Gra detektywistyczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
TOKULIGOWSKI
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2014, 15:33
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times

Gra detektywistyczna

Post autor: TOKULIGOWSKI »

Cześć!

Szukam detektywistycznej gry planszowej dla grupy wiekowej 13-15 lat (+ ja :)) - dotyczącej rozwiązywania spraw kryminalnych. W oko wpadły mi kroniki zbrodni (szybkie sprawy, duży udział komórki) lecz niestety dysponuję bonem do Empiku a tam gra ta jest wyprzedana. Sprawy w Detektywie wydaję mi się za długie i skomplikowane. I tu rodzą się 2 pytania - czy Kroniki zbrodni 1400 to samodzielny dodatek oraz czy są jakieś inne gry detektywistyczne gdzie sprawa trwa ok godziny?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: loshameros »

Kroniki 1400 to samodzielna gra, nie wiem tylko czy odpowiednia dla tego zakresu wiekowego
Michbudz
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2020, 08:43
Been thanked: 5 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Michbudz »

Detektyw sezon 1 ma krótsze sprawy niż "pełnoprawny" Detektyw i są nie związane z sobą, więc można i rozwiązywać poszczególne w innym gronie, jak i w większych odstępach czasu.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Mortinista »

TOKULIGOWSKI pisze: 04 lut 2021, 11:58 Cześć!

Szukam detektywistycznej gry planszowej dla grupy wiekowej 13-15 lat (+ ja :))
Witam,

Gry detektywistyczne dla dzieci (13-15) wydają mi się słabym pomysłem. Jest ich sporo na rynku :
- Detektyw
- Kroniki Zbrodni
- Sherlock Holmes
Każda z tych gier zajmie sporo czasu i nie zawsze efekt będzie zadowalający. Niedoświadczeni gracze pominą dużo wskazówek i rozminą się z celem.
Najłatwiejsze będą Kroniki. Detektyw i Sherlock to już półka wyżej.

Poleciłbym bardziej coś w stylu :
- Escape room
- Exit
- Pokój 25
- Escape Tales

A nawet coś lżejszego jak :
- Mr. Jack
- Dochodzenie
- Paranormalni Detektywi
- Tajemnicze Domostwo

Po nabraniu doświadczenia można już przejść do :
- Time Stories
- Listów z Whitechapel
- Listów z Whitehall
- Narcos

Zależy kto co lubi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Neoptolemos »

Bardzo dobrze podsumowane. Z serii "Escape Roomowych" gorąco polecam też Unlock, opróćz tego, że to moja ulubiona gra tego typu, to chyba najbardziej efektowna w grze z młodzieżą (jest aplikacja, przy czym w przeciwieństwie do Kronik Zbrodni nie jest ona istotą gry).

Ale że po mojemu 13 i 15 lat to już nie takie znów dzieci (choć może się nie znam), Sherlock Holmes i Detektyw są też rewelacyjne, przy czym faktycznie - dość trudne (w analizie, nie w zasadach) i wymagające skupienia.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 673 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: anitroche »

Jak nie jesteś przekonany, czy dacie radę z Detektywem sezon 1, to polecam darmową sprawę (właśnie długości i ciężkości tych z sezonu 1), którą można sobie ściągnąć i wydrukować i zagrać:

https://portalgames.pl/pl/detektyw-zagraj-za-darmo

Po tej rozgrywce będziesz wiedział, czy dzieciakom się spodobało i warto kupić całą grę z 3 nowymi sprawami, czy lepiej pójść w innym kierunku.

EDIT: co do Sherlocka Detektywa Doradczego, to ja tę grę uwielbiam, ale jest tam bardzo dużo czytania, zwłaszcza tych gazet i obawiam się, że niektóre dzieciaki może to znudzić. Ale jak twoje to zagorzali czytelnicy kryminałów dla dzieci, to myślę, że warto spróbować. Niestety w sklepach dodruk będzie dopiero chyba za kilka miesięcy.

I jeszcze mi wpadło do głowy, seria komiksów detektywistycznych Sherlock Holmes. Taka paragrafówka, ale w formie komiksu. Ja zagrałam w "Pojedynek z Irene Adler", gdzie te same sprawy jedna osoba rozwiązuje jako Irene Adler, a druga jako Sherlock i potem porównuje się wynik, komu poszło lepiej. Może warto kupić młodzieży i niech się bawi ;) a to taniutkie jest, co jest dodatkową zaletą ;)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