Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: eveni »

Czy kończy się nakład Zamków Burgundii big box i czy planowany jest dodruk?
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: velpablo »

Czy macie w planach dodruk Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo i Europa 1912?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 13:30 przez velpablo, łącznie zmieniany 1 raz.
grzesss
Posty: 47
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:50
Lokalizacja: Leżajsk
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: grzesss »

Czy są plany dodruku dodatków do Pandemii klasycznej i dodatków do Terraformacji Marsa?
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Death4ever »

Rebelu, co tam słychać na temat Wybuchowej Mieszanki?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Botanik
Obrazek

Dla graczy lubiących gry dwuosobowe ciekawa propozycja od studia Space Cowboys - gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, by rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym, co wymaga finezji! Opóźnianie efektywnych zagrań przeciwnika jest tutaj kluczem do zwycięstwa.

Strona produktu: https://www.wydawnictworebel.pl/games/botanik-5068.html
Instrukcja: https://www.wydawnictworebel.pl/reposit ... otanik.pdf
BGG: https://www.boardgamegeek.com/boardgame/271529/botanik

Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł
Szacowana data premiery: marzec 2021 r.

-------------------------------------
WAŻNE INFORMACJE:
-------------------------------------

Obrazek

Rusza wysyłka zestawów naprawczych do gry Nemesis!


-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
NonVideri pisze: 06 lut 2021, 03:35 Czy można się spodziewać wydania w Polsce którejś gry z serii Human Punishment?
Nie wiemy. Na pewno nie od nas.

MaciekK5454 pisze: 09 lut 2021, 08:36
szymuss pisze: 04 sty 2021, 16:19Rebelu zrobisz nam prezent i wydasz faq po polsku na stronie do Everdella?:) wszyscy bysmy byli zadowoleni:) pzdr.
Podpinam się pod pytanie, czy coś się dzieje w tym temacie?
Zadanie jest wpisane na listę w dziale wydawniczym. Jak tylko zostanie ukończone to podzielimy się tą informacją zarówno ttuaj jak i pozostałymi naszymi kanałami komunikacji.

eveni pisze: 09 lut 2021, 18:46 Czy kończy się nakład Zamków Burgundii big box i czy planowany jest dodruk?
Dodruk Zamków Burgundii BIG BOX planowany jest na maj 2021 roku.

velpablo pisze: 09 lut 2021, 19:31 Czy macie w planach dodruk Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo i Europa 1912?
Tak, cała seria Wsiąść do Pociągu jest zlecona w dodruku, data dostępności jest już zależna od planów i terminarza druku Days of Wonder. Na razie nie mamy jeszcze informacji jak on będzie wyglądał.

Death4ever pisze: 12 lut 2021, 13:32 Rebelu, co tam słychać na temat Wybuchowej Mieszanki?
Właśnie wjechała na magazyn - wysyłka od poniedziałku 15.01.2021 r. :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: bisk »

REBEL.pl pisze: 12 lut 2021, 13:43
eveni pisze: 09 lut 2021, 18:46 Czy kończy się nakład Zamków Burgundii big box i czy planowany jest dodruk?
Dodruk Zamków Burgundii BIG BOX planowany jest na maj 2021 roku.
Wiadomo coś czy zostaną wprowadzone jakieś poprawki w ramach dodruku? - można trafić na opinie, że niektóre żetony z edycji Big Box miały źle wycentrowany nadruk (poobcinane symbole żetonów) czy też zbyt małe, utrudniające czytelność, symbole - czy będzie to po prostu dodruk?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: mikeyoski »

Rebelu kochany czy byłaby szansa na kupno samego plastikowego podajnika do Wybuchowej mieszanki? A także sprowadzenie drugiego dodatku w jakiejś uczciwej cenie? :-)
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: gogovsky »

