Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: mikeyoski »

Skompletowałem sobie właśnie Najemników (miałem już jedną). Widzę, że ceny zaczynają rosnąć i udało się dorwać w jakiś śmiesznych pieniądzach. Nówki w folii. Świetna gra. Mocno niedoceniana. Warto brać, póki jest :-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

hipcio_stg pisze: 21 sty 2021, 16:29
BOLLO pisze: 21 sty 2021, 15:59
Spoiler:
Serio nie wiem co mam ci powiedziec.... :D
Ale tak chodziło mi o Legacy bo to jedyny sensowny format jaki pamiętam a i oczywiście Pauper o którym mam nadzieje że słyszałeś.
Legacy jest drogie i każdy deck kosztuje podobnie co obala tezę pay to win, a pauper to najtańszy format który też nijak ma się do tezy pay to win. Pay to win może być w przypadku totalnych casualowców/początkujących, którzy nie rozumieją tej gry.
No to zagraj deckiem Legacy vs T2
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

BOLLO pisze: 21 sty 2021, 17:58
hipcio_stg pisze: 21 sty 2021, 16:29
BOLLO pisze: 21 sty 2021, 15:59
Spoiler:
Serio nie wiem co mam ci powiedziec.... :D
Ale tak chodziło mi o Legacy bo to jedyny sensowny format jaki pamiętam a i oczywiście Pauper o którym mam nadzieje że słyszałeś.
Legacy jest drogie i każdy deck kosztuje podobnie co obala tezę pay to win, a pauper to najtańszy format który też nijak ma się do tezy pay to win. Pay to win może być w przypadku totalnych casualowców/początkujących, którzy nie rozumieją tej gry.
No to zagraj deckiem Legacy vs T2
To jak ściganie się fiestą z mustangiem. Ani kierowca fiesty, ani kierowca mustanga nie jest zainteresowany. Możesz mi wierzyć, że społeczność decków legacy/vintage to są promile. Mistrzostwa świata w vintage to raptem 60 osób... są tanie formaty jak standard/pauper, gdzie nie ma mowy o przewadze portfela. Nie zastanawiałeś się dlaczego w topach turniejów MTG gdzie udział bierze 2000 osób są ciągle te same nazwiska? Pewnie wydali więcej na karty ;)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

Spirit Island bo przeglądałem forum, później BGG, na YouTube znalazłem na kanale Planszą po kostkach recenzję i pełną rozgrywkę i choć tego zazwyczaj nie robię to obejrzałem. No i wpadło na radar a jak już wpadło... Amelia albo Staszek z PPK - jeśli gra mi się nie spodoba to wiedzcie, że to przez Was :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomp »

Losiek pisze: 22 sty 2021, 13:13 Spirit Island bo przeglądałem forum, później BGG, na YouTube znalazłem na kanale Planszą po kostkach recenzję i pełną rozgrywkę i choć tego zazwyczaj nie robię to obejrzałem. No i wpadło na radar a jak już wpadło... Amelia albo Staszek z PPK - jeśli gra mi się nie spodoba to wiedzcie, że to przez Was :)
Jak lubisz euro i jednocześnie kooperacje to trafiłeś idealnie.
Ja żałuje, że nie kupiłem tej gry sporo wcześniej (w sensie wersji angielskiej).
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

Euro lubię, w kooperacje zagrałem raptem dwie Robinsona i Zaginioną ekspedycję - nawet mi się podobało. Po obejrzeniu rozgrywki baaardzo się na SI napaliłem.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

Stałem się posiadaczem Arkham Horror LCG z całym cyklem Dunwich Legacy.
Czy szczęśliwym? To się okaże, tylko że nie wiem czy mój portfel to wytrzyma... :mrgreen:
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

