Patchwork (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: mistrz_yon »

Witchma pisze: 12 gru 2020, 15:49
mistrz_yon pisze: 12 gru 2020, 15:44 Jak poradziliście sobie ze śmierdzącym pudełkiem edycji zimowej? Dla wyjaśnienia: papierek w który opakowana była foremka do ciasta jest czymś nasączony i pudełko tym nasiąka.

U mnie była grana soda, była kawa, było wietrzenie... Bez efektu. Any ideas?
:shock: Nie obwąchuję jakoś szczególnie gier. Żadnego nietypowego zapachu nie zauważyłam - albo Covid, albo u mnie pudełko jest ok.
Zazdroszczę. Nie braku rutyny obwąchiwania (bo zawsze wącham książki i cokolwiek wyjdzie z drukarni), ale tego, że u Ciebie wszystko jest OK. U mnie jest taki techniczny, nieprzyjemny zapas. No nic, wietrzymy dalej :)
mikkel.gg
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: mikkel.gg »

mistrz_yon pisze: 12 gru 2020, 15:44 Jak poradziliście sobie ze śmierdzącym pudełkiem edycji zimowej? Dla wyjaśnienia: papierek w który opakowana była foremka do ciasta jest czymś nasączony i pudełko tym nasiąka.

U mnie była grana soda, była kawa, było wietrzenie... Bez efektu. Any ideas?
Potwierdzam, pudełko pachnie dziwnie, ale mi to jakoś nie przeszkadzało więc nawet nie próbowałem się pozbywać tego zapachu 😜
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: bananek »

Popsikaj perfumem i wywietrz :wink:
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: rogal »

u mnie wszysrko ok, bez zapachu, papierek od foremki neutralny, suchy
SynSwaroga
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2020, 08:32

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: SynSwaroga »

Przy zakończeniu gry liczycie tylko guziki, które macie na ręce, czy te z kołdry też?
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: eltadziko »

SynSwaroga pisze: 27 sty 2021, 22:41 Przy zakończeniu gry liczycie tylko guziki, które macie na ręce, czy te z kołdry też?
Tylko te co są na ręce. Przed wejściem na ostatnie pole jest symbol guzika, więc wchodząc na to pole dobierasz tyle guzików co masz na kołdrze, więc można powiedzieć, że to ile ich masz na końcu gry i tak się liczy :) A jakbyś doliczał je jeszcze dodatkowo, to by w sumie punktowały podwójnie.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Kin@a »

mistrz_yon pisze: 12 gru 2020, 15:44 U mnie była grana soda, była kawa, było wietrzenie... Bez efektu. Any ideas?

Soda aby w pełni zadziałała to musiałbyś przesypać nią żetony i zostawić na kilka dni, to samo odnośnie pudełka i plansz.
Zostaw grę otwartą po prostu, z czasem wywietrzeje, przesiąknie "domowym" zapachem...

Jaką masz choinkę, też czerwoną?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: AnimusAleonis »

Kin@a pisze: 27 sty 2021, 23:19 Jaką masz choinkę, też czerwoną?
My mieliśmy czerwoną, co nas trochę zastanowiło przy otwarciu... czy jakiś był nadmiar magazynowy czerownych gdzieś w fabryce w Chinach i dostali za friko, czy to na zasadzie jak z samą nazwą, że wszyscy wiedzą że edycja jest "Świąteczna" ale bo poprawność polityczna do kwadratu i by się nikt nie obraził to udajemy że nie jest i zmeiniamy wszystko minimalnie na tyle by móc twierdzić że to przecież nie o Święta chodzi tylko o jakiś bliżej nieokreślony okres zimowy gdzie się tak bez powodu pakuje prezenty i są drzewka ale wcale nie choinki bo czerowne? :roll:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Kin@a »

