Dla 2 osób do pogrania z partnerką (po angielsku/niezależna językowo)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Dla 2 osób do pogrania z partnerką (po angielsku/niezależna językowo)

Post autor: Rahu »

Cześć Wam!
Czy moglibyście mi polecić jakieś gry do pogrania w dwie osoby (koniecznie po angielsku lub niezależna językowo).
Coś niezbyt skomplikowanego, coś co bardzo zaciekawi i będzie chęć ponownej rozgrywki (nie będzie zbyt powtarzalna).
Raczej nie suchar. Konkurencja jak najbardziej może być (jednak nie w 100% agresywna). Kooperację też bym prosił jeśli chodzi o rekomendacje.
Co grałem i co mnie się spodobało i co rozważam (żebyście byli świadomi co jest w moim kręgu zainteresowania oraz jaki kaliber preferuję. Jednak prosiłbym o rekomendację głównie innych gier niż te poniższe, oraz jeśli podobne to tylko w przypadku gdy są lepsze od poniższych). Jeśli uważacie że koniecznie któraś z poniższych gier (bo ich nie mam - jedynie grałem) i szczególnie którąś polecacie to proszę napiszcie też. Możliwe że wybiorę którąś z nich (duża szansa). PS. wiem że niektóre z wymienionych niżej nie są na 2 osoby, ale zostawiłem je żeby było wiadomo jakie klimaty lubię:
1. Decrypto
2. Tajniacy
3. 7 cudów świata: Pojedynek
4. Mr. Jack
5. Listy z Whitechapel
6. Dixit
7. Azul
8. Pięć Klanów
9. Santorini

Zastanawiam się na Codenames Duet (Tajniacy Duet). Co myślicie jeśli graliście?
Ogólnie przychylałbym się bardziej w stronę gier, w których jest interakcja w stylu Tajniacy, Decrypto (żeby czasem nie siedzieć nad grą i tylko samemu sobie skrobać).
Koniecznie musi działać bardzo dobrze na 2 osoby. Może być na więcej jako plus.
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Dla 2 osób do pogrania z partnerką (po angielsku/niezależna językowo)

Post autor: Alextasha »

Z kooperacji to może Sherlock Holmes detektyw doradczy? Angielska wersja ma więcej do zaoferowania niż PL

Też się staram na 2 os znajdywać gry niezależne językowo :D Także we 2 najlepiej mi się gra w Dungeon Roll, Zombie Dice, Samurai Gardener, Nagaraja, Zamek (nasze pl wydanie nawet ładnie wyszło oprócz rewersów), z innych Carcassonne to Southern Seas, Hills and Dales czy Safari (czy nawet podstawka z kilkoma dużymi dodatkami). Z takich gier w których bardziej mi się podoba wariant 2 osobowy niż tradycyjny to Honshu (wyspa kwitnącej wyspy w pl wersji) czy Fantastyczne Światy (tu już trzeba kupić ang wydanie)

Oprócz tego szybkie gry typu Gejsze, Bąbelsy Jaipur, Draconium, Serce Smoka (2 ostatnie takie łatwe dociągarki i tworzenie setów).
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1483
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Dla 2 osób do pogrania z partnerką (po angielsku/niezależna językowo)

Post autor: arturmarek »

Mam wrażenie, że większość gier znajdziesz po angielsku, może jedynie trzeba będzie trochę więcej zapłacić za taką wersję.

Tajniacy: duet bardzo polecam
Patchwork: niezależny językowo
Sagrada: niemal niezależna językowo, na stole leżą 3 karty narzędzi, które mają obrazki wyjaśniające działanie i dokładny opis, więc wystarczy, że przeczytasz i przetłumaczysz
Wingspan/Everdell/Terraforming Mars: wszyustkie trzy mocno zależne językowo, ale jeżli znajdziesz po angielsku to polecam. Terraformacja jest trochę dłuższa.
pawelpiotrm
Posty: 27
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:34
Has thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób do pogrania z partnerką (po angielsku/niezależna językowo)

Post autor: pawelpiotrm »

Kup 7 cudów. Gra będzie na dłużej, a płeć piękna fajnie się w nią wciąga. Interakcji jest moim zdaniem w sam raz do gry we dwoje.
ODPOWIEDZ