Najlepszy Polski Kanał na YT ankieta

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Który Polski kanał YT jest według Ciebie najlepszy?

Argo Nawija
6
1%
GambitTV
305
29%
GameTrollTV
50
5%
Geek Factor
28
3%
Gradanie
195
18%
GrAlutka
13
1%
GRAnatowa
1
0%
Gram Tadam
1
0%
Granie w Chmurach
30
3%
Gryffinka
3
0%
Gry Planszowe u Wookiego
31
3%
Gry Planszowe Łukasza i Pauliny
8
1%
ON TABLE
124
12%
Humigraj
5
0%
Kości Piony i Bastiony
18
2%
Planszą Po Kostkach
35
3%
Planszowe Potyczk
1
0%
Pełną Parą
15
1%
PoGraMY TV
45
4%
Po prostu planszówki
2
0%
Portal Games
41
4%
PrzyStole
1
0%
Regały Marcińskie
19
2%
WojennikTV
67
6%
Wyjdzie W Graniu
19
2%
 
Liczba głosów: 1063

Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4508
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Hardkor »

Jedna_uzytkowniczka kurde coś nie odpisuje :/ Ale Cieszę się, że jesteś słowny i jak pisałeś, że podasz te osoby tak wszyscy klarownie się dowiedzieli, nie przeciągałeś tego w ogóle oraz mimo ciężkej pracy wchodzisz nam o tym napisać i się wytłumaczyć. Dobrze, że nie wszedłeś do tych wiadomości prywatnych tylko tutaj napisałeś, ważne to nie tracić czasu. Takich ludzi nam trzeba!
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
JoruslofKimKuczoński

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

Nie mogę nikim sterować. Przeczyta na pewno wątek, to poda listę, nie była długa. Wybacz, że delektowałem się rozmową z płcią piękną, chcąc wyłożyć to skrupulatnie. Jak mówię, poćwicz cierpliwość, a dostaniesz listę i przeczytam wtedy z chęcią komentarze na ten temat.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Leviathan »

Aż zrobię chyba print screena. Ku pamięci miejsca tuż za pudłem - przynajmniej tymczasowego
:D
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: bogas »

JoruslofKimKuczoński pisze: 09 lut 2021, 19:12 Kolego drogi, po cóż te uszczypliwości? Jak obiecałem, tam żem napisał. Po prostu przygotowując się na wyprawę na biegun mam więcej obowiązków (plus 11 h dziennie grania) niż odpisywanie jakiemuś randowi w necie.
Biegun, 11 h grania? Qrde, a byłem przekonany, że wykładasz „Teorię recenzji” na jakimś uniwerku, a po godzinach dajesz z tego korepetycje. Ale skucha!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: anitroche »

To ja dostałam wiadomość prywatną z listą tego Pana. Nie pisałam wcześniej, bo uznałam, że jak wysłał prywatnie, to może nie chce się tu jednak uzewnętrzniać. No ale skoro jest odgórna zgoda, a ja nie mam tak bogatego życia towarzyskiego na tym forum, więc było mi łatwo odszukać w PM, to podsyłam listę dla zainteresowanych:
Recenzenci obiecani:

Hunter & Cron (akurat niemieccy, ale wyjątkowy profesjonalizm)
Rahdo (to raczej każdy go zna)
Man vs. Meeple
calandale (niszowy gość, ale potrafi jechać po tytułach, gra w przeróżne, staroświecki nieco, słaba kamera, ale jest fenomenalny)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 870
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 203 times
Been thanked: 305 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: konradstpn »

anitroche pisze: 09 lut 2021, 21:51 To ja dostałam wiadomość prywatną z listą tego Pana. Nie pisałam wcześniej, bo uznałam, że jak wysłał prywatnie, to może nie chce się tu jednak uzewnętrzniać. No ale skoro jest odgórna zgoda, a ja nie mam tak bogatego życia towarzyskiego na tym forum, więc było mi łatwo odszukać w PM, to podsyłam listę dla zainteresowanych:
Recenzenci obiecani:

