Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

Gambit pisze: 11 lut 2021, 10:54 Pozwolę sobie zacytować Łukasza z jednego z wpisów na FB, żeby bardzo ogólnie pokazać jak to było z kontaktem z Redami:
To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 770
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: anitroche »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:06
Gambit pisze: 11 lut 2021, 10:54 Pozwolę sobie zacytować Łukasza z jednego z wpisów na FB, żeby bardzo ogólnie pokazać jak to było z kontaktem z Redami:
To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
Ale jak ty widzisz w tak wymyślonej grze miejsce dla Geralta i to wczasach jak Geralt żył? Każdy gra swoim wiedźminem, więc nie każdy mógłby grać Geraltem, plus w czasach Geralta wiedźminów jest jak na lekarstwo i potworów też coraz mniej, więc gra o kilku wiedźminach, którzy się spotykają w karczmie i "walczą" co chwila z potworami, to nie bardzo pasuje do czasów Geralta, które nie kręciły się wokół walki z potworami, a raczej wokół polityki i tym jak świat się zmienia. Myślę, że Geral po prostu nie pasował do pomysłu Wookiego, jaki miał na mechanikę tej gry. Myślę, że mogło być tak, że sam Wookie, nie chciał używać Geralta.

A ja tam się cieszę, że gra nie jest o Geralcie, bo lubię sagę Sapkowskiego, ale fajnie będzie grać, że tak powiem sobą w tym świecie, a nie że muszę być znowu Geraltem, którego temat jest już mocno wyeksploatowany popkulturowo.

A czemu Wookie nie współpracuje z AR? No bo jego gra to nie jest gra typu AR moim zdaniem, bo nie wygląda na to, że to będzie kampania z zamkniętą historią, a raczej przygoda w świecie wiedźminów.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 11:18 przez anitroche, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 974
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 234 times
Been thanked: 235 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

Co uważacie za większy sukces - pozyskanie przez Portal - spore wydawnictwo o ugruntowanej międzynarodowo renomie - licencji na Diunę, czy też pozyskanie przez, jakby nie było, małego gracza - Go on Board - licencji na Wiedźmina?
Z całym szacunkiem dla Ignacego Trzewiczka, ale jest on twórcą nastawionym na rynek amerykański. Obawiam się, że nowy wiedźmin w wydaniu PG zostałby całkowicie obdarty z tego, co polskie. Tymczasem Łukasz Woźniak udowodnił, chociażby przy okazji Tytanów, że nie boi się implementować do swojej gry polskich elementów, nawet, jeżeli grę kieruje do szerokiego odbiorcy. Mam nadzieję, że również przy okazji Wiedźmina uda się zachować ten swojski klimat polskie wsi, chociażby w elementach przygodowych i historiach, które mają być częścią gry.

Nie wiem, czy PG zagwarantowało by grze większy sukces komercyjny, ale uważam, że dostalibyśmy pozycję jakościowo gorszą. Jakoś nie potrafię sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz kupiłem autorską grę tego wydawnictwa, to był chyba 51 stan MS, który jest odświeżoną wersją starej gry. Lubię PG, ale przez ostatnie lata ich autorski kontent po prostu do mnie nie trafia.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 14:48 przez Moonday, łącznie zmieniany 2 razy.
ZXCV
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 41 times
Been thanked: 18 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: ZXCV »

Brylantino pisze: 11 lut 2021, 10:39 Małego gracza? Chłop który zrobił ile? 7-8 gier? Do tego jego wspieraczki osiągają naprawdę spore wyniki sprzedażowe. Nie traktuj tego IP jako dar, tylko jako towar za który mają pojawić się pieniądze.
Pojawił się facet, który robi gry już od jakiegoś czasu, ma własny kanał planszówkowy, własną platformę wspieraczkową, Valhallą pokazał że potrafi robić hype jak mało kto, więc gdzie tutaj jest jakaś trudność do pozyskania tego IP. W tabelkach u RED-ów wszystko się zgodziło, więc umowa poszła.
1. Nie odniosłeś się do clue mojego pytania.
2. Z tego, co napisał Gambit wychodzi, że nie była to taka oczywista sprawa. I nie traktuję tego jako "daru" - sukces to efekt pracy.
3. Jak sądzę, istnieje pewna różnica w skali działalności między Portalem a Go on Board, którą w moim poście starałem się zaznaczyć, jak widać mało umiejętnie.

