Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

A czy trzeba mieć wszystko aby zacząć grać? Ja zacząłem z 2 lata temu, kupowałem powoli, bo sobie spokojnie ogrywałem grę: najpierw grałem w podstawkę, potem w dwie, jesienią 2019 jak był dodruk Dunwich to kupiłem Dunwich. Carcosę około rok temu (ale rozpakowałem i zacząłem w nią grać dopiero jesienią. W zeszłym roku miałem ok. >50 rozgrywek w AH i zanim przyszła kolej Carcosy to zeszło do listopada). Potem cieszyłem się że są obsuwy bo dzięki temu mogłem wolniej kupować czyli wolniej wydawać pieniądze. Jesienią kupiłem Zapomnianą Erę poza tym ostatnim mythosem na którego czekam, jeszcze jej nie rozpakowałem, dodaję paczki do talii stopniowo wraz z ich rozgrywaniem (pomijam karty z Powrotów, bo te dodałem do talii choć w Powroty poza Fanatkiem jeszcze nie grałem).
Trochę mnie zaskoczyło że najpierw dodrukowują Erę, a potem Carcosę, bo przez to mi się nałożyło kupowanie Innsmouth razem z Erą. Ale z racji że Innsmouth się przesunął w czasie to jednak mi się nie nałożyło :-) .

Także jak widać można grać nie mając wszystkiego, co więcej takie stopniowe rozszerzanie sobie talii mi odpowiada, bo lepiej poznaję karty i nie jestem przytłaczany wieloma mechanizmami naraz.
I można się też cieszyć wolnym tempem dodruków, to pozwala wolniej wydawać kasę i lepiej ograć to, co się ma.

Jedyne co mi przeszkadza, to to że nowe paczki tak szybko znikają ze sklepów i że musiałem kupować Zapomnianą Erę szybciej niż planowałem. No i zaskoczyłem się tym że zniknęły te startowe talie badaczy jak kupiłem tylko jedną (raz na kwartał planowałem kupować, o ile w ogóle wszystkie, raczej 2-3l). Ale i tak jakoś bardzo ich nie żałuję, gram głównie solo, a nawet jak z kimś, to ja im robię talie.

Nie mam Przerwanego Kręgu ani kolejnego cyklu ale jakoś nie czuję się z tym źle, bo pewnie zanim dobrze ogram Carcosę a potem zagram jej badaczami poprzednie cykle to pewnie zejdzie do lata, także czekam sobie spokojnie na kolejne dodruki, raczej nastawiam się że będą za rok najwcześniej (oby nie wcześniej), a z racji że gra się dobrze sprzedaje, to szansę na to że się doczekam są duże.

Także trzeba tylko cierpliwości i jest dobrze, można się cieszyć tym co się ma :-) . A nawet jak przestaną drukować dodruki to raz na jakiś czas ktoś sprzedaje swoje karty i się jakiś cykl od kogoś kupi.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Miszon pisze: 07 lut 2021, 11:30 A czy trzeba mieć wszystko aby zacząć grać?
Ale mnie nie chodzi o to, żeby mieć wszystko. Mam poprzednie cykle. Po prostu jak zacząłem kupować Przerwany krąg, to jeden z mitów stał się niedostępny. Zamówiłem co było w jednym sklepie i zacząłem po jakimś czasie grać. Jak chciałem dokupić resztę, to się okazało, że nie ma, więc zostałem z nieskończoną kampanią i niepełną historią. W sumie nie spodziewałem się tego wtedy, bo pewnie od razu szukałbym całości. A moim zdaniem trzeba kupować całe cykle, żeby grać, chyba, że dla kogoś historia jest pomijalna. Ja się po porstu zraziłem tym, że nie mogę skompletować reszty i przeszła mi ochota na zbieranie kolejnych. I też trochę nie rozumiem jak to jest drukowane, że jedne mity kończą się szybciej niż inne. Ludzie kupują pojedyncze paczki dla samych kart gracza?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

Miszon pisze: 07 lut 2021, 11:30 A czy trzeba mieć wszystko aby zacząć grać?
Jeżeli pytasz o cały cykl pod kątem odgrywanej historii, to tak, trzeba mieć całość. Inaczej jak pisał Arian, fabuła będzie niepełna.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

A czy ja o coś pytam?
Wiem, że trzeba cyklami kupować. Ale wydaje mi się że trzeba być cierpliwym, prędzej czy później trafia się okazja czy dodruk.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Miszon pisze: 07 lut 2021, 11:30 A czy trzeba mieć wszystko aby zacząć grać?
Miszon pisze: 07 lut 2021, 18:29 A czy ja o coś pytam?
Hm.
Miszon pisze: 07 lut 2021, 18:29 Ale wydaje mi się że trzeba być cierpliwym, prędzej czy później trafia się okazja czy dodruk.
Ja chyba źle rozumiem tę całą politykę wydawniczą Galakty. Ja myślałem, że tu chodzi o wydawanie produktów, a tymczasem chodzi o to, że Galakta robi jak robi, a klientom się wydaje.

