Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

manicminer pisze: 04 lut 2021, 21:47
Co do FFG to jednak trochę łatwiej powinno być ogarnąć jeden kraj niż cały świat.
Druga rzecz że to karcianka, papier i farba... To nawet w Polsce mamy tą technologię... Zabrakło farby czy papieru? ;)
To jest gra na licencji. Miejsce druku ustala FFG, czas druku i dodruków ustala FFG, cenę i minimalny nakład dyktuje FFG.
Galakta może powiedzieć tak/nie i wybrać jedną z opcji zamówienia.
Widocznie technologia papieru i farby przerasta też FFG bo u nich też są braki i część dodatków na ebay można dostać za +200% msrp.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Probe9 pisze: 04 lut 2021, 18:55 Niektórzy klienci mają to do siebie, że są wiecznie niezadowoleni. Najpierw, że dodruków nie ma, potem, że za małe.
My dude, cytujesz, ale nie odnosisz się do tego co napisano. A co napisano, to że Galakta ma za sobą historię wątpliwych decyzji.
Probe9 pisze: 04 lut 2021, 18:55 A najlepsze jest to, że wielu wykazuje się totalnym oderwaniem od zasad rynku i ekonomii nie rozumiejąc, że taki model wydawniczy jest jednym z powodów, dla których ten LCG ma się bardzo dobrze.
Szykuj ten kurs ekonomii, bo jestem ciekaw w jaki sposób product scarcity jest siłą modelu wydawniczego wydawania gry narracyjnej. Przecież to jest przepis na generowanie niezadowolenia w przypadku serii wydawniczej. To nie Furby, ani miniNES. Co innego posługiwać się kalkulacją, że kolejne produkty w serii wyprzedają się w mniejszym nakładzie i na podstawie tego kierować produkcją, a co innego celowo produkować mniej, niż na to wskazuje statystyka.

Od czasu talii badaczy widać było, że produktu jest mniej niż się można spodziewać. Wyprzedaje się na pniu. To że Galakta niedoszacowuje, to jedno - ale jest też strona produkcyjna, która najwyraźniej jest w dołku, co potwierdza zresztą stan wersji anglojęzycznej. Czemu jest w dołku? Pojęcia nie mam. Tajemnica. Pewnie nigdy się nie dowiemy.

Natomiast różnica między FFG i Galaktą jest taka, że FFG robi te dodruki i można polegać na tym, że będą. To, że FFG robi dodruki, to żaden news - jak wydajesz produkt, który się sprzedaje, to robisz dodruk. To, czy Galakta coś dodrukuje, to jednak jest niepewny temat. Przyzwyczaili do tej nieufności swoich klientów przez lata cudowania z dodrukami. Przez ten brak zaufania w chwilach takich jak ta - gdy przysiada strona produkcyjna - ludziom żyła skacze, bo pewności nie ma. A co robi Galakta w tym czasie? Uspokaja kogoś, próbuje budzić zaufanie, przeprasza (PRowo, bo jak im z FFG mówią że nakłady będą 30 - 40% w dół, to nie mają za co przepraszać realnie - ale to już takie zaawansowane Customer Support 101)? Nah, to dla frajerów. Galakta to królowie (typowa krakowska megalomania), więc oni zrobią z tego newsa, zapowiedź zapowiedzi dodruków, żeby im dziękować za to, że prowadzą biznes. You can't make this shit up.

Osobiście mam nadzieję, że talie badaczy wrócą do sprzedaży - bo to był taki przyjemny produkt do wkręcenia ludzi w grę bez wielkiej inwestycji. Typ produktu, który powinien być na półkach, tak jak Core Set. Pożyjemy, zobaczymy.