Dalej zachęcam do porównań! Co uważacie za większy sukces - Portal i Diunę, czy Go on Board i Wiedźmina? A może to porównanie nie jest zasadne?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gambit »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:06
Gambit pisze: 11 lut 2021, 10:54 Pozwolę sobie zacytować Łukasza z jednego z wpisów na FB, żeby bardzo ogólnie pokazać jak to było z kontaktem z Redami:
To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
Nie pamiętam od kogo wyszła pewna refleksja, o której mówił nam Łukasz. Otóż robiąc grę, w której gracze mogą się wcielić w Geralta i inne postacie znane z książek/gier/seriali napotykamy mały "problem". Kiedy ktoś siada do gry zatytułowanej Wiedźmin, to spodziewa się grania wiedźminem. Najlepiej Geraltem. A kończy jako Yarpen, czy Jaskier. To potrafi "zasmucić" gracza bardziej niż skopana mechanika.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 929
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 325 times
Been thanked: 381 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: sliff »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:06
Gambit pisze: 11 lut 2021, 10:54 Pozwolę sobie zacytować Łukasza z jednego z wpisów na FB, żeby bardzo ogólnie pokazać jak to było z kontaktem z Redami:
To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
Prawdopodobnie nie chcą aby ktoś im bruździł przed wiedzminem 4.
Gambit pisze: 11 lut 2021, 11:15 Nie pamiętam od kogo wyszła pewna refleksja, o której mówił nam Łukasz. Otóż robiąc grę, w której gracze mogą się wcielić w Geralta i inne postacie znane z książek/gier/seriali napotykamy mały "problem". Kiedy ktoś siada do gry zatytułowanej Wiedźmin, to spodziewa się grania wiedźminem. Najlepiej Geraltem. A kończy jako Yarpen, czy Jaskier. To potrafi "zasmucić" gracza bardziej niż skopana mechanika.
No pan lodowego ogrodu jakoś sobie z tym poradził, szeregi Lotrów też.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 974
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 234 times
Been thanked: 235 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

No pan lodowego ogrodu jakoś sobie z tym poradził, szeregi Lotrów też.
Z tego co wiem, to PLO jest tematem zamkniętym, tymczasem w uniwersum Wiedźmina wciąż są plany na kolejne produkcje. Jakie to ma znaczenie? Ano takie, że historia musi być spójna i mieć sens.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5241
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: BOLLO »

Wybije się nieco. Sapkowskiego nie czytałem, w grę cyfrową nie grałem bo miałem za słabego kompa, Trzewikowy Wiedzmin był słaby, CDPR umoczył z cyberpunkiem i akcje spadły o -50%, Wookiego gry jak dotąd były przehypowane (grałem w Valhalla,Mercurius, Nehemiasz).....wszystko zatem pesymistycznie wskazuje że u mnie ta gra jest przekreślona juz na starcie ,a mimo to będę bacznie przyglądał się temu projektowi.
Trzymam kciuki i liczę na to że będzie to dobra i jednak niedroga gra która znajdzie się u mnie na półce. :mrgreen:
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mienki »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:06
Gambit pisze: 11 lut 2021, 10:54 Pozwolę sobie zacytować Łukasza z jednego z wpisów na FB, żeby bardzo ogólnie pokazać jak to było z kontaktem z Redami:
To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
Możliwe że pierwsza wersja była o Geralcie, ale Redzi nie chcieli żeby ktoś mieszał w tym co już jest wykreowane. Musieliby to za bardzo nadzorować, albo po prostu się bali. Jedna gra planszowa już była, gwint, thronebreaker, nawet była gra typu moba która była totalną klapą. Mysle że teraz są dużo bardziej ostrożni z takimi projektami. Za dużo rzeczy nie wyszło im tak dobrze jakby chcieli, a napewno będą chcieli jeszcze na tym ip zarabiać, z pewnością będą chcieli jeszcze stworzyć grę w tym świecie, a nie chcą tego rozmydlić za bardzo ani żeby coś im mieszało i komlikowało ich wizję.

Aczkolwiek to tylko spekulacje moje.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 929
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 325 times
Been thanked: 381 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: sliff »

Moonday pisze: 11 lut 2021, 11:25
No pan lodowego ogrodu jakoś sobie z tym poradził, szeregi Lotrów też.
Z tego co wiem, to PLO jest tematem zamkniętym, tymczasem w uniwersum Wiedźmina wciąż są plany na kolejne produkcje. Jakie to ma znaczenie? Ano takie, że historia musi być spójna i mieć sens.
Nie szalałbym z tym uniwersum. Bo takie nie bardzo istnieje. Siłą napędową książek i gier jest garstka bohaterów bez nich mamy taką średniowieczną europę plus trochę magi i baśni braci grimm.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

