Agricola (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

O, fajnie. Sęk w tym, że to chyba opis ze starszej wersji? Jak już wspomniałem powyżej ja mam wersję „dla graczy” i opis jest bardzo skrócony. Jest szansa, że kolega zrobi dla mnie zdjęcie raz jeszcze, ale tak, aby objęło całą zawartość opisu do gry solo? Byłbym bardzo wdzięczny.
[/quote]
Poszło w prywatnej wiadomości aby nie zaśmiecać więcej zdjęciami.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: bardopondo »

jrz8888 pisze: 18 sty 2021, 18:20
bardopondo pisze: 18 sty 2021, 17:59
jrz8888 pisze: 18 sty 2021, 17:26
Ukończyłem i zdobyłem 41 punktów. Nie wiem czy to przyzwoity wynik. Szkoda, że nie zamieszczono żadnej tabeli z punktacją, aby chociaż podpowiedzieć na jakim jestem poziomie :oops: :lol:
http://www.boiteajeux.net/jeux/agr/solo.php
A dzięki, że kolega wstawił. Przynajmniej wiem, że nie mam podjazdu. Wprawdzie grałem bez małych usprawnień i pomocników, aby nie przepalić mózgu, ale co by to zmieniło przy tak wysokich wynikach, które widzę w tabeli, ale tak jakby wolałbym nie widzieć :roll:
Wariant rodzinny to właśne ten bez kart - wydaje się że więcej niż 71 pkt się nie da.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

Kin@a pisze: 18 sty 2021, 20:23
wajwa pisze: 02 sty 2021, 16:07 Przyznam szczerze , że mnie takie miksy nie bawią , mam podstawkę z talią Z bodajże zmieszane od początku , szczerze mówiąc nic innego mi nie potrzeba 8)
Sprzedałem nawet swego czasu Talię Graczy , bo raz , że dziwne dla mnie były te karty , a dwa , że jak wspomniałem nie chce mi się robić takich mieszanek :wink:
Karty w Talii Graczy wcale nie są dziwne i mogą urozmaicić rozgrywkę posiadaczom nowej edycji Agricoli, w której liczba kart została masakrycznie ograniczona. Do czasu wydania dodatków.
Ale to jest Twoje zdanie 🙂
Ja napisałem, że dla mnie są dziwne.
Kocham takie polemiki 😉
Nie są dziwne i już, basta co tam inni wiedzą...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Z tymi kartami to mam tak, że jak je biorę do łapy to patrzę na nie...i patrzę... i niby mam ich razem 14 a i tak nie widzę w nich nic sensownego, czasem zagram 1-2 karty a reszta to śmieciuchy. Też tak macie?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 sty 2021, 11:23 Z tymi kartami to mam tak, że jak je biorę do łapy to patrzę na nie...i patrzę... i niby mam ich razem 14 a i tak nie widzę w nich nic sensownego, czasem zagram 1-2 karty a reszta to śmieciuchy. Też tak macie?
Coś w tym jest. Ta talia graczy niczego nie urywa. Grając w starą edycję zawsze miałem problem wybrać 7 z 10 bo wszystko by się chciało. W nowej edycji już tak nie ma, a talia graczy to jest lekka padaka.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