Hunter & Cron (akurat niemieccy, ale wyjątkowy profesjonalizm)
Rahdo (to raczej każdy go zna)
Man vs. Meeple
calandale (niszowy gość, ale potrafi jechać po tytułach, gra w przeróżne, staroświecki nieco, słaba kamera, ale jest fenomenalny)
Spuśćmy życzliwie zasłonę milczenia...
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Bart Henry »

To są jakieś jaja, forumowe trolle mają już sekretarki? :lol:
JoruslofKimKuczoński pisze: 07 lut 2021, 11:36
anitroche pisze: 07 lut 2021, 11:22 Tak jeszcze z 3 strony, to pamiętam, że Rahdo też np. kiedyś powiedział, że u niego na kanale nie ma negatywnych recenzji, bo zwyczajnie on zdecydował się recenzować jedynie gry, które jemu i żonie się podobają, bo nie chce tracić czasu na ogrywanie gier, które już przy pierwszej czy drugiej rozgrywce nie podeszły z jakiegoś powodu.
Nie uwierzę, że na 3 000 tytułów nie trafi się 1 który nie podejdzie. Ba, nawet 20. Oszukuje nieco widzów imo. To niemożliwe by nie trafił na gorszy, zwłaszcza, że we dwójkę oceniają, ciut różne gusta siłą rzeczy. I pomija wtedy taki tytuł? Słabe to. Choć ogólnie potrafi przekazać odczucia o grze. Ale nie uwierzę, że trafia na same dobry, bo nie jest wróżką, by ocenić przed grą, co mu się spodoba a co nie. Nikt nie jest.
Gość mając podłożonego Rahdo jako recenzenta, który recenzuje wyłącznie pozytywnie lub w ogóle, wrzuca go na listę najlepszych, najbardziej merytorycznych, podczas gdy sam nie zgadza się z takim podejściem do recenzji. Ktoś ma tutaj wątpliwości w trollerkę z tego konta?

Ode mnie głosy poszły na Gambita i Gradanie, chociaż chwilę się zastanawiałem, bo Gradanie na YT w ogóle nie oglądam, tylko słucham w formie podcastu na Spotify. Gdyby była możliwość oddania trzeciego głosu, to poszedłby na Planszą po Kostkach. Target nie ten, bardziej celują w masowego odbiorcy, ale do niedawna prowadzili jedynie pełne rozgrywki, czym się wyróżniali na scenie. Nadal je prowadzą, ale teraz są też filmiki z zasadami. Jestem pewny, że wprowadzili do hobby wiele osób, które przeszły chociażby z drugiego kanału YT, który ma obecnie 125k subskrypcji. Dobra robota dla popularyzacji hobby, a sama jakość materiałów zdecydowanie ponad przeciętnym poziomem polskich kanałów.
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: thorus197 »

Ja oddałem swój jakże cenny glos na:
A) Gambit, mimo że gosc wygląda jakby od lat dzien i noc spędzał w podziemiach grając w d&d ( wybacz Tomku (: )- to naprawdę podobają mi się jego merytoryczne wypowiedzi i opinie na temat gier. W sumie sugeruje się głównie jego kanałem przy wyborach gier.

Oglądając Gambita, mam uczucie pewnej autentyczności, wydaje mi się ze jego kanal jest typowym "od gracza dla gracza" co lubię. Patrząc na filmiki Wookiego czy Asi na ontable wydaje mi się ze wszystko jest takie przekoloryzowane, za piękne.. jak sa jakieś negatywne opinie to takie maciupenkie nie zauważane, co daje mi do myślenia ze recenzja może być tą "kupioną".



