Portal Games - plany wydawnicze 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: krwlng »

ernin pisze: 16 lut 2021, 09:20 Czy będzie dostępny collector box do paladynów?
Wg mnie nawet jeżeli tak to nie będzie w polskiej wersji (napis na pudełku?), bo będzie za małe zainteresowanie żeby robić sensowny naklad, a jak dowalą cenę jak za koszulki do ToL to bardziej się opłaci kupić u oryginalnego wydawcy...
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: ernin »

krwlng pisze: 16 lut 2021, 09:53
ernin pisze: 16 lut 2021, 09:20 Czy będzie dostępny collector box do paladynów?
Wg mnie nawet jeżeli tak to nie będzie w polskiej wersji (napis na pudełku?), bo będzie za małe zainteresowanie żeby robić sensowny naklad, a jak dowalą cenę jak za koszulki do ToL to bardziej się opłaci kupić u oryginalnego wydawcy...
Może być w wersji międzynarodowej jak to było przy najeźdźcach z północy tylko czy będą sprowadzone na polski rynek? Jak nie to trzeba w KSa zainwestować i olać polską wersję dodatku jak i tak jest niezależny językowo.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: krwlng »

@ernin
Część kart będzie miała spolszczone nazwy + instrukcja będzie po polsku (kto wie, może nawet dorobią wariant na 5 gracza :P), poza tym weź poprawkę na to, że polskie wydanie jest tańsze niż wersja KS, kupiłem Paladynów z promkami za połowę tego co kumpel zapłacił na KS eng.

Co do pudła - nawet jak Portal nie ściągnie to na pewno kilka sklepów podejmie temat, tak jak z Najeźdźcami :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gothik pisze: 04 lut 2021, 10:10 Napisałem na stronie www portalu, ale momentalnie usunęli. Nie chce mi się pisać od nowa, więc po prostu przekleję:

Drogi Portalu, może i robicie dobre gry i znacie się na nich, ale w public relations ani trochę nie umiecie. Zamieszczony na waszej stronie komunikat (https://portalgames.pl/pl/portal-games-dune) to jakiś horror i przykład, jak się NIE POWINNO redagować komunikatów PR-owych. "oparta na fabule gra przygodowa", "głęboko osadzone w klimacie doświadczenie", serio? Usiądźcie na spokojnie, weźcie głęboki oddech i przeczytajcie na głos to JEDNO zdanie: "Podczas rozgrywki gracze wykorzystują różnorodne fizyczne i cyfrowe komponenty gry: talię kart z niezbędnymi wskazówkami i zwrotami akcji, tuzin fizycznych materiałów informacyjnych oraz dedykowaną stronę internetową z dodatkowymi zasobami, dla naprawdę wciągającego doświadczenia, aby poprowadzić narrację w zabawne i zaskakujące kierunki." Czujecie? No właśnie. Ja wiem że z boku robienie public relations może wyglądać jako prosta zabawa z którą każdy by sobie poradził, ale może czasem jednak warto zasięgnąć rady specjalistów, zamiast robić to in-house Knurów-style i sie kompromitować... bo poźniej może być cięzko to odkręcić.

P.S. Serio GF9 zajmuje się sprzedażą nieruchomości? Czy translator google wam "property" na "nieruchomości" przełożył? :D
Usunęli komentarz? Przecież jest...
"Gothik
4 lutego 2021
Nie zaczyna się komunikatów PR-owych od Knurów, Polska 😀"

No jak dla mnie "Knurów, Polska" brzmi (trochę) lepiej niz "KUPERtino, Kalifornia" :)

Założenie, że komunikaty PR ktokolwiek redaguje jest bardzo optymistyczne, przecież nie po to się zatrudnia specjalistę, który "ma gadkę" żeby po min jeszcze poprawiać...
Ale tak naprawdę nie ma co roztrząsać redakcji poslkiej wersji komunikatu
1. tak naprawde to angielska sie liczy - i pewnie ta wersja ( jak inne materiały) musiała być poprawiona i zatwierdzona zgodnie z wymogami licencji. ta wersja bedzie podstawa do tlumaczenia na inne rynki itp. itd.
2. Dobrze ze polska wersja gry będzie.
Ja bym sie martwił bardziej tłumaczenie samej treści gry. Na rynku są przynajmniej dwa tłumaczenia serii książek mocno różniące sie się termininologią. Do tego jeszcze tłumaczenia 3 filmów/(mini)seriali.
Ktora wersja bedzie obowiązywać? Czy nie bedzie jakiś wpadek z niekonsekwentnym stosowaniem nazw własnych i terminologii itp.
Detektyw to była nowa historia. W przypadku Diune sporo graczy bedzie maiło dobrze wyrobione wyobrażenia co do postaci/wydarzeń/technologii świata itp. a tym samym wymagania fanów ksiązek , filmów i gier będą wieksze i pewnie sprzeczne :)