Generalnie cały wic polega na tym , żeby karty w Agri zagrać. Pozbierać samych asów to jest jedno, wrzucić do gry w odpowiednim momencie to drugie. I nie zawsze możliwe, bo rywale nie śpią... To jest jeden z kluczy do zrozumienia tej gry , nieraz miałem rękę żyletę , co z tego zostałem z tą ręką, bo na niektórych pomocników i niektóre usprawnienia jest zwyczajnie za późno czasem...
Always look on the bright side of life
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: jrz8888 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 sty 2021, 11:23 Z tymi kartami to mam tak, że jak je biorę do łapy to patrzę na nie...i patrzę... i niby mam ich razem 14 a i tak nie widzę w nich nic sensownego, czasem zagram 1-2 karty a reszta to śmieciuchy. Też tak macie?
Tak. Jeżeli mówimy o edycji dla graczy, to tak. W pierwotną nie miałem przyjemności zagrać.
Kart dla mnie jest aż za dużo (mimo iż nieporównywalnie mniej niż w wersji pierwotnej, to i tak za dużo), z czego większości jakoś nie widzę sensu zagrywać albo też nie potrafię ich dopasować do własnej strategii. Spokojnie mógłbym przyjąć na rękę 7 wybranych kart (najkorzystniejszych z mojego punktu widzenia) z całego kompletu i je wykorzystać.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Chudej »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 sty 2021, 11:23 Z tymi kartami to mam tak, że jak je biorę do łapy to patrzę na nie...i patrzę... i niby mam ich razem 14 a i tak nie widzę w nich nic sensownego, czasem zagram 1-2 karty a reszta to śmieciuchy. Też tak macie?
Zdarza się słabsze rozdanie, ale zawsze coś tam jest warte zagrania, zwłaszcza jak daje dodatkowe jedzenie lub surowiec, gorzej tylko z dobiciem się do tej akcji. Inaczej to widzę w Reykholcie (też Uwego), gdzie workerów jest przez całą grę tyle samo, kart jest od cholery, jest ich tylko kilka na wszystkich graczy i często się zdarza, że wygrał ktoś, kto nie zmarnował akcji na karty.
Copercore
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2020, 10:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Copercore »

Witam, zakupiłem niedawno Agricole (revised edition) i wczoraj zagrałem pierwszą partię i mam jedno pytanie. Czy używacie tych żetonów z dodatkowymi akcjami?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

Copercore pisze: 15 lut 2021, 17:20 Witam, zakupiłem niedawno Agricole (revised edition) i wczoraj zagrałem pierwszą partię i mam jedno pytanie. Czy używacie tych żetonów z dodatkowymi akcjami?
Nie.
Awatar użytkownika
bridge_fan
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2020, 00:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 194 times
Been thanked: 57 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: bridge_fan »

Copercore pisze: 15 lut 2021, 17:20 Witam, zakupiłem niedawno Agricole (revised edition) i wczoraj zagrałem pierwszą partię i mam jedno pytanie. Czy używacie tych żetonów z dodatkowymi akcjami?
Tak
Uranopolis
Posty: 49
Rejestracja: 18 gru 2017, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Uranopolis »

Copercore pisze: 15 lut 2021, 17:20 Witam, zakupiłem niedawno Agricole (revised edition) i wczoraj zagrałem pierwszą partię i mam jedno pytanie. Czy używacie tych żetonów z dodatkowymi akcjami?
Tak.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: witek »

Co to za żetony z dodatkowymi akcjami jeśli można wiedzieć?
Ja gram w tę pierwszą edycję z Lacerty i o niczym nie wiem. :roll:
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Archaniol101 »

Copercore pisze: 15 lut 2021, 17:20 Witam, zakupiłem niedawno Agricole (revised edition) i wczoraj zagrałem pierwszą partię i mam jedno pytanie. Czy używacie tych żetonów z dodatkowymi akcjami?
Dodatkowe żetony z akcjami są zdaje się przeznaczone do grania bez kart na ręce. Przynajmniej tak zrozumiałem z instrukcji, a że zawsze gram z kartami to ich nie używam. Jeśli teraz oszukuję, niech ktoś bardziej doświadczony mnie sprostuje.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: dave8 »

witek pisze: 19 lut 2021, 07:13 Co to za żetony z dodatkowymi akcjami jeśli można wiedzieć?
Ja gram w tę pierwszą edycję z Lacerty i o niczym nie wiem. :roll:
Taka forma handicapu dla nowych graczy
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Atk »

Mam pytanie
W instrukcji mam napisane że jest 33 kafle izby kamiennego domu, a w pudełku mam 32 kafle.
I tu moje pytanie, zgubiłem czy faktycznie tyle było? (Gra lata temu kupiona z 2 ręki)

Jeżeli zgubiłem, czy z wersji dla graczy będzie pasować do starej edycji?
Z góry Thx za odp
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: BartP »

