Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Apos »

Fojtu pisze: 06 sty 2021, 19:22
Apos pisze: 06 sty 2021, 19:13
Spoiler:
To musi być kwestia nabytego doświadczenia oraz rosnących oczekiwań. Trzeba się też postawić w pozycji osób, które dopiero się wkręcają w planszówkowe hobby albo nie szukają coraz to cięższych bądź skomplikowanych tytułów. Mam znajomych, którzy jak zobaczyli Arnaka na stole to musieli szukać szczęki na podłodze. Sama mechanika, która nie jest innowacyjna, zostawała w tle i uzupełniała pełny obraz oraz doświadczenie płynące z "Wyspy". Co najważniejsze - gracze bardzo dobrze bawili się przy grze i nic ich nie odrzucało. Jak wspominałem samo tłumaczenie zasad w tej grze jest bardzo przyjemne - jest to tytuł dla początkujących, ale i zaawansowane osoby też mogą się odnaleźć.
No tak, dlatego piszę, że dla mniej zaawansowanych graczy gierka spoko. Nie bardzo rozumiem co taki wyjadacz jak detrytusek w tej grze widzi, ale szanuję jego zdanie :)
Też mam trochę gier ogranych, lubię ciężkie euro, a przy Arnaku dobrze się bawię - więc jestem tutaj z detrytuskiem ;)

Moim zdaniem dobrze, aby takie gry częściej lądowały na stołach na publicznych eventach. Większość osób jednak wybiera wzrokiem, a nie jakimiś tam mechanikami :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

Scamander pisze: 06 sty 2021, 19:47 WCet z Rebela złożoność porównywał do Everdella i Na skrzydłach także rzeczywiście jakiś turbo geek może czuć niedosyt, natomiast większość początkujących i zaawansowanych graczy powinna się wspólnie przy Arnaku dobrze bawić.
Nie no Arnak jest zauważalnie cięższy od Wingspana. Nie jest to jakaś kolosalna różnica ale nie porównał bym ich pod tym względem. Prędzej Zamki B.

----------

To nie jest tak, że im się ma większe doświadczenie tym się lubi cięższe gry. Może do pewnego etapu tak jest ale zauważam tendencje, że wyjadacze w pewnym momencie zaczynają wracać i się dobrze bawić przy średniaczkach albo nawet fillerach. One po prostu muszą czymś urzec, być sprytniejsze od koleżanki z lewej na półce i tym się wybić niezależnie od stopnia skomplikowania. Co wcale nie umniejsza "miłości" do cięższych tytułów.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Fojtu »

detrytusek pisze: 06 sty 2021, 21:08 To nie jest tak, że im się ma większe doświadczenie tym się lubi cięższe gry. Może do pewnego etapu tak jest ale zauważam tendencje, że wyjadacze w pewnym momencie zaczynają wracać i się dobrze bawić przy średniaczkach albo nawet fillerach. One po prostu muszą czymś urzec, być sprytniejsze od koleżanki z lewej na półce i tym się wybić niezależnie od stopnia skomplikowania. Co wcale nie umniejsza "miłości" do cięższych tytułów.
W pełni się z tym zgadzam, ja bardzo wiele lżejszych gierek ciągla ogrywam i lubię. Po prostu Arnak w moim towarzystwie (łącznie 5 osób) nikogo nie urzekł jak to ładnie ująłeś, więc lekko się zdziwiłem jak osobie o relatywnie podobnym profilu siadło :)
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Coin22 »

Ile czasu zajmują Wam partie. Gralem 3 razy i za kazdym razem nie zeszlismy ponizej 2h, a w 2.20 to pykamy gallerista i zastanawiam sie czy idzie ten Arnak sensownie zbic do 1.20 czy 1.30 ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

Coin22 pisze: 07 sty 2021, 14:19 Ile czasu zajmują Wam partie. Gralem 3 razy i za kazdym razem nie zeszlismy ponizej 2h, a w 2.20 to pykamy gallerista i zastanawiam sie czy idzie ten Arnak sensownie zbic do 1.20 czy 1.30 ?
2 ogarnięte osoby - 1 h
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Apos »