B) jako że jestem wielkim fanem su&sd oraz chłopaków z GFDarwin - bardzo podoba mi się pogramytv - widac ze duzo serduszka wkładają w przygotowanie materiału i montaż.
Mimo że moje wybory sa totalnym siebie przeciwieństwem, bardzo dobrze spędzam czas oglądając filmiki na ich kanałach:)


Mam nadzieje że moja opinia nie uraziła nikogo. :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Gambit »

thorus197 pisze: 10 lut 2021, 00:31 Ja oddałem swój jakże cenny glos na:
A) Gambit, mimo że gosc wygląda jakby od lat dzien i noc spędzał w podziemiach grając w d&d ( wybacz Tomku (: )
Nie obrażam się. Za młodu RPG po obu stronach podręcznika naprawdę wypełniało mi cały wolny czas :)
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: wildatheart »

Raczej propsując Gambita chyba nie da się tu nikogo urazić :lol:
thorus197 pisze: 10 lut 2021, 00:31 B) jako że jestem wielkim fanem su&sd oraz chłopaków z GFDarwin - bardzo podoba mi się pogramytv - widac ze duzo serduszka wkładają w przygotowanie materiału i montaż.
Sprawdź też sobie koniecznie WWG
Bart Henry pisze: 09 lut 2021, 22:49 To są jakieś jaja, forumowe trolle mają już sekretarki? :lol:

(wycięte - Curiosity)
miał farta, że nie trafił na mnie, szczególnie po tych prawie-seksistowskich tekścikach o delektowaniu się płcią piękną, które niczym wisienka przyzdobiły ten wspaniały tort z kupy, który tu sobie ulepił :oops: Na miejscu anitroche poszłabym w trollowanie trolla i rżnęła mu w twarz głupa, że żadnej listy od niego nie dostałam :roll: :twisted: :P
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: garg »

Zacząłem się zastanawiać, dlaczego recenzje Gambita oraz rozmowy Gradania oglądam/słucham z przyjemnością, a Wookie, Asia czy GameTroll są w stanie utrzymać mnie przy sobie przez około 30 sekund, po czym szybko wyłączam filmik. I po krótkiej analizie mam takie przekonanie, że chodzi mi tutaj o koncentrację na przedmiocie vs. na podmiocie.

Mam na myśli to, że u Gambita i w Gradaniu gry są na pierwszym planie. Jasne - prowadzący grają (nomen omen) ważne role, bo są nośnikiem informacji, ale nie wychodzą na pierwszy plan. Dzielą się swoimi przemyśleniami, opowiadają o swoich opiniach czy przywołują własne spostrzeżenia, ale cały czas jest wokół tematu głównego, którym są gry, a nie oni sami.

Natomiast Wookie w moim odczuciu "gwiazdorzy" (nie mam lepszego określenia na jego występy) traktując gry jako pretekst do błyśnięcia swoim "poczuciem humoru/elokwencją/wpisz tutaj cokolwiek". Ma mnóstwo wiedzy o funkcjonowaniu branży, a jednak z jakiegoś powodu woli robić dziwne wygibasy a la wczesne MTV i machać rękami w różne strony.

Asia sprawia wrażenie na tyle wystudiowanej, że odbieram to jako koncentrację na tym, żeby dobrze wypaść przed kamerą, a nie żeby powiedzieć coś ciekawego. Czyli realizacyjnie jest świetnie, a merytorycznie - przeciętnie. Nie źle - właśnie przeciętnie.

Z kolei GameTroll to dla mnie wydestylowany narcyzm w czystej postaci. "Ja", "Moje", "Mnie" pisane wielka literą i odmieniane przez wszystkie przypadki po kilka razy na minutę. Trochę szkoda, bo pewnie ma coś ciekawego do powiedzenia, tylko wygląda, jakby uznawał to za mniej ważne od informacji o nim samym.