Swoją drogą, jeśli jest tak jak co poniektórzy podejrzewają, że każdy kolejny pack w cyklu jest produkowany w mniejszej ilości od poprzedniego packa, to przy końcu Innsmouth może się zrobić nieciekawie.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zaan84 »

Danych nie mamy więc możemy tylko spekulować. Ja się nie dziwię ze Galakta boi się przestrzelić z ilością. To wydawnictwo wydawało niemal każde LCG od FFG i niemal każde LCG lądowało finalnie na wyprzedażach. Więc rozumiem ich ostrożność. Co z tego że my sobie ponarzekamy, co z tego że może kilka osób zrezygnuje z tej gry albo nie wejdzie w nią, skoro finalnie produkt zniknie z magazynu i się zwróci. Może mogli by zarobić więcej gdyby kopii było więcej, ale po co komu takie ryzyko. Ja się im nie dziwię.
Odnoście dostępu "Na wysokich obrotach", to wyczytałem gdzieś na Fejsie że przedsprzedaż została wstrzymana i że produkt będzie reglamentowany. Mój wniosek na szybko? Pewnie 3 trole i dragoneye zobaczyli, że ludzie zamawiają po kilka sztuk na handelek i dali sygnał wydawcy, że robi się patologia.
Nie wiemy czy nakłady są zmniejszane czy nie, wiemy na 100% że coraz więcej osób robi sobie z tego własny biznes, żerując na i tak niskiej dostępności. Pierwsze primo, to przestać kupować od koników. Im bardziej będzie się to opłacało im tym większy będzie to problem. A drugie primo, myślę że tak jak było już wspomniane, galakta mogłaby wprowadzić system abonamentowy albo przedsprzedawać całe cykle, gwarantując dostęp klientom. Dodatkowo dzięki temu mieliby wgląd na trend popytu.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Skid_theDrifter pisze: 05 lut 2021, 01:48 ...
Nie chce mi się tego ciągnąć w nieskończoność bo jeżeli ktoś nie rozumie, że obecna sytuacja jest na rękę wydawnictwu (tzn. że produkt się szybko rozchodzi zamiast zalegać) to żaden kurs ekonomii nie pomoże :) Dzięki temu, że wszystko tak się rozchodzi to jest praktycznie pewność, że będą kolejne dodruki (co też notorycznie wydawnictwo potwierdza) co z kolei ułatwia "nowym" podjęcie decyzji o wejście w serię. Gdyby nakłady były wyższe i część długo leżała by w magazynach to każdy by sobie zadawał pytanie czy w takim razie będą kolejne dodruki co mogłoby wpływać na podjęcie decyzji o wejściu w serię. A tak wszyscy są zadowoleni (a przynajmniej powinni) bo jak ktoś "zdąży" to kupi od razu, a jak nie zdąży to wie, że będzie miał okazję kupić a w międzyczasie może kupować to co jest aktualnie dostępne. A pojedyńczymi przypadkami gorączkowców, którzy robią na forach dramaty bo nie zdążyli kupić mythoska, wydawnictwo nie powinno się aż tak przejmować przy ustalaniu polityki w skali makro. Szczególnie, że wielu z nich pogada, pogada a ostatecznie i tak kupi :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Probe9 pisze: 05 lut 2021, 12:20
Skid_theDrifter pisze: 05 lut 2021, 01:48 ...
... nie zdążyli kupić mythoska, wydawnictwo nie powinno się aż tak przejmować przy ustalaniu polityki w skali makro. Szczególnie, że wielu z nich pogada, pogada a ostatecznie i tak kupi :)
Ta ziemniaki w warzywniaku... Bo jeśli nie zdążyli to co kupią?
Chyba że mówisz że kupią od januszów biznesu...
Gadasz jakbyś był jednym z nich...
Twoja logika niestety jest mi obca, takie masło, maślane.
Chcę kupić talie początkowe badaczy, po cenie sklepowej. Tak więc pokaż mi gdzie kupić?
Potrzebuje w ciagu tygodnia by wprowadzić nowe osoby w tą karciankę...
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Probe9 pisze: 05 lut 2021, 12:20
Skid_theDrifter pisze: 05 lut 2021, 01:48 ...
Nie chce mi się tego ciągnąć w nieskończoność bo jeżeli ktoś nie rozumie, że obecna sytuacja jest na rękę wydawnictwu (tzn. że produkt się szybko rozchodzi zamiast zalegać) to żaden kurs ekonomii nie pomoże :)
Mówienie, że jest to na rękę wydawcy jest IMO krótkowzroczne. Owszem super, że produkt sprzedaje się na pieńku, ale miałoby to sens jeśli potrafiliby szybko dostarczyć dodruk, a nie są w stanie tego zrobić. Ile osób straci zainteresowanie i odpuści sobie serię z powodu braku dostępności? Ile osób dotrwa do kolejnego cyklu?
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

