Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

_leigam_ pisze: 29 sty 2021, 12:33 A dało się to tak łatwo rozegrać, zamiast kombinować jak nie wiem kto, dodać te parę kart które można mieszać (a jest ich niezbyt dużo) w wersji jak w polskiej edycji dodatkowo (zgrać to z dodrukami/nowymi dodatkami). Oni by więcej sprzedali egzemplarzy i jeszcze więcej by na tym zarobili. Ale Portal... najtaniej i krótkowzrocznie... typowo...
A wiesz jak by to wpłynęło na cenę? Ja nie, ale jeśli dobrze pamiętam to AE jest drukowany w Polsce, a Legacy w Chinach. Więc albo trzeba by było karty wysłać do Chin, nie wspominając o tym ile by sobie fabryka doliczyła za takie fanaberie jak składanie z elementów z zewnątrz. Albo trzeba by składać to na miejscu w Polsce i znów koszta. A potem gra by się nie sprzedała bo była by zbyt droga.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

sasquach pisze: 29 sty 2021, 18:31
_leigam_ pisze: 29 sty 2021, 12:33 A dało się to tak łatwo rozegrać, zamiast kombinować jak nie wiem kto, dodać te parę kart które można mieszać (a jest ich niezbyt dużo) w wersji jak w polskiej edycji dodatkowo (zgrać to z dodrukami/nowymi dodatkami). Oni by więcej sprzedali egzemplarzy i jeszcze więcej by na tym zarobili. Ale Portal... najtaniej i krótkowzrocznie... typowo...
A wiesz jak by to wpłynęło na cenę? Ja nie, ale jeśli dobrze pamiętam to AE jest drukowany w Polsce, a Legacy w Chinach. Więc albo trzeba by było karty wysłać do Chin, nie wspominając o tym ile by sobie fabryka doliczyła za takie fanaberie jak składanie z elementów z zewnątrz. Albo trzeba by składać to na miejscu w Polsce i znów koszta. A potem gra by się nie sprzedała bo była by zbyt droga.
Proponowałem zgranie tego z wydawanymi w Polsce dodatkami (co należał dużo wcześniej ogarnąć), i dorzucaniem woreczka strunowego z kartami do zamówienia, jak się dodaje promki (poza pudełko z grą). Po co chciałbyś karty do chin wysyłać?
A cenowo, podejrzewam że nawet nie podnosząc ceny wyszli by na swoje, bo więcej osób by kupiła (ja np. zrezygnowałem, a lubimy grać w aeonsy), a nawet jakby musieli podnieść to myślę że to kwestia paru zł.

ps. A te karty bonusowe za tam 40 czy 60 zł więcej to są do zwykłych aeonsów?
ps. Portal w ogóle by dowalił jakby wszystkie aeonsy zaczął od teraz w chinach drukować :D :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 133 times
Been thanked: 77 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MichalCh132 »

Znalzlem Aeon's End za 110zł, myślicie ze to dobra cena? Warto któreś dodatki kupic odrazu na start?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

MichalCh132 pisze: 29 sty 2021, 19:46 Znalzlem Aeon's End za 110zł, myślicie ze to dobra cena? Warto któreś dodatki kupic odrazu na start?
Dobra, chociaż można ciut taniej wyłapać ale max 100 zł. Dodatki na start nie ma sensu, bo na początku nic nie wnoszą. Zobaczysz czy ci się spodoba i zdecydujesz czy dodatki czy może druga samodzielną podstawka albo legacy
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Torquemada666 »

shuji pisze: 29 sty 2021, 21:41
MichalCh132 pisze: 29 sty 2021, 19:46 Znalzlem Aeon's End za 110zł, myślicie ze to dobra cena? Warto któreś dodatki kupic odrazu na start?
Dobra, chociaż można ciut taniej wyłapać ale max 100 zł. Dodatki na start nie ma sensu, bo na początku nic nie wnoszą. Zobaczysz czy ci się spodoba i zdecydujesz czy dodatki czy może druga samodzielną podstawka albo legacy
Gdzie jest za 100 lub mniej?
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Nakład się skończył to i cena wzrosła.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