Gdybym miał to odnieść do telewizji, to oglądając te kanały czuję się, jakbym patrzył na kolejny odcinek - odpowiednio - Kuba Wojewódzki Show, Perfekcyjna Pani Domu lub dowolny program młodego Hajzera. A że wszystkich nie lubię oglądać właśnie z powodu koncentracji na sobie zamiast na treści, no to i tutaj mnie nie dziwi, że wolę inne kanały planszówkowe.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: anitroche »

wildatheart pisze: 10 lut 2021, 08:18
Bucek miał farta, że nie trafił na mnie, szczególnie po tych prawie-seksistowskich tekścikach o delektowaniu się płcią piękną, które niczym wisienka przyzdobiły ten wspaniały tort z kupy, który tu sobie ulepił :oops: Na miejscu anitroche poszłabym w trollowanie trolla i rżnęła mu w twarz głupa, że żadnej listy od niego nie dostałam :roll: :twisted: :P
Co do tego, czy wypowiedź była seksistowska, to nie wydaje mi się, bo napisał "delektowałem się rozmową z płcią piękną", a nie że delektował się płcią piękną, więc ja tu akurat seksizmu nie widzę. W trollowanie się nie bawię, bo jestem niestety za nudna na to i nawet jak bym chciała to nie umiem :D no i trochę mi szkoda czasu na to szczerze mówiąc, bo to nic nie wnosi do dyskusji. No ale mój mąż to zupełne przeciwieństwo w tym kontekście i zwykle on się od trollingu nie może powstrzymać, ale niestety na tym forum się nie udziela ;). Poza tym cała ta wymiana zdań z KimKuczońskim w tym wątku po jednej i po drugiej stronie jest mocno nieprzyjemna, więc już nie chciałam zaostrzać atmosfery swoim komentarze na to, że niby ja mam wrzucać post o jego preferencjach i sugerować, że to ode mnie zależy, czy ludzie poznają jego poglądy, bo to akurat było dość dziwne zachowanie moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 13:34 przez anitroche, łącznie zmieniany 3 razy.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Ardel12 »

1. Gambit - za fajne topki wymuszone przez patronów oraz recenzje, czyli w sumie całokształt. Oczy podkrążone wskazujące na profesjonalizm, gdyż godziny snu poświęca na granie i tworzenie materiału. Nawet choroba mu nie straszna, ot wytnie się kilka sekund kaszlu tu czy tam :D Jestem w stanie wyobrazić sobie przykutego do łóżka szpitalnego Gambita, który dalej by recenzował i przepraszał za te piknięcia maszyn podtrzymujących go przy życiu.

2. Asia - recenzje to dno. Topki to samo. Z kolei co niedzielne newsy są dla mnie świetne. Czasem nie jestem w stanie śledzić wszystkiego. Czasem zapomnę o danym tytule. A tutaj mam konkretne zbiorcze wydanie. Bez ocen, tylko informacja. Szkoda tylko, że często Asia wrzuca do danej zapowiedzi informację o recenzowaniu poprzednika. Psuje mi to koncepcję newsów.

Gradanie miało u mnie swoje szanse, ale po prostu nie jestem w stanie skupić się na samym dźwięku. Potrzebuję obrazu i podcasty do mnie niestety nie trafiają.
mordajeza
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: mordajeza »

Zagłosowałem na Gradanie oraz Regały Marcińskie.

Gradanie:
- mocni merytorycznie
- świetne poczucie humoru
- barwne opisy rozgrywek
- potrafią się przyznać, jeśli któryś z nich grał np. tylko raz (i nie siadło mu bo coś tam - dla mnie to są cenne informacje, bo moja żona bardzo zniechęca się do nowych tytułów, jeśli pierwsza partia jej nie siądzie)

Regały Marcińskie:
- za serię "w 3 minuty" oraz wideoinstrukcje

Jakby można było oddać 3 głosy, to na pudle wylądowałby też Gambit (choć mam wrażenie, że mamy zupełnie inny gust).