kozz84 pisze: 05 lut 2021, 12:55
Probe9 pisze: 05 lut 2021, 12:20
Skid_theDrifter pisze: 05 lut 2021, 01:48 ...
Nie chce mi się tego ciągnąć w nieskończoność bo jeżeli ktoś nie rozumie, że obecna sytuacja jest na rękę wydawnictwu (tzn. że produkt się szybko rozchodzi zamiast zalegać) to żaden kurs ekonomii nie pomoże :)
Mówienie, że jest to na rękę wydawcy jest IMO krótkowzroczne. Owszem super, że produkt sprzedaje się na pieńku, ale miałoby to sens jeśli potrafiliby szybko dostarczyć dodruk, a nie są w stanie tego zrobić. Ile osób straci zainteresowanie i odpuści sobie serię z powodu braku dostępności? Ile osób dotrwa do kolejnego cyklu?
No dla mnie to jest ostatni cykl jaki kupuję.
Nie kupiłem talii badaczy i teraz je potrzebuje/chcę.
Za zbyt głęboko musiałem zapłacić o 10 zł więcej i szukać po necie, muszę polować na następne mythosy do aktualnego cyklu by go mieć w całości i kombinować jak nie dopłacać za przesyłkę pojedyńczych.
No ale według probe jest to dobre, że galakta kasy już ode mnie nie dostanie...
Jednak to jest rozrywka, a nie moja praca. Chcę kupić, dobrze się bawić i zapomnieć, a nie pałować i śledzić politykę Galakty.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

kozz84 pisze: 05 lut 2021, 12:55 Mówienie, że jest to na rękę wydawcy jest IMO krótkowzroczne. Owszem super, że produkt sprzedaje się na pieńku, ale miałoby to sens jeśli potrafiliby szybko dostarczyć dodruk, a nie są w stanie tego zrobić. Ile osób straci zainteresowanie i odpuści sobie serię z powodu braku dostępności? Ile osób dotrwa do kolejnego cyklu?
Jak pisałem wyżej w zeszłym roku były dodruki przynajmniej 2 pełnych cykli, + Galakta wydawała wszystkie(?) nowości na bieżąco. Jeśli utrzyma to tempo, czyli dodruk dwóch cykli na rok (zakładając, że będą schodzić), to sorry ale widziałem bardziej niedostępne gry...

Największym problemem w moich oczach jest obecnie brak podstawki, ale to AFAIK novum, a nie chroniczna sytuacja.

Jeśli nowy gracz będzie w stanie w ciągu roku kupić podstawkę + 2 cykle + scenariusze na bieżąco to IMHO jego sytuacja nie będzie złą.
manicminer pisze: 05 lut 2021, 13:03 No ale według probe jest to dobre, że galakta kasy już ode mnie nie dostanie...
IMHO to nie jest sytuacja dobra, to po prostu mniejsze zło.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
LotR LCG to przynajmniej równie dobra gra co Arkham, więc czemu ich losy wyglądają inaczej ? Skoro powodem nie jest jakość samej gry to może hmmm sposób wydawania ? :)

A czymś takim pokazujesz, że zupełnie nie rozumiesz jak to działa.
manicminer pisze: 05 lut 2021, 12:35Chcę kupić talie początkowe badaczy, po cenie sklepowej. Tak więc pokaż mi gdzie kupić?
Potrzebuje w ciagu tygodnia by wprowadzić nowe osoby w tą karciankę...
Jeżeli Twoja ocena sposobu wydawania produktu jest uzależniona od tego czy w dowolnym momencie jesteś w stanie kupić dowolny produkt bo taki masz kaprys to serio - nie wiem jakich argumentów mógłbym użyć bo to musiałaby być praca od podstaw chyba...