Torquemada666 pisze: 29 sty 2021, 23:11
shuji pisze: 29 sty 2021, 21:41
MichalCh132 pisze: 29 sty 2021, 19:46 Znalzlem Aeon's End za 110zł, myślicie ze to dobra cena? Warto któreś dodatki kupic odrazu na start?
Dobra, chociaż można ciut taniej wyłapać ale max 100 zł. Dodatki na start nie ma sensu, bo na początku nic nie wnoszą. Zobaczysz czy ci się spodoba i zdecydujesz czy dodatki czy może druga samodzielną podstawka albo legacy
Gdzie jest za 100 lub mniej?
Ok, może się niejasno wyraziłem - widywałem za 100 zł. Sam kupiłem nawet kilka zł taniej chyba w Smyku. Nie wiem jak teraz stoi, bo grę już mam i nie sprawdzam tego. Odnosiłem się historycznie do ceny, a nie do stanu obecnego
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: eveni »

shuji pisze: 30 sty 2021, 00:59
Torquemada666 pisze: 29 sty 2021, 23:11
shuji pisze: 29 sty 2021, 21:41

Dobra, chociaż można ciut taniej wyłapać ale max 100 zł. Dodatki na start nie ma sensu, bo na początku nic nie wnoszą. Zobaczysz czy ci się spodoba i zdecydujesz czy dodatki czy może druga samodzielną podstawka albo legacy
Gdzie jest za 100 lub mniej?
Ok, może się niejasno wyraziłem - widywałem za 100 zł. Sam kupiłem nawet kilka zł taniej chyba w Smyku. Nie wiem jak teraz stoi, bo grę już mam i nie sprawdzam tego. Odnosiłem się historycznie do ceny, a nie do stanu obecnego
Też kupiłam za bodajże 94 zł w Smyku, tylko to było w grudniu 2019 roku ;-)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

eveni pisze: 30 sty 2021, 08:02
shuji pisze: 30 sty 2021, 00:59
Torquemada666 pisze: 29 sty 2021, 23:11

Gdzie jest za 100 lub mniej?
Ok, może się niejasno wyraziłem - widywałem za 100 zł. Sam kupiłem nawet kilka zł taniej chyba w Smyku. Nie wiem jak teraz stoi, bo grę już mam i nie sprawdzam tego. Odnosiłem się historycznie do ceny, a nie do stanu obecnego
Też kupiłam za bodajże 94 zł w Smyku, tylko to było w grudniu 2019 roku ;-)
To chyba ta sama promka u mnie :D
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Czołem.
Czy Wam również nie działa strona z randomizerem do AE?
https://actionphasegames.com/pages/aerandomizer/
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Wygląda, na to, że całe https://actionphasegames.com/ zostało shackowane.

Polecam tego: https://aeons-end-randomizer.de/ nawet jak tamten wróci do życia.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Jakie są Wasze spostrzeżenia na temat banku kart?
Wybieracie sobie zestaw kart, którymi najbardziej lubicie operować, czy może losowo, aby utrudnić rozgrywkę? To samo z postacią maga?
Czy można powiedzieć, że im tańsze karty w banku, tym gra staje się dla Nas łatwiejsza?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

Tylko i wyłącznie losowo, układanie sobie "strefy komfortu" wydaje mi się skrajnie nieciekawe. Chyba tylko raz zdarzył mi się układ, którym "nie dało się wygrać" nawet po kilku próbach (dwóch magów, trudniejszy wariant Nemesis).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

jrz8888 pisze: 01 lut 2021, 09:28 Jakie są Wasze spostrzeżenia na temat banku kart?
Wybieracie sobie zestaw kart, którymi najbardziej lubicie operować, czy może losowo, aby utrudnić rozgrywkę? To samo z postacią maga?
Czy można powiedzieć, że im tańsze karty w banku, tym gra staje się dla Nas łatwiejsza?
Dla mnie układanie rynku to świetne dopełnienie gameplayu, gdyby gra polegała na graniu tylko ustalonym sklepikiem i nie byłoby możliwości modyfikacji go, to by dużo na tym straciła w moich oczach, dlatego też początkowo się lekko odbiłem od tej gry, gdy przy pierwszej rozgrywce dostajemy wszystko ustawione kartami stopu.

