Prezenty dla fana planszówek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Prezenty dla fana planszówek

Post autor: Wojtimen »

Hej,
Szukam pomysłu na prezenty dla fana planszówek.
Chodzi o to, żeby nie były to gry tylko jakieś planszówkowe gadżety, upgrade do gier (alternatywne pionki itd.), jakaś mata do grania.
Czy możecie podpowiedzieć sklepy w których mogę szukać takich gadżetów?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: addekk »

Sklepow masz od groma prawie każdy planszowkowy ma tego typu akcesoria, plus masz jeszcze specjalistyczne typu produkujące inserty itd.
Jakbys nam napisał co konkretnie chcesz kupić może byłoby łatwiej :)
I nie ma w tym żadnej złośliwosci weź na pierwszy z brzegu sklep planszowkowy i zobacz ile tego tam jest.
Weźże chodźże grać BGG
Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: Wojtimen »

Ok, dzięki :-)
Co dam radę to specyzuję, ale szukam też inspiracji i pomysłów :-)
-na pewno mata do gry do rozłożenia na stole - czy możecie polecić jakiegoś konkretnego producenta? jakby produkował w PL to już w ogóle super;
-alternatywne pionki/figurki do np. Martwej Zimy, Colt Express, Brzdęka w KosmosieKosmosie.
Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: Wojtimen »

Ok, dzięki :-)
Co dam radę to specyzuję, ale szukam też inspiracji i pomysłów :-)
-na pewno mata do gry do rozłożenia na stole - czy możecie polecić jakiegoś konkretnego producenta? jakby produkował w PL to już w ogóle super;
-alternatywne pionki/figurki do np. Martwej Zimy, Colt Express, Brzdęka w KosmosieKosmosie.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: Elemenek »

Jest sporo gadzetow, typu poduszki w ksztalcie meepli, foremki do ciasta, wieze na kosci, tacki, podajniki, reklamowki, podkoszulki, plakaty itp.
Szukaj na : mepel.pl meeple.pl rebel.pl.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: anitroche »

Polecam przejrzeć kategorię druku 3D w sklepie mepel.pl:

https://mepel.pl/elementy-druk-3d

a jeśli chodzi o wspomaganie polskich producentów to z tego co znam:
https://playmaty.pl/ - robią maty do planszówek, zarówno genericowe, jak i dedykowane do danych gier.
https://redrewno.pl/ - polski producent bardzo dobrych i funkcjonalnych insertów do planszówek
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: seki »

Polecam trampki z motywem z gier. Ja takie dostałem kiedyś z kostkami. W internecie znajdziesz firmy, które produkują takie trampki na zamówienie. Świetna sprawa.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: Gosiek »

Możesz też zerknąć na t-shirty z motywami planszówkowymi - sporo ciekawych wzorów ma MrMeeple, kilka znajdziesz też w Othertees w kategorii "gaming", i na pewno są jeszcze inne sklepy z podobnym asortymentem.

https://meeple.pl/
https://www.othertees.com/shop/clothes/gaming/
Morrie
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2021, 00:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: Morrie »

Dobrym pomysłem może być jakiś klimatyczny dice tower (na wspomnianym wcześniej mepel.pl jest sporo w dobrych cenach)
Mój nowy blog z recenzjami planszówek - https://lepiejnastole.pl, serdecznie zapraszam :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: krzyss »

A czy można kupić gdzieś obraz na ścianę z motywem gier planszowych?
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: Witchma »

krzyss pisze: 01 lut 2021, 13:25 A czy można kupić gdzieś obraz na ścianę z motywem gier planszowych?
Może wystarczy skorzystać z z tego typu usługi?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: krzyss »

Witchma pisze: 01 lut 2021, 14:00
krzyss pisze: 01 lut 2021, 13:25 A czy można kupić gdzieś obraz na ścianę z motywem gier planszowych?
Może wystarczy skorzystać z z tego typu usługi?
Co prawda wolałbym gotowca ale kto wie, może skorzystam. Dzięki.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Prezenty dla fana planszówek

Post autor: GAZDA »

Jest jeszcze plakat zdrapka planszówkowy.
Co do colt express to są minipacki postaci za 15 zł sztuka, ale one dodają "bota" do gry. Chociaż wydaje mi się, że figurka też tam jest (ale mogę się mylić bo po informacji, że nie działają z dodatkami to sobie odpuściłem). Jeśli chcesz pójść w gadżety to może jakieś nietypowe promki?
Do colta jest te autko z powrotu do przyszłości, dodatkowa planszetka na talię kart i promo karta świąteczna. Z tego kompletu brałbym autko (za 20 zł da się kupić).
Planszówkowych kubków jest na pęczki tak jak i poduszek koszulek figurek i innych rzeczy. Do wyboru do koloru chociaż ja bym nie był zachwycony z takich prezentów, ale zapewne znasz kogoś, kogo chcesz obdarować i wiesz lepiej jaka będzie reakcja na dany prezent i myślę, że moje podejście do takich rzeczy występuje u zdecydowanej mniejszości graczy :)
Co do sklepów to mepel i Rebel napewno mają gadżety. Są pewnie jeszcze inne ale tylko u nich kiedyś z ciekawości sprawdzałem te działy :P
Z takich praktyczniejszych są jeszcze podawaki na karty, drewniane inserty Dice towery (jak ktoś już wspomniał), albo usługa malowania figurek, na zasadzie, że dostajesz pomalowane a wysyłasz swoje "golasy" :)
ODPOWIEDZ