Gatherey pisze: 04 lut 2021, 00:14
rav126 pisze: 04 lut 2021, 00:04 Tak czytam te wpisy "Kpiny", "Ostatnia gra z waszym logo" dotyczące opóźnień z dostawami gier. Niby dorośli, inteligentni ludzie, a zachowują się jak dzieci, które już, teraz, w tej chwili nie dostały lizaka i zaczynają tupać nóżkami... Przecież Rebel informuje, dostajecie co chwilę aktualizacje co się dzieje z transportem, podaje przyczyny opóźnienia, które są NIEZALEŻNE od nich. :roll:
Tak długo jak płacę za tego lizaka własnymi pieniędzmi, tak długo mam prawo wyboru co i skąd będę kupował. I napewno nie będzie to rebel.
No1 cares :)
Ale przeżywacie, albo to ja za dużo na KSie zamawiam i mnie to zupełnie nie rusza?:D
@Rebel
Kiedy TM Big box ?:)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Jaxo64
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 13:49

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Jaxo64 »

Ja zadam takie pytanie bo nie wiem czy gdzieś padło, a nie mogę nigdzie znaleźć.

Czy będzie planowany dodruk dodatku do Small World Podniebne Wyspy ?? Akurat tego jednego mi brakuje.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Mr_Fisq »

zajudzony pisze: 13 lut 2021, 16:20 Witam,

Mam tylko szybkie pytanie czy dodruk pandemica legacy sezon 1 jest potwierdzony? Pozdrawiam !!
REBEL.pl pisze: 11 sty 2021, 14:35
Mr_Fisq pisze: 09 sty 2021, 18:21Czy planowany jest dodruk Pandemic Legacy: Season 1?
Tak, właśnie zlecamy.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Stary Madry Elf »

Czy rebel ma w planach wydanie drugiego dodatku do Harry Potter: Bitwa o Hogwart?
Chodzi mi o Harry Potter: Hogwarts Battle – The Charms and Potions Expansion.
Bo potworna skrzynia bardzo się mi i mojemu synowi podobała.
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: elpormyko »

Drogi Rebelu, na kiedy planowany jest dodruk Sushi Go Party?
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Alextasha »

elpormyko pisze: 14 lut 2021, 18:49 Drogi Rebelu, na kiedy planowany jest dodruk Sushi Go Party?
Rebel mi odpisał Maj/Czerwiec
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Dejw87 »

Mr_Fisq pisze: 13 lut 2021, 16:24
zajudzony pisze: 13 lut 2021, 16:20 Witam,

Mam tylko szybkie pytanie czy dodruk pandemica legacy sezon 1 jest potwierdzony? Pozdrawiam !!
REBEL.pl pisze: 11 sty 2021, 14:35
Mr_Fisq pisze: 09 sty 2021, 18:21Czy planowany jest dodruk Pandemic Legacy: Season 1?
Tak, właśnie zlecamy.
Season 2 również doczeka się dodruku?
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Szamano »

Rebel czy planowany dodruk Cywilizacji: Poprzez wieki będzie zawierał zbalansowane karty z dodatku ?
Ma_rysia
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2018, 17:34

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Ma_rysia »

Czy planowany jest dodruk dodatku do Pięciu Klanów: "The Artisans of Naqala"?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: polwac »

REBEL.pl pisze: 04 lut 2021, 21:42 -------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
[...]
polwac pisze: 04 lut 2021, 13:26 Czy pojawia się gdzieś już na horyzoncie dodruk Arnak? :)
W lutym mamy otrzymać drugą transzę z pierwszego druku (z uwagi na zapotrzebowanie na całym świecie wszystkie druki byłyu podzielone na pół, aby zaspokoić możliwie największą ilość krajów na raz).
W kwietniu otrzymamy drugi druk.
Widzę, że aleplanszówki zmieniły datę dostępności Arnak z luty na przełom luty/marzec.
Jest jakaś obsuwa? Kiedy można się spodziewać, że druga transza pierwszego druku trafi do sklepów?
Pytam bo ta pozycja blokuje mi większe zamówienie jakie zrobiłem i zastanawiam się ile będę musiał czekać.
Jeśli realniejszy jest końca marca to będę jednak starał się podzielić zamówienie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: vnzk »

polwac pisze: 16 lut 2021, 18:42 Widzę, że aleplanszówki zmieniły datę dostępności Arnak z luty na przełom luty/marzec.
Jest jakaś obsuwa? Kiedy można się spodziewać, że druga transza pierwszego druku trafi do sklepów?
Pytam bo ta pozycja blokuje mi większe zamówienie jakie zrobiłem i zastanawiam się ile będę musiał czekać.
Jeśli realniejszy jest końca marca to będę jednak starał się podzielić zamówienie.
W ubiegłą środę dostałem mailem informację od Rebela, że dostawy Arnaka spodziewają się na koniec lutego. Zatem jeśli dostaną go w przyszłym tygodniu, AlePlanszówki rzeczywiście bedą wysyłać na przełomie lutego i marca.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: bobule »