Jeśli chodzi o samo układanie rynku, to my zwykle zaczynamy od losowego setupu i jak nam się spodoba albo chcemy większego wyzwania to zostawiamy to co wyszło. Częściej jednak zmieniamy go wedle upodobań. Magów wybieramy zwykle pod rynek, żeby dopełniali możliwości kart, czasem ktoś z kaprysu czymś zagra bo chce (bo dalej jednak gramy dla zabawy, a nie tylko żeby wygrać :D).

Tańsze karty są zwykle trochę słabsze, a w tej grze nie chodzi o kupienie jak najwięcej kart, tylko o złożenie jak najmocniejszej talii, która najlepiej, żeby była jak najmniejsza i jak najczęściej pozwalała na robienie tych mocniejszych działań. Sklepik składający się z samych kart klejnotów dających po 2 lub "okolicznościowe" 3 pieniądze i zaklęć zadających po 2-3 obrażenia (bo zwykle takie są liczby na kartach za 4 i mniej) bardziej utrudnia grę niż ułatwia.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

Dodatkowo przy losowym układzie przechodzi się przez większą część kolekcji a nie tylko te kilka ulubionych/najmocniejszych kart. W tym celu (przejścia przez całą kolekcję) zrobiłem sobie niedawno taką pseudo-kampanię w której rozgrywałem gry z wszystkimi Nemesis po kolei, po każdej grze odrzucając wykorzystane karty rynku i magów, by wróciły dopiero po "przewinięciu całej talii" danego typu karty. Generalnie chciałem, by wszystko pojawiło się w choć jednej grze :)

Najsmutniejszą konstatacją po spotkaniu z całą gamą kart rynku na przestrzeni 16 gier było to, jak niewiele Artefaktów wydało mi się przydatnych (choć jak już jakiś był, to najczęściej bardzo). Albo po prostu nie umiem nimi grać ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Też macie problem w Legacy z naklejkami suplementów ? U mnie część napisów zostaje wewnątrz ramki, a kiepskie perforacje często powodują, ze część naklejek (ta ramka naokoło właściwych) zostaje w suplemencie, urwana.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2021, 11:40 przez gnysek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SwistakCZC »

Cyel pisze: 01 lut 2021, 11:10 Dodatkowo przy losowym układzie przechodzi się przez większą część kolekcji a nie tylko te kilka ulubionych/najmocniejszych kart. W tym celu (przejścia przez całą kolekcję) zrobiłem sobie niedawno taką pseudo-kampanię w której rozgrywałem gry z wszystkimi Nemesis po kolei, po każdej grze odrzucając wykorzystane karty rynku i magów, by wróciły dopiero po "przewinięciu całej talii" danego typu karty. Generalnie chciałem, by wszystko pojawiło się w choć jednej grze :)

Najsmutniejszą konstatacją po spotkaniu z całą gamą kart rynku na przestrzeni 16 gier było to, jak niewiele Artefaktów wydało mi się przydatnych (choć jak już jakiś był, to najczęściej bardzo). Albo po prostu nie umiem nimi grać ;)
Bazując tylko na kartach z podstawki też mam wrażenie, że artefakty są mało przydatne, najczęściej niszczę nimi karty, ale jak tylko jest możliwość by robić to zaklęciem i zadawać extra dmg to kupuję zaklęcie.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Cyel pisze: 01 lut 2021, 11:10 Dodatkowo przy losowym układzie przechodzi się przez większą część kolekcji a nie tylko te kilka ulubionych/najmocniejszych kart. W tym celu (przejścia przez całą kolekcję) zrobiłem sobie niedawno taką pseudo-kampanię w której rozgrywałem gry z wszystkimi Nemesis po kolei, po każdej grze odrzucając wykorzystane karty rynku i magów, by wróciły dopiero po "przewinięciu całej talii" danego typu karty. Generalnie chciałem, by wszystko pojawiło się w choć jednej grze :)