Model wydawniczy może i nie jest idealny, ale i idealny być nie może być z uwagi na specyfikę rynku (nakłady itp.). Więc jak dla mnie Galakta ogarnia to tak jak może, dzięki czemu ten LCG będzie zapewne wydawany do końca a każdy, kto w najbliższym czasie będzie chciał wejść w serię, może to spokojnie zrobić. Dopiero co był dodruk 2 i 4 cyklu, zaraz będzie dodruk 3 cyklu i pewnie kolejnych. Założe sie, że nawet powroty dodrukują dzięki temu, że wszystko się tak szybko rozchodzi. A to, że ktoś akurat teraz czegoś kupić nie może (co wcale nie uniemożliwia wejścia w serię) i grozi zabraniem swoich grabek i wyjściem z piaskownicy (tfu znaczy się skończeniem z serią) to już inna para kaloszy :)

Wiem, że zaraz przedstawisz kolejny świetny argument (jak z tymi taliami) ale ja już na tym etapie pozwolę sobie podziękować za dyskusję, bo napisałem wszystko co miałem do napisania.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Probe9 pisze: 05 lut 2021, 15:03LotR LCG to przynajmniej równie dobra gra co Arkham, więc czemu ich losy wyglądają inaczej ? Skoro powodem nie jest jakość samej gry to może hmmm sposób wydawania ? :)
Lepsza czy gorsza, to kwestia gustu (np. moim zdaniem gorsza), przede wszystkim jednak LotR ma IMO wyższy próg wejścia, bardziej wymagającą rozgrywkę i znacznie bardziej czasochłonne zasady budowania talii. To jest po prostu tytuł bardziej "geekowski", więc wcale mnie nie dziwi, że nie przyjął się w Polsce tak dobrze jak Arkham (nie pomogło też, że wyszedł wcześniej, gdy rynek był młodszy i potencjalnych graczy mniej). To też gra o wiele bardziej proceduralna w swoim charakterze, mniej przygody, więcej optymalizacji. Nie w sposobie wydawania dopatrywałbym się innych jej losów.
Zresztą, Galakta podawała kiedyś przykładowe liczby sprzedanych dodatków do LotRa, i ilościowo z Arkhamem to nawet nie ma porównania (i chyba nigdy nie miało).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dam sobie reke uciac ze gdyby naklady byly sporo wieksze to cykl Innsmouth nie sprzedawałby sie tak dobrze. Nowi gracze kupowaliby w wiekszosci Dunwich - > Carcossa - > ZE itd a tak biora nowy cykl poki jest dostępny. W takiej sytuacji czesc po drodze stwierdzilaby ze ma dosc towaru, inni by sie znudzili Arkahm po drodze a w najlepszym wypadku kupiliby Innsmouth za 2 lata. Jest jak jest i dzieki temu nowy towar schodzi jak cieple bulki i nastepne 2 cykle mozna zaklepac u FFG. Z Perspektywy Galakty to lepszy interes niz drukowac za duzo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Trolliszcze pisze: 05 lut 2021, 15:09
Probe9 pisze: 05 lut 2021, 15:03LotR LCG to przynajmniej równie dobra gra co Arkham, więc czemu ich losy wyglądają inaczej ? Skoro powodem nie jest jakość samej gry to może hmmm sposób wydawania ? :)
Lepsza czy gorsza, to kwestia gustu (np. moim zdaniem gorsza), przede wszystkim jednak LotR ma IMO wyższy próg wejścia, bardziej wymagającą rozgrywkę i znacznie bardziej czasochłonne zasady budowania talii. To jest po prostu tytuł bardziej "geekowski", więc wcale mnie nie dziwi, że nie przyjął się w Polsce tak dobrze jak Arkham (nie pomogło też, że wyszedł wcześniej, gdy rynek był młodszy i potencjalnych graczy mniej). To też gra o wiele bardziej proceduralna w swoim charakterze, mniej przygody, więcej optymalizacji. Nie w sposobie wydawania dopatrywałbym się innych jej losów.
Zresztą, Galakta podawała kiedyś przykładowe liczby sprzedanych dodatków do LotRa, i ilościowo z Arkhamem to nawet nie ma porównania (i chyba nigdy nie miało).
Ja bym jeszcze wziął pod uwagę setting, bo Cthulhu jest aktualnie bardzo modne, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie kolejne dodruki karcianki mogą być po części niesione hypem na taki Zew Cthulhu od Black Monków. LotR to jednak trochę przeszłość jeżeli chodzi o franczyzy na czasie.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

