Najlepszy Polski Kanał na YT ankieta

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Który Polski kanał YT jest według Ciebie najlepszy?

Argo Nawija
6
1%
GambitTV
305
29%
GameTrollTV
50
5%
Geek Factor
28
3%
Gradanie
195
18%
GrAlutka
13
1%
GRAnatowa
1
0%
Gram Tadam
1
0%
Granie w Chmurach
30
3%
Gryffinka
3
0%
Gry Planszowe u Wookiego
31
3%
Gry Planszowe Łukasza i Pauliny
8
1%
ON TABLE
124
12%
Humigraj
5
0%
Kości Piony i Bastiony
18
2%
Planszą Po Kostkach
35
3%
Planszowe Potyczk
1
0%
Pełną Parą
15
1%
PoGraMY TV
45
4%
Po prostu planszówki
2
0%
Portal Games
41
4%
PrzyStole
1
0%
Regały Marcińskie
19
2%
WojennikTV
67
6%
Wyjdzie W Graniu
19
2%
 
Liczba głosów: 1063

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 35 times
Been thanked: 13 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: floyd »

Gdyby pominąć prezentację komponentów (ciężko o to w podcaście :wink:) to Gradanie jak w mordę strzelił. A co do dykcji to.... no cóż taki urok Windziarza, nadrabia śmiechem.
Awatar użytkownika
pacholettti
Posty: 68
Rejestracja: 26 sty 2020, 11:41
Has thanked: 14 times
Been thanked: 26 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: pacholettti »

Mr_Fisq pisze: 04 lut 2021, 18:21
yosz pisze: 04 lut 2021, 17:45 Na polemikę ze mną trzeba sobie zasłużyć.
Ja rozumiem, że można negatywnie reagować na posty JoruslofKimKuczoński, ale żeby od razu z taką bufonadą wyskakiwać?
Jaka bufonada? Zarąbisty followup do jego własnych słów
JoruslofKimKuczoński pisze: 04 lut 2021, 16:10 Na mój głos w ankiecie trzeba sobie zasłużyć
Widać, że utyskuje dla samego utyskiwania. Same wymijające odpowiedzi: bo na przystanku, bo nie widział, bo 2 materiały Wojennika obejrzał i nie jest tego pewien. Masz racje, on jest świeżutki - jedynie 534 filmy. No to jest bardzo merytoryczna wypowiedź - nie znać się, a się tak kategorycznie wypowiadać. Pozdro 600
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Elemenek »

Mozna powiedziec duzo, mozna kogos nie darzyc sympatia, ale mowic ze GambitTV, Gradanie, WojennikTV nie sa merytoryczni to zaklamanie rzeczywistosci. Tym bardziej ze slusznie kolega wyzej zauwazyl ze przedstawiona forma recenzji przez JoruslofKimKuczoński pokrywa sie z tym co i jak robia wyzej wymienieni.

To takie narzekanie i deprecjonowanie rodzimych tworcow na rzecz anglojezycznych to chyba taki kompleks polskosci.

Swoja droga nawet nie wiedzialem ze na PL YT jest az tylu recenzentow gier planszowych. Jednak BOLLO zapomniales o Mlodym Giercowniku :wink: .
Artrem
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Artrem »

Po pierwsze brakuje i przy potyczkach, po drugie Młody Giercownik absolutnie powinien znaleźć się w tym zestawieniu, po trzecie anglojęzyczne kanały nie są lepsze od polskich.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: yosz »

Mr_Fisq pisze: 04 lut 2021, 18:21 Ja rozumiem, że można negatywnie reagować na posty JoruslofKimKuczoński, ale żeby od razu z taką bufonadą wyskakiwać?
Mogłem odpuścić, ale to była tylko odpowiedź na niezbyt merytoryczny post zarzucający brak merytoryki i kwitowanie tego wszystkiego "na mój głos trzeba sobie zasłużyć".
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Mr_Fisq »

yosz pisze: 05 lut 2021, 08:46 Mogłem odpuścić, ale nato była tylko odpowiedź na niezbyt merytoryczny post zarzucający brak merytoryki i kwitowanie tego wszystkiego "na mój głos trzeba sobie zasłużyć".
Przepraszam za moje słowa, było to moje niedopatrzeniem.
Nie czytam zbyt dokładnie postów JoruslofKimKuczoński i zabrakło mi kontekstu.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Tomzaq »