Czasami zerkam też na Asię (tylko newsy) oraz Gametrolla (głównie plebiscyty w stylu 50. widzów). Swego czasu bardzo lubiłem Pogramy, ale trochę mi się przejedli. No i Wookie, od którego zaczynałem przygodę z planszówkami - z sentymentu czasami rzucę okiem, co tam u niego (głównie, jak wydaje nową grę).
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: trance-atlantic »

thorus197 pisze: 10 lut 2021, 00:31 Ja oddałem swój jakże cenny glos na:
A) Gambit, mimo że gosc wygląda jakby od lat dzien i noc spędzał w podziemiach grając w d&d ( wybacz Tomku (: )- to naprawdę podobają mi się jego merytoryczne wypowiedzi i opinie na temat gier. W sumie sugeruje się głównie jego kanałem przy wyborach gier.

Oglądając Gambita, mam uczucie pewnej autentyczności, wydaje mi się ze jego kanal jest typowym "od gracza dla gracza" co lubię. Patrząc na filmiki Wookiego czy Asi na ontable wydaje mi się ze wszystko jest takie przekoloryzowane, za piękne.. jak sa jakieś negatywne opinie to takie maciupenkie nie zauważane, co daje mi do myślenia ze recenzja może być tą "kupioną".
Otóż to. Właściwie to prędzej po nim bym się spodziewał tego, że gra 11h dziennie, jak tu pewien osobnik się chwalił, bo czasem wygląda na mocno przemęczonego - oby faktycznie tylko graniem. ;)

Ale w tym wszystkim jest jakaś taka... nie wiem czy autentyczność, bo nie znam człowieka osobiście, ale swoboda, czasem jakieś przejęzyczenie, z którego nie robi się wielkiego problemu. Ja nie umiem patrzeć na nasze hobby z perspektywy kogoś, kto robi ze swoich materiałów wieczorny serwis informacyjny, tylko czuje się na luzie i bez spiny.

Przytoczony zresztą calandale ma coś podobnego w sobie, ale u niego hmm... Gdybym był jego gościem i on by mi opowiadał o grach to miałbym czasem problem, czy on te słowa kierowałby do mnie, czy może raczej do samego siebie. Co nie zmienia faktu, że jest to ciekawsze niż 'sucha' recenzja w stylu Dice Tower, zawsze fajnie jest mieć jakieś szerszy kontekst omawianej gry.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Mortinista »

Według mnie przeciwieństwa idealnie się przyciągają. Z tego powodu oddałem swoje 2 głosy na 2 świetne z różnych powodów kanały :

1. Gambit TV.
Tomasz jest najlepiej merytorycznie przygotowaną do recenzji osobą na polskim YT. Mimo długości recenzji, nie przewijam jej, ponieważ często trafia w sedno, zwraca też uwagę na rzeczy często niezauważalne dla laika. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to tylko "gadająca głową", jednak czasem zdarza się, że ktoś po prostu "to ma". Nie szczypie się ze słabymi tytułami, najlepsza gra na bgg (Gloomhaven) to dla niego średniak, podobnie jak kilka innych uznanych tytułów. Lubię jedo live'y jak i niespotykane gdzie indziej Topki. Klasa sama w sobie - taki Messi w świecie recenzentów...

2. OnTable.
Asia jest totalnym przeciwieństwem Tomka, jednak moim zdaniem jej kanał odgrywa o wiele ważniejszą rolę w świecie planszówek. Nie zgadzam się z opiniami o sztuczności i dnie. Jak ktoś przyciąga casuali do planszówek to właśnie OnTable. Śliczne, przystępne wykonanie. Jak włączycie początkującym graczom filmik Joasi i Tomka, to Asia zatrzyma ich na dłużej, a Tomka obstawiam wyłącza po minucie. On Table robi aktualności, recenzje, topki tak by nadawały się do TV. I nie dziwię się, że tak szybko się rozwija.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: fitzroy »

