Nanaki (Piotr Piechowiak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: Nilis »

Szewa pisze: 23 gru 2020, 08:56
Nilis pisze: 23 gru 2020, 08:54 Mała gra rodzinna pod soczek a narzekanie na brak balansu. Ludzie to mają wymagania!
No nie? Totalnie!
Gry rodzinne powinny być tylko ładne.
Hmm...tylko ładne? Ciekawa teoria ale szanuje twe zdanie:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Szewa pisze: 23 gru 2020, 08:56
Nilis pisze: 23 gru 2020, 08:54 Mała gra rodzinna pod soczek a narzekanie na brak balansu. Ludzie to mają wymagania!
No nie? Totalnie!
Gry rodzinne powinny być tylko ładne.
No wiesz Everdell ludzie kupują jednak bardziej oczami niż walorami co do mechaniki.
Już nie mówiąc o tych grach w marketach, księgarniach itd. Tam nikt nie rozwodzi się nad tym jaka to mechanika, tylko: Patrz motylki, chcesz? Tak tatusiu chce motylki...
Sam mam szwagierkę która swojej córce kupuje takie gry, ja na nie patrzę z odrazą, ona się nimi zachwyca. Kiedyś im kupiłem Kingdomino, ale boję się zapytać czy grają...
Tamtych gier nikt nie balansuje, tu na forum mają być idealne.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: Neoptolemos »

Podrzucam swoją recenzję. Eufemistycznie mówiąc, nie pykło :(
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: menelobej »

Zagrane. Nawet miło i przyjemnie się grało. Ale taktyka na totemy przy niskiej karze za żetony doliny skutecznie dołuje tą grę, przynajmniej na 2 osoby. A do tego te zgłaszane jeszcze przed kampanią mylące rozmieszczenie symboli rodzaju karty i symbolu generowanego przez kartę. Graficznie na plus, zasady też łatwe do przyswojenia, jakość komponentów ok (no poza naklejkami). Dość dużo różnych modyfikatorów względem wykładania i podliczania kart, ale co z tego skoro jest taktyka na totemy (nie ma ograniczenia ilości wyłożonych totemów). No i ta boska interwencja po 4 karcie w kolumnie, też wydaje się lekko przegięta. Nie spodziewałem się wspierając ten projekt gry wybitnej, raczej lekki fillerek. I ta gra gra spełniałaby te wymagania, bo gra się ogólnie przyjemnie i widać, że autor starał się dopracować grę, ale chyba nie do końca to wyszło. Jak komuś nie przeszkadza wygrywająca strategia to można pograć, ale gracze z pewnym doświadczeniem raczej nie będą chętni na granie partii za partią. Oczywiście to moje odczucia co do gry 2 osobowej której dałbym ocenę 6/10, ale może na więcej osób gra będzie działać lepiej. W każdym razie podziękowania dla Piotra za sprawnie przeprowadzoną kampanię i dostarczenie gry.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: pcyzm »

Z całym szacunkiem, ale jest za dużo świetnych gier do ogrania by inwestować właśnie takie 6/10 jak piszesz.
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: piter555 »

pcyzm pisze: 25 sty 2021, 18:58 Z całym szacunkiem, ale jest za dużo świetnych gier do ogrania by inwestować właśnie takie 6/10 jak piszesz.
a jakież to świetne gry są do ogrania?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: paracelsus444 »

To może ktos ma jakieś sprawdzone modyfikacje do zasad żeby sie lepiej grało? Liczenie punktów za totemy 6pkt każy zamiast mnozenie do kwadratu? Usunięcie zasady Jokera z 2 kart?
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: pcyzm »

piter555 pisze: 26 sty 2021, 21:52
pcyzm pisze: 25 sty 2021, 18:58 Z całym szacunkiem, ale jest za dużo świetnych gier do ogrania by inwestować właśnie takie 6/10 jak piszesz.
a jakież to świetne gry są do ogrania?
Po prostu biorąc pod uwagę ograniczony czas, mocno selekcjonuję zarówno książki jak i wszelkiej maści gry. Zwyczajnie nie mam czasu na średniaki albo gry tylko poprawne. Nie interesuje mnie budowa kolekcji tylko rzeczywiste granie.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: rebuzus »

Ja podrzucam kilka słów o Nanaki od Po prostu planszówek https://youtu.be/MqltwkMrjdk
W dodatku, jeśli ktoś nie grał, a chciałby spróbować, to mój egzemplarz recenzencki przekazuję na konkurs.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: Piehoo »

rebuzus pisze: 16 lut 2021, 12:15 Ja podrzucam kilka słów o Nanaki od Po prostu planszówek https://youtu.be/MqltwkMrjdk
W dodatku, jeśli ktoś nie grał, a chciałby spróbować, to mój egzemplarz recenzencki przekazuję na konkurs.
Dzięki za kawał dobrego materiału! Zazdroszczę szlifu technicznego. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Nanaki (Piotr Piechowiak)

Post autor: polwac »

Rozmiar pudełka, który powinien być zastosowany do Nanaki. Mój regał by był bardzo wdzięczny.
Spoiler:

Tak wiem, że kupuje się oczami i większe pudełko psychologicznie niby usprawiedliwia cenę gry.
Ja natomiast, jako bardziej świadomy klient nie kupuję tego tłumaczenia i zdecydowanie wolałbym jak najmniejsze pudełko(szczególnie, że od początku była mowa o tym, że to ma być zamknięty produkt i nie będzie dodatków, które można by przełożyć do pudełka z podstawki).
Pomyślcie jak takie Elementum o wiele łatwiej się magazynuje w porównaniu do pudełka Nanaków pełnego niepotrzebnego powietrza.

To jest tylko jeden z wielu takich przykładów, a kiedyś myślałem, że dotyczy tylko chipsów :mrgreen:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