A czym Młody Giercownik zasłużył sobie na ostracyzm na tym forum?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Mortinista »

Interpretując wyniki ankiety można łatwo wywnioskować, że gust/opinia użytkowników forum (oddane głosy) słabo pokrywa się z gustem ogółu społeczeństwa (subskrypcje na YT/Spotify etc.).
Jak myślicie skąd to się bierze ? Czy gust użytkowników jest tak wysublimowany/eklektyczny, czy może są czymś na kształt "towarzystwa wzajemnej adoracji". Co o tym myślicie ?
btw. Cieszę się, że kanały Gambit TV i Gradanie wysunęły się na prowadzenie, lubię jak ludzie podchodzący lekko i z humorem do tematu znajdują uznanie.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: allagainstyou »

@Mortinista, myślę, że ludzie z forum szukają dogłębnej analizy i oceny konkretnych tytułów częściej niż przeciętny użytkownik youtube'a. Chłopaki z Gradania omawiają grę przez średnio ~30 minut (zbaczając przy tym z tematu w każdą możliwą stronę, ale nie "marnują" czasu na prezentację gry, omówienie zasad czy "materiały reklamowe"). Gambit robi lekkie wprowadzenie, ale pewnie średnio przez jakieś 20 minut wyraża swoją opinię o grze, analizuje wady i zalety, porównuje do innych tytułów i bardzo konkretne podsumowuje wraz z dobrze przemyślaną oceną liczbową. Zapewne również użytkownicy forum częściej przymykają oko na nieatrakcyjną oprawę wizualną - Gradanie to podcast, Gambit to "gadająca głowa" nagrywająca w swoim salonie, podczas gdy materiały On Table czy GTTV są nagrywane "w studiu", z dość profesjonalnym montażem.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: jakmis83 »

Tomzaq pisze: 05 lut 2021, 09:44 A czym Młody Giercownik zasłużył sobie na ostracyzm na tym forum?
Nie prowokuj, bo za chwilę ruszy lawina...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Uncle_Grga »

A nie myślałeś o zmianie nicku?
Jest jeden dobry.. akurat dla znanego kognitywisty, który odpisuje krótko ale trafnie..

ZłotyASkromny

Wg mnie idealnie pasuje.

Ps. Przepraszam za mały offtop, ale tak mnie jakoś naszła refleksja..

Ps.ii głosowałem na Planszą po kostkach.. I urwisow z Pogramy.. 😉. Żeby nie było całkiem off
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: bogas »

JoruslofKimKuczoński pisze: 04 lut 2021, 18:25 "Recenzenci" jak mówiłem. Ja czekam na odpowiedź, który recenzent, przypomnę nie "recenzent" w Polsce nauczył się, jak poprawnie stosować strukturę recenzji. Z chęcią obejrzę materiał i się wypowiem.
Chyba na tym mrozie nie tylko palce ci zmarzły. Może następnym razem załóż czapkę? Jeśli wg ciebie merytoryka sprowadza się do jakiegoś schematu recenzji (ten schemat to wg jakiejś normy PN, ISO czy EN jest?) to nie mam pytań. :roll:
INsejn
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2005, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: INsejn »

Chciałem wyrazić swoje zdanie odnośnie polskich kanałów na YT, jak i tych anglojęzycznych po kilku latach oglądania. Ale widzę, że jednak każdy wie najlepiej i jest specjalistą w tej dziedzinie. I to, że ktoś może mieć inne odczucie w odbiorze zaprezentowanej treści nie oznacza wcale, że nie ma racji. Wygląda to trochę tak jak podczas dyskusji w tv, kiedy ktoś próbuje wmówić, że tylko jego zdanie jest prawidłowe i nikt nie może mieć swojego. Tak więc, szkoda czasu na jałową dyskusję. :)
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: michcic »

Na liście brakuje kanału Prism Board Game, na którym publikowany jest podcast Umie w gry. Zawartość skierowana raczej dla Greków, więc myślę, że kilka głosów mógłby tutaj zebrać. :)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: redber »

