Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

Posłuchałem sobie Q&A Gradania i tak się zastanawiam nad fenomenem tego podcastu wśród geeków na naszym forum, bo goście (może nie wszyscy, ale przynajmniej część z nich):
- nie lubią Undaunted: Normandy,
- nie lubią Great Western Trail (chyba Ciuniek?),
- nie lubią Paladynów Zachodniego Królestwa,
- nie lubią gier Lacerdy :shock:

Kurczę, jak na autorytet tego forum, to mają spory rozjazd z 'vox fori geekorum' :mrgreen:
Użytkownicy najwyraźniej lubią recenzentów, którzy szargają ich świętości (vide Gambit i Gloomhavengate :wink: )
Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BartP »

O, to może zacznę ich słuchać, bo też mi nie podeszło Great Western Trail, Paladynom raczej nie dam szansy, bo wygląda na pasjans, a gry Lacerdy są z reguły przekombinowane, więc z wielką rezerwą podchodzę. Tylko tego Undaunted szkoda :).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11039
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Irr3versible pisze: 04 lut 2021, 03:18 OT - popularyzacja planszówek jako hobby; nie każdy kanał musi spełniać wszelkie kryteria 'bezstronności' czy otrzymywać wysokie noty w konkursie pasji i autentyczności.
Tak, mam uznanie dla żmudnej pracy która jest wykonywana na tym kanale - i jestem skory zrozumieć łączoną z tą pracą wysoką monetyzację.
Złośliwie napiszę, że gdyby nie Asia to byście nie mieli komu sprzedawać tych kickstarterów - to jej klienci są tymi spóźnialskimi, którzy płacą premium za głośne tytuły ;)
Czasem coś oglądnę (może raz czy dwa na miesiąc - ostatnio ISS), nie systematycznie
Sorry, ale to juz zakrawa na herezje - tak jakby OT dźwigało brzmie popularyzacji planszówek w Polsce a to totalne mijanie się z prawdą, sczególnie ten ostatni fragment o KSach

Serio, siedze w tym hobby od lekko ponad dwóch lat i jakoś nie zauważyłem tego niesamowitego wkładu samego On table w rozwój planszówkowego światka - zdecydowanie więcej na tym polu zrobiły Planszowe Newsy (które miernie stara się kopiować Board News na fejsie - jedynym plusem jest podsumowanie tych informacji i podanie ich w takiej a nie innej formie co niedziele), Portal czy Rebel wraz ze swoją Rebelią...
Irr3versible pisze: 04 lut 2021, 03:18 Kanał nie jest adresowany do geeków, choć i Ci mogą zapoznać się z dobrymi prezentacjami komponentów i czytelnym, profesjonalnie zrealizowanym i zaplanowanym, omówieniem podstawowych zasad gry. Stosunek prezentacji (marketingu) do recenzji 70-30.

Serio, it's not a rocket science. Kanał nie musi być adresowany do geeków żeby był dobry. OnTable wyróżnia się z racji prezentacji i technikaliów - to jest plus, na który KAŻDY zwraca uwagę i nie można temu odmówić racji. Wiele osób zwraca jednak uwagę, że jak wspomniałeś wyżej nie ma w tym "pasji i autentyczności", nie widać włozonego w to serca.

Dla mnie co gorsza jednak widać niedbałośc i niechlujnośc, która jest przysłaniana świetną realizacją techniczną - oglądając np. taki materiał z ISS z Marcinem - brak jest kompletnie interakcji prowadzacej z gościem tylko "right, aha, hehe" i tyle, bez scenariusza nie ma tam nic do powiedzenia i chyba to mnie denerwuje. Gram z osobami, które zawsze mają swoje zdanie - podoba się, nie podoba się, tona pytań jak ktoś tłumaczy zasady, spostrzeżenia po grach itp. Tutaj nie ma nic, równie dobrze mógłbym przecyztac leaflet wydawcy o grach i wysżłoby podobnie. Oczywiście nie raz pojawia się tu i ówdzie opinia krytyczna (Primal, DEI od LMS), tylko nie mam poczucia ze to w jakimkolwiek aspekcie opinia Asi, a kogoś kto napisał scenariusz ¯\_(ツ)_/¯

