć się na robotników, czy domki czy technologie zaawansowana. Daje ci to większy start w późniejszych rundach.
Ale, że jak? Przecież jak się nie ruszę to mam -3 pkt. Właściwie to o ile dobrze pamiętam to będzie nawet sumarycznie -5 pkt bo nie dostanę 2 pkt za drugie miejsce.
Jakie domki? To jest coś z dodatku? Dodatek póki co mnie nie interesuje.
Jeśli buduje na darmowych miejscach to na technologie czy maszyny też starczy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