INsejn pisze: 06 lut 2021, 12:16 Chciałem wyrazić swoje zdanie odnośnie polskich kanałów na YT, jak i tych anglojęzycznych po kilku latach oglądania. Ale widzę, że jednak każdy wie najlepiej i jest specjalistą w tej dziedzinie. I to, że ktoś może mieć inne odczucie w odbiorze zaprezentowanej treści nie oznacza wcale, że nie ma racji. Wygląda to trochę tak jak podczas dyskusji w tv, kiedy ktoś próbuje wmówić, że tylko jego zdanie jest prawidłowe i nikt nie może mieć swojego. Tak więc, szkoda czasu na jałową dyskusję. :)
Chętnie poznałbym twoje zdanie, jeśli kilka lat oglądasz kanały planszówkowe. Ja co najwyżej od kilku miesięcy.
A jeśli masz odmienne zdanie to tym bardziej powinieneś zabrać głos. Z przyjemnością czyta się takie opinie o ile tylko nie usiłują one ze wszech miar udowodnić, że są jedynym słusznym punktem widzenia.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
Muszan
Posty: 49
Rejestracja: 04 wrz 2008, 14:11
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Muszan »

Chętnie się wypowiem w tym temacie, bo jest pewna rzecz, która mnie dziwi u pewnych recenzentów. Chodzi mi o praktycznie zerową krytykę, większości recenzowanych tytułów( prawdopodobnie z lęku przed wydawcą, który kolejnej gry może nie wysłać- co i tak nie usprawiedliwia recenzenta). Ze świeczką można szukać kogoś takiego w branży planszówkowej, kogoś kto nie boi się wymienić mocno krytycznych uwag, kto wytknie słabą jakość elementów, nietrafioną mechanikę itp. Numer 1 dla mnie to zawsze będą chłopaki z "Gradanie"-Windziarz z ekipą to powinien być u każdego gracza temat obowiązkowy. Gambit też robi rewelacyjną robotę i merytorycznie bardzo wysoko. Kuba Polkowski w podcastach z Yoszem i Tycjanem też nie bał się mówić co myśli na przeróżne tematy.Na koniec chciałbym przytoczyć fragmencik recenzji Kwiatosza gry "Dark Moon" - "Tu miał być klimat, że jest opuszczona stacja kosmiczna, ale nie ma żadnego klimatu, bo te postacie mają specjalne zdolności, ale niczym się nie różnią tak naprawdę. Naprawianie wszystkich rzeczy, to jest dokładnie ta sama akcja, tylko wstawia się inny rzeczownik po czasowniku. Mówisz : naprawiam zegar, naprawiam komorę, naprawiam osłonę, naprawiam co jest zepsute. Jest zero klimatu, rzut kostką, naprawa zero klimatowej części, godzinę później, dwie godziny później ktoś wygrywa. Szczerze mówiąc nie pamiętam kto wygrywa, tak jestem zły na tę grę "- czyste złoto!! Teraz tak szczerze pomyślcie, ilu" recenzentów " by coś takiego powiedziało. Kwiatosz to w ogóle jest perełka na tej scenie!
-Ależ się wymądrzasz.Jesteśmy tylko ludźmi, a Ty uważasz się za Boga.
-Na kimś muszę się wzorować
INsejn
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2005, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: INsejn »

redber pisze: 07 lut 2021, 00:11 Chętnie poznałbym twoje zdanie, jeśli kilka lat oglądasz kanały planszówkowe. Ja co najwyżej od kilku miesięcy.
A jeśli masz odmienne zdanie to tym bardziej powinieneś zabrać głos. Z przyjemnością czyta się takie opinie o ile tylko nie usiłują one ze wszech miar udowodnić, że są jedynym słusznym punktem widzenia.
Patrząc przez pryzmat tych kilku lat to rzeczywiście polskie kanały planszówkowe na YT zyskały na jakości merytorycznej jak i oczywiście wizualnej. Kiedyś zaczynałem od oglądania anglojęzycznych kanałów, bo w sumie co mogło być innego do wyboru na początku 2006 roku. :) Po pewnym czasie pojawiły się polskojęzyczne kanały, ale nie przykuwały zbytnio mojej uwagi. Dopiero od 2 lat zacząłem oglądać polskie kanały o planszówkach. Co zauważyłem, to że ilość subskrypcji nie zawsze idzie w parze z jakością przekazywanego materiału. Tak więc, czasem warto szukać kanałów polskojęzycznych jak i anglojęzycznych, które nie mają wielu subskrybentów, bo można zostać mile zaskoczonym.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Neoptolemos »