Oczywiscie wyszedl mi kolejny rant, ale cieżko mi zaakceptować ochy i achy nad zwyczajnie przecietnym contentem - realizacja to nie wszystko, to bardzo ważna czesc, ktorej brakuje wiekszosci polskich YouTuberów (niestety), ale tez nie popadajmy w zbytni zachwyt, bo pole do poprawy jest wielkości ścierniska z piosenki Golców (ot, choćby na sam dobry początek to wymowa tytułów w obcych językach, angielski skoro robi materiały w tym języku, akcentowanie)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 628 times
Been thanked: 543 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irr3versible »

japanczyk pisze: 05 lut 2021, 00:10 Oczywiscie wyszedl mi kolejny rant, ale cieżko mi zaakceptować ochy i achy nad zwyczajnie przecietnym contentem - realizacja to nie wszystko, to bardzo ważna czesc, ktorej brakuje wiekszosci polskich YouTuberów (niestety), ale tez nie popadajmy w zbytni zachwyt, bo pole do poprawy jest wielkości ścierniska z piosenki Golców (ot, choćby na sam dobry początek to wymowa tytułów w obcych językach, angielski skoro robi materiały w tym języku, akcentowanie)
Istotnie, lekki rant ;) a za ciekawostkę przyjmuję konstrukcję wypowiedzi wskazującą że wyrażam ochy i achy.
Mógłbym napisać wiele zdań o tym co mi się nie podoba, zaczynając od bardzo słabego języka angielskiego /gramatyka, słownictwo, wymowa/, ale wybrałem opcję skupienia się na pozytywnych aspektach. ISS był również bardzo słabym nagraniem (obie części). Potrafię babrać się w błocie, ale skoro odpuszczam Trollowi to tym bardziej nie wypada mi narzekać na OT.

Wspominasz o popularyzacji wymieniając innych, czy to znaczy że oceniam ich gorzej od OT? Nie. OT nie dźwiga żadnego krzyża, to biznes a być może i pasja (której my nie potrafimy dostrzec)
Mam podobne przypuszczenia w kwestii scenariuszy, ale mnie to nie przeszkadza bo nie jestem odbiorcą tego kanału. Na YT jest miejsce na każdy rodzaj kontentu, nie mnie oceniać co się komu podoba. Widzę jednak, że to co robi jest strawne dla przypadkowego subsktybenta, zatem dla osób wchodzących do hobby sposób podania informacji jest idealny. To dlatego zaznaczałem, że merytoryczne kanały 'czerpią' (pasywnie) na sukcesie OT - bo gdy widz OT chce więcej, to z łatwością odnajdzie inne kanały i nagle błyszcząca oprawa przestaję mieć znaczenie. Planszówki powoli stają się rozpoznawalnym hobby, w świadomości konsumentów to już nie tylko 'zabawki' dla dzieci ale pełnoprawne produkty walczące o wieczorowy czas. Niech przykładem będzie blog ojciec, który swoje 'suby' przelewa na nowych narybki w hobby po zakupie/połączeniu (nie śledziłem mariażu) Lucrum wprowadza na rynek nowe osoby. A te zwykle trafiają do OT czy Trolla na YT. Włączyłem przed chwilą okno prywatne na przeglądarce, you tube wyszukiwanie 'gry planszowe', w pierwszej piątce: 1. OT, 2. Troll, 3. Troll, 4. OT, 5. OT a jako szósta polecajka Gry w Chmurach. Nie znam się zbyt dobrze na socjalach, być moze jest to pomyłka. Podaję jako ciekawostkę.

Miarą tego sukcesu jest chęć współpracy polskich wydawnictw z OT.
Liczne promocje, reklamy czy przekazywanie towaru na nagrody dla kanału. Można nie lubić, nie oglądać, ale trudno odmówić że robi dobrą robotę przyciągając osoby do hobby. Tak, ten kanał to głównie marketing, podkreślę raz jeszcze że mnie to nie przeszkadza.

Zatem wspomnienie o KS nie odczytuj inaczej, niż nowe osoby w hobby, spóźnione na zbiórkę o rok czy dwa lata, też chcą poczuć uczestniczyć w międzynarodowej premierze. Tak, fomo i hajp im też prędzej czy później się udziela ;)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