Model LCG ma kilka podstawowych marketingowych haseł za sobą, takich argumentów które mają mieć sens w głowie klienta. Regularny content, nie ma losowych treści, nie ma duplikatów, nie ma uganiania się za produktem. Czego model LCG nie sprzedaje, to wymaganie cierpliwości od klientów. Czego tym bardziej nie sprzedaje, to wymaganie cierpliwości gdy masz za sobą jako wydawca historię spowolnionych reakcji albo nawet braku reakcji. Żeby móc bazować na dobrej woli klienta i budzić zaufanie, trzeba mieć za sobą długą, dłuuuugą historię dobrych decyzji i prokonsumenckich działań. Ciężko też kogoś wkręcić na poważnie w model "dokupuj po jednym w miarę jak grasz, no pressure!", gdy tak naprawdę model wygląda "śledź preordery i bądź na topie, bo inaczej skończysz z niekompletną kampanią na X lat, a ludzie w Internecie powiedzą ci, że problem leży po twojej stronie, bo albo 1. trzeba być cierpliwym, albo 2. trzeba brać całość od razu - w zależności od tego, jaki problem zgłaszasz." Żelazna logika.

Ja jednak mam nadzieję przez wzgląd na kilku moich znajomych (i siebie samego - żeby mieć z kim grać, FFS), że po tym chichotaniu jak podlotek i podwijaniu zalotnie podwiązki z szeptem "może, może", Galakta - cudem jakimś - dorośnie nagle i przedstawi stare, dobre fakty odnośnie planów wydawniczych. "Dodruk X będzie w trzecim kwartale, dodruk Y planujemy w czwartym." Na stan obecny powinni też już coś pisać o dodruku obecnie wydawanego cyklu. Oh well. Talie badaczy to też taki one-stop-shop gateway drug, super łatwy zakup, sprawna talia i klarowny archetyp, obsługujący cała kampanię - coś co pozwala ci mieć fizyczny fragment gry bez konieczności inwestowania. Dobrze się sprawdzało na mini-prezent/przynętę. Z chęcią bym zobaczył więcej takich talii w przyszłości... Tylko niech one jednak będą w tych sklepach.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

To było pytanie retoryczne, przecież w dalszej części wypowiedzi dałem na nie odpowiedź.

Wszedłem w grę po czasie i w dodatku kupowałem powoli, nie mam wszystkiego, a jednak gra nadal (bardzo) cieszy. I sobie spokojnie czekam, ciesząc się nawet obsuwami.
Tak też można jak widać, zatem nie należy wmawiać że trzeba mieć wszystko.
W ramach cyklu tak, ale odpuszczenie sobie jednego cyklu nie jest dużym problemem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Zobaczymy "po Covidzie" czy z kolejnymi cyklami i dodrukami też będą "jaja" czy nie. Fajnie aby dodatki były dłużej dostępne niż tydzień po premierze ale z 2giej strony ile czasu to wystarczająco ? miesiąc ? dwa ? pół roku czy nakład raz zamówiony powinien starczyć do końca istnienia wydawnictwa (a na koniec w promocji po 18 zł być sprzedawany). Ciekawi mnie gdzie jest ta granica.

Sam też mam trochę żal że już się nie załapie na Spartakusa czy Battlestara.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Galakta ma teraz wydać dużo średniaków jeśli chodzi o planszówki, które będą zalegać na półkach latami. Więc nie obrażę się jeśli tak by było z HwA.
Mythosy powinny być dostępne przez co najmniej pół roku po zakończeniu cyklu. Jakoś dużo miejsca nie zajmują, a produkcja to ułamek z tego co kosztuje produkcja zwykłej planszówki.
Druga rzecz o której nikt nie mówi to brak poprawek błędów na kartach, co też dużo mówi o wydawcy i o tym jak traktuje klientów. Awaken jakoś nie miał z tym problemu przy Nemesis. Więc się da.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Oho mamy specjalistę. Błędów na kartach w swoich LCGach nawet FFG nie poprawia więc ciężko aby Galakta miała okazję - to gra na licencji
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moze jakis bardziej pozytywny temat? Wydaje mi sie ze wszystko zostalo w temacie powiedziane. Moim zdaniem optymalnie by było gdyby cykl byl dostepny 6-7 miesięcy po premierze ostatniego mythoska wiec na polkach zawsze bylyby 2 cykle i po roku, dwóch dodruk. Przeważnie tak wygladala dostepnosc cykli i Innsmouth jest tutaj wyjatkiem. Zobaczymy jak to bedzie dalej.