A co do PR/maretingu/self promotion to polskie planszówkowe firmy są całe lata za polskim gamedev. Wyszła pare tygodni temu polska gra komputerowa/konsolowa- oczywiście mam na myśli POZYTYWNY przykład, czyli "The Medium" od Blooper Team . I po niej widać jak odpowiednio ubierając słownictwo z takich PR-owych komunikatów dodając odpowiedni know-how można dostać DUŻE dofinasowanie na rozwój , promocje , otwarcie na zagraniczne rynki,wyjazdy na targi itp. itd.
Na stronie https://www.blooberteam.com/eu-projcts jest ponad 20 projektów z funduszy na poziomie regionalnym i ogólnopolskim.
Moim zdanie rzeczywiscie pomysł technczny (Uwaga: Opatentowany(!) ze wspracia w projekcie „Objęcie ochroną patentową innowacyjnego sposobu symultanicznej rozgrywki na dwóch lub większej ilości ekranów” ) na któym sie oparty jest gameplay Medium jest ciekawy. Ale Baza Antares na której oparty jest gameplay Detektywa, po względem wciągnięcia w grę jest nie gorsza. A jest pewnie także bardzo innowacyjna.( podobnie system qr codów z Chronicles of Crime)

A Portal z tego co pamietam to chyba to tylko uzyskał wsparcie na Pret-a=Porter z NBP. Ciekawe czemu już nie stara sie skorzystać z dofinansowania innowacji , wykorzystywanej teraz już w 3 seriach gier.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: gregoff »

Możliwe ze skala projektu zbyt mała?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: sin »

Losiek pisze: 10 lut 2021, 09:26 Portalu drogi czy i kiedy planujecie wydruk poprawionej karty Łamignata z Terrors of London?
Podpytałem dzisiaj na live'ie Portalu, Trzewik potwierdził, że będzie dostępna z dodrukiem, dodruk w trakcie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Losiek »

Dzięki, też właśnie się dowiedziałem i miałem pisać.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: playerator »

Czy puste karty przygód i wydarzeń do Robinsona będą jeszcze dostępne w sklepie Portalu? Jeśli będą, to kiedy?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Dejw87 »

Portalu, czy planujecie dodruk dodatku do Rising Sun Zstąpienie Kami?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

Dejw87 pisze: 03 mar 2021, 12:51 Portalu, czy planujecie dodruk dodatku do Rising Sun Zstąpienie Kami?
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-2/

Obrazek
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: gregoff »

Podobno Kwiecień ten dodatek.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Casiliasplp »

Będzie Ankh po polsku :D ?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

Pewnie bedzie, ale na zapowiedz nie liczyłbym przed Portalconem
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: TTR_1983 »

Casiliasplp pisze: 07 mar 2021, 03:13 Będzie Ankh po polsku :D ?
Zadawanie tutaj takich pytań i czekanie na odpowiedź jest dość zabawne :)
Portalcon 2022 pewnie :)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

TTR_1983 pisze: 07 mar 2021, 17:11
Casiliasplp pisze: 07 mar 2021, 03:13 Będzie Ankh po polsku :D ?
Zadawanie tutaj takich pytań i czekanie na odpowiedź jest dość zabawne :)
Portalcon 2022 pewnie :)
Standardowa odpowiedź Portalu na każde pytanie "czy wydacie X" zawsze brzmi: "Najpierw musimy dostać egzemplarz do ogrania".