zakwas pisze: 05 lut 2021, 15:46
Trolliszcze pisze: 05 lut 2021, 15:09
Probe9 pisze: 05 lut 2021, 15:03LotR LCG to przynajmniej równie dobra gra co Arkham, więc czemu ich losy wyglądają inaczej ? Skoro powodem nie jest jakość samej gry to może hmmm sposób wydawania ? :)
Lepsza czy gorsza, to kwestia gustu (np. moim zdaniem gorsza), przede wszystkim jednak LotR ma IMO wyższy próg wejścia, bardziej wymagającą rozgrywkę i znacznie bardziej czasochłonne zasady budowania talii. To jest po prostu tytuł bardziej "geekowski", więc wcale mnie nie dziwi, że nie przyjął się w Polsce tak dobrze jak Arkham (nie pomogło też, że wyszedł wcześniej, gdy rynek był młodszy i potencjalnych graczy mniej). To też gra o wiele bardziej proceduralna w swoim charakterze, mniej przygody, więcej optymalizacji. Nie w sposobie wydawania dopatrywałbym się innych jej losów.
Zresztą, Galakta podawała kiedyś przykładowe liczby sprzedanych dodatków do LotRa, i ilościowo z Arkhamem to nawet nie ma porównania (i chyba nigdy nie miało).
Ja bym jeszcze wziął pod uwagę setting, bo Cthulhu jest aktualnie bardzo modne, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie kolejne dodruki karcianki mogą być po części niesione hypem na taki Zew Cthulhu od Black Monków. LotR to jednak trochę przeszłość jeżeli chodzi o franczyzy na czasie.
Oj będzie wysyp gier niedługo w świecie LotR. Kiedy ma wyjść serial? Żeby do tego czasem nie wrócili po sukcesach ah
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Probe9 pisze: 05 lut 2021, 12:20 Nie chce mi się tego ciągnąć w nieskończoność bo jeżeli ktoś nie rozumie, że obecna sytuacja jest na rękę wydawnictwu (tzn. że produkt się szybko rozchodzi zamiast zalegać) to żaden kurs ekonomii nie pomoże :)
Oj, a jednak się kruszysz jak mascara po nocy spędzonej w disco. Jeśli produkt się rozchodzi zanim trafi do sklepów to jedyna korzyść jest taka, że nie zalega na magazynie. Nikt kto naprawdę robi analizę sprzedaży i umie maksymalizować zyski nie pogratuluje sobie takiego stanu rzeczy, jeśli jego cykl produkcyjny (w tym wypadku: dodruki) jest zbyt długi by ujeżdżać falę zainteresowania publicznego.
Probe9 pisze: 05 lut 2021, 12:20 Dzięki temu, że wszystko tak się rozchodzi to jest praktycznie pewność, że będą kolejne dodruki (co też notorycznie wydawnictwo potwierdza)
O, "praktycznie pewność". Opinie > fakty. Bądź tak uprzejmy i proszę podziel się ze mną obowiązującymi na stan obecny "potwierdzeniami" dotyczącymi talii badaczy, wydawanego obecnie cyklu Innsmouth, Powrotów... Konkrety. Nie PRowe memy z facebookowych komentarzy, nie "Perhaps", nie "będą dodruki, for real you guys!"
Probe9 pisze: 05 lut 2021, 12:20 Szczególnie, że wielu z nich pogada, pogada a ostatecznie i tak kupi :)
Widać że nie rozumiesz na czym polega długa gra w budowaniu marki. Może nowa szkoła zarządzania i ekonomii jest nastawiona na short term gain, ale coś tu dalej pomijasz co napisałem: mianowicie, że za dużo gaf ma Galakta na koncie, żeby teraz można było wierzyć w ich bardzo skuteczny master plan w niezajmowanie sobie przestrzeni magazynowej. A przecież wiemy, że lubią jak im zalega na magazynie - wszak siedzą na bazylionie sztuk "Discover: Nieznane Lądy".

