(Oficjalny) Ogry Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ogry Games

Post autor: japanczyk »

Straszną imbe robicie z tymi Kartografami - ja kupiłem promke na BGG zanim zapowiedziano ją w Polsce, ma lekko inny odcień i w żaden sposób nie przeszkadza to komukolwiek z kim grałem w grze ¯\_(ツ)_/¯
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Ogry Games

Post autor: feniks_ciapek »

predki pisze: 11 sty 2021, 21:34 Ogry, musicie wyciągnąć trwałe wnioski, że takie zmienianie drukarni to proszenie się o kłopoty. Zobaczcie, co zrobiło CGE z dodatkiem do Cywilizacji Poprzez Wieki - dodrukowali drugi raz wszystkie karty, bo musieli zmienić drukarnię. Oczywiście tu mamy do czynienia póki co z promką i można trochę przymknąć oko ale jak się ukażą Herosi to będzie gorzej, bo tych dwóch druków nie da się ze sobą mieszać.
Ja trochę pobronię, bo czasami po prostu nie ma innej możliwości - zmieniają się realia ekonomiczne albo sama drukarnia potrafi czasem wymienić sprzęt na nowszy i/lub zakupić inne materiały eksploatacyjne. Typowa tolerancja w druku jest rzędu 5%, co nierzadko niestety jest widoczne gołym okiem, zwłaszcza jak się okaże, że jest inny także lakier albo papier, bo starego już nie produkują. A żaden drukarz nie da gwarancji na mniej, chyba że zapłaci się jakieś kolosalne pieniądze. Najgorsze jest to, że te tolerancje starczają dla większości masowej produkcji, a gry hobbystyczne są pod tym kątem po prostu bardzo specyficzne.

To rzekłszy mam jednak nadzieję, że takich problemów będzie jak najmniej.

Ogry, może powinniście koszulki z nadrukowanym tyłem sprzedawać :D
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ogry Games

Post autor: EVOCATVS »

japanczyk pisze: 12 sty 2021, 00:18 Straszną imbe robicie z tymi Kartografami - ja kupiłem promke na BGG zanim zapowiedziano ją w Polsce, ma lekko inny odcień i w żaden sposób nie przeszkadza to komukolwiek z kim grałem w grze ¯\_(ツ)_/¯
No właśnie problem, że ten "lekko inny", dość mocno się różni.


Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ogry Games

Post autor: japanczyk »

OK, to u mnie jednak różnice są zdecydowanie mniejsze :D
Zgorzi
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:37
Lokalizacja: M-c Podl., Krasnystaw, Kraków
Has thanked: 115 times
Been thanked: 14 times

Re: Ogry Games

Post autor: Zgorzi »

Skoro Herosi mają być drukowani w tej samej drukarni, co najnowszy dodruk Kartografów, to faktycznie fanom serii, posiadającym pierwszy druk, zostaje jedynie zakup koszulek z nieprzeźroczystym tyłem : / Sami Kartografowie niby wiele kart nie mają, więc koszt duży nie będzie ale jak w tym znanym kawale "niesmak pozostał" .
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Ogry Games

Post autor: ShapooBah »

EVOCATVS pisze: 11 sty 2021, 16:54
OgryGames pisze: 11 sty 2021, 13:38
EVOCATVS pisze: 11 sty 2021, 12:04

Zamierzacie coś zrobić z różniącymi sie rewersami w Kartografach? Mam pierwszy druk i dokupione Zasadzki nie nadają sie do gry w obecnej formie.
W zaistniałej sytuacji możemy zaproponować jedynie zwrot towaru.

Suuper. Szkoda tylko, że termin na zwrot mi już dawno minął, a różnice znalazłem dzisiaj, po waszym poście na Facebooku.
Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale od jakiegoś czasu wydawcy w PL odwalają taką fuszerkę, że strach cokolwiek kupować.
Skoro zauważyłeś to dopiero po poście na forum, to znaczy, że wcześniej Ci to nie przeszkadzało i było ok. Ja wiem, ze jak już się coś raz zobaczyło to się nie odzobaczy, ale nie popadajmy w paranoję.


@OGRY KIEDY PRZEDSPRZEDAŻ UNMATCHED :C?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

ShapooBah pisze: 12 sty 2021, 09:49
@OGRY KIEDY PRZEDSPRZEDAŻ UNMATCHED :C?
Jak ruszy produkcja. Pliki są teraz w fazie akceptacji montaży. Jak będziemy znać orientacyjną datę dostarczenia do nas gier, będziemy mogli ruszyć z przedsprzedażą.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: anitroche »

Wydaje mi się, że takie święte oburzenie na te różne rewersy kart jest trochę przesadzone. Przecież jak się gra to te nowe karty są wtasowane w całą talię i potem zawsze odkrywa się wierzchnią kartę, więc tylko w momencie, jak karta z dodatku ląduje na wierzchu stosu, to widzisz, że to ona, a tak to nie masz pojęcia, gdzie ona jest w stosie. Raczej to, że zauważysz, że następna karta to będzie zasadzka, nie zmieni twojej gry jakoś diametralnie? Po pierwsze, nie wiesz, która to będzie zasadzka, więc się nie przygotujesz na żaden konkretny kształt, po drugie, nawet jakbyś miał się jakoś przygotować to jak? Przecież i tak zasadzkę narysuje ci przeciwnik.