Muszan pisze: 07 lut 2021, 01:06 Chętnie się wypowiem w tym temacie, bo jest pewna rzecz, która mnie dziwi u pewnych recenzentów. Chodzi mi o praktycznie zerową krytykę, większości recenzowanych tytułów( prawdopodobnie z lęku przed wydawcą, który kolejnej gry może nie wysłać- co i tak nie usprawiedliwia recenzenta). Ze świeczką można szukać kogoś takiego w branży planszówkowej, kogoś kto nie boi się wymienić mocno krytycznych uwag, kto wytknie słabą jakość elementów, nietrafioną mechanikę itp.
Do lęku przed wydawcą dorzuciłbym jeszcze powszechnie znany fakt, że przecież recenzenci dostają gruby hajs za każdą recenzję. Celowo zatem biorą na warsztat słabe gry, bo za takie wydawca więcej płaci.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Curiosity »

Muszan pisze: 07 lut 2021, 01:06 Teraz tak szczerze pomyślcie, ilu" recenzentów " by coś takiego powiedziało.
Piszesz o grze, która nie wyszła w języku polskim i chyba nie ma polskiego dystrybutora. Której autor i wydawca nigdy nie zapoznają się z tą opinią. A teraz poproszę o przykład recenzji jadącej po grze kalibru Terraformacji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: kdsz »

Gambit dał Gloomhaven zdaje się 4/10.
Gra mnie nie interesuje i recenzji nie obejrzałem, więc nie jestem pewien, czy grę strasznie zjechał w swoim materiale. Ocena liczbowa jest jednak bardzo niska i z tego co wiem wzbudziła powszechne oburzenie gawiedzi. W końcu mówimy o nr 1 na BGG.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Gambit »

kdsz pisze: 07 lut 2021, 09:32 Gambit dał Gloomhaven zdaje się 4/10.
Gra mnie nie interesuje i recenzji nie obejrzałem, więc nie jestem pewien, czy grę strasznie zjechał w swoim materiale. Ocena liczbowa jest jednak bardzo niska i z tego co wiem wzbudziła powszechne oburzenie gawiedzi. W końcu mówimy o nr 1 na BGG.
Ale wtedy chyba jeszcze nie było info o polskiej edycji. Ale może w takim razie Podróże przez Śródziemie :D
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: VivoBrezo »

Gambit pisze: 07 lut 2021, 09:33
kdsz pisze: 07 lut 2021, 09:32 Gambit dał Gloomhaven zdaje się 4/10.
Gra mnie nie interesuje i recenzji nie obejrzałem, więc nie jestem pewien, czy grę strasznie zjechał w swoim materiale. Ocena liczbowa jest jednak bardzo niska i z tego co wiem wzbudziła powszechne oburzenie gawiedzi. W końcu mówimy o nr 1 na BGG.
Ale wtedy chyba jeszcze nie było info o polskiej edycji. Ale może w takim razie Podróże przez Śródziemie :D
Podróże przez Śródziemie to dobra gra!

Za to Anachrony... :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: kdsz »

Gambit pisze: 07 lut 2021, 09:33Ale wtedy chyba jeszcze nie było info o polskiej edycji.
A, to zmienia postać rzeczy. Powszechny ostracyzm środowiska to nic w porównaniu z gniewem polskiego wydawcy. Brak konsekwencji ekonomicznych :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Gambit »

kdsz pisze: 07 lut 2021, 09:41
Gambit pisze: 07 lut 2021, 09:33Ale wtedy chyba jeszcze nie było info o polskiej edycji.
A, to zmienia postać rzeczy. Powszechny ostracyzm środowiska to nic w porównaniu z gniewem polskiego wydawcy. Brak konsekwencji ekonomicznych :wink:
Ale Podróże i Keyforge były robione z polskich edycji otrzymanych od Rebela. Obie o ile pamiętam poleciały poniżej Gloomhaven :)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: kdsz »

Gambit pisze: 07 lut 2021, 09:44 Ale Podróże i Keyforge były robione z polskich edycji otrzymanych od Rebela. Obie o ile pamiętam poleciały poniżej Gloomhaven :)
Może po prostu Rebelianci nie oglądają Twoich materiałów? Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że wciąż wysyłają Ci egzemplarze recenzenckie? Tak przecież nie działa kółko wzajemnej adoracji, tak dogłębnie zbadane i opisane przez wielu forumowiczów :wink:
ODPOWIEDZ