No i złamałem się...Kupiłem Zombicide czarna plaga.
Gra zakupione od Damon22 i była to bardzo ciekawa i udana transakcja. Fajnie że są jeszcze ludzie z którymi mozna porozmawiać, wymienić się doświadczeniem, spostrzeżeniami itd (a nie znamy się żeby nie było).
Zombiaki kupiłem głównie dlatego że jest do kooperacyjny tytuł i myślę że uda się z synem dobrze pograć. Taka gierka która nie wymaga za dużo a może dać dużo frajdy nie obciążając jakoś bardzo mózgu. Zastanawiam się jeszcze nad Zieloną Hrdą i Najeźdzcy.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 01 lut 2021, 11:01 No i złamałem się...Kupiłem Zombicide czarna plaga.
Gra zakupione od Damon22 i była to bardzo ciekawa i udana transakcja. Fajnie że są jeszcze ludzie z którymi mozna porozmawiać, wymienić się doświadczeniem, spostrzeżeniami itd (a nie znamy się żeby nie było).
Zombiaki kupiłem głównie dlatego że jest do kooperacyjny tytuł i myślę że uda się z synem dobrze pograć. Taka gierka która nie wymaga za dużo a może dać dużo frajdy nie obciążając jakoś bardzo mózgu. Zastanawiam się jeszcze nad Zieloną Hrdą i Najeźdzcy.
Zagraj najpierw - mnie np Zombiaki nie podeszły. Pomalowałem całość i sprzedałem po 3 scenariuszach. Dla mnie to prosta gra bez specjalnej głębi. Nie mówię że jest zła - po prostu nie dla mnie. Przetestuj zanim kupisz kolejne części.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

Ja tam nic ciekawego, ot w końcu zakupiłem dodatki to MC (Scarlet, Quicksilver i Strażników) oraz kolejne mythosy z nowego cyklu AH, bo trzeba komplet mieć :D
Dumi
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2021, 14:39
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Dumi »

Ostatnio kupiłem Brzdęk! Nie drażnij smoka, gdyż pomyślałem i w sumie tak się okazało, że będzie się dobrze grało w 4 osoby. Jest niski próg wejścia w grę. Znajomym gra się spodobała i mnie też. Gra roku 2019 o ile się nie mylę i wiem już dlaczego! :D
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: arracan »

Dodatki do Legendary Marvel - Guardians of the Galaxy, Paint the Town Red, Warriors of Asgard - lecą ze stanów. Albo płyną. Cholera wie, wygląda na to że jeszcze trochę na nie poczekam :(

Oprócz tego zamówiłem sobie w ramach urodzin Arnaka i Everdell w preorderze. Ponoć już Aleplanszówki Arnaka wysyłają, Everdell mi blokuje. No ale mam w co grać. Niedawno kupiłem Ms Marvel i Ant Mana do MC i trzeba ich sprawdzić :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Haloon »

Vampire Heritage bo miałem chęć na coś z wampirami a Dracula od FFG mi się przejadła. Kupiłem też zestaw All in D day dice bo lubię ten okres w historii i kościanki.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: EVOCATVS »

Dooma, bo odkryłem, że taka gra istnieje :D Poza tematem, mechanika też wydaję się spoko, więc inwestycja powinna być udana.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Dziś przyszły maty do X-wing więc będzie latanko :-)
Dodatkowo paczucha z WH Inwazja. Stan igiełka więc wziąłem bo już taniej raczej nie kupie. A dodatkowo to Eric Lang więc no musiało u mnie być w kolekcji.
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Żubr »

Le Havre i Abyss - bo się na nie czaiłem kiedyś i nagle zabrakło na rynku, a w końcu pojawiły się dodruki.
Root - bo mnie zaciekawiła asymetria. Pewnie nie będę miał z kim grać, ale cieszy sam fakt posiadania.
Zaginiony Klucz - Zee miał w topce i za niecałe 50zł z dostawą postanowiłem to sprawdzić.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: khuba »

Kupione i otrzymane:
Root z dodatkiem - czaiłem się od dłuższego czasu, bonusowy kalendarz z portalconu trochę pomógł
Auztralia - nie mam nic od tego autora, kupione na promocji do przetestowania.
Hellboy - promocja na amazonie.
Calico - potrzebowałęm szybkiej i prostej w zasadach gry, do tego wydrukowałem insert więc set-up jest blyskawiczny

Wsparte na Kickstarterze/opłacone preordery:
Darwin's Journey - wygląda ciekawie, a że nie mam gier tego typu = wsparte (dodatkowo wygrałem jeden z add-onów na streamie z rozgrywek)
Smartphone Inc. - zastanawiałem się swego czasu nad wersją angielską. A że wychodzi po polsku...


