Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Zet »

Zet pisze: 15 paź 2020, 17:22 Ostatnio kupiłem Shoguna Big Box Deluxe bo słuchałem Top10 Gradania.
Dzisiaj kupiłem Lost Ruins of Arnak, bo słuchałem Gradania...
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

Abyss Lewiatan - bo gra siadla znakomicie domownikom i usiłuję ją jakoś zaktualizować co do systemu walki.. :twisted:

Pandemic Upadek Rzymu - bo używka, a leżała bidula na liście życzeń drugi rok. Więc albo teraz albo nigdy..

Atelier - bo dopiero co odkryłem, a o malarstwie i przyjemny familijny tytul

Pola Zieleni - bo kończy się nakład, a również drugi rok wisiała na liście życzeń..

Najgorsze jest to, że wszystkie one są spoza kolejki.. I nie było ich w planach zakupowych na ten rok.. :evil: :evil: :evil:

I tak z postanowieniami noworocznymi.. co rok w pi...u.. :twisted:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Zet pisze: 11 lut 2021, 13:10
Zet pisze: 15 paź 2020, 17:22 Ostatnio kupiłem Shoguna Big Box Deluxe bo słuchałem Top10 Gradania.
Dzisiaj kupiłem Lost Ruins of Arnak, bo słuchałem Gradania...
Hehehe ja tez ich sluchalem dzis ale kupilem wczesniej. Teraz pozostaje tylko czekac az dojdzie. Zastanawiam sie czy jednak moj stoł ja pomiesci?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: khuba »

Dwa nowe zakupy:
Le Havre - nie chcialem przegapic jakby przypadkiem znikneło ze sklepów (patrz: uczta dla odyna)
Zamki Burgundii Big Box - ponoć nieźle działają solo, do sprawdzenia

W obu przypadkach jak nie podejdzie podejrzewam że nie będzie problemu ze sprzedażą z drobną stratą
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Nilis »

Glen More 2 już zamówiony i opłacony. Wina recenzji GAMBITA!
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

BOLLO pisze: 11 lut 2021, 13:44
Zet pisze: 11 lut 2021, 13:10
Zet pisze: 15 paź 2020, 17:22 Ostatnio kupiłem Shoguna Big Box Deluxe bo słuchałem Top10 Gradania.
Dzisiaj kupiłem Lost Ruins of Arnak, bo słuchałem Gradania...
Hehehe ja tez ich sluchalem dzis ale kupilem wczesniej. Teraz pozostaje tylko czekac az dojdzie. Zastanawiam sie czy jednak moj stoł ja pomiesci?
Ja tak samo jak BOLLO, dziś słuchałem ale kupiłem przedwczoraj (na moje urodzino-imieniny) i tylko się w słuszności zakupu utwierdziłem. I też się zastanawiam czy zmieszczę na stole.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Losiek pisze: 11 lut 2021, 14:33
BOLLO pisze: 11 lut 2021, 13:44
Zet pisze: 11 lut 2021, 13:10
Dzisiaj kupiłem Lost Ruins of Arnak, bo słuchałem Gradania...
Hehehe ja tez ich sluchalem dzis ale kupilem wczesniej. Teraz pozostaje tylko czekac az dojdzie. Zastanawiam sie czy jednak moj stoł ja pomiesci?
Ja tak samo jak BOLLO, dziś słuchałem ale kupiłem przedwczoraj (na moje urodzino-imieniny) i tylko się w słuszności zakupu utwierdziłem. I też się zastanawiam czy zmieszczę na stole.
No bez jaj....kupujesz to co ja...masz urodziny/imieniny jak ja....słuchasz tego co ja....o czymś jeszcze nie wiem :-P
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

Pracuję w IT chyba jak Ty :)

Edyta:
Gradania słucham bardzo sporadycznie, jestem wzrokowcem-czytelnikiem. Wolę przeczytać recenzję niż obejrzeć albo odsłuchać.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Losiek pisze: 11 lut 2021, 15:43 Pracuję w IT chyba jak Ty :)

Edyta:
Gradania słucham bardzo sporadycznie, jestem wzrokowcem-czytelnikiem. Wolę przeczytać recenzję niż obejrzeć albo odsłuchać.
Z wykrztalcenia fakt IT, pracuje co prawda na komputerach ale nie z komputerami. Ja tez wole widziec niz sluchac....no nic fajnie poznac brata blizniaka.

Co do moich zamowien to w koszykach mam klepniete jakies 30pudel alw wszystkie czekaja na premiery wiec nie ma czym sie narazie chwalic.