To ja może tak z innej strony: nie bój, nigdy ci nie zabraknie.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Atk »

Domyślam się, gdyż w wersji dla graczy jest jeszcze mniej ale mnie ciekawość męczy, co się z tym stało i czy mam szukać.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: eveni »

Atk pisze: 20 lut 2021, 19:08 Mam pytanie
W instrukcji mam napisane że jest 33 kafle izby kamiennego domu, a w pudełku mam 32 kafle.
I tu moje pytanie, zgubiłem czy faktycznie tyle było? (Gra lata temu kupiona z 2 ręki)

Jeżeli zgubiłem, czy z wersji dla graczy będzie pasować do starej edycji?
Z góry Thx za odp
U mnie są 33.
Awatar użytkownika
bridge_fan
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2020, 00:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 194 times
Been thanked: 57 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: bridge_fan »

witek pisze: 19 lut 2021, 07:13 Co to za żetony z dodatkowymi akcjami jeśli można wiedzieć?
Ja gram w tę pierwszą edycję z Lacerty i o niczym nie wiem. :roll:
Są różne rodzaje dodatkowych żetonów, każdy ma inne zastosowanie:
-do wariantu bez kart w ręce (wersja łatwiejsza) - żeton "Praca dodatkowa"
-do gry dwuosobowej (z kartami, czyli o normalnym stopniu trudności) - duży żeton z 4 dodatkowymi akcjami
-do gry 3- i 4- osobowej (również z kartami) - żeton "Bazar zwierzęcy".
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Atk »

eveni pisze: 20 lut 2021, 22:00
Atk pisze: 20 lut 2021, 19:08 Mam pytanie
W instrukcji mam napisane że jest 33 kafle izby kamiennego domu, a w pudełku mam 32 kafle.
I tu moje pytanie, zgubiłem czy faktycznie tyle było? (Gra lata temu kupiona z 2 ręki)

Jeżeli zgubiłem, czy z wersji dla graczy będzie pasować do starej edycji?
Z góry Thx za odp
U mnie są 33.
Dzięki!

Wie ktoś w takim razie, czy do starej wersji pasują kafle z wersji dla graczy?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: eveni »

Atk pisze: 21 lut 2021, 09:06
Spoiler:
Dzięki!

Wie ktoś w takim razie, czy do starej wersji pasują kafle z wersji dla graczy?
Niestety nie mam nowej wersji, więc nie pomogę. Spróbuj napisać do Lacerty czy nie mają takiego kafelka. Jakby nie mieli to wydawnictwo Lookout ma świetny formularz odnośnie brakujących elementów - można wybrać stare wydanie Agricoli i wpisać czego Ci brakuje. Miałam przyjemność korzystać z ich pomocy i dostałam brakujący kafelek, kontakt był bardzo miły :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Kin@a »

Atk pisze: 20 lut 2021, 19:08 Jeżeli zgubiłem, czy z wersji dla graczy będzie pasować do starej edycji?
Z góry Thx za odp
Będzie pasować, wprawdzie jak się wpatrzysz to widać, że ten z nowej ed. jest ciut mniejszy, ale nie aż tak by mocno odstawać, kiedy położysz na planszetce.
Mam obie edycje, wprawdzie stara na datę druku 2012 a nowa 2016, jednak nie sądzę by później się coś jeszcze bardziej zmieniło. No zawsze może być cieńsza tektura :wink:


Wiadomo coś może o tym kiedy ukażą się dodatki do nowej ed.? Torfowisko i rozszerzenie dla 5/6 osób?
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: barbados »

Hej
Czy jest gdzieś możliwość zagrania w tą grę online? Typu BGA...itd
Na BGA nie widziałam tej gry...
A fajnie byłoby przed zakupem zobaczyć czy ta gra podpasuje☺️
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Witchma »

barbados pisze: 05 kwie 2021, 08:02 Hej
Czy jest gdzieś możliwość zagrania w tą grę online? Typu BGA...itd
Na http://www.boiteajeux.net/.
ODPOWIEDZ