Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: asiok »

Witchma pisze: 18 sty 2021, 16:34
asiok pisze: 18 sty 2021, 16:27 Czy jest jakaś wersja online, gdzie gra się w trybie rzeczywistym a nie turowo?
Na yucata.de, chyba że źle zrozumiałam pytanie.
Nie moge ustalić czasu na ruch np. 5 minut? Czy źle patrze?
Chodzi mi o możliwość rozegrania partii przy jednym "posiedzeniu"
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Neoptolemos »

Jeśli masz partnerów do takiej gry, to możesz zagrać po prostu na yucacie albo boiteajeux umawiając się na konkretną godzinę.
Z randomowymi osobami z internetu to raczej nie warto się na taką grę umawiać.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Witchma »

asiok pisze: 18 sty 2021, 16:58
Witchma pisze: 18 sty 2021, 16:34
asiok pisze: 18 sty 2021, 16:27 Czy jest jakaś wersja online, gdzie gra się w trybie rzeczywistym a nie turowo?
Na yucata.de, chyba że źle zrozumiałam pytanie.
Nie moge ustalić czasu na ruch np. 5 minut? Czy źle patrze?
Chodzi mi o możliwość rozegrania partii przy jednym "posiedzeniu"
Kiedy zakładam grę, to w "Wanted playing speed" mam zaznaczone "any", wtedy nie ma żadnego ograniczenia czasowego, można grać, jak się chce.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: asiok »

Witchma pisze: 18 sty 2021, 17:05
asiok pisze: 18 sty 2021, 16:58
Witchma pisze: 18 sty 2021, 16:34

Na yucata.de, chyba że źle zrozumiałam pytanie.
Nie moge ustalić czasu na ruch np. 5 minut? Czy źle patrze?
Chodzi mi o możliwość rozegrania partii przy jednym "posiedzeniu"
Kiedy zakładam grę, to w "Wanted playing speed" mam zaznaczone "any", wtedy nie ma żadnego ograniczenia czasowego, można grać, jak się chce.
Czyli lipa :(

Dzięki za odpowiedzi.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Witchma »

asiok pisze: 18 sty 2021, 17:09
Witchma pisze: 18 sty 2021, 17:05
asiok pisze: 18 sty 2021, 16:58

Nie moge ustalić czasu na ruch np. 5 minut? Czy źle patrze?
Chodzi mi o możliwość rozegrania partii przy jednym "posiedzeniu"
Kiedy zakładam grę, to w "Wanted playing speed" mam zaznaczone "any", wtedy nie ma żadnego ograniczenia czasowego, można grać, jak się chce.
Czyli lipa :(

Dzięki za odpowiedzi.
Są jeszcze opcje "slow", "1 move/day" i "several moves/day", ale z nich nie korzystam, więc nie wiem, jak to w praktyce wygląda (szczególnie że jest adnotacja "wish only, not checked by the system".
pronto_
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2015, 18:48
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: pronto_ »

Cześć, szukam dodatkowych plansz i minidodatków do starej wersji Zamków.
Czy ktoś wie, gdzie mógłbym je teraz znaleźć? (oprócz bgg store).
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bogas »

pronto_ pisze: 25 sty 2021, 21:53 Cześć, szukam dodatkowych plansz i minidodatków do starej wersji Zamków.
Czy ktoś wie, gdzie mógłbym je teraz znaleźć? (oprócz bgg store).
Chyba tylko rynek wtórny.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Elemenek »

pronto_ pisze: 25 sty 2021, 21:53 Cześć, szukam dodatkowych plansz i minidodatków do starej wersji Zamków.
Czy ktoś wie, gdzie mógłbym je teraz znaleźć? (oprócz bgg store).
To bardzo droga rzecz. Mało kto będzie chciał się pozbyć, tym bardziej w miarę normalnej cenie. Polecam polować na niemieckim eBayu.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bogas »