A przepraszam dzis przyszlo Zombicide Zielona Horda od jegomoscia Golfanga za co serdecznie dziekuje.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

Pewnie sporo starszego brata bliźniaka :)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 11 lut 2021, 17:55
Losiek pisze: 11 lut 2021, 15:43 Pracuję w IT chyba jak Ty :)

Edyta:
Gradania słucham bardzo sporadycznie, jestem wzrokowcem-czytelnikiem. Wolę przeczytać recenzję niż obejrzeć albo odsłuchać.
Z wykrztalcenia fakt IT, pracuje co prawda na komputerach ale nie z komputerami. Ja tez wole widziec niz sluchac....no nic fajnie poznac brata blizniaka.

Co do moich zamowien to w koszykach mam klepniete jakies 30pudel alw wszystkie czekaja na premiery wiec nie ma czym sie narazie chwalic.

A przepraszam dzis przyszlo Zombicide Zielona Horda od jegomoscia Golfanga za co serdecznie dziekuje.
Na zdrowie :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: vnzk »

Losiek pisze: 11 lut 2021, 14:33
BOLLO pisze: 11 lut 2021, 13:44
Zet pisze: 11 lut 2021, 13:10
Dzisiaj kupiłem Lost Ruins of Arnak, bo słuchałem Gradania...
Hehehe ja tez ich sluchalem dzis ale kupilem wczesniej.
Ja tak samo jak BOLLO, dziś słuchałem ale kupiłem przedwczoraj (...) i tylko się w słuszności zakupu utwierdziłem.
Ja też się czaiłem na Arnak ostatnio, a kupiłem po wysłuchaniu dzisiejszego Gradania. ;)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

Ja to jestem z pokolenia Indiany Jonesa, kwestią czasu było kupienie. Tylko przed sobą zgrywałem twardziela, który nie kupuje planszówek ;) Ale to było z góry skazane na niepowodzenie. Mam słaby silny charakter.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Losiek pisze: 11 lut 2021, 21:21 Ja to jestem z pokolenia Indiany Jonesa...
Cichutko szepnę "Secrets of the Lost Tomb" w maju będzie na KSie... I już znikam 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: menelobej »

Znowu obejrzałem reckę Gambita i zamówiłem Calico. No nie wiem, czy Gambit nie ma jakichś układów z wydawcami i czy nie opłacają mu jakichś kursów on-line z socjotechniki i przekazu podprogowego :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

Na pewno nikt go po polsku nie wyda! Taką mam nadzieję. Żona, mój podstawowy współgracz na szczęście nie spika.
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Żubr »

Zastanawiałem się nad tym tytułem, ale w kilku recenzjach wspomniano o szybkiej powtarzalności. Jednak przez Was i ten hype też zamówiłem Arnak :roll:
Do tego dodatek do 7 cudów duel, bo z każdym można zagrać i jeszcze nikt nie narzekał. Wybrałem Panteon, bo lepsze opinie o nim słyszałem, a Agora źle mi się kojarzy :?
Arboretum, bo ładne karty i w moim środowisku :lol: powinna się przyjąć.
Charterstone, bo fajnie nam się gra w Moje Miasto, więc ciekawi mnie kolejne legacy. Poza tym metalowe monety :mrgreen:
Na koniec Wystawa Światowa 1893, bo tanio i jestem gotów zaryzykować przy odmiennych opiniach, może akurat siądzie.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Witchma »

Żubr pisze: 11 lut 2021, 22:55 Zastanawiałem się nad tym tytułem, ale w kilku recenzjach wspomniano o szybkiej powtarzalności. Jednak przez Was i ten hype też zamówiłem Arnak :roll:
Ja wczoraj obejrzałam sześć czy siedem recenzji i jednak zrezygnowałam. Nie tylko szybka powtarzalność mnie odstraszyła, ale też rozmiar planszy i ogólny brak "efektu wow" po obejrzeniu rozgrywki. Gra jest bardzo ładna, ale chyba jednak mogę bez niej żyć. Czyli nadal raczej rezygnuję w tym roku niż kupuję :)
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

Miałem pisać: Gradanie lecicie mi za wydany hajs.. rzeczywiście recenzja była bardzo zachęcająca. Na szczęście w sklepie: "nie było.. wyszli.."

