Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

Ja bym czekał na koniec roku, będzie dodruk. Ograny zostanie ten nowy dodatek z pseudo talią Jubilex oraz pewnie pojawi się kolejny od twórcy Siege Deck. Plus mozna się zastanowic nad Sites of Power do podstawki.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: EsperanzaDMV »

I jak tu wytrzymać do końca roku, jak człowiek chce grać w tę świetną grę...? ;)

A tak serio to może być dobry pomysł. To monitorujmy kiedy gra wróci do sklepów ;)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Paskuder »

To jest bardzo dobry pomysł z tym poczekaniem :mrgreen: . No i namówili (choć miałem ją na oku od dawna). Jak się uda dorwać z dodruku to będę brał komplet wszystkiego z sites of power włącznie :wink: Swoją drogą może przy dodruku nie będzie różnic w rewersach między podstawką a dodatkiem?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Gromb »

Zainspirowaliście mnie do przejrzenia i przepakowania Tyrantsów do insertu z Saim Lab.
Tak wyglądało to przed

Obrazek

A tak wygląda po przepakowaniu. Gra podstawowa plus dodatek:


Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: okienko »

Jak będzie jakaś zbiórka na fanowskie karty to jestem chętny.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: EsperanzaDMV »

Gromb pisze: 08 wrz 2020, 17:13
Gromb dobrze widzę, że masz karty w zwykłych koszulkach, a nie grubszych protektorach? Pytam, bo sam się zastanawiałem nad tym insertem, ale patrząc na te zdjęcia szczerze wątpię czy karty w protektorach by się zmieściły w tym insercie.
Swoją drogą nawet na tym drugim zdjęciu widać po krawędzi kart, które karty są z podstawki a które z dodatku...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Gromb »

EsperanzaDMV pisze: 29 paź 2020, 21:04
Gromb pisze: 08 wrz 2020, 17:13
Gromb dobrze widzę, że masz karty w zwykłych koszulkach, a nie grubszych protektorach? Pytam, bo sam się zastanawiałem nad tym insertem, ale patrząc na te zdjęcia szczerze wątpię czy karty w protektorach by się zmieściły w tym insercie.
Swoją drogą nawet na tym drugim zdjęciu widać po krawędzi kart, które karty są z podstawki a które z dodatku...
Nie. Wszystkie w grubych ultra pro.
Tak. Może nie widać tego na stosie podczas gry, ale w pudle masz rację, rzuca się w oczy.
Matte kupione, ale nie przekoszulkowalem jeszcze :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Paskuder »

Wiadomo już coś o dodruku?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: EsperanzaDMV »

Gromb pisze: 29 paź 2020, 21:22Nie. Wszystkie w grubych ultra pro.
Tak. Może nie widać tego na stosie podczas gry, ale w pudle masz rację, rzuca się w oczy.
Matte kupione, ale nie przekoszulkowalem jeszcze :wink:
Hmm byśmy byli na "tej samej stronie" - mówię o protectorach takich jak te, które sam kupiłem (ten fiolet idealnie pasuje, ewentualnie czerń by może też była dobra). Patrząc na Twoje zdjęcia uważam, że nie zmieściłyby się w tym insercie wszystkie karty zapakowane w takie grube protectory (dlatego też zrezygnowałem z kupna właśnie tego insertu, analizowałem to wcześniej bazując na zdjęciach insertu z FB SeimLab). Rozmawiałem nawet na messengerze z SeimLab i dostałem od nich taką informację:
Another information that maybe can help you is the space for each sector, so you can measure your package and see it can fits or not. I have 6 sectors "deep" 25mm, one 30mm and one 42mm.
Na podstawie tych wartości wymierzyłem, że karty w protektorach mi się nie zmieszczą, albo na duży wcisk, a nie o to chodzi.
Ty natomiast mówisz o "grubych ultra pro" - dla mnie "grube" to są właśnie te protectory, które podlinkowałem powyżej :D U mnie w protectorach nie ma jak zobaczyć krawędzi karty. Dlatego zapytałem, żebyś się nie zdziwił kupując Pro-Matte że nie zmieszczą Ci się nagle karty w insercie, bo one są zauważalnie grubsze od tych, które widzę na zdjęciu.
Paskuder pisze: 29 paź 2020, 22:22 Wiadomo już coś o dodruku?
Nie, ostatnie informacje od GF9 mówiły o dodruku pod koniec roku, więc zakładając przesunięcie covidowe pewnie wypadnie jeśli już to na początku przyszłego... ale jestem dobrej myśli, bo chciałbym możliwie jak najszybciej zacząć akcję zbierania chętnych na dodatkowe talie :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Gromb »