Jaki cykl zapowie nam FFG w marcu? Jak obstawiacie? Góry Szalenstwa czy bedzie jednak zaskoczenie?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

Zorak pisze: 08 lut 2021, 09:56 Oho mamy specjalistę. Błędów na kartach w swoich LCGach nawet FFG nie poprawia więc ciężko aby Galakta miała okazję - to gra na licencji
[Obrażanie innych jest zakazane. RAJ]

Podałem przykład gdzie jest pokazane że się da, jeśli tylko się chce. Gdyby klienci wymagali więcej to by poprawili, ale niektórzy mają niskie standardy i jeszcze tego bronią, cieszą się że brakuje w sklepach mythosow i mogą czekać...żeby wydać swoje pieniądze.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

manicminer pisze: 08 lut 2021, 10:49
Zorak pisze: 08 lut 2021, 09:56 Oho mamy specjalistę. Błędów na kartach w swoich LCGach nawet FFG nie poprawia więc ciężko aby Galakta miała okazję - to gra na licencji
Podałem przykład gdzie jest pokazane że się da, jeśli tylko się chce. Gdyby klienci wymagali więcej to by poprawili, ale niektórzy mają niskie standardy i jeszcze tego bronią, cieszą się że brakuje w sklepach mythosow i mogą czekać...żeby wydać swoje pieniądze.
Widzę nie wiedz co to jest gra na licencji i że to FFG ustala warunki. Skoro FFG do swoich błędów daje tylko erratę to ciężko oczekiwać że Galakta nagle zrobi przedruk dodatku. To że przy innych umowach się da nie znaczy, że wszędzie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Zorak pisze: 08 lut 2021, 09:17 Zobaczymy "po Covidzie" czy z kolejnymi cyklami i dodrukami też będą "jaja" czy nie. Fajnie aby dodatki były dłużej dostępne niż tydzień po premierze ale z 2giej strony ile czasu to wystarczająco ? miesiąc ? dwa ? pół roku czy nakład raz zamówiony powinien starczyć do końca istnienia wydawnictwa (a na koniec w promocji po 18 zł być sprzedawany). Ciekawi mnie gdzie jest ta granica.
W teorii jest to akurat bardzo proste - nakład powinien być taki, żeby wystarczył do kolejnego druku. Jeśli więc Galakta musi na dodruk czekać rok, to na tyle powinien wystarczyć nakład.
W praktyce zapewne trudniej się wstrzelić, niemniej myślę, że każdy się zgodzi, że jeśli dodruk masz najwcześniej za rok, a nakład kończy się po dwóch tygodniach, to ktoś ostro dał ciała z kalkulacjami, nieprawdaż? Dajcie już spokój z tą rozpaczliwą obroną Częstochowy: "Przecież nie mogą za dużo", "Przecież będzie zalegać", "Kto to późnej kupi" i tak dalej. Nakłady przynajmniej niektórych produktów są zdecydowanie za małe (patrz np. talie badaczy). Paczki mitów to nie pudła do Gloomhaven, więc ich magazynowanie jest stosunkowo tanie, gra jest kooperacyjnym elcegiem bez żadnej sceny czy rotacji, która wymuszałaby kupowanie na bieżąco czy podnosiła próg wejścia. Skoro cykl Dunwich mógł być dostępny przez ponad rok (i się w końcu sprzedał, i opłacało się zrobić dodruk), to inne cykle też mogą.
Być może są jakieś czynniki zewnętrzne, które odpowiadają za obecne problemy (jak już wspominano, dotyczy to przecież także wersji angielskiej), być może nie za całe zło odpowiada Galakta - niemniej przestańcie ze zbyt małej dostępności produktu robić genialny plan biznesowy wydawcy.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: raj »

Ciekawe, że wszyscy zapominacie o jednej drobnej rzeczy.
O możliwościach finansowych wydawnictwa.
I czasem wielkość nakładu może po prostu wynikać z tego, że wydawnictwo nie jest w stanie opłacić większego.
Pamiętajcie, że wydawnictwo ponosi koszty na kilka, kilkanaście miesięcy wcześniej niż dane wydanie zacznie przynosić zyski.