rav126 pisze: 04 lut 2021, 00:25
Natomiast ostatnio włączyłem sobie Kości Piony i Bastiony, chciałem się do nich przekonać, bo forma podcastu ostatnio do mnie przemawia. I tu niestety nie siadło, nie pasuje mi kilka rzeczy - dykcja - niewyraźnie chłopaki mówią, raz ciszej, raz głośniej (w Gradaniu jest raz normalnie raz głośny śmiech ;) ), dość często mruczą pod nosem - strasznie mnie to drażni, czasami wchodzą sobie w słowo i mówią jednocześnie, ogólne tłumaczenie zasad gier - nie potrafię jakoś tego załapać. Miałem trzy podejścia, no nie dam rady, strasznie się wymęczyłem próbując posłuchać tego dłużej, a szkoda. Plus - słychać, że sporo gier ograli, lubią większe i dłuższe gry i wiedzą o czym mówią. Tym większa szkoda, że forma jednak mi nie podeszła.
Powoli przymierzam się do nowego mikrofonu, stary jak widać ma pewne ograniczenia.
Walczymy z mruczeniem :D Niestety doświadczenie, doświadczenie. Sporo rzeczy udało nam się już wyeliminować, ale to proces powolny :D
Ciężko się tłumaczy zasady bez pokazywania o co chodzi, ja często odpływam w takich chwilach.

Jeśli chcesz, wróć za jakiś czas, może uda nam się jakoś dotrzeć :D
tomekmani3k pisze: 02 lut 2021, 20:43 Mam pytanie do osób tworzących recenzje, ile czasu (tak mniej/więcej) zajmuje stworzenie recenzji w odniesieniu do premiery gry? Czy dostajecie wcześniej grę żeby ją dobrze poznać czy opieracie sie np. na angielskiej wersji, która była wydana wcześniej? Ciężko mi się ostatnio wyszukuje recenzje nowych gier, które chciałbym kupić a niestety coraz częściej pojawiają się dziwne sytuacje, że gra nie jest nawet 2 miesiące na rynku, a pojawia się informacja o skończonym nakładzie i trzeba czekać. Domyślam się że potrzebujecie dużo czasu żeby poznać grę, jej wady, które nie są od razu widoczne przy pierwszych rozgrywkach. Chodzi mi typowo o recenzje a nie unboxing lub pierwsze wrażenia.
Chciałbym się dowiedzieć czy można stworzyć jakiś bezpieczny okres pomiędzy premierą, potwierdzeniem swoich obaw w recenzjach, a wyczerpaniem nakładu.
Jako, że jesteśmy mega małym kanałem to nawet nie patrzymy w stronę wydawców, zresztą trochę mi głupio pisać i prosić o grę, potem trzeba się wywiązać z recenzji, nie wiem też czy z chłopakami bylibyśmy w stanie oddzielić kwestie dostaliśmy coś/nie mówmy o czymś. Sami sobie kupujemy gry, człowiek ma czystą głowę i mniej zmartwień :)

Kilka razy udało się nagrać coś przed premierą, bo mieliśmy angielską wersję, ale częściej gra ląduje po miesiącu od premiery na kanale, albo w ogóle nie nagrywamy materiału bo dochodzimy do wniosku że już nie ma sensu, bo nic nowego nie wniesiemy.

Nie ma chyba takiego bezpiecznego momentu. Nakłady są różne. W takiego Brassa można miesiąc grać, zrobić recenzję, a w sklepach już pustka, wiec czasami gracz musi ryzykować, albo zdać się na opinie na forum. To też dobra metoda :wink:
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jakmis83 »

VivoBrezo pisze: 05 lut 2021, 10:42
Jako, że jesteśmy mega małym kanałem to nawet nie patrzymy w stronę wydawców, zresztą trochę mi głupio pisać i prosić o grę, potem trzeba się wywiązać z recenzji, nie wiem też czy z chłopakami bylibyśmy w stanie oddzielić kwestie dostaliśmy coś/nie mówmy o czymś. Sami sobie kupujemy gry, człowiek ma czystą głowę i mniej zmartwień :)

Kilka razy udało się nagrać coś przed premierą, bo mieliśmy angielską wersję, ale częściej gra ląduje po miesiącu od premiery na kanale, albo w ogóle nie nagrywamy materiału bo dochodzimy do wniosku że już nie ma sensu, bo nic nowego nie wniesiemy.
Może i macie mały kanał, ale zawsze wniesiecie nowe spojrzenie na dany tytuł.
Także nie rezygnujcie ze swoich projektów.
To, że prowadzicie podcast, ułatwi mi korzystanie z Waszych materiałów.
Podczas jazdy samochodem czy wykonywania obowiązków w domu.
Obiecuję, że skorzystam z tego co macie😀
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