Ja rozumiem, jak ludzie się burzą, jeśli karty, które trzymamy na ręce ukryte przed innymi graczami różnią się odcieniem rewersów albo jak w dodatkach do Brzdęka żetony sekretów wyróżniają się na planszy innym odcieniem, bo to rzeczywiście zmienia diametralnie strategię graczy, bo mają dostęp do wiedzy, na której układa się właśnie strategię, jednak tutaj w Kartografach i tak nie masz jak zareagować na nadchodzącą kartę zasadzki, bo ona wyjdzie, czy tego chcesz, czy nie.

A tak btw, propsy dla OgryGames za przenoszenie druku do polskich drukarni. Widziałam dużo głosów na tym forum, po tych całych zeszłorocznych zamieszaniach z drukiem gier w Chinach, że ludzie by woleli, jakby gry, na które czekają, były drukowane lokalnie, co by nie było potem problemów i przesunięć w premierach.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ogry Games

Post autor: EVOCATVS »

ShapooBah pisze: 12 sty 2021, 09:49
EVOCATVS pisze: 11 sty 2021, 16:54
OgryGames pisze: 11 sty 2021, 13:38

W zaistniałej sytuacji możemy zaproponować jedynie zwrot towaru.

Suuper. Szkoda tylko, że termin na zwrot mi już dawno minął, a różnice znalazłem dzisiaj, po waszym poście na Facebooku.
Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale od jakiegoś czasu wydawcy w PL odwalają taką fuszerkę, że strach cokolwiek kupować.
Skoro zauważyłeś to dopiero po poście na forum, to znaczy, że wcześniej Ci to nie przeszkadzało i było ok. Ja wiem, ze jak już się coś raz zobaczyło to się nie odzobaczy, ale nie popadajmy w paranoję.


@OGRY KIEDY PRZEDSPRZEDAŻ UNMATCHED :C?
Może, po prostu, wcześniej nie rozpakowałem kart z dodatku, bo jeszcze nie miałem okazji w niego zagrać. A skoro leżały zapakowane, to idąc dalej tym tropem, nie widziałem tych rewersów, co skutkowało niemożliwością porównania.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Ogry Games

Post autor: Gromb »

Najgorsze jest to, że jak się już zobaczy to nie da się odzobaczyć i zawsze będziesz zwracał uwagę na odcień. To samo miałem z dodatkami do wojowników Midgardu od Czacha Games. Inne odcienie i promienie narożników.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Ogry Games

Post autor: mnw »

OgryGames pisze: 11 sty 2021, 16:39
feniks_ciapek pisze: 11 sty 2021, 16:34
OgryGames pisze: 11 sty 2021, 13:38 W zaistniałej sytuacji możemy zaproponować jedynie zwrot towaru.
Smuteczek :(

Właśnie, jak w tej sytuacji będzie z Roll Playerem i dodatkami?
Roll Player jest w całości drukowany w tej samej drukarni, pierwsze rozszerzenie Potwory i Sługusy są już na rynku od roku i nikt nie zgłaszał problemu, Chochliki i Chowańce będziemy również drukować w tej samej drukarni.
No to zgłaszam problem, akurat RP mam rozłożonego na stole i zdziwiłem się wielce, czytając te słowa. Prawie wszystkie rodzaje kart w podstawki w dodatku mają inny odcień: karty rynku, charakteru, inicjatywy. O dziwo karty historii mają ten sam (tylko bonusowy kartograf ma inny).

PS tak wiem, że to czepialstwo, ale może firma akurat chce takie rzeczy wiedzieć w ramach kontroli jakości czy coś
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Ogry Games

Post autor: mnw »

Kwestor pisze: 11 sty 2021, 16:43
Zgorzi pisze: 11 sty 2021, 16:22 Trochę za późne to info o rozbiegu kolorów, kiedy już większość zainteresowanych zdążyła zakupić towar : / Mam tylko nadzieję, że wszystko co jeszcze w planach odnośnie Roll Playera będzie wydrukowane bez żadnych problemów...
Btw, w RP plansze ras w wersji PL są kilka mm dłuższe niż w oryginale, o czym się przekonałem jak mi ostatnio insert z FS nie spasował do pudełka. Czy w F&F będą nadal polskie wymiary?

Co do kolorów to są różnice, ale głównie na kartach klas, co nie jest specjalnie problematyczne.
Mam ten sam problem z folded space. Jak to rozwiązałeś?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Ogry Games

Post autor: Kwestor »

mnw pisze: 17 sty 2021, 00:39 Mam ten sam problem z folded space. Jak to rozwiązałeś?
Wstawiłem te w tacki w pionie, a żetony wrzuciłem gdzieś indziej. Na razie działa, nie wiem co zrobię jak przyjdzie kolejne rozszerzenie, ale rozważałem przycięcie kart postaci...

