Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: michaldz1 »

rdbeni0 pisze: 19 sty 2021, 22:48 Czy dodatki (bo ta gra ma kilka dodatków) są kompatybilne z tymi dwoma wersjami, czyli każdy dodatek jest kompatybilny z wersją "plażową"/"trzema postaciami" ?
Pierwszej edycji (tej nie gry roku - wprostokątnym pudełku) nie kupowałbym. Wyjdzie najtaniej ale są kostki zamiast surowców i nie ma scenariusza King Kong.
Za stroną portalu https://portalgames.pl/pl/robinson-crusoe:
Stare i nowe pudełko.
Grę Robinson Crusoe znajdziecie w recenzjach na kanałach o grach planszowych ze starą i nową okładką. Jest to ta sama gra, w porównaniu ze starą edycją nie zaszły zmiany w rozgrywce. Starsza wersja (brązowe pudełko), została wydana także w wersji gra roku, z bonusowym scenariuszem (z King Kongiem).
Mechanicznie nowa wersja gry roku z plażą i stara z brązowym pudełkiem to to samo.
Wszystkie dotychczasowe dodatki będą działać z obiema. Jedna różnica o jakiej wiem to to że w dodatku Skrzynia Skarbów karty bestii mają inny promień rogu kart niż w brązowej wersji gry roku.
Ma być chyba wydane same pudełko do Robinsona z tego co pamiętam tam jest jakieś ograniczenie co do wersji podstawki - na pewno ta z plażą będzie ok.
Jeśli chodzi o zakup to poczekałbym i kupił na promocji najnowszą w jakimś sklepie. W zeszłym roku można było kupić na promocjach robinsona za 120zł (może nawet 110).
annaKowalska
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2020, 19:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: annaKowalska »

Hej :D niedawno zrobiłam insert do Robinsona i postanowiłam się podzielić, może komuś się przyda jako pomysł.
Insert jest zrobiony z pianki eva 3 i 5mm i klejony Butaprenem, jest w nim też metalowe pudełko po jakiś spinaczach ale z powodzeniem można je zastąpić pianką.

Insert mieści podstawkę i wiele mini dodatków, karty pomysłów są w koszulkach, reszta bez ale myślę, ze po drobnych modyfikacjach albo użyciu pianki tylko 3mm wszystko weszłoby w koszulkach.
Głównym celem jaki mi przyświecał było zrobienie insertu z którego nie muszę nic wyciągać (oczywiście poza rzeczami które muszą być na planszy). A więc zrobiłam taki, ze fragment można wyjąć razem z elementami i położyć obok planszy :)

Karty bestii oraz przedmiotów mają także dodatkową przegrodę z pianki pomagającą przechowywać to czym akurat nie chce grać w danej partii, np szklane pomysły, czy dodatkowe bestie.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: MrAtrion »

Nieźle, sam chciałem coś zrobić swojego. Wszystkie dodatki masz? Mieszczą się?
annaKowalska
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2020, 19:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: annaKowalska »

MrAtrion pisze: 30 sty 2021, 18:11 Nieźle, sam chciałem coś zrobić swojego. Wszystkie dodatki masz? Mieszczą się?
Nope to jest tylko insert na podstawkę + minidodatki. Kampanie HMS i Opowieści niesamowite mam w osobnym pudle.
Pomieścić pomieści ale będzie sajgon :D Ciężko o instert na całość który zarazem nie skomplikuje rozstawienia gry (czyli tego, ze sobie wystawiam fragment instertu na stół i odrazu gram). Trzebaby to rozbić jakoś na 2 poziomy, u mnie ta główna cześć instertu ma troche zapasu więęęc może by się dało ale pudło na pewno się nie zamknie całkiem :D
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: akahoshi »

Nie ma możliwości żeby się zmieściło wraz z dodatkami.
Ja zrobiłem sobie ze sklejki 3mm ciętej laserem - wchodzi wszystko z HMS Beagle oraz Opowieści niesamowitych (karty w koszulkach) prócz scenariuszy (mam sporo fanowskich), instrukcji i planszetek postaci. Te trzymam w pudle po Opowieściach... .
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Lambrso »

W dodatku do gry pt. "Wyprawa H.M.S Beagle" znajduje się 14 uniwersalnych kart wydarzeń.
Czy orientuje się ktoś może jakie to karty (spis tytułów kart)?
Z góry dziękuje za pomoc.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Uncle_Grga »

Wszystkie są podane dwie strony wcześniej.

Post forumowicza coldyl7 bodajże..
Przewiń delikatnie wątek. Znajdziesz..
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: japanczyk »

Dyskusje o zapowiedzi przeniosłem do odpowiedniego tematu: viewtopic.php?f=57&t=70651
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: aleczek »

Elemenek pisze: 03 sty 2021, 23:03
Spoiler:

Czasami mam wrecz takie zyczenie. Byle by tropikalna z piekna plaza 8) .