Dopóki Ankh nie będzie gotowe, to nic innego nie się nie dowiemy. A jak wyjdzie, to patrz wyżej: PortalCon 2022 ;)
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Backero »

Cześć, pewnie śledzicie tu obecni Portalowe informacje, więc mam pytanie. Było kiedyś mówione, że Osadnicy: Narodziny Impenium mają się doczekać jeszcze jednego dodatku (bodajże nowej frakcji). Było coś o tym mówione ostatnio w jakiś livach lub blogach? Jest tego tyle, że przekopanie się przez każdy materiał zająłby mi z kilka godzin.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: krwlng »

Backero pisze: 11 mar 2021, 12:28 Cześć, pewnie śledzicie tu obecni Portalowe informacje, więc mam pytanie. Było kiedyś mówione, że Osadnicy: Narodziny Impenium mają się doczekać jeszcze jednego dodatku (bodajże nowej frakcji). Było coś o tym mówione ostatnio w jakiś livach lub blogach? Jest tego tyle, że przekopanie się przez każdy materiał zająłby mi z kilka godzin.
Ostatni raz kiedy pamiętam, że o tym słyszałem był przy okazji omawiania insertu do Storage Boxa - że przewidziane jest miejsce na jeszcze jedną frakcję. Póki co nie kojarzę, żeby coś więcej mówili na ten temat.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: SickMind »

Siema.
Czy jest szansa że wraz z nowym dodatkiem Moloch do 51 stanu pojawi się również podatawka?
Jeżeli nie to jakąś przybliżoną datę możecie podać kiedy podstawka znowu pojawi się w sklepach?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

SickMind pisze: 12 mar 2021, 09:08 Siema.
Czy jest szansa że wraz z nowym dodatkiem Moloch do 51 stanu pojawi się również podstawka?
Jeżeli nie to jakąś przybliżoną datę możecie podać kiedy podstawka znowu pojawi się w sklepach?
pozdrawiam
Wałkowane od miesięcy: dodruk tak, ale dopiero w 2022.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: SickMind »

Kwestor pisze: 12 mar 2021, 10:22
SickMind pisze: 12 mar 2021, 09:08 Siema.
Czy jest szansa że wraz z nowym dodatkiem Moloch do 51 stanu pojawi się również podstawka?
Jeżeli nie to jakąś przybliżoną datę możecie podać kiedy podstawka znowu pojawi się w sklepach?
pozdrawiam
Wałkowane od miesięcy: dodruk tak, ale dopiero w 2022.
Jak 2022?
Na stronie Portalu jest informacja że dodruk w 2021?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

SickMind pisze: 12 mar 2021, 19:48 Jak 2022?
Na stronie Portalu jest informacja że dodruk w 2021?
Prezes od jakiegoś czasu regularnie powtarza, że dodruk tak, ale nie w tym roku. Wydaje mi się, że ostatnio jak to mówił, to był już 2021, ale mogę się mylić :)

W zapowiedziach go nie ma: https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-2/, więc nie liczyłbym na nic szybciej, niż może Q4 tego roku.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

To jest absurdalna sytuacja kiedy wydają dodatek do gry, której nie ma na rynku
Sami sobie obcięli czesc zysków, bo w tym momencie dodatek #nikogo poza posiadaczami gry - caly szum z jakiejkolwiek premiery, z całych obchodów roku molocha, wkrótce premiery NH 3 deluxe cos trafia, bo gry nie ma na rynku ;)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

japanczyk pisze: 12 mar 2021, 21:31 To jest absurdalna sytuacja kiedy wydają dodatek do gry, której nie ma na rynku
Sami sobie obcięli czesc zysków, bo w tym momencie dodatek #nikogo poza posiadaczami gry - caly szum z jakiejkolwiek premiery, z całych obchodów roku molocha, wkrótce premiery NH 3 deluxe cos trafia, bo gry nie ma na rynku ;)
Prezes sam mówił w podcaście (chyba BGI), że są szaleni i że wydali dodatek do gry, której nie ma na rynku :D Ale że już nie mieli jak jej wcisnąć w tym roku ze względu na tonę nowych gier plus wszystkie opóźnienia...
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: gregoff »

Zawsze można kupić dodatek z dodrukiem... o ile jeszcze będzie :)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ErgoPL
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2020, 20:08

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: ErgoPL »

Drogi Portalu,
czy gra INIS będzie miała dodruk?
Zablokowany