Elemenek pisze: 25 sty 2021, 23:27
pronto_ pisze: 25 sty 2021, 21:53 Cześć, szukam dodatkowych plansz i minidodatków do starej wersji Zamków.
Czy ktoś wie, gdzie mógłbym je teraz znaleźć? (oprócz bgg store).
To bardzo droga rzecz. Mało kto będzie chciał się pozbyć, tym bardziej w miarę normalnej cenie. Polecam polować na niemieckim eBayu.
W miarę normalnej cenie to raczej nikt nie będzie chciał się pozbyć, co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, bo taniej można kupić nową edycję już z tymi dodatkami w pudle.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Elemenek »

bogas pisze: 25 sty 2021, 23:41
Elemenek pisze: 25 sty 2021, 23:27
pronto_ pisze: 25 sty 2021, 21:53 Cześć, szukam dodatkowych plansz i minidodatków do starej wersji Zamków.
Czy ktoś wie, gdzie mógłbym je teraz znaleźć? (oprócz bgg store).
To bardzo droga rzecz. Mało kto będzie chciał się pozbyć, tym bardziej w miarę normalnej cenie. Polecam polować na niemieckim eBayu.
W miarę normalnej cenie to raczej nikt nie będzie chciał się pozbyć, co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, bo taniej można kupić nową edycję już z tymi dodatkami w pudle.
Zgadza się, jednak z drugiej strony wartość sentymentalna czy kolekcjonerska. Nowe wydanie też nie każdemu musi się podobać (Klemens Franz w formie :) ). Dla mnie pierwsza edycja jest dużo ładniejsza i czytelna niż BigBox. Pewno z przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bogas »

Elemenek pisze: 26 sty 2021, 00:43 Zgadza się, jednak z drugiej strony wartość sentymentalna czy kolekcjonerska. Nowe wydanie też nie każdemu musi się podobać (Klemens Franz w formie :) ). Dla mnie pierwsza edycja jest dużo ładniejsza i czytelna niż BigBox. Pewno z przyzwyczajenia.
Nie wiem czy z przyzwyczajenia, ale dla mnie też pierwsza edycja bardziej przemawia wizualnie i to od samego początku (nigdy nie podzielałem zdania, że ta gra jest brzydka i fatalnie wydana). A dodatków mam sporo z czego regularnie używamy tylko dodatkowych plansz.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: DarkSide »

bogas pisze: 26 sty 2021, 01:42 Nie wiem czy z przyzwyczajenia, ale dla mnie też pierwsza edycja bardziej przemawia wizualnie i to od samego początku (nigdy nie podzielałem zdania, że ta gra jest brzydka i fatalnie wydana). A dodatków mam sporo z czego regularnie używamy tylko dodatkowych plansz.
Ojeżu! Człowieku, dzięki! a ja myślałem że to ja jestem jedyny nienormalny na tym forum :mrgreen: Nigdy nie rozumiałem (i nadal nie rozumiem) opinii na temat wyjątkowej szpetoty ZB w jedynym słusznym wydaniu. A jak udowodniło najnowsze wydanie można i to koncertowo spartolić. Zresztą duża część opraw Klemensa skutecznie mi wyperswadowała chęć poznania niektórych tytułów (niestety :( ) Dość powiem, że takiego GAH'a poznałem jakieś 1.5 miesiąca temu, a i kreska tam jakoś tak nawet wyjątkowo pasuje do tematu gry.

Coby nie było offtopu: starszych wydań minidodatków zapewne już nie dodrukują. Nie po to zrobiono reprint w nowej szacie, aby wydawca wspierał stare wydanie. Pozostaje jedynie PnP.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

bogas pisze: 26 sty 2021, 01:42
Elemenek pisze: 26 sty 2021, 00:43 Zgadza się, jednak z drugiej strony wartość sentymentalna czy kolekcjonerska. Nowe wydanie też nie każdemu musi się podobać (Klemens Franz w formie :) ). Dla mnie pierwsza edycja jest dużo ładniejsza i czytelna niż BigBox. Pewno z przyzwyczajenia.
Nie wiem czy z przyzwyczajenia, ale dla mnie też pierwsza edycja bardziej przemawia wizualnie i to od samego początku (nigdy nie podzielałem zdania, że ta gra jest brzydka i fatalnie wydana). A dodatków mam sporo z czego regularnie używamy tylko dodatkowych plansz.
Potwierdzam. Minusem była dla mnie chudość żetonów.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Chudej »