Drogi rebelu
Jakie są szanse na dodruk dodatku do Tzolk'ina "Plemiona i przepowiednie" ?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: addekk »

Drogi Rebelu kiedy można spodziewać się premiery gry To ja to tnę! ?
Weźże chodźże grać BGG
Cvvenu
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Cvvenu »

Drogi Rebelu kiedy można spodziewać się premiery gry To ja to tnę! ?
na fb board news widziałem informację, że premiera przesunieta z QI na 02.04
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: fitzroy »

Rebel wyda The Witcher Old World Łukasza Woźniaka ! Rozumiem, że będzie to polska edycja w retailu.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: polwac »

fitzroy pisze: 17 lut 2021, 12:32 Rebel wyda The Witcher Old World Łukasza Woźniaka ! Rozumiem, że będzie to polska edycja w retailu.
Nie "wyda", tylko będzie oficjalnym dystrybutorem.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
whitehead
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2020, 10:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: whitehead »

Drogi Rebelu,
czy jako dystrybutor macie info, kiedy pojawi się dodruk The Rise of Red Skull - dodatku do Marvel Champions?
Z góry dziękuję!
D&D i cała reszta
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Wiedźmin: Stary Świat

Obrazek
Obrazek

Wciel się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów i zanurz w legendarnym świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum!.

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

Rebel będzie wydawcą polskiej wersji językowej po zakończeniu kampanii na Kickstarterze.

Data premiery: II kwartał 2022 r.

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
bisk pisze: 12 lut 2021, 16:59
REBEL.pl pisze: 12 lut 2021, 13:43
eveni pisze: 09 lut 2021, 18:46Czy kończy się nakład Zamków Burgundii big box i czy planowany jest dodruk?
Dodruk Zamków Burgundii BIG BOX planowany jest na maj 2021 roku.
Wiadomo coś czy zostaną wprowadzone jakieś poprawki w ramach dodruku? - można trafić na opinie, że niektóre żetony z edycji Big Box miały źle wycentrowany nadruk (poobcinane symbole żetonów) czy też zbyt małe, utrudniające czytelność, symbole - czy będzie to po prostu dodruk?
Źle wycentrowany dodruk podlega reklamacji, natomiast na symbole (ich wielkość) nie mamy wpływu - za projekt odpowiada wydawnictwo Alea.

mikeyoski pisze: 12 lut 2021, 21:57Rebelu kochany czy byłaby szansa na kupno samego plastikowego podajnika do Wybuchowej mieszanki? A także sprowadzenie drugiego dodatku w jakiejś uczciwej cenie? :-)
Niestety nie ma szansy na podajnik dostępny osobno. Dodatek rozważamy w następnej transzy dodrukowej.

gogovsky pisze: 12 lut 2021, 23:21(...) Kiedy TM Big box ?:)
Szacujemy II kwartał 2021 roku. Ale z uwagi na to, że opóźnił się dodruk Terraformacji Marsa nie jesteśmy w stanie na chwilę obecną podać jeszcze precyzyjnej daty.

Jaxo64 pisze: 13 lut 2021, 11:39(...) Czy będzie planowany dodruk dodatku do Small World Podniebne Wyspy ?? Akurat tego jednego mi brakuje.
Nie ma go na chwilę obecną w planach dodrukowych Days of Wonder. Na pewno domówimy gdy się pojawi taka możliwość.

Stary Madry Elf pisze: 14 lut 2021, 10:44 Czy rebel ma w planach wydanie drugiego dodatku do Harry Potter: Bitwa o Hogwart?
Chodzi mi o Harry Potter: Hogwarts Battle – The Charms and Potions Expansion.
Bo potworna skrzynia bardzo się mi i mojemu synowi podobała.
Accio!