jakmis83 pisze: 05 lut 2021, 11:37
Może i macie mały kanał, ale zawsze wniesiecie nowe spojrzenie na dany tytuł.
Także nie rezygnujcie ze swoich projektów.
To, że prowadzicie podcast, ułatwi mi korzystanie z Waszych materiałów.
Podczas jazdy samochodem czy wykonywania obowiązków w domu.
Obiecuję, że skorzystam z tego co macie😀
To nie tak, że rezygnujemy, po prostu recenzje robimy co dwa tygodnie i czasami mamy kilka gier do wyboru, czasem coś nam nie podejdzie, czasem do czegoś wracamy po latach i robimy materiał o starszej grze, proces wyboru jest bardzo hmmm twórczy :D
W ogóle wielki szacunek dla kanałów które wrzucają recenzje co tydzień. Próbowaliśmy, graliśmy tylko pod recenzje i czuliśmy się jak w pracy.

Tak, podcast to jest bardzo wdzięczne medium, ale też trudne w dzisiejszych czasach, Tinderów, TikToków i Instagramów. Człowiekowi coraz ciężej skupić się na czymś dłużej, mózg chce coraz krótszych treści i cóż może w przyszłości największe kanały będą właśnie na TikToku :D

Tym niemniej zachęcam do podcastów. Gradanie, WWG, Pełną Parą, Planszulting czy Pogramy (i pewnie jeszcze kilka innych) robią świetną robotę i tak jak kolega napisał, do auta, czy podczas odśnieżania podjazdu, można sobie włączyć :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Gradanie nie mają gustu wagi ciężkiej*, ale ja ich słucham dla chemii między prowadzącymi, nieowijania w bawełnę, rzetelności, absurdalnych porównań i odpowiedniego dozowania tego, o czym mówią :)

*nielubienie Lacerdy to plus, ale już hejtowanie Agricoli to ciężki grzech :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pan_K »

Galatolol pisze: 05 lut 2021, 13:28 Gradanie nie mają gustu wagi ciężkiej* (...)

*nielubienie Lacerdy to plus, ale już hejtowanie Agricoli to ciężki grzech :mrgreen:
Zgadzam się w 100%, tylko zupełnie odwrotnie.
Szacun za Agri, Lacerda ueber alles. 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: _leigam_ »

Nilis pisze: 04 lut 2021, 10:12 Kiedyś kilka razy oglądałem nagrywane przez Geekfactora zasady do gier ale zawsze byłem okrutnie nimi zmęczony. Nie mogłem znieść faktu, że prowadzący tłumaczy te same rzeczy po kilka razy i jego powolny sposób mówienia jest identyczny jak tłumaczy się pewne rzeczy małym dzieciom. Fatality!
Z tłumaczeń gier polecam Jongetsgames. Facet to robi kapitalnie, zasady oglądam już tylko u niego.
Dokładnie, to wielokrotne tłumaczenie banalnych rzeczy, i ten sposób tłumaczenia. Ale nie to jest najgorsze, najgorsze jest to że jeszcze nie spotkałem się z instrukcją u niego żeby nie było w niej błędu. Szkoda czasu.

Po polsku nie spotkałem się jeszcze z dobrymi instrukcjami, po ang za to jest spory wybór bardzo profesjonalnie zrobionych filmów. Często muszę tylko dać prędkość x0.75 żeby nadążyć z przyswajaniem języka.

wildatheart pisze: 04 lut 2021, 10:52 Osobiście trochę nigdy nie rozumiałam jak można woleć oglądać wideoinstrukcję zamiast po prostu przeczytać instrukcję
Ja czytam instrukcje, a czasem po tym oglądam, żeby sobie uporządkować wszystko i ewentualnie coś przypomnieć.



Z polskich recenzentów:Gambit, Gradanie, czasem Wojennik.
Z Gambitem się czasem się nie zgadzam, ale nie ukrywam że sprzedał mi kilka gier, bardzo rzetelne podejście, jakieś drobne rzeczy można by było poprawić, ale zawsze wybieram w pierwszej kolejności (x1,25).
Gradanie po prostu dobrze się słucha.
Wojennik - raz na czas zaglądnę, bardzo merytorycznie, troszkę gorzej się słucha, nie chodzi o dykcję czy coś takiego bo tu jest bardzo dobrze, może troszkę więcej luzu by się przydało, może po prostu taki tembr głosu, trudno powiedzieć. Też nie do końca mój profil gier.