Gra sztuki przetrwania mnie nie nauczyla. Bo to ze nalezy zadbac o wode pitna, jedzenie i schronienie wiedzialem. Tak jak to ze nalezy unieszkodliwic kanibali, a jak wulkan wybucha to trzeba brac nogi za pas. Jedynie nauczylem sie ze na przekletej wyspie nalezy budowac krzyze :D.

Gra wg mnie nie daje recepty na przetrwanie, ale to moja subiektywna (jak kazda) opinia. Twoja oczywiscie moze byc odmienna. Pamietam gry komputerowe ktore lepiej to zadanie spelnialy np w latach 90tych: Robinson's Requiem. Pozdrawiam i zycze dobrych rzutow za budowe, bo ja nieraz sie zabilem wytwarzajac line :).
oczywiście ten "podręcznik" nie mówi wszystkiego, ale lepszy taki podręcznik niż żaden (grajmy wszyscy w Robinsona, niech Jenny będzie ocalona i niech Piętaszek będzie z Wami)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kin@a »

Elemenek pisze: 03 sty 2021, 23:03 ja nieraz sie zabilem wytwarzajac line :).

Jak się myli lianę z wężem drzewnym to takie są właśnie skutki :wink:
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: aleczek »

a teraz trwa kampania do omawianej tu wspaniałej gry i można kupić między innymi te kości na krórych są odpowiednie symbole na ściankach co niektórym przeszkadzało w nabyciu "opowieści niesamowitych", oraz księga scenariuszy
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: aleczek »

Elemenek pisze: 03 sty 2021, 23:03
Spoiler:

Czasami mam wrecz takie zyczenie. Byle by tropikalna z piekna plaza 8) .

Gra sztuki przetrwania mnie nie nauczyla. Bo to ze nalezy zadbac o wode pitna, jedzenie i schronienie wiedzialem. Tak jak to ze nalezy unieszkodliwic kanibali, a jak wulkan wybucha to trzeba brac nogi za pas. Jedynie nauczylem sie ze na przekletej wyspie nalezy budowac krzyze :D.

Gra wg mnie nie daje recepty na przetrwanie, ale to moja subiektywna (jak kazda) opinia. Twoja oczywiscie moze byc odmienna. Pamietam gry komputerowe ktore lepiej to zadanie spelnialy np w latach 90tych: Robinson's Requiem. Pozdrawiam i zycze dobrych rzutow za budowe, bo ja nieraz sie zabilem wytwarzajac line :).
a propos budowy krzyży https://dobrewiadomosci.net.pl/47966-na ... am-33-dni/ (to trzeba zrobić na bezludnej wyspie)
fruityguy
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:54
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: fruityguy »

Hej, czy ktoś z Was zdecydował się na preorder Collectors edition z kampanii? W pełnym zestawie na prawde jest tego sporo.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Elemenek »

fruityguy pisze: 11 kwie 2021, 09:50 Hej, czy ktoś z Was zdecydował się na preorder Collectors edition z kampanii? W pełnym zestawie na prawde jest tego sporo.
Dla mnie, jako gracza ktory ma prawie wszystkie mini dodatki nie ma w tej kampani praktycznie nic ciekawego. Bajery typu plastik mnie nie ciesza, jedynie interesuja mnie dodatkowe karty (pomysly / wydarzenia) oraz dodatek jaskinia. Ksiega scenariuszy spoko, ale jak dla mnie za drogo. Doceniam prace autorow, ale nie cenie jej na 130 zl. Mam kilka dodatkowych scenariuszy wiec mi wystarczy. Moze kiedys.

A Ty? Zdecydowales sie?
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal1970 »

Przyznam, że lekko się gubię w ofercie Robinsona Crusoe na Gamefound. Mam polską wersję Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie, Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite oraz dodatek Wyprawa HMS Beagle. Na Gamefound oferują sporo nowego kontynentu, ale ponieważ mam polską grę z dodatkami zapisałem się tylko na Robinson Crusoe Upgrade Pack (55 Euro).
Czy ktoś potrafi ocenić jaka w moim przypadku powinno być rozsądne wsparcie gry na Gamefound ? Tak, aby zgarnąć możliwie dużo SG. Kto podpowie co jest racjonalne w moim przypadku?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rav126 »

Sam się zastanawiam nad tym upgrade packiem, no bo właśnie do niego jest najwięcej fizycznych SG, tylko, że ta zawartość to ciągle mało za tę cenę... Ksiązki moim zdaniem w ogóle nie ma sensu brać w tej kampanii. jednym ze SG jest scenariusz do wykorzystania z Opowieściami niesamowitymi, których nie mam, innymi scenariusze fanowskie, które możesz sobie wydrukować. SG w postaci okładki, kartek "premium", to o kant d... potłuc, tak samo nie rajcuje mnie koperta z tyłu, osiągnięcia do zaznaczania, czy naklejki do naklejania. To wszystko jak dla mnie nie jest warte tej zawyżonej ceny, więc książkę wezmę pewnie w retailu za te 30-40% mniej. No ale zastanawiam się ciągle nad upgrade packiem...
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: castelano »

Gdyby ktoś był zainteresowany to jest zamówienie zbiorowe w innym wątku.
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: piter555 »