Obrazek
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Ogry Games

Post autor: Alextasha »

mnw pisze: 17 sty 2021, 00:39
Kwestor pisze: 11 sty 2021, 16:43
Zgorzi pisze: 11 sty 2021, 16:22 Trochę za późne to info o rozbiegu kolorów, kiedy już większość zainteresowanych zdążyła zakupić towar : / Mam tylko nadzieję, że wszystko co jeszcze w planach odnośnie Roll Playera będzie wydrukowane bez żadnych problemów...
Btw, w RP plansze ras w wersji PL są kilka mm dłuższe niż w oryginale, o czym się przekonałem jak mi ostatnio insert z FS nie spasował do pudełka. Czy w F&F będą nadal polskie wymiary?

Co do kolorów to są różnice, ale głównie na kartach klas, co nie jest specjalnie problematyczne.
Mam ten sam problem z folded space. Jak to rozwiązałeś?
Dobrze wiedzieć, że jest taki problem, bo miałam ten insert kupować. Tylko zastanawiam się, bo F&F mają też być z wersją Big Boxową. Czy rozmiar pudełka BB (długość x szerokość) jest taka sama jak podstawki? Bo jeśli jest większe to może wtedy insert będzie pasował do wersji PL skoro u producenta w opisie jest wspomniane że również pasuje do BB.
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Ogry Games

Post autor: Kwestor »

Alextasha pisze: 17 sty 2021, 11:07 Tylko zastanawiam się, bo F&F mają też być z wersją Big Boxową. Czy rozmiar pudełka BB (długość x szerokość) jest taka sama jak podstawki? Bo jeśli jest większe to może wtedy insert będzie pasował do wersji PL skoro u producenta w opisie jest wspomniane że również pasuje do BB.
Patrząc po instrukcji to insertu to BigBox jest jak podstawka + rozszerzenie, czyli długość i szerokość taka sama, wysokość większa. Będzie ten sam problem: https://www.foldedspace.net/store/roll-player/
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Ogry Games

Post autor: Alextasha »

Kwestor pisze: 18 sty 2021, 11:42
Alextasha pisze: 17 sty 2021, 11:07 Tylko zastanawiam się, bo F&F mają też być z wersją Big Boxową. Czy rozmiar pudełka BB (długość x szerokość) jest taka sama jak podstawki? Bo jeśli jest większe to może wtedy insert będzie pasował do wersji PL skoro u producenta w opisie jest wspomniane że również pasuje do BB.
Patrząc po instrukcji to insertu to BigBox jest jak podstawka + rozszerzenie, czyli długość i szerokość taka sama, wysokość większa. Będzie ten sam problem: https://www.foldedspace.net/store/roll-player/
Dzięki, czyli będę kleić swój
SPRZEDAM >> *click*
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Ogry Games

Post autor: rogal »

A kiedy uruchomicie przedsprzedaż dodatku do Kartografów " Herosi ?

i czy ew możecie zdradzić w którym sklepie (poza waszym:) są dostepne k: Nowe odkrycia ?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

rogal pisze: 18 sty 2021, 16:41 A kiedy uruchomicie przedsprzedaż dodatku do Kartografów " Herosi ?

i czy ew możecie zdradzić w którym sklepie (poza waszym:) są dostepne k: Nowe odkrycia ?
Cześć, Herosi jeszcze chwila, światowa premiera jest planowana na lipiec, więc przedsprzedaż ruszy na wiosnę.

Jeśli chodzi o Nowe Odkrycia to pojawią się w sklepach w lutym, jeśli nie wyprzeda się u nas cały nakład. Będą wtedy pewnie we wszystkich większych sklepach.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Jak co, o północy startujemy :)

Obrazek
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Ogry Games

Post autor: tomb »

Wrzucicie zasady do poczytania?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Ogry Games

Post autor: elpormyko »

OgryGames pisze: 01 lut 2021, 20:24 Jak co, o północy startujemy :)
Co zyskujemy zamawiając w waszym sklepie? 8)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

tomb pisze: 01 lut 2021, 21:37 Wrzucicie zasady do poczytania?
Tak, wrzucimy na dniach.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

elpormyko pisze: 01 lut 2021, 21:47
OgryGames pisze: 01 lut 2021, 20:24 Jak co, o północy startujemy :)
Co zyskujemy zamawiając w waszym sklepie? 8)
Dozgonną wdzięczność wydawcy :)
Darmowe karty kolekcjonerskie.
Dajecie większy wkład w rozwój wydawnictwa, zyskacie dzięki temu jeszcze więcej fajnych gier w przyszłości ;)

To tak w dużym skrócie i uproszczeniu :D
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

OgryGames pisze: 01 lut 2021, 22:00
tomb pisze: 01 lut 2021, 21:37 Wrzucicie zasady do poczytania?
Tak, wrzucimy na dniach.
Właściwie to już wrzuciliśmy :) Jest na naszej stronie w zakładce: do pobrania.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Ogry Games

Post autor: kurdzio »

Ogry jak tam sytuacja z dodatkiem do Rolla + big box? Zakładam ze Q1 jest już niemożliwy?
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