Widzę, że mamy nową przekonaną o swojej genialności i nieomylności "gwiazdę" na forum. Kolego Jaruslofcośtam gwarantuję Ci, że na tym forum jest cała rzesza równie inteligentnych, oczytanych, wykształconych, siedzących mocno w planszówkach i bardzo dużo grających osób co Ty. W obronie naszych recenzentów powiem tylko tyle, że całe szczęście, iż nie każdy recenzent montuje swoje filmy/recenzje według jednego słusznego schematu, który według Ciebie gdzieś tam wykładają/uczą. Z mojej strony mogę dodać, że bardzo lubię:
1) Gambittv za pasję i nieskrywaną miłość z jaką Tomek opowiada o planszówkach. Wyszukuje te swoje nikomu nie znane tytuły i nimi nas zaraża
2) Gradanie za właśnie merytorykę, fajną dyskusję trzech inteligentnych i znających się na naszym hobby chłopakach. No i zawsze mają +10 za śmiech Windziarza.
3) Wojennik tv za iście nienaganne maniery, dykcję i piękną polszczyznę. Niestrudzenie prezentuje nam niszowe gry wojenne i około wojenne z małymi odstępstwami. Szacunek za posługiwanie się biegle dwoma językami obcymi ( co najmniej).
4) Geek Factor za bardzo pomocne video instrukcje i resztę ciekawego materiału poza planszówkowego, poza tym Paweł wzbudza po prostu taką szczerą sympatię
5) On Table- kanał może i skierowany to bardziej niedzielnego gracza niż hardkorowego geeka ale obiektywnie to co robi Asia (jakość, ilość, regularność, pasja) musi robić wrażenie
6) Kości piony i bastiony- moje odkrycie ostatnich 2 czy 3 miesięcy, chłopaki robią mnóstwo błędów merytorycznych, językowych i innych, jednakże za każdym razem się tak uśmieję, że darzę ich dużą sympatią. Lubię ich przegląd nowości, zapowiedzi, dram i tego w co grali. Dla mnie mimo wszystko są na plus, taka maskotka wśród kanałów traktujących o planszówkach.
Jak widać każdy kanał jest inny i ma swój styl co jest piękne. Dobrze, że po paru dniach na biegunie odmarzły Ci palce i mogłeś nas uraczyć swoją jakże tajną i trudno dostępną listą. Moim zdanie szału nie ma.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A co tak słabo GametrollTV?
Czyżby jak z Disco Polo? Nikt nie słucha ale jak co do czego to każdy zna :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: kastration »

Głosuję na Gambit.Tv. Po pierwsze, jest jak Goku - najlepszy. Po drugie, przy stałej inflacji czasu wolnego i chęci utrzymania przywiązania do jakiegokolwiek kanału w Polsce - po cóż sobie utrudniać :lol:
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: BOLLO »

kastration pisze: 10 lut 2021, 21:22 Głosuję na Gambit.Tv. Po pierwsze, jest jak Goku - najlepszy. Po drugie, przy stałej inflacji czasu wolnego i chęci utrzymania przywiązania do jakiegokolwiek kanału w Polsce - po cóż sobie utrudniać :lol:
Ekhmm Ekhmmm...Goku synku nie był wcale najlepszy. Jemu wszystko przychodziło od tak bo z tym się urodził lub miał farciocha. Jedyny słuszny i najlepszy był Vegeta bo ciężką pracą i wytrwałością dochodził do celów...o tak ,jakież to były piękne czasy.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 636
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Michito »

Gdybym miał trzeci głos, oddałbym go na Planszowe Suchary. Jako motywację do rozwoju 8) Ostatnia recenzja Dylematów Króla była bardzo merytoryczna, chyba najlepsza, jaka dotychczas została stworzona.

A tak zagłosowałem na Gambiya i Gradanie. Kiedy słucham chłopaków z Gradania to aż mam sam ochotę przyłączyć się do ich pogawędki. Żona nie lubi śmiechu Michała, ale mnie to już bardziej bawi ;) Najbardziej doceniam to, że Panowie już są bardzo doświadczonymi graczami i recenzują z perspektywy odczuć gracza. Dzięki temu kilka tytułów zeszło z radaru a kilka zakupiłem. Nie opuszczam odcinków, no chyba że recenzują inserty...