Też uważam, że szata graficzna z pierwszej edycji była lepsza, ale z czasem się zaczynam przyzwyczajać. Mojej dziewczynie na przykład oszpeciła ona na tyle grę, że nie chce już za bardzo w nią grać, a wcześniej to była jej ulubiona gra :( Jak dla mnie wystarczyło by trochę odkręcić nasycenie kolorów na planszy, dać wzorki na rewersy żetonów i powiększyć trochę grafiki na żetonach (zwłaszcza zwierzęta i żółte żetony). Reszta miejscami jest nawet lepsza, a sama gra z dodatkami dalej cieszy. Myślałem, że te tarcze będą najmniej zbalansowanym modułem, ale chyba jednak te szlaki handlowe potrafią dać największego kopa (chociaż ostatnio udało mi się wygrać kompletując tylko 1 kafelek, a nadrabiając tarczami vs cały wypełniony szlak bez tarcz).
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Miszon »

rdbeni0 pisze: 16 sty 2021, 00:03 Jako posiadacz starej wersji, jestem zaskoczony, że jest jakiś "oficjalny" wariant 2v2.
Pewnie mowa o tym nowym Big Boxie, w sensie że tam coś dołożyli?
Nie, normalnie był do starej, za kilkanaście złotych (czy nawet poniżej 10) można było kupić jeszcze latem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: krzyss »

Miszon pisze: 26 sty 2021, 14:48
rdbeni0 pisze: 16 sty 2021, 00:03 Jako posiadacz starej wersji, jestem zaskoczony, że jest jakiś "oficjalny" wariant 2v2.
Pewnie mowa o tym nowym Big Boxie, w sensie że tam coś dołożyli?
Nie, normalnie był do starej, za kilkanaście złotych (czy nawet poniżej 10) można było kupić jeszcze latem.
https://allegro.pl/oferta/zamki-burgund ... e=facebook

Dalej można kupić poniżej 10zl.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Miszon »

Ano właśnie, pamiętam że też się zaskoczyłem że istnieje taki tryb, a że grosze to wziąłem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: rdbeni0 »

Wie ktoś dlaczego Zamki Burgundii (przynajmniej ta stara wersja) są grą tak ekstramalnie "kobiecą"?
np. w tym topicu - TOP 5 gier waszych żon - są najczęściej pojawiającą się pozycją: viewtopic.php?f=64&t=70500&start=50

Ten topic potwierdza coś co słyszałem wielokrotnie, w różnych miejscach, np. "ja średnio lubię, ale moje córki uwielbiają Zamki Burgundii".

Jak to wytłumaczyć? Dla mnie to trochę zabawne.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AntBehindLeaf »

rdbeni0 pisze: 16 lut 2021, 21:45 Wie ktoś dlaczego Zamki Burgundii (przynajmniej ta stara wersja) są grą tak ekstramalnie "kobiecą"?
np. w tym topicu - TOP 5 gier waszych żon - są najczęściej pojawiającą się pozycją: viewtopic.php?f=64&t=70500&start=50

Ten topic potwierdza coś co słyszałem wielokrotnie, w różnych miejscach, np. "ja średnio lubię, ale moje córki uwielbiają Zamki Burgundii".

Jak to wytłumaczyć? Dla mnie to trochę zabawne.
Księżniczki ciągnie do zamków.
Stephan
Posty: 186
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 68 times
Been thanked: 44 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Stephan »

rdbeni0 pisze: 16 lut 2021, 21:45 Wie ktoś dlaczego Zamki Burgundii (przynajmniej ta stara wersja) są grą tak ekstramalnie "kobiecą"?
np. w tym topicu - TOP 5 gier waszych żon - są najczęściej pojawiającą się pozycją: viewtopic.php?f=64&t=70500&start=50

Ten topic potwierdza coś co słyszałem wielokrotnie, w różnych miejscach, np. "ja średnio lubię, ale moje córki uwielbiają Zamki Burgundii".