Najsmutniejszą konstatacją po spotkaniu z całą gamą kart rynku na przestrzeni 16 gier było to, jak niewiele Artefaktów wydało mi się przydatnych (choć jak już jakiś był, to najczęściej bardzo). Albo po prostu nie umiem nimi grać ;)
U mnie to znowu nie jest tak, że gram cały czas tymi samymi kartami :) Mam ograne praktycznie wszystkie karty (mam wszystkie polskie dodatki, chociaż są może 2-3 karty, których unikamy ze względu na zbyt słaby efekt, Legacy jeszcze nie skończyliśmy i nie łączyliśmy z podstawkami) ale ja znowu też maniaczę w tę grę w każdy weekend :D Jedyny artefakt, dla którego nie znalazłem za bardzo zastosowania to ten za 7 z Brimą na obrazku, efekt to chyba był aktywuj zaklęcie gracza bez odrzucania go? Podobne jest za 6 w Wiecznej Wojnie (Rękawica... Wiru Magii?). I to też nie tak, że ta karta jest za droga jak na artefakt, bo jest np. taki za 8 z Remnantem na obrazku (Klucz do Wymiarów zdaje się), który daje 2 karty sojusznikowi lub zwraca kartę nemesis na stos i to jest akurat jeden z naszych ulubieńców, tylko trzeba mieć do tego mocniejsze klejnoty. Artefakty akurat są najbardziej sytuacyjne ze wszystkich kart, a że fajnie urozmaicają rozgrywkę, to trochę szkoda zostawiać takie, z których wiadomo, że się nie skorzysta, a zostawiamy je tylko po to żeby sobie w głowie odhaczyć, że były :)
gnysek pisze: 01 lut 2021, 11:22 Też macie problem w Legacy z naklejkami suplementów ? U mnie część napisów zostaje wewnątrz ramki, a perforacje często powodują, ze część naklejek (ta ramka naokoło własciwych) zostaje w suplemencie, urwana.
Kilka mi się zdarzyło, że wyszła cała ramka, a reszta została :) Jak dla mnie sprawiało to problem chyba tylko przy naklejkach do instrukcji.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Magów wybieram a rynek losuje zgodnie z jakims ustawieniem, gem tani, gem drogi, 3 relikty, 2 tanie spele, 2 drogie spele i prawie kazdy hardmode udaje sie przejsc :)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Jeśli dobierając karty czytasz opis i na tej podstawie wybierasz rynek, to pewnie trudny poziom nie jest aż taki trudny :) Są takie karty, które umiejętne użyte gwarantują przydatne bonusy. Często wystarczy wtedy po prostu nawalać samego Nemesis, trochę olać popleczników (poza jakimś naprawdę skurczybykiem) i jakoś się dociągnie do końca i wygra (zazwyczaj na kolejkę przed przegraną...). Więc jeśli karty mają jakieś fajne dodatkowe opcje (np. wzmacnianie bram, czy przygotowanie czarów przed kolejką) to szybciutko można wyprowadzić sporo ataków zanim się gra i przeciwnik rozkręci. Czasem mam wrażenie, że gdyby każdego poplecznika w grze priorytetowo zabijać, to nie zjechałbym nawet 50% energii Nemezis. Np. w Legacy bodaj 4 rozdział wprowadza nową opcję, dzięki której jak się dobrze karty ustawią i masz dobre klejnoty, to praktycznie ciężko odnieść rany i aż szkoda na nich tracić czas :P
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