Reszty albo nie słucham albo jeszcze nie odkryłem.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

_leigam_ pisze: 05 lut 2021, 14:50 Wojennik - raz na czas zaglądnę, bardzo merytorycznie, troszkę gorzej się słucha, nie chodzi o dykcję czy coś takiego bo tu jest bardzo dobrze, może troszkę więcej luzu by się przydało, może po prostu taki tembr głosu, trudno powiedzieć. Też nie do końca mój profil gier.
Tak. Wojennik jest na bardzo dobrym poziomie pod prawie każdym względem, tyle że mnie również niezbyt interesują gry stricte wojenne. Mimo to widziałem jego kilka materiałów i oglądało się znakomicie. Szkoda że nie recenzuje szerszej ilości gier.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Nilis pisze: 05 lut 2021, 15:13 Tak. Wojennik jest na bardzo dobrym poziomie pod prawie każdym względem, tyle że mnie również niezbyt interesują gry stricte wojenne. Mimo to widziałem jego kilka materiałów i oglądało się znakomicie. Szkoda że nie recenzuje szerszej ilości gier.
Na kanale pojawiają się również inne gry niż tylko wojenne (np. Deep Madness, Rage CCG, Anachrony). Z jednej z strony, żeby więcej osób znalazło coś dla siebie, z drugiej dlatego, że sam grywam w bardzo różne tytuły i nie zamykam się tylko na jeden rodzaj gier. To by było marnotrastwo! :wink:

A za wszystkie pozytywne komentarze ponownie dziękuję!
:)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jakmis83 »

_leigam_ pisze: 05 lut 2021, 14:50 Wojennik - raz na czas zaglądnę, bardzo merytorycznie, troszkę gorzej się słucha, nie chodzi o dykcję czy coś takiego bo tu jest bardzo dobrze, może troszkę więcej luzu by się przydało, może po prostu taki tembr głosu, trudno powiedzieć. Też nie do końca mój profil gier.
Nie no weź, Wojennik się przecież uśmiecha :)
Wojenniku, ostatnio mało oglądam Twoich materiałów, ale tak trzymaj, ponieważ (powtórzę się z posta z kiedyśtam) Twoje materiały są na bardzo wysokim poziomie, wyczerpujące, bez lukru.
Widać, że gry sprawiają Ci przyjemność.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2021, 00:27 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mienki »

Czytałem dobre rzeczy tutaj o kanale Gradanie, wiec stwierdziłem że czas spróbować. No i powiem Wam że jest świetnie, fajnie ze to podcast, charyzma prowadzących jest, wiedza i doświadczenie również. Podoba mi się ocenianie, 1 albo 0 i koniec. Wiadomo że jest do tego komentarz i trzeba swoje wnioski również wyciągnąć. Natomiast jestem zachwycony, nadrabiam, nadrabiam i nadrabiam.
Gambit niestety właśnie spadl na 2 miejsce :roll: , ale to tylko dlatego że jednak częściej chyba będę się zgadzać z ekipą z Gradania. Jak przeczytacie to świetna robota i oby tak dalej.
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

Zauważ, że od tego roku Gradanie wycofalo się że skali 0 1. W najnowszych recenzjach nie uswiadczysz
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

probbi pisze: 05 lut 2021, 19:51 Zauważ, że od tego roku Gradanie wycofalo się że skali 0 1. W najnowszych recenzjach nie uswiadczysz
to nie jest przesądzone :)
fanaberia prowadzących :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

A ja bym zostawił. Odróżnia to Was właśnie od tych, którzy skali nie mają i tych którzy mają, zwykle 1-10 :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Sprawdziłem kanał PoGraMy i nie polecam. W godzinnym materiale o tym "co sądzą nie-gracze o grach planszowych" przez pierwsze 10 minut goście mówili o grach komputerowych - wiedźminie, Cyberpunku i innych rzeczach zupełnie nie związanych z tematem. Tak sobie biadolili z tego szlachetnego miejsca gdzie kończą się plecy.