Ja mam podstawkę i skrzynię skarbów i też uważam że dla polskiego gracza to są wysokie ceny. Nawet jak się przyjmie te min 6zł za scenariusz to chciałoby się wybrać np parę scenariuszy, albo tylko nie które Stretch gole ;) no ale tak nie działa wspieraczka to nie sklep więc wszystko albo nic. A jak się doda Castaway Veteran, matę a do tego podmalowane figurki to wychodzi prawie 600zł!
Ale z drugiej strony dla mnie to aktualnie najlepsza gra, a jeszcze do tego syn lubi w to grać to mimo że nie tęsknię za plastikiem to będzie jednak moja pierwsza zagraniczna wspieraczka :).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: warlock »

Mam podstawkę + Skrzynię Skarbów i jedyne na co się zdecydowałem to Księga Scenariuszy + pakiet fizycznych kart przygód (tych "wyjętych" z aplikacji). Nie jest to jakieś super tanie, ale fajnie mieć wszystkie scenariusze w jednym miejscu z kartami pomysłów w fizycznej wersji (to był jeden z lepszych stretch goali). A ten add-on tematycznych zestawów 330 kart przygód to zdecydowanie najprzyjemniejsza część całej kampanii :D. Wprawdzie wystarczyłaby aplikacja, ale Robinsona chcę zachować w pełni analogowego ;). Już samo to kosmicznie podniesie i tak ogromną regrywalność Robinsona.

Tona plastiku jest absolutnie nie dla mnie, więc nawet nie patrzę w stronę collector's boxa.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Losiek »

Przymierzałem się do księgi scenariuszy i może kart przygód ale w tej cenie odpuszczam. A ten plastik i pozostałe SG są dla mnie zupełnie bezużyteczne.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mnw »

Czy ktoś ma wiedzę na temat różnic między tym, co widzimy na KS a tym, co ujrzymy w sklepiku portalu (lub ew. innych sklepach) w temacie przede wszystkim księgi scenariuszy i tych 330 kart przygód? Księga będzie miała parę scenariuszy mniej i będzie z gorszego papieru tak? A karty?
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: michaldz1 »

mnw pisze: 12 kwie 2021, 16:25 Czy ktoś ma wiedzę na temat różnic między tym, co widzimy na KS a tym, co ujrzymy w sklepiku portalu (lub ew. innych sklepach) w temacie przede wszystkim księgi scenariuszy i tych 330 kart przygód? Księga będzie miała parę scenariuszy mniej i będzie z gorszego papieru tak? A karty?
Tu na obrazku masz wszystkie dodatki w kampanii gamefound z opisem. Z obrazka wynika, że nie będą sprzedawane w normalnej dystrybucji. Czy tak będzie? - zobaczymy
Sam obrazek:
Spoiler:
Moim zdaniem jeśli się zastanawiasz nad "edycją kolekcjonerską" gry to trzeba się decydować teraz albo zrezygnować z niej całkiem. W wersji sklepowej będzie wyraźnie mniej rzeczy. Można za 250zł kupić samą różnicę między wersją kolekcjonerską a podstawową.
Księga bedzie miała łacznie 6 scenariuszy mniej - 4 fanowskie i 2 z odblokowanych celów. Być może jak będzie można ją kupić w zwykłym sklepie będzie tańsza i to zrekompensuje różnicę. To samo dotyczy edycji kolekcjonerskiej. Nie wiemy tego.
Jeśli chodzi o te 330 kart to nie ma żadnej informacji by były one do kupienia wyłącznie w kampanii gamefound. to samo się tyczy jeszze innych rzeczy jak na przykład kości do "Opowieści niesamowitych".
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Paskuder »

W każdym update odnośnie danego SG jest w jego opisie wyraźna informacja czy trafi do retailu czy nie. Wygląda na to że do kupienia poza kampanią będą tylko pojedyncze rzeczy jak księga, planszetki bohaterów itp. Cała reszta albo w ogóle nie trafi do retailu albo trafi w mocno okrojonej wersji.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomuch »

Paskuder pisze: 12 kwie 2021, 18:40 W każdym update odnośnie danego SG jest w jego opisie wyraźna informacja czy trafi do retailu czy nie. Wygląda na to że do kupienia poza kampanią będą tylko pojedyncze rzeczy jak księga, planszetki bohaterów itp. Cała reszta albo w ogóle nie trafi do retailu albo trafi w mocno okrojonej wersji.
Tam raczej jest info takie (nie wiem, czy wszędzie):
These items will be added for free to Robinson Crusoe Collectors Edition of the game and won't be part of the retail version of the game
Czyli, jak będziesz chciał kupić to całe pudło w przyszłości, to tam nie będzie SG. Ale osobno w sklepiku pewnie trochę tego będzie.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Paskuder »

No właśnie o tyle ciekawie że nie wszędzie. Na przykład przy tych trójwarstwowych planszetkach bohaterów nic nie pisze że nie trafią do retailu. Co akurat bardzo mnie cieszy :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