Do tego takie autorytatywne stwierdzenia "powinni to lepiej policzyć", "powinno im starczyć na tyle i tyle"...
To nie jest nauka ścisła, na to nie ma wzorów. To wszystko jest szacowane i bardzo trudno dokładnie oszacować, jak wielka dokładnie będzie sprzedaż i w jakim czasie.
To jest bardzo trudne i bardzo łatwo o błąd.

Więc życzyłbym wam trochę więcej umiaru i tolerancji.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

A czy ja wieszam na wydawnictwie psy? Wręcz przeciwnie, szukam nawet okoliczności łagodzących. Sprzeciwiam się jedynie temu, żeby ze zbyt małych nakładów robić przejaw marketingowego geniuszu. Te nakłady są obecnie niedoszacowane, i piszę to grzecznym, rzeczowym tonem, stwierdzając, wydaje mi się, pewien fakt - i myślę, że dla wydawnictwa powinna być to niepokojąca informacja, jeśli ludzie rozważają zrezygnowanie z dalszej zabawy z uwagi na trudną dostępność dodatków i konieczność obserwowania sklepów z preorderami. Wydaje mi się, że mam w sobie całkiem sporo umiaru i tolerancji, ale poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Co do szacowania nakładów - jasne, sprawa nie jest prosta, trzeba być ostrożnym, bo można przestrzelić. Mówimy jednak o grze, która ukazuje się regularnie od 2016 roku (obecnie siódmy cykl, sporo produktów stand-alone) i można by zakładać, że oni tam w Galakcie jakieś dane sprzedaży mają. A tymczasem sytuacja wygląda trochę tak, jakby za każdym razem się bali, że w tym cyklu to już gra musi umrzeć, i za każdym razem byli zaskoczeni, że jednak nie umarła. Zobaczymy, jak długo jeszcze będzie trwać ten stan zaskoczenia.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: raj »

A może z punktu widzenia wydawcy już umarła a teraz wydają te dodatki tylko dlatego, że uważają, że powinni?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Ale w jakim sensie umarła? Że już im się nie chce jej wydawać, ale z grzeczności jeszcze coś tam próbują? Wydawało mi się, że wydawanie gier to generalnie ich praca.
Bo na pewno nie umarła wśród graczy, skoro kolejne produkty wyprzedają się szybciej od poprzednich.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: raj »

To, że się wyprzedają, nie oznacza, że istnieje popyt na nakład w wielkości zapewniającej odpowiedni zysk.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

raj pisze: 08 lut 2021, 13:50 To, że się wyprzedają, nie oznacza, że istnieje popyt na nakład w wielkości zapewniającej odpowiedni zysk.
Nie potwierdza tego ani Galakta, która w każdym swoim komunikacie o AH LCG pisze o "niesłabnącej popularności cyklu", nie potwierdzają tego sklepy - na fejsowej grupie arkhamowej ludzie wymieniają się doniesieniami ze swoich lokalnych sklepów i sprzedawcy twierdzą, że liczba preorderów w ostatnim czasie znacznie wzrosła w stosunku do początkowej sprzedaży AH. Czyli wychodzi na to, że gra nie ginie - ba, wręcz się rozwija, tylko Galakta nie nadąża. A właśnie w tej chwili wysyp takich komentarzy na grupie fejsowej:
Gandalf anulowal wlasnie moje (oplacone) zamowienie na najnowszy mythosek....no kurła zarabiscie...
U mnie to samo.
Mi anulowali tydzień temu.
Miałem to samo z Planszomanią, na szczęście udało się zamówić gdzie indziej.
Czyli dobrze pisałem w zeszłym tyg że Galakta zapowiedziała sklepom że będzie obcinać zamówienia
U mnie to samo, na grybezpradu.eu było przed chwila 14 sztuk, teraz nie ma żadnego. Nie wiadomo czy zostawić zamowienie czy szukac dalej...
ja dostałem od nich przed chwilą maila, że właśnie Galakta anulowała im znaczną część zamówienia na sklep
Czyli co, już nawet na preordery nie starcza? Nie wiem, jak Ty, ale ja tu widzę prostą drogę do zarżnięcia tytułu, który martwy z całą pewnością nie jest.
I, jak mówię, ja nawet dopuszczam, że coś poszło nie tak gdzieś po drodze, może odgórnie obcięta produkcja, bo COVID, bo coś tam - okej, life is a bitch, zdarza się. Ale coś mi się zdaje, że graczom byłoby to łatwiej przyjąć, gdyby Galakta - radośnie zapowiadająca naście nowych tytułów na otwieranej z wielką pompą grupie fejsowej - stosowała komunikację także tam, gdzie może być to nieco bardziej bolesne. I po prostu napisała, o co chodzi.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: raj »