Cyel pisze: 01 lut 2021, 11:10 W tym celu (przejścia przez całą kolekcję) zrobiłem sobie niedawno taką pseudo-kampanię w której rozgrywałem gry z wszystkimi Nemesis po kolei, po każdej grze odrzucając wykorzystane karty rynku i magów, by wróciły dopiero po "przewinięciu całej talii" danego typu karty.
Gram dokładnie tak samo :) Dzięki temu ogrywa się wszystko co jest w pudełku.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Skończyliśmy dzisiaj kampanię Aeon's End Legacy, przejście zajęło nam piątek, cały weekend i dzisiaj. Co za giera, jeśli ktoś szuka punktu wejścia w serię to to jest chyba najlepszy start. Osobiście kupiłem głównie dla większej ilości kart do podstawek, całe te aspekty legacy i kampanię uważałem za bonusowe, ale ogólnie gra jest świetna i bardzo warta swojej ceny. Co prawda graliśmy zawsze na standardowych zasadach, ale ani razu nie udało się przegrać (chociaż kilka razy było blisko :)), tutaj muszę przyznać, że spodziewałem się trochę trudniej (poziom trudności Legacy jest bliżej podstawki niż Wiecznej Wojny).

Jakbym miał się do czegoś przyczepić, to znajdzie się kilka drobnostek. Na pewno byłby to pierwszy scenariusz, który jest troszkę nudny (wszystko ustawione, karty bardzo wykastrowane), ale rozumiem, że musieli dać jakiś tutorial jak ktoś nie grał nigdy w AE. Historia też jest kompletnie pomijalna, myślę, że twórcy sami wiedzieli co robili i nie przywiązywali do tego zbyt wiele uwagi i też ich za to nie winię. Gry planszowe to ostatnie miejsce, gdzie szukałbym dobrze napisanej fabuły :) Była to też pierwsza moja gra legacy (Maracaibo ma jakieś tam aspekty, ale tam zupełnie inna gra i nie grałem kampanii), więc ciężko mi się trochę odnieść jak to wypada w porównaniu z innymi grami, ale mimo, że na początku mnie trochę irytowało naklejanie naklejek podczas gry, to rozwój postaci i ewoluujące karty to świetna sprawa i to mnie zdecydowanie przekonało. Dużo chętniej spróbuję kiedyś jakiejś innej gry w tym stylu.

Odnośnie końcówki kampanii (jak ktoś jeszcze nie przeszedł to niech nie czyta):
Spoiler:
Także jeśli ktoś się jeszcze waha nad zakupem to jako osoba, która grała w obie podstawki więcej razy niż jest w stanie zliczyć, polecam gorąco. Miło, że Portal wydał tą grę i szkoda, że zaliczyli trochę faila z tymi kartami. Osobiście mnie to jednak tak bardzo nie dotyka, bo i tak miałem zamiar koszulkować.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2021, 09:20 przez Chudej, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Grzeju »

Chudej pisze: 01 lut 2021, 23:55
Odnośnie końcówki kampanii:
Spoiler:
UWAGA!! BARDZO DUŻY SPOILER!!!
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Chudej pisze: 01 lut 2021, 23:55Miło, że Portal wydał tą grę i szkoda, że zaliczyli trochę faila z tymi kartami.
W sumie patrząc na to ile Legacy ma kart, a ile podstawki (podstawka: ~320, Legacy: ~600), plus naklejki, kartoniki i wypraska, no to patrząc na cenę podstawki, Legacy drukowane w Polsce by kosztowało koło 300-400zł, więc pytanie czy to jest fail, czy pójście nam na rękę, żeby wydać to w cenie niższej niż angielskie wersje. Do tego akurat karty Nemezis i Magów w wersji "chińskiej" bardziej mi się podobają (takie same są chyba zawsze w wersji angielskiej?). Z perspektywy łączenia zestawów to owszem jest fail, z perspektywy portfeli graczy - ciekawe rozwiązanie.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Czołem.
Często Wam się zdarza, że talia kart się kurczy do tego stopnia, że przy ich dobieraniu na rękę nie macie pięciu, a jedynie cztery, a czasem nawet trzy? Miałem tak przy ostatniej rozgrywce z Maską Kłamstw. Nie tylko niszczyłem karty z talii samodzielnie poprzez Wir w butelce, ale również w wyniku karty Zepsucia musiałem zniszczyć jakąś kartę. Miałem prawie same zaklęcia, więc nie bardzo było stać mnie na kupowanie klejnotów.
ODPOWIEDZ