Na koniec znów pudłujesz, sugerując, że wypowiadają się tu tylko ludzie sfrustrowani tym, że nie zdążyli. Błąd. To się nazywa empatia. Spróbuj czasem. Fantastyczna sprawa, uczłowiecza.
Zaan84 pisze: 05 lut 2021, 10:36 To wydawnictwo wydawało niemal każde LCG od FFG i niemal każde LCG lądowało finalnie na wyprzedażach. Więc rozumiem ich ostrożność.
Z drugiej strony, Arkham naprawdę dobrze idzie, a my zaczęliśmy piąty rok jego wydawania. Bać się, że to nagle walnie jak L5R po jednym cyklu, to jednak dziwna rzecz przy całym zainteresowaniu. Jeśli jednak chodzi o te braki najnowszych produktów, przyczyna jest w miarę jasna, bo wszystkie druki FFG są bardziej skąpe.
Zaan84 pisze: 05 lut 2021, 10:36 galakta mogłaby wprowadzić system abonamentowy albo przedsprzedawać całe cykle, gwarantując dostęp klientom. Dodatkowo dzięki temu mieliby wgląd na trend popytu.
To by były bardzo dobre rozwiązania, ale szanse na nie są niewielkie, bo oba wymagają uszu i szarej masy pomiędzy. Uszu, żeby słuchać co klienci do ciebie mówią, a szarej masy do tego, żeby z tą informacją coś zrobić mądrego. Żeby nie było: Galakta się ulepsza, ale baaaaardzo powolutku. AH LCG to pewnie ich ostatnia taka linia wydawnicza. Bardzo egoistycznie chciałbym, żeby dotrwała u nas do końca i żebym nie musiał półnago walczyć na arenie z Probe9 o prawo do wzięcia udziału w loterii, w której nagrodą jest złożenia preordera na mythos packa.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Skid_theDrifter pisze: 06 lut 2021, 03:04
Na koniec znów pudłujesz, sugerując, że wypowiadają się tu tylko ludzie sfrustrowani tym, że nie zdążyli.
Wydaje mi się jednak, że jesteś najlepszym tego przykładem :)
Skid_theDrifter pisze: 06 lut 2021, 03:04 To by były bardzo dobre rozwiązania, ale szanse na nie są niewielkie, bo oba wymagają uszu i szarej masy pomiędzy.
Skid_theDrifter pisze: 06 lut 2021, 03:04 Galakta to królowie (typowa krakowska megalomania)
No chyba, że masz jakiś kompleks Galakty, może dlatego, że robią swoje a nie słuchają rad domorosłego biznesmena. No i chyba nieźle na tym wychodzą bo seria obiektywnie ma się dobrze. Jak już zostało powiedziane - były dodruki, będą dodruki, linia ma się dobrze i nie podążyła ścieżką LotR`a (jak już zostało powiedziane sposób wydawania to nie jedyny powód, ale raczej jeden z kilku). Takie są fakty, a kto ma problem to musi wylewać swoje frustracje poprzez pisanie jakichś bzdur o kruszejących maskarach i krakowskiej megalomanii.

Mam wrażenie, że inaczej nie zakończę z Tobą tej dyskusji, więc przyjmijmy, że Galakta to Janusze biznesu, a seria przez ich dziwaczne decyzje upadnie przed końcem obecnego cyklu. Wówczas powinna trafić w Twoje ręce i wtedy nigdy żadnego mythoska w sklepie nie zabraknie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Wajar »

Wspaniali, dajcie już spokój. Nie zawsze w dyskusji chodzi o to, żeby przekonać drugą stronę.

Skupmy się może na rozwiązaniach. Może ktoś ma kontakt do sklepów i mógłby podpowiedzieć pomysł stworzenia modelu subskrypcyjnego?

To są same plusy. Pewny zysk, pewne dodatki. Ludzie są szczęśliwi.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Wajar pisze: 06 lut 2021, 10:00 Wspaniali, dajcie już spokój. Nie zawsze w dyskusji chodzi o to, żeby przekonać drugą stronę.