Więc pojawią się przestrzeń na rozsądek. :wink:

Też tak zrobię.. porozgladam się na boki, może się uda odpuścić temat..😉
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: mineralen »

Ostatnio kupiłem:

Spirit Island
dodatek Kolej na północ do Great Western Trail
dodatek Ptaki Oceanii do Wingspan

Zastanawiam się nad kupnem upgrade packa do Infinity Box dla Anachrony.

PS. Szalenie podoba mi się grubość kartonu plansz w Spirit Island. Odskocznia od tego jaką jakość elementów prezentuje Portal.
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 107 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Noidea »

Wzięło mnie trochę na wzięcie udziału w dwóch zbiórkach i kupno gier z KSa. Pierwszy aż tak duży wspieraczkowy zakup, pomijając Glory: Grę o Rycerzach wydawaną na zagramw.to (której swoją drogą nadal nie mam w rękach :wink: )
The Transcontinental - gra zakupiona chęcią posiadania kolejnej po Snowdonii Deluxe gry o tematyce kolejowej, będzie uzupełniała w kolekcji mechanikę pick-up and delivery, której brakuje.
Carnegie - ciężki gwóźdź programu i jeszcze Ian O'Toole opowiadający za grafikę, chcę to już na stole.
Tinners' Trail - lżejszy Martin Wallence. Pana Wallence'a brakuje w mojej kolekcji, czaję się na Brass Birmingham, ale poczekam jeszcze na dodruk. Pewnie nie byłaby na moim celowniku gdyby nie rozszerzenie liczby graczy do 1-5 zamiast 3-4 jak we wcześniejszej wersji.
Casacadia - gra od autorów Calico, które bardzo podeszło w moim towarzystwie. To i przystępna cena zadecydowały by dać autorom kolejną możliwość wykazania się.
czeslavek
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2020, 10:24
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: czeslavek »

Ostatnio kupiłem polecone mi tutaj Troyes, ponieważ szukałem czegoś trudniejszego od Zamków Burgundii, a zarazem z niskim progiem wejścia i logicznymi zasadami. Na tą chwilę 3 rozgrywki na 2 osoby za nami. Dla mnie majstersztyk, druga połowa jeszcze nie wyrobiła sobie opinii. Mam nadzieję że jednak się przyjmie i będziemy mogli zrobić kolejny krok w planszówkowy świecie :)
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: konradstpn »

czeslavek pisze: 12 lut 2021, 21:14 Ostatnio kupiłem polecone mi tutaj Troyes, ponieważ szukałem czegoś trudniejszego od Zamków Burgundii, a zarazem z niskim progiem wejścia i logicznymi zasadami. Na tą chwilę 3 rozgrywki na 2 osoby za nami. Dla mnie majstersztyk, druga połowa jeszcze nie wyrobiła sobie opinii. Mam nadzieję że jednak się przyjmie i będziemy mogli zrobić kolejny krok w planszówkowy świecie :)
Jeśli na 2 osoby majstersztyk, to ciekaw jestem jakich słów użyjesz po rozgrywkach na 3,4 graczy. :-)
Gram, więc jestem.
czeslavek
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2020, 10:24
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: czeslavek »

konradstpn pisze: 13 lut 2021, 10:49
czeslavek pisze: 12 lut 2021, 21:14 Ostatnio kupiłem polecone mi tutaj Troyes, ponieważ szukałem czegoś trudniejszego od Zamków Burgundii, a zarazem z niskim progiem wejścia i logicznymi zasadami. Na tą chwilę 3 rozgrywki na 2 osoby za nami. Dla mnie majstersztyk, druga połowa jeszcze nie wyrobiła sobie opinii. Mam nadzieję że jednak się przyjmie i będziemy mogli zrobić kolejny krok w planszówkowy świecie :)
Jeśli na 2 osoby majstersztyk, to ciekaw jestem jakich słów użyjesz po rozgrywkach na 3,4 graczy. :-)
Wkręciłem się na poważnie w planszowki dopiero początkiem pandemii więc wiele rzeczy które na innych nie robią wrażenia dla mnie będą odkryciem. Gram głównie na 2 osoby, a wśród znajomych nie mam graczy którzy by udzwigneli ten poziom skomplikowana więc nie prędko się przekonam jak Troyes chodzi na >2 :wink: Ale na 2 w zupełności wystarcza, zastanawiam się jedynie co pojawi się po nim na stole.
Awatar użytkownika
arashee
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:31
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: arashee »

Ostatnio kupiłam Leśne duchy bo się nudziłam w pracy i spontaniczne zakupy* poprawiają nastrój. :lol:
Spoiler:
ODPOWIEDZ