Jak to wytłumaczyć? Dla mnie to trochę zabawne.
Tu można by przeprowadzić długi wywód historyczno-socjologiczno-psychologiczno-biologiczny o tym, dlaczego kobiety statystycznie wolą abstrakcyjne gry w zabudowywanie własnej planszetki, niż krwawą, okraszoną klimatem rywalizację o teryrotoria. A że Zamki Burgundii w swojej kategorii są jednym z najlepszych tytułów, to i nic dziwnego, że są uwielbiane przez nasze kochane współgraczki.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

Zamki to zamki! Top topów. Nie przyjmuję zarzutów o kiepskich kaflach. Mam ponad 100 partii na żywo i gra wygląda jak nowa! Wystarczy dbać. Co do dodatków do pierwszej edycji to polecam zrobić tak jak ja i kupić od razu kilka kopii. Wystawiasz na sprzedaż nadmiarowe sztuki w cenie niższej niż bezpośrednio z USA, ale na tyle, że po sprzedaży wszystkich kopii swoją masz za darmo. Ludzie będą płakać, dlaczego tak drogo, przecież na bgg store są za 5$. Owszem - kup, zapłać, dołóż przesyłkę, czekaj ponad miesiąc ryzykuj cło i uszkodzenie bla, bla, bla. I tak zejdą jak świeże bułeczki. Co do plansz to polecam jednak wydrukować na dobrym papierze, bo przesyłka bardzo droga. Ze wszystkich dodatków najchętniej sięgamy po dodatkowe plansze i karty handlu. Są baaaardzo przyjemne. Nowa edycja ZB to zbrodnia przeciw grze.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: NestorZolo »

Fakt, moja żona nie lubi planszówek, a w zamki chętnie pyknie. Nie jest dziwne, że kobiety kręci co innego niż mężczyzn. Fenomen polega na tym, że zamki są dobre też dla facetów.

A z innej beczki odnośnie tej gry ... ostatnio w necie widziałem post na jakimś forum nie związanym strikte z planszówkami. Gość poopowiadał jak to za młodu grał w talizmana, ale teraz chętnie pozna nowoczesną planszówke. Na to jakiś tamtejszy guru wypisał listę planszówek, ze swoimi spostrzeżeniami. Przy zamkach dał notkę, żeby unikać, "bo w kółko się rzuca kostkami". Aż się prosiło o krucjatę, ale post sprzed trzech lat. Smutne.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: zix »

NestorZolo pisze: 20 lut 2021, 08:55 Fakt, moja żona nie lubi planszówek, a w zamki chętnie pyknie. Nie jest dziwne, że kobiety kręci co innego niż mężczyzn. Fenomen polega na tym, że zamki są dobre też dla facetów.

A z innej beczki odnośnie tej gry ... ostatnio w necie widziałem post na jakimś forum nie związanym strikte z planszówkami. Gość poopowiadał jak to za młodu grał w talizmana, ale teraz chętnie pozna nowoczesną planszówke. Na to jakiś tamtejszy guru wypisał listę planszówek, ze swoimi spos uniitrzeżeniami. Przy zamkach dał notkę, żeby unikać, "bo w kółko się rzuca kostkami". Aż się prosiło o krucjatę, ale post sprzed trzech lat. Smutne.
Kiedyś miałem też awersję do kości :)
Ktoś gdzieś (nie wiem, który z polskich internetowych recenzentów to - Bartek z melanżowni?) wspominał o podziale takich gier opartego o fazę rozpatrywania rzutu. Coś w stylu:
- koniec swojej fazy
- początkiem ruchu (gdzie rzut to tylko początek kombinowania)

To zupełnie inne gry :)

Co do samych zamków - jej tej gry nigdy nie oceniałem jak wybitnie kobiecą... Wizualnie to jednak błoto z mało wyraźnymi obrazkami (nie pamiętam kiedy dopatrzyłem się jak kłaść prawidłowo kopalnie ;), które lepsze jest chyba wyłącznie od W roku smoka.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2021, 13:13 przez zix, łącznie zmieniany 1 raz.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Rahu »

Jak wygląda gra w 3-4 osoby? Bo słyszałem że we 2 jest wybitna.
Zastanawiam się nad zakupem i Zamki są jedną z opcji, ale zależy mi żeby była równie dobra na 2,3,4 graczy (polecacie w takich konfiguracjach?).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: DarkSide »

Jak większość Feldów skaluje się doskonale. W każdej kombinacji jeśli chodzi o liczbę graczy gra się fantastycznie. :D
Ostatnio zmieniony 21 lut 2021, 11:27 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