Trolliszcze pisze: 08 lut 2021, 14:00 Ale coś mi się zdaje, że graczom byłoby to łatwiej przyjąć, gdyby Galakta - radośnie zapowiadająca naście nowych tytułów na otwieranej z wielką pompą grupie fejsowej - stosowała komunikację także tam, gdzie może być to nieco bardziej bolesne. I po prostu napisała, o co chodzi.
W pełni się z tym zgadzam.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: manicminer »

raj pisze: 08 lut 2021, 13:50 To, że się wyprzedają, nie oznacza, że istnieje popyt na nakład w wielkości zapewniającej odpowiedni zysk.
Więc drukujmy mniej, żeby się sprzedało to zysk wzrośnie?
To jest to o czym ja i inni tutaj napisali, że to polityka Galakty zmniejsza zyski z HwA.
Poprzez dostępność i całą atmosferę która tematowi towarzyszy, popyt będzie spadał.
Ludzie zamiast zbierać dalej, zaczną sprzedawać kolekcje, co jeszcze bardziej dobije karciankę.
Ja rozumiem że FFG, może mieć duże wymagania, ale nie widać też chęci po stronie Galakty do wsparcia fanów tej jednej z najdrozszych gier na rynku.
Ile cala kolekcja jest warta? 3-4 tysiące?
Czy w międzyczasie nie było możliwości wydać erraty packa, by pokazać że dbają jakoś o poziom?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Dosłownie przed momentem Galakta odpowiedziała na swojej grupie, że będą komentować temat w tym tygodniu. Poczekajmy więc na rozwój wypadków - trzymam kciuki, żeby powiedzieli coś więcej od standardowego "Staramy się, jak możemy" i "Dodruk będzie, ale nie wiadomo kiedy".
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

manicminer pisze: 08 lut 2021, 14:35...
Poprzez dostępność i całą atmosferę która tematowi towarzyszy, popyt będzie spadał.
Ludzie zamiast zbierać dalej, zaczną sprzedawać kolekcje, co jeszcze bardziej dobije karciankę....
Tak było właśnie w moim przypadku. Byłem na bieżąco z zakupami do etapu "Pożeraczy Snów" i po prostu doszedłem do wniosku że to bardziej walka a nie kolekcjonowanie i caaaaalutki zestaw pooooszedl pod mloteczek na czesci. W detalu jeszcze zarobił bodajże ok 1000 ponad kwotę zakupu. Jak widzę co się tu wyrabia to tylko upewniam się w przekonaniu że dobrze zrobiłem. Jest masa ciekawych gier i nie ma się co zmuszać uparcie do jednego tytułu. I nie zrozummy się źle, to fantastyczna pozycja. Mówię to też jako wielki admirator HPLa, ale... tutaj chyba koszty poza finansowe przebijają koszta finansowe kompletowania tej pozycji 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

manicminer pisze: 08 lut 2021, 14:35 Czy w międzyczasie nie było możliwości wydać erraty packa, by pokazać że dbają jakoś o poziom?
Dokładnie tak. Nie bylo takiej mozliwosci. FFG nie zgadza sie na zadne druki kart ktore sa grywalne. Zmiana jakiejs liczby czy dzialania karty nie jest dla nich dostatecznym problemem.

FFG oglasza druk, podaje opcje, ilosci, cene i Galakta w to wchodzi lub nie. Nie maja zbyt wiele pola do dzialania. Z dostepnoscia tego cyklu jest poprostu jakis odgórny problem i zapewne jest go mniej niz poprzednich. Miejmy nadzieje ze z kolejnym cyklem wroci wszystko do normy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Valarus »

Mojego preordera też właśnie anulowano, w planszomani. Ręce opadają. Jak człowiek ma się nie zniechęcić do grania w takiej sytuacji?
ODPOWIEDZ