Coin22 pisze: 07 sty 2021, 14:19 Ile czasu zajmują Wam partie. Gralem 3 razy i za kazdym razem nie zeszlismy ponizej 2h, a w 2.20 to pykamy gallerista i zastanawiam sie czy idzie ten Arnak sensownie zbic do 1.20 czy 1.30 ?
Napisz na ile osób gracie. Na dwie osoby nie przekraczamy 60 minut.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: autopaga »

spokojnie idzie zbić do godziny, obsługa gry jest szybka, kwestia zamulania graczy. Setup jest dosyć upierdliwy, więc kwestia czy się go wlicza czy nie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Mr_Fisq »

Gradanie opublikowało swoją recenzję gry:
https://www.youtube.com/watch?v=ClSRa8r200Q
(na razie przesłuchałem połowę, ale brzmi zachęcająco)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: windziarz44 »

detrytusek pisze: 07 sty 2021, 14:30

2 ogarnięte osoby - 1 h
U mnie schodziliśmy do 45 minut na 2.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: autopaga »

Bardzo mnie zaskoczyła recenzja gradania, ponieważ moje odczucia są zupełnie inne. Wczoraj zagrałem czwartą partię z ludźmi (wcześniej kilka na dwie ręce) i kolejny raz tym razem ja wygrałem nie przez tor odkryć a przez najwięcej ubitych potworów. Każdą partię jak dotąd wygrała osoba która miała najwięcej ubitych zwierząt, za każdym razem był to inny gracz i różny skład, więc opinia że tor badań jest najmocniejszy u mnie się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

autopaga pisze: 12 lut 2021, 11:42 Bardzo mnie zaskoczyła recenzja gradania, ponieważ moje odczucia są zupełnie inne. Wczoraj zagrałem czwartą partię z ludźmi (wcześniej kilka na dwie ręce) i kolejny raz tym razem ja wygrałem nie przez tor odkryć a przez najwięcej ubitych potworów. Każdą partię jak dotąd wygrała osoba która miała najwięcej ubitych zwierząt, za każdym razem był to inny gracz i różny skład, więc opinia że tor badań jest najmocniejszy u mnie się nie sprawdza.
Jak usłyszałem "zagrałem dużo razy bo 7-8" to mnie taka opinia nie dziwi. Dziwi zupełnie co innego ale zostawmy to.

Generalnie z tym torem to bzdura Panowie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: konradstpn »

autopaga pisze: 12 lut 2021, 11:42 Bardzo mnie zaskoczyła recenzja gradania, ponieważ moje odczucia są zupełnie inne. Wczoraj zagrałem czwartą partię z ludźmi (wcześniej kilka na dwie ręce) i kolejny raz tym razem ja wygrałem nie przez tor odkryć a przez najwięcej ubitych potworów. Każdą partię jak dotąd wygrała osoba która miała najwięcej ubitych zwierząt, za każdym razem był to inny gracz i różny skład, więc opinia że tor badań jest najmocniejszy u mnie się nie sprawdza.
Potwierdzam spostrzeżenie. Miałem tor odkryć maksymalnie rozwinięty plus dodatkowe punkty z kafli świątyń. Nie odpuściłem przy tym innych rzeczy, co mimo wszystko nie dało mi zwycięstwa z osobą, która ubiła stos potworów. Rozgrywka 3 osobowa. Kolejna rozgrywka w tym samym składzie z zachowaniem większego balansu pomiędzy źródłami punktów i zwycięstwo :D
Gram, więc jestem.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: autopaga »

Tor jest na pewno bardziej opłacalny w mniejszą liczbę graczy, wtedy rushując lupką można zgarnąć dużo fajnych bonusów typu dobierz kartę przy dobrze odchudzonej talii i pomocniku dobierz kartę to może dać niezły efekt.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: pawianlsm »