Alextasha pisze: 15 lut 2021, 21:44
elpormyko pisze: 14 lut 2021, 18:49 Drogi Rebelu, na kiedy planowany jest dodruk Sushi Go Party?
Rebel mi odpisał Maj/Czerwiec
Dokładnie tak :)

Dejw87 pisze: 15 lut 2021, 22:16
Mr_Fisq pisze: 13 lut 2021, 16:24
zajudzony pisze: 13 lut 2021, 16:20Witam,
Mam tylko szybkie pytanie czy dodruk pandemica legacy sezon 1 jest potwierdzony? Pozdrawiam !!
REBEL.pl pisze: 11 sty 2021, 14:35Tak, właśnie zlecamy.
Season 2 również doczeka się dodruku?
Tak, ale nie ma jeszcze dat druku dla niego. Zamówimy gdy tylko pojawi się taka możliwość.

Szamano pisze: 16 lut 2021, 13:53Rebel czy planowany dodruk Cywilizacji: Poprzez wieki będzie zawierał zbalansowane karty z dodatku ?
Nie. Rebalansowane karty są częścią składową dodatku. CGE nie zamierza zmieniać kształtu gry podstawowej.

Ma_rysia pisze: 16 lut 2021, 18:22Czy planowany jest dodruk dodatku do Pięciu Klanów: "The Artisans of Naqala"?
Dodruk uzależniony jest od tego czy globalnie zbierze się wystarczająca liczba chętnych. My swoją cegiełkę dokładamy, ale to Days of Wonder decyduje czy uruchomi dodruk czy nie. Coś więcej będziemy wiedzeić pewnie dopiero w maju b.r.

vnzk pisze: 16 lut 2021, 23:03
polwac pisze: 16 lut 2021, 18:42Widzę, że aleplanszówki zmieniły datę dostępności Arnak z luty na przełom luty/marzec.
Jest jakaś obsuwa? Kiedy można się spodziewać, że druga transza pierwszego druku trafi do sklepów?
Pytam bo ta pozycja blokuje mi większe zamówienie jakie zrobiłem i zastanawiam się ile będę musiał czekać.
Jeśli realniejszy jest końca marca to będę jednak starał się podzielić zamówienie.
W ubiegłą środę dostałem mailem informację od Rebela, że dostawy Arnaka spodziewają się na koniec lutego. Zatem jeśli dostaną go w przyszłym tygodniu, AlePlanszówki rzeczywiście bedą wysyłać na przełomie lutego i marca.
Dokładnie tak, potwierdzamy. Fabryka co prawda walczy z covidem, więc wiele się może jeszcze wydarzyć, ale jesteśmy dobrej myśli.

bobule pisze: 17 lut 2021, 07:19 Drogi rebelu
Jakie są szanse na dodruk dodatku do Tzolk'ina "Plemiona i przepowiednie" ?
Wynoszą 100%. tyle, że to temat na III kwartał 2021 roku. Czekamy na CGE w tej kwestii.

Cvvenu pisze: 17 lut 2021, 09:36
Drogi Rebelu kiedy można spodziewać się premiery gry To ja to tnę! ?
na fb board news widziałem informację, że premiera przesunieta z QI na 02.04
Tak planujemy. Początek kwietnia.

polwac pisze: 17 lut 2021, 12:48
fitzroy pisze: 17 lut 2021, 12:32 Rebel wyda The Witcher Old World Łukasza Woźniaka ! Rozumiem, że będzie to polska edycja w retailu.
Nie "wyda", tylko będzie oficjalnym dystrybutorem.
I do tego wyłącznym. Aczkolwiek można o nas myśleć jak o wydawcy - część nakładu międzynarodowego jest produkowana dla nas, będzie miała nasze logo, lokalizujemy instrukcję i wspólnie z GoOnBoard oraz CD Projektem robimy korektę. Wersja KS od wersji retail będzie różniła się więc tylko:
a) czasem dostępności (edycje sklepowe będą dostępne nieco później)
b) zawartymi "kickstarter exclusive" - kampania będzie zawierała rzeczy dostępne tylko w jej trakcie.

whitehead pisze: 17 lut 2021, 13:58 Drogi Rebelu,
czy jako dystrybutor macie info, kiedy pojawi się dodruk The Rise of Red Skull - dodatku do Marvel Champions?
Z góry dziękuję!
Tak, połowa kwietnia. Data jeszcze szacowana, przed załadunkiem na statek.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ODPOWIEDZ