AnimusAleonis pisze: 27 sty 2021, 23:32 My mieliśmy czerwoną, co nas trochę zastanowiło przy otwarciu... czy jakiś był nadmiar magazynowy
Aha czyli wszyscy tak mają, myślałam, że kolor wrzucano losowo.
Ja myślę, że to raczej kwestia bezguścia projektanta, jak w KS wersji ZSKL z kolorowymi łabądkami :wink:
Choinki są przecież zielone, czerwone to mogłyby być guziki.
Inna kwestia, że ludzie na takie rzeczy nie zwracają większej uwagi, chociaż niektórzy zwracają, ja wymieniłam tekturowe guziki na takie drewniane "choinkowe":
https://mojapasmanteria.pl/guzik-drewni ... elony-kf-2
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: lacerta »

Patchwork Polski Folklor już wyprodukowany - podczas wizyty na targach Spiel w Essen mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy egzemplarz - prosto z fabryki :wink: Na filmie możecie zobaczyć nagranie elementów:

https://www.youtube.com/watch?v=w9PSAul61oY
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: tomuch »

A jest tam gdzieś w pudełku/instrukcji info z jakiego regionu pochodzą poszczególne wzory?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Czy edycja polski folklor jest, poza szatą graficzną, identyczną z oryginalnym Patchworkiem. Nie pamiętam gdzie, ale czytałem, że któraś z nowych angielskich edycji ma przebalansowane kafelki.
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: lacerta »

tomuch pisze: 21 paź 2021, 20:33 A jest tam gdzieś w pudełku/instrukcji info z jakiego regionu pochodzą poszczególne wzory?
Tak, w instrukcji jest taka informacja :wink:
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: lacerta »

arturmarek pisze: 21 paź 2021, 22:52 Czy edycja polski folklor jest, poza szatą graficzną, identyczną z oryginalnym Patchworkiem. Nie pamiętam gdzie, ale czytałem, że któraś z nowych angielskich edycji ma przebalansowane kafelki.
Edycja Polski Folklor, poza szatą graficzną, nie różni się niczym od oryginalnego Patchworka.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Mr_Fisq »

W sklepie Lacerty oprócz edycji Polski Folklor pojawiły się również wersje niemieckie inspirowane innymi folklorami (Chiny, Tajwan, Ameryka, Skandynawia, Andy).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bruno555 »

Jedyna wersja Patchworka która różni się od wersji oryginalnej jest Patchwok Halloween. Zmieniono wartości zakupu poszczególnych elementów. Są teraz bardziej wyrównane, nie ma znacząco lepszych i gorszych. Np. jednym z lepszych kafelków był krzyż chrześcijański kosztujący 0-3, w nowej wersji 1-5.
Mam nadzieje że wydadzą podobną wersje ale bez tych makabrycznych grafik.
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: kalo90 »

Hejka Patchworkowcy, czy ktoś jeszcze kto zakupił Polski folklor ma lekko krzywe żetony w wyprasce? (Niektóre lekko zaokrąglone, inne dziwnie ścięte)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Beskid »

Bruno555 pisze: 25 lis 2021, 15:33 Jedyna wersja Patchworka która różni się od wersji oryginalnej jest Patchwok Halloween.
Patchwork Express również różni się od wersji oryginalnej
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Beskid pisze: 07 gru 2021, 22:22
Bruno555 pisze: 25 lis 2021, 15:33 Jedyna wersja Patchworka która różni się od wersji oryginalnej jest Patchwok Halloween.
Patchwork Express również różni się od wersji oryginalnej
Chodzi o to, że jest kilka reskinów gry Patchwork i tylko jedna z nich ma zmienione wartości na kilku kafelkach. Patchwork Express to inna gra.
Uczta dla Odyna też się różni od Patchworka, a The 7th Continent od Piratów siedmiu mórz...
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Beskid »

arturmarek pisze: 07 gru 2021, 22:46 Patchwork Express to inna gra.
Uczta dla Odyna też się różni od Patchworka, a The 7th Continent od Piratów siedmiu mórz...
Naprawdę uważasz, że wersja Express leży tak daleko od oryginalnego Pachworka jak Uczta dla Odyna?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Beskid pisze: 07 gru 2021, 22:55
arturmarek pisze: 07 gru 2021, 22:46 Patchwork Express to inna gra.
Uczta dla Odyna też się różni od Patchworka, a The 7th Continent od Piratów siedmiu mórz...
Naprawdę uważasz, że wersja Express leży tak daleko od oryginalnego Pachworka jak Uczta dla Odyna?
Nie.