Gambit pisze: 11 lut 2021, 11:15
Nie pamiętam od kogo wyszła pewna refleksja, o której mówił nam Łukasz. Otóż robiąc grę, w której gracze mogą się wcielić w Geralta i inne postacie znane z książek/gier/seriali napotykamy mały "problem". Kiedy ktoś siada do gry zatytułowanej Wiedźmin, to spodziewa się grania wiedźminem. Najlepiej Geraltem. A kończy jako Yarpen, czy Jaskier. To potrafi "zasmucić" gracza bardziej niż skopana mechanika.
Sorry To jakaś głupota jest. Ja w każdej grze mam jakaś ulubioną frakcję ale nigdy nie mam pretensji jak wylosuje inna.
Zreszta ja bym wolał grać Jaskrem. Takie zróżnicowanie bohaterów pozwala zrobią mocno asymetryczne umiejętności.
Ale Ok nawet jak to prawda to czemu to się nie dzieje w czasach Geralta. On mógłby być jakimś pobocznym wątkiem. Jakie tu jest wytłumaczenie ? :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3244 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

To nie głupota, jak siadalismy do Trzewiczkowego Wiedzmina to kazdy chcial grac Geraltem

Wyzej masz wspomniane - w czasach Gerald wiedzmini sa na wykończeniu, wiec granie kilkoma kloci sie z lore
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

anitroche pisze: 11 lut 2021, 11:13
To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
Ale jak ty widzisz w tak wymyślonej grze miejsce dla Geralta i to wczasach jak Geralt żył?
[/quote]

tainted grail w świecie wiedźmina. Kooperacja z gruba księga skryptów gdzie jest miejsce na cały świat wiedźmina. Żadna typowa planszówka nie odda tego świata i jego złożoności ... politycznej.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 974
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 234 times
Been thanked: 235 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

Ale Ok nawet jak to prawda to czemu to się nie dzieje w czasach Geralta. On mógłby być jakimś pobocznym wątkiem. Jakie tu jest wytłumaczenie ? :)
Z wywiadu z autorem jasno wynika, że chciał on stworzyć grę z dużą interakcją. W grze mają być różne szkoły wiedźmińskie, dzięki czemu każdy wiedźmin będzie się od siebie różnił (tak to przynajmniej zrozumiałem), bo każda wiedźmińska szkoła będzie preferowała nieco (albo bardzo) inny styl walki. Poza tym mamy mieć w grze pojedynki między wiedźminami, które mają się odbywać w karczmach a ich celem ma być udowodnienie wyższości danego stylu nad innym. To jest oczywiście tylko moja interpretacja tego, co powiedział autor, ale już sam fakt istnienia różnych szkół wiedźmińskich zmusza do osadzenia gry w innym czasie, niż ten książkowy i późniejszy, związany z grą komputerową.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

japanczyk pisze: 11 lut 2021, 11:53

Wyzej masz wspomniane - w czasach Gerald wiedzmini sa na wykończeniu, wiec granie kilkoma kloci sie z lore
My się nie kłóciliśmy, każdy mógł zagrać po koleji.
Mógł ale nie zagrał bo po jednej cze dwóch grach nie było chętnych do grania.

Nie kłóci bo przez książki kilku się przewinęło. Gerald nie był jedynym żyjącym. A z gry pamietam ze nawet było ich kilkunastu.

Geral mógłby być gdzieś w fabule tak jak i inni bohaterowie. Została by cała otoczka, cały świat a tak raczej nie będzie nic.

Rozwiązanie które zastosował wooki oznacza ze ta gra będzie o wiedzminach i to tyle ze świata sapkowskiego.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

Moonday pisze: 11 lut 2021, 12:01 To jest oczywiście tylko moja interpretacja tego, co powiedział autor, ale już sam fakt istnienia różnych szkół wiedźmińskich zmusza do osadzenia gry w innym czasie, niż ten książkowy i późniejszy, związany z grą komputerową.
Z tego co pamietam w książkach sapkowskiego są różne szkoły wiedźminów. Czytałem to 20 lat temu ale chyba pamięć mnie nie myli.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Yuri »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 12:03 ... Gerald..
Geralt. Albo jak już to Gerwant 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3244 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 12:08 Z tego co pamietam w książkach sapkowskiego są różne szkoły wiedźminów. Czytałem to 20 lat temu ale chyba pamięć mnie nie myli.
Są wspomniane, że istniały, ale nic wiecej - zadnego wiedźmina z poza szkoły wilka nie ma

Wookie zwyczajnie adaptuje premise z oryginalnego pomysłu na gre wideo (tez mialo tam nie byc Geralta tylko losowy wiedźmin) CDPR ;-)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4498
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Hardkor »

Mienki pisze: 11 lut 2021, 11:26
czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:06
Gambit pisze: 11 lut 2021, 10:54 Pozwolę sobie zacytować Łukasza z jednego z wpisów na FB, żeby bardzo ogólnie pokazać jak to było z kontaktem z Redami:
To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
nawet była gra typu moba która była totalną klapą.
Pierwsze slysze o grze typu MOBA w uniwersum Wiedzmina. Prosze o tytuł lub link
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 974
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 234 times
Been thanked: 235 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