Teraz karty ze zdjęcia są w takich: Jeżeli twoje fioletowe są jeszcze grubsze, to nie ma szans, by zmieścić wszystko do insertu. Teraz jest na styk.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2428
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Jiloo »

Ja mam fioletowe Ultra-Pro i tyle miejsca zajmują w pudle.
Spoiler:
Wygląda na to, że w insert powinny wejść. Nie wiem ile szerokości mają ścianki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2668 times
Been thanked: 2353 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Curiosity »

O, widzę, że w Twoim lokalnym sex-shopie była tylko różowa taśma? :lol:
Ja się załapałem na czerwoną 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2428
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze: 30 paź 2020, 19:06 O, widzę, że w Twoim lokalnym sex-shopie była tylko różowa taśma? :lol:
Ja się załapałem na czerwoną 8)
Ale przecież różowa się dobrze komponuje z fioletem :)
A tak przy okazji. Czy ta taśma marszczy Ci powierzchnie koszulek? Musiałem dać przekładki, bo moja strasznie niszczy koszulki. Generalnie z niej zrezygnowałem ale tu się jeszcze sprawdza.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2668 times
Been thanked: 2353 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Curiosity »

Jiloo pisze: 30 paź 2020, 19:18 Czy ta taśma marszczy Ci powierzchnie koszulek? Musiałem dać przekładki, bo moja strasznie niszczy koszulki.
Niestety tak się dzieje i u mnie. Koszulki stają się takie... pomarszczone?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2428
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze: 30 paź 2020, 19:26
Jiloo pisze: 30 paź 2020, 19:18 Czy ta taśma marszczy Ci powierzchnie koszulek? Musiałem dać przekładki, bo moja strasznie niszczy koszulki.
Niestety tak się dzieje i u mnie. Koszulki stają się takie... pomarszczone?
Dokładnie to. Używam jakich zaślepek kart, którymi nie gram i kładę je na początek i koniec talii.
A ciekawostka, mam taką taśmę, ale zupełnie przezroczystą i ona tak koszulek nie traktuje. Ale dostałem ją razem z używaną grą i nie udało mi się podobnej kupić nigdzie...
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 111 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: bobiaczek »

Przestańcie się zgłaszać, bo doprowadzicie mnie do zawału. Widząc posty do tej gry cały czas liczę jednak na informację zupełnie inną: "nie wiem, czy wiecie ale w sklepie xxxx można jeszcze kupić Tyrants of the Underdark. Pośpieszcie się bo mają tylko kilka egzemplarzy".
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1602 times
Been thanked: 936 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: feniks_ciapek »

Jak pisano już w tym wątku, pod koniec roku podobno ma być dodruk. Koniec roku niedługo. :)
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 111 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: bobiaczek »

feniks_ciapek pisze: 05 lis 2020, 23:45 Jak pisano już w tym wątku, pod koniec roku podobno ma być dodruk. Koniec roku niedługo. :)
Przez wrodzony pesymizm zbytnio na ten "szeptany termin" nie liczę. GF9 ma beznadziejną stronę, mocno nawiązującą do początków internetu (tylko bitmapy w tle i loga Netscape Communicator im brakuje) i nic tam na temat dodruku nie znalazłem. Będzie dobrze jeśli dodruk trafi do dystrybucji europejskiej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tyle, że dystrybutorzy muszą chcieć to wziąć, a z tym może być różnie. To nie jest jakaś gorąca nowość.

A mogłem kupić w planszomanii, mogłem. Daleko ich mam? Po drugiej stronie miasta. Ale nie, pojadę w przyszłym tygodniu wszak nie będę za paczkomat płacił skoro to lokalny sklep. Się zapomniało i ni ma...