jednak każdy wie, że Patchwork Express to inna gra. A Patchwork Polski Folklor czy inne regionalne wersje to te samy gry co Patchwork, tylko w innej szacie graficznej. Podobnie wersja świąteczna. Jedynym wyjątkiem jest Halloween i to jest wartościowa informacja. Szczególnie dla osób, które sporo grają w Patchworka i chciałyby wersję z lepiej zbalansowanymi kafelkami. Ja np. nigdzie nie widziałem jasnej informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Beskid »

arturmarek pisze: 07 gru 2021, 23:11 Nie.

jednak każdy wie, że Patchwork Express to inna gra. A Patchwork Polski Folklor czy inne regionalne wersje to te samy gry co Patchwork, tylko w innej szacie graficznej. Podobnie wersja świąteczna. Jedynym wyjątkiem jest Halloween i to jest wartościowa informacja. Szczególnie dla osób, które sporo grają w Patchworka i chciałyby wersję z lepiej zbalansowanymi kafelkami. Ja np. nigdzie nie widziałem jasnej informacji na ten temat.
Zacznijmy od tego, że wprowadzasz w błąd pisząc o innej grze.
Patchwork Express był jest i będzie mniejszą szybszą wersją i właśnie dlatego w nazwie ma Patchwork, a nie Uczta dla Odyna.

Po drugie, stwierdzenie
Bruno555 pisze: 25 lis 2021, 15:33 Jedyna wersja Patchworka która różni się od wersji oryginalnej jest Patchwok Halloween.
błędnie sugeruje, że jedynie wersja Helloween różni się od pierwowzoru czymś poza szatą graficzną. Każdy kto będzie zastanawiał się jaką wersję wybrać, dojdzie do wniosku, że zarówno Patchwork Polski Folklor, Patchwork Wersja Zimowa czy Patchwork Express różnią się jedynie szatą graficzną - a tak nie jest w przypadku wersji Express.

Podsumowując, podtrzymuję swoje zdanie :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: Munchhausen »

Ziomki z No Rolls Barred urządziły sobie turniej 1 vs 1, a na pierwszy ogień poszedł właśnie "Patchwork". I wow: ten gameplay to jedna z najlepiej wyprodukowanych rzeczy na planszówkowej części youtube'a. Przy okazji cały kanał mocno polecam, bo ta ekipa jest po prostu świetna, a każdy gameplay to perełka.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: mordajeza »

U mnie w domu ostatnio wielki powrót Patchworka, bo katujemy go z pięcioletnią córką (zresztą mnie ogrywa - tak samo, jak wszyscy inni domownicy).

No i muszę to napisać: kilka razy wydawało mi się, że znalazłem patchwork-killera, ale jednak nic poza Patchworkiem nie przetrwało próby czasu. Jednak król tetrisowych gier jest tylko jeden. Szybki setup, banalnie proste zasady, ale niebanalne wybory w czasie gry. Ach ten błysk geniuszu z wykorzystaniem "czasu" jako zasobu!
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Patchwork (Uwe Rosenberg)

Post autor: hamish »

U nas jest podobnie. Może nie katujemy gry ale moja pięciolatka też mnie ogrywa. Na razie w wersję express, ale pewnie niedługo pójdzie już na full opcji. Świetnie wybiera sobie elementy do swojej kołdry a dziwnym zbiegiem okoliczności mi wtedy zostają zawsze takie kafelki, na które akurat mnie nie stać i muszę ją przeskakiwać na torze czasu. A później składam z tego jakiś pseudo pled. Ta gra jest fenomenalna.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
ODPOWIEDZ