Skupmy się może na rozwiązaniach. Może ktoś ma kontakt do sklepów i mógłby podpowiedzieć pomysł stworzenia modelu subskrypcyjnego?

To są same plusy. Pewny zysk, pewne dodatki. Ludzie są szczęśliwi.
Taka możliwość musi wyjsc od Galakty. Jak sklep moze zrobic taka usługę gdy nie wie ile dostanie danego mythoska i nie wie ile za niego zaplaci dopoki nie jest miesiac lub dwa do premiery.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Aha i chciałbym pochwalic Galakte za to ze nie sa chciwi bo ja na ich miejscu z cyklu na cykl podnosiłbym cene o kilka zl ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Mówisz i masz.
Teraz mytoski w sklepach są po 69,99pln
Np w sklepie z 3 w nazwie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Markus pisze: 06 lut 2021, 12:22 Mówisz i masz.
Teraz mytoski w sklepach są po 69,99pln
Np w sklepie z 3 w nazwie
Bo Galakta ustala politykę cenową trolli :roll:

Jakoś dziwnym trafem w planszomanii ceny się trzymają... Przestańcie kupować u spekulantów, taka moja rada :+1:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Markus pisze: 06 lut 2021, 12:22 Mówisz i masz.
Teraz mytoski w sklepach są po 69,99pln
Np w sklepie z 3 w nazwie
To nie ma nic wspolnego z Galakta. Kasa ktora bierze wydawnictwo nie poszla nagle do gory. Prawda jest taka ze gdyby galakta podniosla ceny o 5-6zl to Ci co kupuja wszystko dalej by brali. Gdyby pozniej znow podrozalo i mythosek kosztowalby 59zl to dalej bym kupowal..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Markus pisze: 06 lut 2021, 12:22 Mówisz i masz.
Teraz mytoski w sklepach są po 69,99pln
Np w sklepie z 3 w nazwie
I takie rozwiązanie rozumiem. Na zbyt dużu popyt zawsze można podnieść cenę :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

kozz84 pisze: 06 lut 2021, 15:27
Markus pisze: 06 lut 2021, 12:22 Mówisz i masz.
Teraz mytoski w sklepach są po 69,99pln
Np w sklepie z 3 w nazwie
I takie rozwiązanie rozumiem. Na zbyt dużu popyt zawsze można podnieść cenę :D
W przypadku gdyby ta cena miała utrzymać się już do końca cyklu to ja za kolejne dziękuję.
W kolejnym cyklu wydawanym w tak żałosny sposób zacząłbym sam spekulować, wykupując dodatki i puszczając je za dwukrtoność ceny, by obrzydzić reszcie tytuł jak i wydawcę :twisted:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Może problemem rozwiązałby się sam, gdyby FFG porzuciło ten kretyński system dystrybucji cyklów, z masą zbędnego plastiku i niepotrzebnie wydanych pieniędzy na kurierów, stresem i czekaniem, na rzecz kompletnej kampanii w jednym albo nawet w dwóch pudłach. Przecież tej gry nie kupują raczej ludzie za ostatnie grosze z kieszonkowego nie wiedząc na ile Zestawów mitów im wystarczy. Wtedy albo kupujesz od razu albo oszczędzasz i odkładasz z pensji, i kupujesz za miesiąc-dwa. Za to 70 zł za wysyłki mniej, mniej zbędnych pudeł i mniej bałaganu.

AH to jest fantastyczna gra. Niestety ja odpadłem na Kręgu, po tym, jak część mitów stała się niedostępna i od tej pory nie mam ochoty wracać i bawić się w cyrki z zamawianiem 7 różnych paczek w przedsprzedaży. Tym bardziej, że może w danej chwili mam ochotę na inną grę, a nie będę chomikowal na półce. Gdybym wiedział, że jest w sklepie kolejna kompletna kampania, to z przyjemnością bym kupił. Jak widzę, że w jednym sklepie jest podstawka, w drugim mit 1, w trzecim mit 4 i 6, a piąty może na allegro, to zamiast na taką logistykę jak to pozamawiać nie wydać na wysyłkę drugie tyle co na grę i jeszcze przy małej ingerencji pecha, zostać z dziurawą kampanią, wolę przeznaczyć czas na inne dobre gry.

