LotR LCG po angielsku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

LotR LCG po angielsku

Post autor: gajus21 »

Witam,
Z uwagi na znikomą możliwość zakupu niektórych dodatków do LotR LCG po polsku chciałem kupić ich część po angielsku, ale zakupy ich na stronie FFG średnio mi się kalkulują z uwagi na koszty wysyłki (a miesięcznie chciałem kupić sobie 1-2 dodatki). W związku z tym moje pytanie czy w Polsce ktoś sprowadza te dodatki? Jakiś sklep stacjonarny lub prywatna osoba?
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: maqzaq »

Ja akurat zamawialem z zagranicy bo dostepnosc wieksza a cena czasami nizsza.
Poszukaj w sklepach online z UK. Niestety ostatnio Miniature Market ma bana na wysylke do Europy.....to bylo moje zrodlo dodatkow.
Na forum jest watek o zagranicznych sklepach gdzie mozna zamawiac wiec poczytaj tam.
Ja osobiscie zamawialem z US / Niemiec / Danii / UK bo koszt przesylki byl porownywalny a cena za dodatek nizsza.
SoloPlayer
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: gajus21 »

maqzaq pisze: 06 lut 2021, 20:50 Ja akurat zamawialem z zagranicy bo dostepnosc wieksza a cena czasami nizsza.
Poszukaj w sklepach online z UK. Niestety ostatnio Miniature Market ma bana na wysylke do Europy.....to bylo moje zrodlo dodatkow.
Na forum jest watek o zagranicznych sklepach gdzie mozna zamawiac wiec poczytaj tam.
Ja osobiscie zamawialem z US / Niemiec / Danii / UK bo koszt przesylki byl porownywalny a cena za dodatek nizsza.
Dzięki za pomoc jakoś o tym nie pomyślałem.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: c08mk »

maqzaq pisze: 06 lut 2021, 20:50 ...Niestety ostatnio Miniature Market ma bana na wysylke do Europy ...
Czy można rozwinąć ten temat? Czemu mają bana? Od kogo? Czy na wszystko? I ogólnie WTF?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: Goldberg »

maqzaq pisze: 06 lut 2021, 20:50
Niestety ostatnio Miniature Market ma bana na wysylke do Europy.....
Skad to info? Na ich www nie ma nic - no chyba ze piszesz o produktach MtG , wtedy zgoda...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: maqzaq »

Temat bana pojawil sie pare tygodniu temu, dotyczy produktow Asmodee.
Dyskutujemy o LOTR lcg a nie MTG (zgodnie z tytulem posta). Nic mi nie wiadomo na temat innych produktów czy tez producentow.
Info pojawia sie w momencie wkladania dodatkow do koszyka.

The Lord of the Rings LCG: Fire in the Night Adventure Pack
* This item cannot be shipped outside of the United States.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2021, 17:25 przez maqzaq, łącznie zmieniany 1 raz.
SoloPlayer
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: c08mk »

Właśnie chciałem przejrzeć pod tym kontem forum FFG. Na stronie nie ma do niego odnośników, a jak się wchodzi przez zachomikowane linki to od razy przekierowuje na główną stronę FFG ...
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: maqzaq »

Forum ffg zostalo oficjalnie wylaczone.....chyba cos tam umiera...albo maja jakies okrutne ciecia.

Trzeba zaczac myslec nad tym aby skladowac linki i info na tym forum plus bgg jako back up.
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: maqzaq »

Jesli chodzi o sklepy to ja zamawialem z:
Zatu - to chyba UK
Hyggeonkel.dk - tutaj Dania...zaskoczyly mnie rozsadne ceny przesylki
Philibertnet.com to chyba Francja

Boardgameguru wyslal ale tak ze nie dotarlo ...po jednym mailu oddali kase bez szarpania.

W watku o sklepach jest chybe jeden w Czechach ktory wysyla bez problemu do PL.

Zweryfikujecie sobie jakie maja zapasy. Ja akurat uzupelnialem braki ktore nie udalo sie „zalepic” poprzez Miniature Market.
SoloPlayer
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: c08mk »

maqzaq pisze: 07 lut 2021, 17:39 ... W watku o sklepach jest chybe jeden w Czechach ktory wysyla bez problemu do PL. ...
Te dwa kiedyś wysyłały. Z jednego zamawiałem (nie pamiętam już z którego). Przesyłka doszła pocztą.
svet-her.cz/
svet-deskovych-her.cz/
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: Baloosh »

Polecam https://hallofgondor.com/ jako źródło linków/materiałów nt. LOTR LCG.

Społeczność wykonała kopię forów FFG, można ją znaleźć tutaj: https://ffg-forum-archive.entropicdreams.com/

Asmodee wprowadziło silną rejonizację swojej dystrybucji, nie tylko MM ma zakaz sprzedaży poza USA :(
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: gajus21 »

Czyli za chwilę nawet ANG wersji LotR nie będzie można dostać?
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: LordMongo »

Rodzimy Mepel ma jeszcze trochę LotR-a na stanie i z doświadczenia wiem, że jak czegoś nie mają a jest dostępne u wydawcy, to nie ma problemu ze sprowadzeniem.
Zakupów na Miniatures Market nie mogę polecić z czystym sumieniem, gdyż jak ostatnio tam zamawiałem (jakiś rok temu) i przyszło mi zapłacić cło, to mi się odechciało takiej imprezy. :?
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: gajus21 »

LordMongo pisze: 08 lut 2021, 11:36 Rodzimy Mepel ma jeszcze trochę LotR-a na stanie i z doświadczenia wiem, że jak czegoś nie mają a jest dostępne u wydawcy, to nie ma problemu ze sprowadzeniem.
Zakupów na Miniatures Market nie mogę polecić z czystym sumieniem, gdyż jak ostatnio tam zamawiałem (jakiś rok temu) i przyszło mi zapłacić cło, to mi się odechciało takiej imprezy. :?
Nie wiedziałem że Mepel ma dodatki po ang, bardzo dziękuję Ci za tą informację.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: Baloosh »

LordMongo pisze: 08 lut 2021, 11:36 Zakupów na Miniatures Market nie mogę polecić z czystym sumieniem, gdyż jak ostatnio tam zamawiałem (jakiś rok temu) i przyszło mi zapłacić cło, to mi się odechciało takiej imprezy. :?
VAT, VAT, a nie cło...

i OIDP to przy zakupach z Wielkiej Brytanii teraz też można dostać VAT do zapłaty...
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: LordMongo »

Urzędnicy wydrenowali mi portfel z tytułu "opłat celnych". VAT, to bym zapłacił 15-20%, a mnie skasowali za drugie tyle, co wartość całej przesyłki. :(
Co ciekawe, moje wcześniejsze zamówienia z MM odebrałem bez żadnych dodatkowych opłat.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: LotR LCG po angielsku

Post autor: Baloosh »

Płaci się VAT (23%) od sumy cen produktów i kosztów transportu. Do tego UC i PP doliczają jeszcze opłaty za obsługę. Przyznaję - boli strasznie :(
ODPOWIEDZ