I fajnie byłoby usłyszeć częściej pełen skład, a przynajmniej ten 3-osobowy :wink:

Gambita cenię za bycie pod prąd, wyciąganie nieznanych na rynku gier i ich prezentację. Zawsze merytorycznie. Nie zawsze oglądam cały materiał, ale podsumowanie zawsze. Mam nadzieję, że w przyszłości Tomek będzie udostępniał recenzje polskich gier ze wspieraczek zanim kampania dobiegnie końca.

Na liście smucikoni umieszczam RegalyMarcinskie i upadlybankowiectv za tłumaczenie zasad :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 12:22 przez Michito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: Leviathan »

BOLLO pisze: 11 lut 2021, 12:09
kastration pisze: 10 lut 2021, 21:22 Głosuję na Gambit.Tv. Po pierwsze, jest jak Goku - najlepszy. Po drugie, przy stałej inflacji czasu wolnego i chęci utrzymania przywiązania do jakiegokolwiek kanału w Polsce - po cóż sobie utrudniać :lol:
Ekhmm Ekhmmm...Goku synku nie był wcale najlepszy. Jemu wszystko przychodziło od tak bo z tym się urodził lub miał farciocha. Jedyny słuszny i najlepszy był Vegeta bo ciężką pracą i wytrwałością dochodził do celów...o tak ,jakież to były piękne czasy.
Vegeta zawsze był moim ulubieńcem! Miał duszę prawdziwego Wojenn... tfu! Wojownika!
:D

A żeby nie było całkowitego off dodam tylko, że cieszy mnie bardzo tak wysoka ocena Kolegów z Gradania. Ta wybuchowa mieszanka wiedzy, dystansu do samych siebie i humoru świetnie się sprawdza.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: czikenpredator »

Curiosity pisze: 07 lut 2021, 09:11
Muszan pisze: 07 lut 2021, 01:06 Teraz tak szczerze pomyślcie, ilu" recenzentów " by coś takiego powiedziało.
Piszesz o grze, która nie wyszła w języku polskim i chyba nie ma polskiego dystrybutora. Której autor i wydawca nigdy nie zapoznają się z tą opinią. A teraz poproszę o przykład recenzji jadącej po grze kalibru Terraformacji.
czikenpredator pisze: 07 lut 2021, 10:57 Hold my beer :lol: 8)

Ok, proszę: Terraformacja Marsa – Recenzja Wyjdzie w Graniu
8) :twisted:
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 21:04 przez czikenpredator, łącznie zmieniany 1 raz.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: kisiel365 »

Proszę o dodanie do ankiety Planszowe suchary, bo nie mam na kogo zagłosować.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 532 times
Kontakt:

Re: Najlepszy Polski Kanał na YT ANKIETA

Post autor: VivoBrezo »

fitzroy pisze: 10 lut 2021, 14:49
6) Kości piony i bastiony- moje odkrycie ostatnich 2 czy 3 miesięcy, chłopaki robią mnóstwo błędów merytorycznych, językowych i innych, jednakże za każdym razem się tak uśmieję, że darzę ich dużą sympatią. Lubię ich przegląd nowości, zapowiedzi, dram i tego w co grali. Dla mnie mimo wszystko są na plus, taka maskotka wśród kanałów traktujących o planszówkach.
Uśmiałem się z tej maskotki, ale w sumie biorę co dają :wink:
Mega się cieszę, że sprawiamy komuś radość naszą twórczością, chyba każdy z twórców chodzi 10 cm nad ziemią, po takim poście. Gambit to pewnie lewituje pod sufitem przez tę ankietę :D.

A nad błędami pracujemy, potrzebujemy trochę czasu, żeby to wszystko poukładać. Aktualnie ja staram się nie wchodzić w zdanie innych, a reszta pracuje nad mruczeniem pod nosem :D.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
ODPOWIEDZ