To jest jedyna gra od FFG, gdzie system dodatków działa w tak idiotyczny sposób. Trochę bolą ograniczenia w innych ich grach, gdy kolejne dodatki w mniejszym niżby mogły stopniu korzystają z zawartości poprzednich, ale jest w tym jednak pewna logika i system który stosowali, że kupujesz co jest i mieszasz z resztą, sprawdza się znakomicie. W AH zmienili podejście i widać jak się to skończyło.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Probe9 pisze: 06 lut 2021, 09:51 Wydaje mi się jednak, że jesteś najlepszym tego przykładem :)
Masz rację: wydaje ci się. To jest w tym najzabawniejsze, że twoje "fakty" są wywróżone z fusów.

Nie podajesz żadnych konkretów, ale cały czas sugerujesz, że coś tam rozumiesz z biznesu, rynku i powodów, dla których linia wydawnicza ma się dobrze. Na żadne pytanie o konkrety nie odpowiadasz, bo nie masz o czym mówić. Doczepiasz się za to moich dowcipnych ozdobników. To jest konkret!
arian pisze: 07 lut 2021, 00:18 Może problemem rozwiązałby się sam, gdyby FFG porzuciło ten kretyński system dystrybucji cyklów, z masą zbędnego plastiku i niepotrzebnie wydanych pieniędzy na kurierów, stresem i czekaniem, na rzecz kompletnej kampanii w jednym albo nawet w dwóch pudłach.
Ten system jest kretyński ale jednocześnie nie jest, patrząc na niego od strony psychologicznej. Wtedy jest bardzo klarowny, może nawet: genialny. Grałeś kiedyś w World of Warcraft? MMORPG, żywa gra - a jej miesięczna opłata to 15 baksów. System LCG jest cholernie podobny w odbiorze i założeniu. Z perspektywy klienta amerykańskiego przyzwyczajonego do różnych opłat subskrypcyjnych i abonamentowych, to bardzo fajny model. Subskrybujesz pewną grę typu lifestyle. Czego tu nie lubić?

Minus jest oczywiście taki, że trzeba ciągle robić nowy produkt i mieć produkcję przystosowaną do takiego modelu. Wszystko działa cacy, jeśli produkcja przebiega sprawnie, wliczając dodruki. Ale nałóż na to problemy produkcyjne 2020, nałóż na to powolne i zdawkowe dodruki i nieogarnięcie wydawców third party - i nagle ten całkiem dobry system idzie w cholerę. Żeby nie było: ten model ma masę wad wszelkiego rodzaju, ale przy właściwych założeniach i gdy się patrzy tylko na wybrane rubryki, działa jak przedwojenna maszynka do mięsa i furczy przy tym aż miło. Jedyne czego wydawca oryginalny i rodzimy nigdy nie popchnął, to naturalne przejście w dystrybucję w systemie subskrypcji - FFG zostawiło to w Stanach firmom third party, a u nas było jak było (jak jest).

Swoją drogą: problemy o których pisałem wyżej zawsze bolą, ale masz rację - przy AH LCG są bardziej dotkliwe ze względu na przerwaną narrację. Zła wiadomość jest taka, że ten model się nie zmieni raczej. "50 za mythosa" zamienione w "400 za kampanię" to wielki skok, tak w percepcji klienta jak i modelu finansowym. W świecie decyzji biznesowych o jakich tu mówimy, dysfunkcyjny, ale zarabiający model, jest dalej lepszy od eksperymentu i niewiadomej. Jeśli problemy produkcyjne pozostaną z nami na dłużej, potrafię sobie wyobrazić zmianę modelu - ale tylko wtedy, gdy obecny system naprawdę zacznie się walić. Tego jednak na razie nie widać, więc też oczekiwać zmian byłoby ciężko.

Współczuję natomiast Twojej sytuacji, bo znam osoby które zakończyły swoją przygodę z AH LCG w podobnych okolicznościach. Z LCGa łatwiej wypaść, niż się niektórym wydaje.
ODPOWIEDZ