Dodatkowo zrezygnowałem z kilku kickstarterów, więcej gier ostatnio kupowałem niż byłem w stanie ograć...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Żubr pisze: 04 lut 2021, 12:19
Root - bo mnie zaciekawiła asymetria. Pewnie nie będę miał z kim grać, ale cieszy sam fakt posiadania.
I to jest najsensowniejsza odpowiedz w całym tym badziewnym wątku....a nie czekajcie to ja go założyłem :mrgreen:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gizmoo »

Kupiłem sporo dodatków, bo... Bardzo lubię gry które mam. A jak coś mam, to chcę mieć wszystko. A jak mam wszystko, to znowu wydadzą jakąś promkę, albo jakiś dodatek i już nie mam wszystkiego. Więc...

Kupiłem więc dodatki do:

Imaginarium - Chimera i pakiet promek.
Aliens:AGDITC - Get Away From Her, You Bitch! + paczka Assets and Hazards.
Marco Polo II - Karawany.
51 Stan Master Set - Pakiet promek. Bo... Robiłem zakupy w sklepiku Portalu. :lol:
Istanbul - Listy i Pieczęcie
Everdell - Bellfaire
Wildlands - The Ancients
Agra - Promki

Z gier:

Jednym Słowem, Goa i Crusaders: Thy Will be Done deluxe, bo zawsze chciałem je mieć w kolekcji. W dwie ostatnie już rozegrane partyjki, więc nie dołączyły do półki wstydu, a Jednym Słowem zabieram do samolotu. :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Gizmoo pisze: 04 lut 2021, 14:45
51 Stan Master Set - Pakiet promek. Bo... Robiłem zakupy w sklepiku Portalu. :lol:
Kurcze a ja myślałem że to ja jestem bogaty.....
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 04 lut 2021, 15:00
Gizmoo pisze: 04 lut 2021, 14:45
51 Stan Master Set - Pakiet promek. Bo... Robiłem zakupy w sklepiku Portalu. :lol:
Kurcze a ja myślałem że to ja jestem bogaty.....
Jesteś jesteś :D
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Tirith »

Mr Jack - bo potrzebowałem czegoś szybkiego na dwie osoby. Do tego nie posiadam żadnej gry dedukcyjnej jeszcze.
7 cudów świata - Mam 7 cudów pojedynek a w domu są 3 osoby i często walczymy kto teraz ma grac.
Endeavor: Wiek żagli - To typ gry który uwielbiam (mechanicznie i tematycznie). Już za dzieciaka ~30 lat temu- robiłem tego typu gry. :). A do tego gra jest dość szybka i prosta ale z głębią decyzji.
JoruslofKimKuczoński

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

To ja powiem dla tych wszystkich, co może boją się powiedzieć, mają niepowetowane smutki, że mało kupują, lub że inni więcej: ja nie kupiłem... nic przez 31 dni! Jasne, nie jest to dużo, ale to pełny miesiąc zwłaszcza, że zachodzi luty jako najkrótszy miesiąc obecnego kalendarza. Dlatego głowa do góry i grajcie w gry zamiast je kupować.
KWAHO
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2005, 05:23
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: KWAHO »

Eldritch Horror + Góry Szaleństwa + Widma Carcosy + Miasta w Gruzach - bo wyszedł dodruk Zaginionej Wiedzy, który też kupiłem :D . I jestem z siebie bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: RUNner »

Kupiłem 2 zestawy metalowych monet w Portalu. Tylko po to żeby dostać poprawioną kartę Żniwiarza Dusz do Mage Knight!
Monety się przydadzą do Le Havre chociażby.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