Z tego co pamietam w książkach sapkowskiego są różne szkoły wiedźminów. Czytałem to 20 lat temu ale chyba pamięć mnie nie myli.
To nie wiem, szczerze to nie pamiętam innych szkół wiedźmińskich, ale internety twierdzą, że faktycznie były. Niech się wypowie ktoś, kto doskonale zna tematykę :) Mnie za to cieszy to, że gra Łukasza nie będzie kolejną wariacją na temat losów Geralta oraz postaci, które już doskonale znamy. Wolę stworzyć własną wiedźmińską opowieść, bez oglądania się na znane już fakty i osobistości, ale to tylko moja opinia.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 770
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: anitroche »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:57
tainted grail w świecie wiedźmina. Kooperacja z gruba księga skryptów gdzie jest miejsce na cały świat wiedźmina. Żadna typowa planszówka nie odda tego świata i jego złożoności ... politycznej.
Czyli po prostu byś chciał dostać grę o Wiedźmienie w stylu TG, ale tego typu gry widać Wookie nie chciał wydać, więc pisanie tutaj, dlaczego Wookie nie wydaje gry w stylu AR jest trochę bez sensu :). Polecam ten pomysł podrzucić do AR, może się zainteresują, ja grałabym, jeśli by chcieli wydać ;).

Póki co, mamy grę z czasów przed Geraltem, ze światem pełnym potworów i sporą ilością wiedźminów chodzących po tym świecie. Zamysł Wookiego pasuje mi do świata stworzonego przez Sapkowskiego, bo zrobienie właśnie takiej gry, jaką proponuje Wookie w czasach Geralta mi by zgrzytało tematycznie z tym, jak świat był opisany w książkach i grach.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 188 times
Been thanked: 575 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Ayaram »

W gwincie ostatnio mieliśmy dodatek z wiedzminami i wysyp bezimiennych wiedzminów i jakoś dużo narzekań fanatyków z tego powodu nie słyszałem :wink:
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Hardkor pisze: 11 lut 2021, 10:52 3. Czemu nie Awaken Realms? To jest dla mnie wielkie zaskoczenie. Na KS ogromne sukcesy (topka sama), TG i Etherfields - dwie gry narracyjne i obie wysoko oceniane z dużymi sukcesami. W składzie Adam Kwapiński, Krzysztof Piskorski i do tego Marcin Świerkot. Czemu to nie oni dostali licencję? To dla mnie ogromne zaskoczenie.
Marcin z AR kiedyś mówił, że oni nie chcą robić gier na licencjach tylko wymyślać swoje własne światy.
kamilstany pisze: 11 lut 2021, 11:00 Mam nadzieję, że Wookie wymyślił tutaj naprawdę ciekawe mechaniki/ ewentualnie czerpał inspiracje z innych gier i tutaj to działa.
Byłbym niezmiernie zadowolony jakby CDP maczał palce w fabule/klimacie gry. Możliwe, że jedynie są na okładce- chodzi o licencję. Zobaczymy
Wg. w Geek Factor Podcast, Wooki mówił, że CDP bieże czynny udział w projektowaniu tej gry, więc myślę, że mają spory wpływ na fabułę.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mistrz_yon »

Ayaram pisze: 11 lut 2021, 12:22 W gwincie ostatnio mieliśmy dodatek z wiedzminami i wysyp bezimiennych wiedzminów i jakoś dużo narzekań fanatyków z tego powodu nie słyszałem :wink:
No bo nie było. Uniwersum trzyma klimat i tyle. Ileż można grać siwym i wokół jego historii.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4498
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Hardkor »

Moonday pisze: 11 lut 2021, 12:17
Z tego co pamietam w książkach sapkowskiego są różne szkoły wiedźminów. Czytałem to 20 lat temu ale chyba pamięć mnie nie myli.
To nie wiem, szczerze to nie pamiętam innych szkół wiedźmińskich, ale internety twierdzą, że faktycznie były. Niech się wypowie ktoś, kto doskonale zna tematykę :) Mnie za to cieszy to, że gra Łukasza nie będzie kolejną wariacją na temat losów Geralta oraz postaci, które już doskonale znamy. Wolę stworzyć własną wiedźmińską opowieść, bez oglądania się na znane już fakty i osobistości, ale to tylko moja opinia.
Wiedźmińska szkoła cechu Gryfa
Wiedźmińska szkoła cechu Kota
Wiedźmińska szkoła cechu Mantikory
Wiedźmińska szkoła cechu Niedźwiedzia
Wiedźmińska szkoła cechu Wilka
Wiedźmińska szkoła cechu Żmii
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Zablokowany