Miejmy nadzieję, że jak wezmą się za dodruk to jednak ujednolicą karty z dodatkiem, bo było na forach trochę narzekania. A i druk tych fanowskich dodatków będzie miał wtedy więcej sensu/nabywców (biere, ofc).

A ty mnie Gambit nie śmieszkuj, bo co i rusz jesteś sprawcą poważnych kłopotów w zakresie mojej płynności finansowej. Co i rusz coś wyciągniesz i potem to chcę. Dobrze, że nie robisz tych prezentacji jak Rhado. Tego to wręcz przestałem oglądać bo nie było gry by hype się nie włączał.
MajkelEryk
Posty: 152
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 17 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: MajkelEryk »

bobiaczek pisze: 05 lis 2020, 20:56 Przestańcie się zgłaszać, bo doprowadzicie mnie do zawału. Widząc posty do tej gry cały czas liczę jednak na informację zupełnie inną: "nie wiem, czy wiecie ale w sklepie xxxx można jeszcze kupić Tyrants of the Underdark. Pośpieszcie się bo mają tylko kilka egzemplarzy".
Próbowałeś kupić przez bgg? https://boardgamegeek.com/boardgame/189 ... s=fortrade
91DD
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2020, 23:48
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: 91DD »

okienko pisze: 29 paź 2020, 17:03 Jak będzie jakaś zbiórka na fanowskie karty to jestem chętny.
Witam, udało mi się w końcu kupić swój egzemplarz gra wyśmienita, jest nowy rok więc może ktoś coś o zbiórce na dodatki?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: EsperanzaDMV »

Osobiście cały czas trzymam rękę na pulsie, ale wciąż czekamy na informację o dodruku. Plan jest taki, że przy dodruku uda się zgromadzić większą liczbę chętnych na dodatki. A kiedy ten dodruk będzie, to nikt nie wie...
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

91DD pisze: 02 sty 2021, 21:36
okienko pisze: 29 paź 2020, 17:03 Jak będzie jakaś zbiórka na fanowskie karty to jestem chętny.
Witam, udało mi się w końcu kupić swój egzemplarz gra wyśmienita, jest nowy rok więc może ktoś coś o zbiórce na dodatki?
Nówka czy używana? Bo ceny są z kosmosu obecnie. Wliczając wzrost kosztów produkcji, transportu i inflację to 250 to uczciwa cena za ten tytuł.

Pisałem do wydawcy i cisza ciągle. Ale biorąc pod uwagę bałagan z dostawami i chiński nowy rok to raczej późna wiosna o ile nie ogarnęli całości zamówienia jeszcze w zeszłym roku. Ach ten Gale Force Nine....
91DD
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2020, 23:48
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: 91DD »

Tachion pisze: 02 sty 2021, 23:10
91DD pisze: 02 sty 2021, 21:36
okienko pisze: 29 paź 2020, 17:03 Jak będzie jakaś zbiórka na fanowskie karty to jestem chętny.
Witam, udało mi się w końcu kupić swój egzemplarz gra wyśmienita, jest nowy rok więc może ktoś coś o zbiórce na dodatki?
Nówka czy używana? Bo ceny są z kosmosu obecnie. Wliczając wzrost kosztów produkcji, transportu i inflację to 250 to uczciwa cena za ten tytuł.

Pisałem do wydawcy i cisza ciągle. Ale biorąc pod uwagę bałagan z dostawami i chiński nowy rok to raczej późna wiosna o ile nie ogarnęli całości zamówienia jeszcze w zeszłym roku. Ach ten Gale Force Nine....
Używaną tutaj na forum, wraz z dodatkiem i zestawem koszulek 220 zł sam byłem w szoku... Cały rok polowałem :D
appejron
Posty: 16
Rejestracja: 10 kwie 2010, 17:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: appejron »

Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Paskuder »

appejron pisze: 03 lut 2021, 23:54 Chyba jednak dodruku nie będzie:

https://www.dicebreaker.com/games/dunge ... st-lawsuit
No i wuj, tak pięknie żarło i zdechło :|
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