Wiadomo coś o konkretnej dacie dodruku? :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: polwac »

pawianlsm pisze: 23 lut 2021, 09:29 Wiadomo coś o konkretnej dacie dodruku? :)
Tylko tyle co na stronie Rebel:

"Dodruki zaplanowane są na początek marca oraz na kwiecień 2021 r."
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: polwac »

Jak poradziliście sobie z organizacją komponentów w pudełku?
Sporo tego jest i wydaje się, że mając wszystko w woreczkach strunowych, rozkładanie i składanie tego będzie zabierało sporo czasu.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Losiek »

Czekam na wprowadzenie do sprzedaży insertu od Folded Space. Jest dostępny od e-Raptora ale wolę lżejsze FS, których mam już kilka. Ponadto nie muszę szlifować insertów FS w odróżnieniu id tych ze sklejki. Na razie Planszostrefa ma w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: eveni »

Możliwe, że reDrewno będzie robić :)
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: autopaga »

Ja mam dylemat co zrobić z insertem, sam robię inserty do gier które zostają w kolekcji, arnak niewątpliwie zostaje, ale na bank wyjdzie do niego dodatek i jak tu insert przewidzieć, chyba muszę przemęczać się na woreczkach do essen.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: longmen76 »

Losiek pisze: 05 mar 2021, 21:21 Czekam na wprowadzenie do sprzedaży insertu od Folded Space. Jest dostępny od e-Raptora ale wolę lżejsze FS, których mam już kilka. Ponadto nie muszę szlifować insertów FS w odróżnieniu id tych ze sklejki. Na razie Planszostrefa ma w przedsprzedaży.
A czemu musisz szlifować inserty? Naszych z reDrewno nie trzeba szlifować. Są już wyszlifowane na gładko i nie ma opaleń po cięciu....
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: longmen76 »

autopaga pisze: 06 mar 2021, 02:16 Ja mam dylemat co zrobić z insertem, sam robię inserty do gier które zostają w kolekcji, arnak niewątpliwie zostaje, ale na bank wyjdzie do niego dodatek i jak tu insert przewidzieć, chyba muszę przemęczać się na woreczkach do essen.
Jak dostanę grę z dodruku to będziemy robić insert. Postaramy się rozwiązać to jak w Barrage z tacą dociskową, którą potem można będzie usunąć i wsadzić dodatkowe pojemniki... Pytanie co dojdzie w dodatku / dodatkach i czy to będzie miało sens.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: autopaga »

No właśnie, ja już mam dosyć dobrze ograny i na pewno karty dojdą, kafle pól akcji pewnie też, obstawiam jakiś dokładany drugi tor dokładany z boku planszy i jeszcze jeden surowiec.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Losiek »

longmen76 pisze: 06 mar 2021, 16:54 A czemu musisz szlifować inserty? Naszych z reDrewno nie trzeba szlifować. Są już wyszlifowane na gładko i nie ma opaleń po cięciu....
Wiem, wiem. Robiłeś mi insert do skrzyni do Dominiona. Ale konkurencja tak jak Ty nie robi.
freezer50
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2020, 09:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: freezer50 »

Wydaje mi się czy na solo idzie bardzo łatwo, zazwyczaj 20 pkt różnicy do autom, chyba że coś źle liczę, na stronie widziałem dodatek do solo ale jeszcze nie próbowałem.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Lost Ruins of Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: tomuch »

Jestem po pierwszej partii solo, 5 zielonych, ptasia świątynia. Nie liczyłem w trakcie gry punktów. Myślałem, że różnica między mną a automą będzie mała, a się okazało na koniec, że wygrałem 30 punktami (72 dla mnie).
Na BGG widziałem, że nawet czerwone kafelki nie stanowią dużego wyzwania. Natomiast te fioletowe kafelki z dodatku wyglądają ostro. Miło by było, gdyby można było kupić te parę dodatkowych kafelków, ale jeśli nie, to może zbierze się grupa na MB Print...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