Muszę sprawdzić Gradanie, tyle zachwytów? Trzeba to sprawdzić...
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 129
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: floyd »

Gradania słucham chyba od Listów z Whitechapel, czyli od 30 odcinka, wtedy też przesłuchałem wszystko wstecz i od tamtej pory lecę na bieżąco... więc coś tam wiem. Były smuty jak "zabrakło" Kwiatosza, potem dołączył Ink i... początkowo mi nie pasował, ale tylko kilka odcinków :)
Słucham chłopaków tylę lat i cały czas słychać w Nich tą pasję jaką są planszówki, potrafią trafnie wytłuścić niuanse. Humor jest tam kozacki, nie raz parsknąłem czy popłakałem się ze śmiechu. A ich konkursy... hehehe rewelacja. Przez to wszystko z biegiem czasu jeszcze bardziej lubię ich słychać.
Pasja, wiedza i humor to jest ten mix, którym jest Gradanie.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: zioombel »

Nilis pisze: 05 lut 2021, 21:38 Sprawdziłem kanał PoGraMy i nie polecam. W godzinnym materiale o tym "co sądzą nie-gracze o grach planszowych" przez pierwsze 10 minut goście mówili o grach komputerowych - wiedźminie, Cyberpunku i innych rzeczach zupełnie nie związanych z tematem. Tak sobie biadolili z tego szlachetnego miejsca gdzie kończą się plecy.

Muszę sprawdzić Gradanie, tyle zachwytów? Trzeba to sprawdzić...
Taka jest struktura tego podcastu - zresztą wiele innych robi podobnie. Najpierw rozmawiają o tym w co ostatnio grali i dopiero później przechodzą do głównego tematu. Zachęcam, żeby sobie przewinąć odcinki podcastowe ostatnio jakoś regularniej się pojawiają i są na prawdę ciekawe i przemyślane.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

Gdyby ktoś sie zastanawiał skad pomysł na wydanie Wyspy Dinosauròw to informuje, że to zasluga trolla, który tymi oto rękoma przekonał galakte, że muszą :lol:
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
TuriGuliano
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:13
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: TuriGuliano »

Wracając do GeekFactora i jego filmików dotyczących zasad gier....Ostatnio oglądałem filmik na temat zasad do gry "Root" i tyle błędów co tam zobaczyłem to szkoda gadać. Błędów, które zaburzają całą rozgrywkę. I teraz pytanie: ile osób grało z tymi błędnymi zasadami i stwierdziła: "o kurde, jaka badziewna gra"... Druga sprawa: ja nie wiem czy robiąc recenzję gry "Root" GeekFactor grał w nią na poprawnych zasadach czy nie. Mniemam, że nie za bardzo... Tym samym jego ocenę i opinię można wrzucić do kosza (rzetelność materiału zerowa). Obejrzałem pierwszą instrukcje od niego i wiem, że to była ostatnia. Poza tym gość siedzi tyle lat w hobby i walić takie babole to nawet nie przystoi.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mortinista »

TuriGuliano pisze: 06 lut 2021, 10:25 Wracając do GeekFactora i jego filmików dotyczących zasad gier....Ostatnio oglądałem filmik na temat zasad do gry "Root" i tyle błędów co tam zobaczyłem to szkoda gadać. Błędów, które zaburzają całą rozgrywkę. I teraz pytanie: ile osób grało z tymi błędnym zasadami i stwierdziła: "o kurde, jaka badziewna gra"... Druga sprawa: ja nie wiem czy robiąc recenzję gry "Root" GeekFactor grał w nią na poprawnych zasadach czy nie. Mniemam, że nie za bardzo... Tym samym jego ocenę i opinię można wrzucić do kosza (rzetelność materiału zerowa). Obejrzałem pierwszą instrukcje od niego i wiem, że to była ostatnia. Poza tym gość siedzi tyle lat w hobby i walić takie babole to nawet nie przystoi.
Pomyśl, że ktoś za to płaci :P
TuriGuliano
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:13
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: TuriGuliano »

Ktoś mu za to płaci? Ja tam nie wiem czy ktoś mu za to płaci. Ale wiem, że tym materiałem wyrządził krzywdę grze. Poza tym wypuszczenie takiego gniota (po jakimś tam czasie łaskawie się do nich ustosunkował), to brak szacunku dla widzów. Jak coś GeekFactor chce zrobić porządnie, to niech się chociaż przygotuje. A jak ma milion innych spraw to niech sobie głowy nie zawraca "video instrukcjami'.
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Raffik_San »

Szewa pisze: 06 lut 2021, 10:04 Gdyby ktoś sie zastanawiał skad pomysł na wydanie Wyspy Dinosauròw to informuje, że to zasluga trolla, który tymi oto rękoma przekonał galakte, że muszą :lol:
Mało tego, miał też niemały wpływ na decyzję Red Imp na wydanie reedycji Pana Lodowego ogrodu.
ODPOWIEDZ